» »

Najboljši antivirusni program, kateri?

Najboljši antivirusni program, kateri?

1 2
3
»

svecka ::

Nisem še našel antivirusnika, ki bi imel 100 zaščito pred nadležnim "police virusom", ki ti zakodira podatke na disku. Avast mi je enkrat spustil čez to različico police virusa, ki pa na srečo ni kodiral podatke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

BlackMaX ::

svecka je izjavil:

Nisem še našel antivirusnika, ki bi imel 100 zaščito pred nadležnim "police virusom", ki ti zakodira podatke na disku. Avast mi je enkrat spustil čez to različico police virusa, ki pa na srečo ni kodiral podatke.


In kako si staknil ta virus?

svecka ::

Spletna stran je bila okužena, ali pa reklama, glede na to, da so v roku 1 tedna ko sem se vrnil na nazaj na spletno stran odstranili virus. Je pa bilo tako, da takoj ko sem odprl spletno stran mi se mi je namestil virus. Še kliknil nisem ničesar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

Seljak ::

Če bi imel kak internet security bi do tega prišlo dosti težje ali pa sploh ne,ker sproti preverja pristnost internetne strani,sploh pa ne dovoli DL datotek brez tvoje privolitve,če pa bi AV zaznal,da je datoteka sumljiva ti do DL sploh ne pride,ker predčasno prekine dejavnost. Tako mi je delal Norton IS in tako mi sedaj dela Kaspersky IS

Seljak ::

Problem je če se stran pretvarja za pravo in ti tega ne veš,ker nisi bil pozoren na detajle,nisi preveril certifikatov strani,...no na vse to je pripravljen AV internet security. Dan danes ni več dovolj le navaden AV,pa čeprav ga mnogi še oglašujejo kot dobra rešitev za domačega uporabnika. Vsi vemo,da na internetu preživimo večino časa,kupujemo preko spleta,bančništvo,potem je jasno,da nek Free AV ali pa navaden AV ne bo ravno dobro opravljal svojega dela. Potrebno je preprečiti in ne lečiti.

blackbfm ::

Praktično vsak av vsebuje realtime scan k stalno bdi nad podatki, da bi zastonjski/navadni bili preslabi je pa tut čist bosa izjava. Je pa subjektivni občutek varnosti verjetno boljši če se še skeširaš za nek kvazi internet security:)

d4vid ::

Hm... ne uporabljam antivirusov od kar imam Windows 7 na računalniku. Pa deluje brez problema. Zdrava pamet je važna, ne da klikneš vsak link ki ga vidiš. Pa ne vlečem vseh možnih pizdarij na računalnik, kot npr moj brat. Za njega je lahko pa na računalniku 10 antivirusnih programov, pa bo PC zapacal v pol ure. Naredim zadnjič frišno inštalacijo W8, v pol ure je že imel neke čudne dodatke v chromu pa neke speed up your pc programe ;((
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hojnikb ::

d4vid je izjavil:

Hm... ne uporabljam antivirusov od kar imam Windows 7 na računalniku. Pa deluje brez problema. Zdrava pamet je važna, ne da klikneš vsak link ki ga vidiš. Pa ne vlečem vseh možnih pizdarij na računalnik, kot npr moj brat. Za njega je lahko pa na računalniku 10 antivirusnih programov, pa bo PC zapacal v pol ure. Naredim zadnjič frišno inštalacijo W8, v pol ure je že imel neke čudne dodatke v chromu pa neke speed up your pc programe ;((

+1

Osebno se že tudi precej časa ne poslužujem več antivirusov, pa ni nobenih težav (vsake toliko poženem kak offline tool, da vidim če je vse ok). Za tiste občutljive zadeve pa lepo virtualka z readonly partricijo :)

Ampak seveda tak setup ni za vsakega, ker common joe-u pač nemorš razložit kaj je kul in kaj ni. Zato so pa antivirusi.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

blackbfm ::

ja očitno nimaš lih tolk zdrave pameti če misliš da moraš na virus kliknt >:D

d4vid ::

blackbfm je izjavil:

ja očitno nimaš lih tolk zdrave pameti če misliš da moraš na virus kliknt >:D


Sam od sebe ne bo prišel na moj računalnik menda? Možnosti je ogromno, od škodljivega USB ključa pa do krekanih iger....

Kar hočem povedat je to, da ti noben antivirus ne bo pomagal če maš virus pred računalnikom.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

Seljak ::

blackbfm je izjavil:

Praktično vsak av vsebuje realtime scan k stalno bdi nad podatki, da bi zastonjski/navadni bili preslabi je pa tut čist bosa izjava. Je pa subjektivni občutek varnosti verjetno boljši če se še skeširaš za nek kvazi internet security:)


Ti že veš in mi dol visi kaj imaš nameščeno. Če bi bili Free tako dobri,potem pa mi pojasni zakaj obstajajo plačljivi? Free je dejansko reklama za izdelek,ki pa je dejansko polovični izdelek oz. ne vsebuje vse kar vsebuje plačljivi. In free različica ne vsebuje realno časovnega skeniranja internetnega prometa,da bi te tako obvarovala pre zlonamerno kodo na spletu oz opozorila na sumljivo obnašanje strani. Če poznaš kak takšen free AV mi daj link,ker potem zares ne vem zakaj plačujem drage licence,da imam varno bančništvo,požarni zid in vse ostalo.

hojnikb ::

d4vid je izjavil:

blackbfm je izjavil:

ja očitno nimaš lih tolk zdrave pameti če misliš da moraš na virus kliknt >:D


Sam od sebe ne bo prišel na moj računalnik menda
? Možnosti je ogromno, od škodljivega USB ključa pa do krekanih iger....

Kar hočem povedat je to, da ti noben antivirus ne bo pomagal če maš virus pred računalnikom.

Lahko. Kak grd exploit v kaki kritični network komponenti pa ga glihtako lahko fašeš. Ali pa kak browser exploit. Ampak možnost za kej takega je precej manjša kot za to, kar ti omenjaš. Seveda pod pogojem, da je sistem stalno posodobljen.

Seljak je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Praktično vsak av vsebuje realtime scan k stalno bdi nad podatki, da bi zastonjski/navadni bili preslabi je pa tut čist bosa izjava. Je pa subjektivni občutek varnosti verjetno boljši če se še skeširaš za nek kvazi internet security:)


Ti že veš in mi dol visi kaj imaš nameščeno. Če bi bili Free tako dobri,potem pa mi pojasni zakaj obstajajo plačljivi? Free je dejansko reklama za izdelek,ki pa je dejansko polovični izdelek oz. ne vsebuje vse kar vsebuje plačljivi. In free različica ne vsebuje realno časovnega skeniranja internetnega prometa,da bi te tako obvarovala pre zlonamerno kodo na spletu oz opozorila na sumljivo obnašanje strani. Če poznaš kak takšen free AV mi daj link,ker potem zares ne vem zakaj plačujem drage licence,da imam varno bančništvo,požarni zid in vse ostalo.

Extra bombončki.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

offsummer ::

Imam eno vprašanje, na novo sem nasnel windowse 7, inštaliral aviro nato avg da sem videl če isto dela, namreč ven mi je zmetalo vse setup file kot da so virusi. Imel pa sem od chrome, irfan view, ac3 kodek file. Kaj mi naj antivirus, če mi vsak file alarmira?

Hvala za pomoč

d4vid ::

offsummer je izjavil:

Imam eno vprašanje, na novo sem nasnel windowse 7, inštaliral aviro nato avg da sem videl če isto dela, namreč ven mi je zmetalo vse setup file kot da so virusi. Imel pa sem od chrome, irfan view, ac3 kodek file. Kaj mi naj antivirus, če mi vsak file alarmira?

Hvala za pomoč


Zaradi takih stvari sem brez AVja. Ce jaz vem kaj prenasam, antivirus pa blokira. Pa nadlezno piskanje ob posodobitvah itd...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491621954 (20692) mat xxl
»

Antivirus (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11332624 (15058) hdx
»

Izbira antivirusnega programa

Oddelek: Pomoč in nasveti
284127 (3436) opeter
»

Noče odpreti stran z antivirusnimi programi

Oddelek: Omrežja in internet
202196 (1798) satfinder
»

Kateri antivirusni program je boljši?

Oddelek: Pomoč in nasveti
323431 (2904) Jst

Več podobnih tem