» »

Linux in antivirusni pregled virusov ??

Linux in antivirusni pregled virusov ??

r5r ::

Zanima me ce obstaja kaksen open-source antivirusni program za Slackware, tak da skenira ves internet promet ? Nek on-access skener ? Program bi namestil na router to pomeni da previrja vriuse ki prehajajo cez obe mrezni kartici ?? :P
And it makes me wonder.

root987 ::

Sicer ne vem če te prav razumem, vendar mislim, da je to, kar ti iščeš iptables oz. ipchains - preprosto določiš kaj in skozi katere porte bo kaj dostopalo in to bi naj bilo to. Klik!
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

BigWhale ::

Kaj pa virusi, ki pridejo k tebi 'cez' floppy in cdrom?

;)

DMouse ::

root: on išče antivirusni program kar pa ipchains niso. Dvomim da bi kaj takega sploh obstajalo :|

roscha ::

Obstaja, obstaja..

http://www.clamav.net/

DMouse ::

Kje pa piše da skenira ves internet promet?

roscha ::

Pa dobro kaj zdej rabite? Port scanner (nmap recmo) Packet sniffer (sniffit ipd.) ali AV program?
In od kje naj AV program brska po IP chunkih in ugotavlja ali je to virus? Ne mešat jabolk
in hrušk.

Za Linux OBSTAJA GNU/GPL antivirus. Glej link zgoraj. Pika. Uporabnost? Za skeniranje e-mailov, ki se "forwardajo"
na M$ mašine. Druge uporabnosti jaz na žalost sploh ne vidim. Za sam Linux je na srečo ali žalost zelo veliko
pomanjkanje virusov. Tako da Linux sistem kot tak zase AV ne potrebuje.

Aja kje pa je na wintendu kak "antivirus" ki ti skenira promet? Ko ste že ravno tako pametni.
Obstajajo firewalli (to ni antivirus!!!), kar je v linuxu nekako ipchains+ SNORT, obstajajo razni AV programi Norton recimo, kaj drugega je pa samo plod vaših idej.

DMouse ::

Jest nisem kriv da površno bereš. Avtor teme je rekel da potrebuje antivirusni program, ki skenira ves ip promet dveh mrežnih kartic, jaz pa sem rekel da takega programa verjetno ni. Ne trdim pa da teoretično ne more obstajati ker lahko, vendar bi bilo zelo težko kak odkrit virus (pravilno) odstraniti iz prometa, nanj bi program lahko le opozoril.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DMouse ()

r5r ::

Ce poznate Network Defender, crna skatla naj bi preiskovala viruse, ki so v internet promentu oz. se pretakajo iz interneta(na eth0) do windows masine(na eth1). Samo ta skatla je 500k SIT, za kar je za tist linux, ki je namescen v Defenderju prevec :). Zato jaz iscem drugo(cenejso) resitev. To ni firewall ! A bi slo nekako tud cez nek antivirusni proxy al pa kaksen drug servis ?
And it makes me wonder.

r5r ::

Sej imam izkusnje z virusi. Se posebaj z blasterjem >:D , takoj ko na sveze namestim winNT ali 2k ali XP in grem na slo-tech.com 8-O webpage fasam Blasterja in racunalnik se mi reboota cez 1 minuto.
And it makes me wonder.

roscha ::

Vidim da imas izkusnje ja.. NIKAMOR ti ni treba it ti se samo prijavi na i-net in idlaj. Bo vse samo od sebe rešeno čez par minut. >:D In ce se ne znaš proti bogemu Blasterju upret z M$ popravki ne se špilat (brezveze) z Linuxom. In kje sploh piše da je v tisti škatli to, kar si se ti zamislil? Pa tudi ČE JE tudi za Linux platformo obsatjajo plačljivi programi, če še ne veš..

Dmiško: ne pametuj. Briga me kaj je rekel. Napisal sem samo kaj obstaja pod GNU/GPL. Ker pa si že takooo pameten pa mi razloži strukturo TCP/IP paketa. Ne naj ti bo samo IP paketa. Da ne boš cel dan porabil z googlanjem kaj je TCP protokol. Še hint. Osredotoči se na RFC-je. >:D

DMouse ::

Pomir se no, sej ti noben nič slabega noče :)

borchi ::

poglejte tudi chkrootkit!
l'jga

Poldi112 ::

Kaj pa Bit Defender? Je kdo to sprobal. Je boljsi od Calm Antivirus?

Ales ::

Če bi želel skenirati samo elektronsko pošto, potem je to možno doseči s postavitvijo transparentnega mail proxy-ja, ki vso okuženo pošto briše, ostalo pa spusti naprej kakor da se ni nič zgodilo. Pri tem ni potrebno spreminjati e-mail naslovov ali česa podobnega... deluje čisto nevidno za uporabnike. Idealno za lokalna omrežja polna wintendo mašin.

Skeniranje čisto vsega prometa je pa res malo utopično, IMHO.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491617840 (16578) mat xxl
»

Najboljši antivirusni program, kateri? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11359471 (45271) d4vid
»

Apple: Uporabljajte več protivirusnih programov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
568411 (6339) MrStein
»

Zakaj je antivirusni program v računalniku lahko največji virus

Oddelek: Informacijska varnost
182236 (1728) Loki
»

antivirus (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10711218 (8581) frikihamster

Več podobnih tem