» »

Pinnacle & A-Premiere

Pinnacle & A-Premiere

PM ::

Pozdravljeni!

Že nekaj časa se dajem z izdelavo DVD-jev (iz lastnih projektov). Material posnamem iz VHS, D8, MiniDV,... Za importiranje uporabljam Pinnacle DV500-DVD kartico, za montažo pa A-Premiere 6.5 (razmišljam za menjavo Pinnacle Edition, ker je Premiere omejen na končni čas obdelave videa na timeline in sicer na tri ure, pa tudi še kakšen razlog bi se našel). Ker imam veliko težav (ali neznanja?) me zanima, če mi lahko kdo - ki ima več izkušenj -svetuje glede naslednjih vprašanj:

- Katere nastavitve uporabite pri exportiranju timeline-ja (Microsoft AVI, Pinnacle AVI,...?) sevena z namenom izdelave DVD-ja?

- Ali konvertirate iz AVI v MP2-a in MP2v, ter s katerim programom, ali to pustite programu za peko recimo Roxio?

- Imam problem z dolžino posnetka (ko konventiram, sem omejen na prbl. 90 minut A-V, ker mi v nasprotnem primeru naredi preveliki file (več kot 3,2 GB noče posneti na DVD - zakaj?). Kako bi zapekel daljši projekt?

- Kateri program za snemanje uporabljate za snemanje DVD (Nero, Roxio,...), ter kako ga optimizirate za DVD,...?

- Ali kateri standalone DVD predvajajo 9GB(DL)?

Mislim, da sem izčrpal trenutna vprašanja, tako da se za vse odgovore in pomoč ter menjavo izkušenj že vnaprej zahvaljujem!:)

LP - Marijan

P.S.: Sem bral forume, ki se nanašajo na podobne teme, pa nisem našel primerne rešitve.

Pa srečno in zdravo v letu 2005!

CaqKa ::

>>> - Katere nastavitve uporabite pri exportiranju timeline-ja (Microsoft AVI, Pinnacle AVI,...?) sevena z namenom izdelave DVD-ja?


če delaš iz d8 ali pa minidvja potem je najbolje da kar pustiš na DV avi, ter na koncu pretvoriš v mpeg za dvd

>>> - Ali konvertirate iz AVI v MP2-a in MP2v, ter s katerim programom, ali to pustite programu za peko recimo Roxio?

pretvorbo iz DV avija v mpeg2 pusti CCEju ali pa tmpegencu v kombinaciji z avisynth ali katero podobno frameserving stvarjo. cce in tpeg ti bosta dala najboljše rezultate kar se kvalitete tiče. cce kodira hitreje tmpeg pa počasneje ampak tudi rabiš čas da naštudiraš kako se ga nastavi.
iz mpegov in wavov pa narediš vobe z DVD-LAB-om

>>> - Imam problem z dolžino posnetka (ko konventiram, sem omejen na prbl. 90 minut A-V, ker mi v nasprotnem primeru naredi preveliki file (več kot 3,2 GB noče posneti na DVD - zakaj?). Kako bi zapekel daljši projekt?

hmm malo čudn problem.. si ziher da je tak?

>>> - Kateri program za snemanje uporabljate za snemanje DVD (Nero, Roxio,...), ter kako ga optimizirate za DVD,...?

nero. o kakih optimizacijah govoriš?

>>> - Ali kateri standalone DVD predvajajo 9GB(DL)?

nebi vedel.
to bodo kolegi v divxvid temah več vedeli povedat.

PM ::

"""če delaš iz d8 ali pa minidvja potem je najbolje da kar pustiš na DV avi, ter na koncu pretvoriš v mpeg za dvd"""

Se pravi da exportiram v Microsoft (DV) AVI - brez kompresiranja (mimogrede zasede ogromno prostora na disku), ali Pinnacle MPEG, ali si imel v mislih kakšen drugi format export?

"""iz mpegov in wavov pa narediš vobe z DVD-LAB-om"""
A mi lahko kdo pošlje DVDLab (PRO) po mail-u, oz. mi pove kako pridem do njega (razen uradna plačljiva verzija na net-u), pa tudi CCE bi potreboval (polno verzijo, ki je pa na netu zopet plačljiva :( ?

"""hmm malo čudn problem.. si ziher da je tak?"""

Sigurno, saj sem se zadnje tri dni matral z izdelavo projekta na DVD, pa sem moral prbl. 6X rezat, ker mi je Roxio napisal, da je file prevelik za DVD plošček, tako da sem na koncu prišel na 88 min., kar pa mi je končno zapeklo na DVD. Pa tudi nekje v enem forumu sem prebral, da je to normalno???? 8-O , sicer mi pa normalne podatkovne DVDje (recimo da pečem projekt v divx formatu na DVD plošček) peče normalno (v polni velikosti).

"""nero. o kakih optimizacijah govoriš?"""

Mogoče sem se narobe izrazil, ker v Roxio drag&drop-am prej export-iran projekt iz Premiera v formatu Pinnacle AVI, NERO pa hoče samo ločeni datoteki m2a in m2v, vse drugo pa je "file not supported", zato sem že prej spraševal v kaj exportirate oz. pred importom v Nero,... pretvorite?


Hvala za odgovor in LP-MP

CaqKa ::

dv avi. ta ki zaseda približno 4 giga na 20 minut. tega lahko nato nazaj izvoziš na kaseto in imaš master na kaseti.

>>> A mi lahko kdo pošlje DVDLab (PRO) po mail-u, oz. mi pove kako pridem do njega (razen uradna plačljiva verzija na net-u), pa tudi CCE bi potreboval (polno verzijo, ki je pa na netu zopet plačljiva ?

NE!!! kršenje 12. člena pravil

z dvd-labom dobiš vob datoteke. te nato v nerotu zmečeš v video_ts (izbrat moraš dvd video v čarovniku) in ni noben "optimizacij"

btw dvdlab stane, 100$ in jih je vreden.

andHoc ::

VSE komponente DVD podpirajo DL DVDje ... sicer nebi predvajale original DVDjev ...

LP
...vse je relativno...

PM ::

Fanta, naj vama prsti ne prehitevajo možganov!

CaqKa:

12. Člen pravil govori:
Prepovedano je povpraševanje, iskanje in objavljanje kakršnihkoli podatkov, ki bi kršili pravo intelektualne lastnine.

Mislim da nisem kršil nobenih "pravil", ker nisem napisal, da bi rad kakšno rippano verzijo, samo sem povpraševal po programu (ker pa sveta ne moremo soditi po sebi, pa je treba dopustiti odprte možnosti tudi za drugačne rešitve. V tem primeru bi lahko pomislil, preden si kričal v odgovoru z NE!!!, da mi kdo lahko proda ali odstopi svoj "ORIGINALEN" DVDLab!!!) Marsikatera stvar služi svojemu namenu in je tudi vredna svojega denarja, pa je ljudje ne kupujejo prav pogosto, sploh pa ne brez razloga,...

DrAlko:

Res je, da nisem preveril, koliko so veliki file na originalnih DVDjih, vendar mislim, da so ploščki (nosilci zapisa) normalni - 4,7 GB, ne pa pa DL - 8,5 GB.
Ker je iz izkušenj znano, da prvi DVD playerji niso podpirali DVD+/-RW ploščke, bili so celo deljeni na predvajanje samo DVD+R ali DVD-R medijev. Ker je DVD+R DL relativno nov medij je čisto upravičeno vprašanje ali ga predvajalniki podpirajo.
Je pač potrebno ločevat format zapisa (DVD) od nosilca zapisa - ploščka DVD+R, DVD-R, RW, DL,...

Sicer pa hvala obema za pomoč in odgovore.
LP

CaqKa ::

warez je na slotechu prepovedan in bo brisan, če ti kaj ne paše imaš pritožbe.
to počemer ti sprašuješ definitnvo je warez.

gorann ::

ej caqka kak mislis da je DV 4gB okol 20min v dolzini?
torej minidv kaseta je potem ce je 60minut okol 12gb?
hm
ej dj se men povej kter je najboljsi programck za iz dv v divx ter iz dv v dvd(mpeg2) ter v dvd video
prosim za odgovore, lepo prosim

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

CaqKa ::

ja teoretično je 60 min minidv kaseta 12GB, samo jih ne moreš uporabit v podatkovne namene...
program za dv > avi (divx) je virtual dub. za dv > dvd sem pa že zgoraj napisal.

VS ::

Že nekaj časa se dajem z izdelavo DVD-jev (iz lastnih projektov). Material posnamem iz VHS, D8, MiniDV,... Za importiranje uporabljam Pinnacle DV500-DVD kartico, za montažo pa A-Premiere 6.5 (razmišljam za menjavo Pinnacle Edition, ker je Premiere omejen na končni čas obdelave videa na timeline in sicer na tri ure, pa tudi še kakšen razlog bi se našel).

Dobro razmisljas. Ko bos presel na Edition, bodo tvoja ostala vprasanja kar avtomagicno odgovorjena. Splaca se ti preveriti, kaksna je cena nakupa Liquid Edition 5.5 in/ali 6.0 in kaksna je cena nadgradnje z Pinnacle Studio/Sony Vegas/Adobe Premiere. Moja najdrazja je namrec placala dobrih $400 manj za Edition 5.5, ker je najprej kupila Pinnacle Studio 8 Pro in potem nadgradila na LE 5.5, kot pa ce bi kar takoj kupila LE 5.5.

LP,
Saso
--
Povsem nekompetentna oseba.

Stepni Volk ::

[uradna tema] Pinnacle je namensko odprta za povzemanje vseh vprašanj in odgovorov glede Pinacle opreme. Zaklepam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

miniDV kamera

Oddelek: Zvok in slika
71452 (1296) miha80
»

Program Sonic MyDVD ali kaj drugega?

Oddelek: Zvok in slika
71124 (1082) CaqKa
»

pinnacle studio 9

Oddelek: Zvok in slika
122324 (2093) CaqKa
»

Kako iz DV narediti DIVX?

Oddelek: Zvok in slika
392386 (1773) marS
»

DV v mpeg,divx,...

Oddelek: Programska oprema
111856 (1708) pivmik

Več podobnih tem