» »

problem pri čitanju DVD-ja

problem pri čitanju DVD-ja

xxx-man ::

Pozdravljeni!

Imam problem s čitanjem DVD-ja in sicer na navadnem klasičnem DVD-playerju.
Namreč presnel sem film z original DVD-ja, in sicer tako da sem ga zripal z DVD-decryperom, ga skrčil z DVD2one in ga nato zapekel z NERO-tom.
Prvo sem ga zapekel na DVD+RW, ga vstavil v DVD komponento, le ta je prepoznala DVD in ga začela predvajat, se pravi vse lepo in prav, nato sem še isti film zapekel po istem postopku na navaden DVD+R, ga dal v komponento, le tega pa ni hotela zagnat, in izpisala da ni diska(NO DISC).
Zato me zanima, zakaj prepozna DVD+RW(plošček je no name), noče pa prepoznat DVD+R (plošček je znamke tevion)!
Naj omenim še da na računalniški enoti DVD, deluje vse ok, na komponenti pa le DVD+RW.
Uporabljam LITEON-411S.

Hvala za odgovore!

xxx-man ::

Pozdravljeni ponovno!

A je res to tako nova zadeva, da ne ve nihče nič?
Dvomim!
Prosim za nasvete!

LP

Lime ::

Poskusi z drugim medijem. Morda kakšnega z DVD-R standardom.

Istvan ::

Poskusi še medije kakšne druge firme.
Kljub enotnemu standardu v praksi nemalokrat prihaja do 'nekompatibilnosti' dločenih medijev z nekaterimi playerji.

xxx-man ::

Pozdravljeni!

Tudi to sem že poiskusil in sicer da sem snemal na različne ploščke in sicer na TEVION, FUJI in nekega no name.
Rezultat je vedno enak, delujejo le DVD+RW in sicer no name kot tudi smart buy.
Tisto z minus standardom nisem poiskusil, saj mi DVD rekorder podpira le plus opcijo.
A je mogoče kakšen problem pri zaključevanju DVD-ja, a ga naj pustim odprtega in ga ne zaključim???

LP in hvala za odgovore!

CaqKa ::

menjaj medij.

Dr Evil ::

Sem sam kupil DVD recorder in imel isti problem.Mediji niso nič krivi.Bere ti ne zato ker si verjetno snemal kot TRACK AT ONCE IN NE DISC AT ONCE !!!!Jaz sem tako zaj.... 2 DVD dokler nisem pogledal da mi pekač podpira le DISC AT ONCE peko.Torej ko pečeš moreš pri NEROTU izbrati no multisesion opcijo.Na disk lahko zapišeš le enkrat zato ga kr napolni da ti ne bo žal.

Lime ::

Dr Evil: Snemal je film (DVD video) in ne podatke.

Dr Evil ::

HM, sem prehitro prebral sporočilo.Maš prav LIME pri DVD video je verjetno problem v mediju mogoče pa tudi programu.Ampak vseeno se mi zdi dobro,da sem na ta problem opozoril in sicer MULTISESION pri zapisu podatkov.(Na DVD RAM pa ta opcija deluje:)) )
Če se kdo na to bolj spozna prosim ,da razloži.

CaqKa ::

če multisession nebo delal na obične dvdje, potem te opcije nebi bilo v nerotu.

Smaug ::

A ti DVD player sploh podpira +/-R medije?
True Multitasking = 3 PCs and a chair with wheels!

Dr Evil ::

Tja to sem jaz tudi mislil samo ko se šel pečt multisesion me je Nero opozoril,da se podatki ne bodo videli v operacijskih sistemih starejših od XP in nekaterih dvd playerih.Ker imam inštalirane xp proffessional sem nadaljeval.Rezultat je bil neberljiv dvd.In to v DVD burneru ,ki je dvd spekel!Poskusil sem z dvd-r in dvd+r in še dvd ram.Edino dvd ram je špilal.Potem pa sem poskusil še z no multisesion metodo na iste medije kot prej pa je vse lepo delalo.Če ima kdo kakšne izkušnje s tem naj prosim pove.Jaz bom pa do takrat snemal samo z no multisesion.8-O

xxx-man ::

Aha, se pravi krivi so lahko ploščki ali napačno snemanje.
Čudno je le to da DVD+RW zazna????


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NEC ND-4550A-ne snema dvd-jev!!

Oddelek: Strojna oprema
445388 (2370) hudychk
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496100808 (25317) nuclear
»

Kako posneti 750 mb na 800 mb cd-r???

Oddelek: Pomoč in nasveti
242437 (2093) 5er-->

Pinnacle & A-Premiere

Oddelek: Zvok in slika
101755 (1553) Stepni Volk
»

Overburn ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
231633 (1298) StratOS

Več podobnih tem