» »

Kaj in katere teme manjkajo v OS?

Kaj in katere teme manjkajo v OS?

2f4u ::

Pozdrav,

V tej temi bom/bi poskusil zbrati podrocja za katere mislite da manjkajo osnovnošolcem.
Predlagajte.

Pls, brez nakladanja. Morda dodate kaksen link.

... poskusim jih uvesti v letu 2025/26.

pegasus ::

Osnove ekonomije in računovodstva.

A tehnični pouk še obstaja ali so ga že črtali?

Pri uvajanju česarkoli je najprej potrebno najti in zagotoviti ustrezen kader.

Zimonem ::

Kramo, lopata, cepin, in podobna starodavna orodja, poleg osnov fizike , dajo učencu tudi vpogled v biofiziko.

Francoščina

Veliko premalo eksperimentov pri fiziki. Otroci dejansko ne vedo kaj se uč8jo sploh. Vaši mehanotehnika ali kaj podobnega bi morali delat parkrat tedensko. Ne da dobiš ven invalida ki ne zna spojiti vodnika.

Kuhanje , likanje in pospravljanje postelje.

Kitajska književnost

2f4u ::

Dobra. Bom pogledal v tej smeri.

Našel sem tole...
Šolstvo prihodnosti

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2f4u ()

Hangman ::

Osnovnošolci bi tekom osnovne šole morali pokriti naslednja področja:
materni jezik - morda več poudarka na slovnici in pravopisju, manj na književnosti,
tuji jezik - angleščina bi se morala zaečti že v prvem razredu,
matematika - namesto, da se otroke uči nekaj napamet računat, bi moral biti poudarek na tem, kako do rezultata priti (četudi s kalkulatorjem),
računalništvo - tehnologija je danes neizogibna, zato nekaj osnov računalništva ter znanje tipkanja ne škodi,
umetnost - tukaj bi združil likovno in glasbeno vzgojo (vsako leto se obdela en predmet),
geografija oz. zemljepis - vsak je enkrat potnik (če ne na tujem pa vsaj doma), zato bi to pustil nespremenjeno,
fizika, kemija, zgodovina - te predmete bi nekoliko oklestil oz. bi rekel tako: vsako leto se obdela en predmet,
naravoslovje in biologija - to bi pustil oz. morda v višjih razredih malo oklestil (nesmiselno je poznati lastnosti vseh živali, žuželk itd.),
tehnična vzgoja - tako kot na tehnologijo se je dobro spoznati tudi na tehniko,

Poleg tega bi na novo dodal še 2 predmeta:
spolna vzgoja - današnji odnosi so v k***u in se gre samo še za neke materialne koristi, zato bi bilo super, da se otroke začne učiti pravih vrednot in se nekaj spremeni na tem področju.
etika in morala? - dodal bi še predmet, kjer bi se otroke učilo oz. vzgajalo v pravo smer. To da ti nekdo pokaže prst in mu naslednji dan groziš s pištolo, nikakor ni prava smer.

pegasus ::

Hangman je izjavil:

fizika, kemija, zgodovina - te predmete bi nekoliko oklestil oz. bi rekel tako: vsako leto se obdela en predmet,
naravoslovje in biologija - to bi pustil oz. morda v višjih razredih malo oklestil (nesmiselno je poznati lastnosti vseh živali, žuželk itd.),

Ne in ne. Če kaj, je teh snovi premalo. Tako kot je premalo kompetentnih ljudi, ki bi jih kvalitetno učili. Biologiji recimo absolutno manjka farmakognozija.
Mene osebno vsako leto bolj moti izbor tem, ki smo jih obdelali v pouku zgodovine. Zelo ozek in zelo specifičen, ko se pogovarjaš z ljudmi iz celega sveta, vidiš kako slabo te je šola pripravila na ta svet.

Gagatronix ::

Ne vem v kaksne osnovne sole ste vi hodili, da niste imeli gospodinjstva.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj se večina maturantov najbolj boji slovenščine ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
11928357 (22282) m0LN4r
»

2 tuji jezik obvezen v OŠ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
858226 (6028) overlord_tm
»

fizika na maturi

Oddelek: Šola
136485 (6325) miko 55
»

Quo vadis, gimnazija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
554730 (4029) IgorGrozni
»

ali sodi verouk v šole (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
735853 (5036) Gandalfar

Več podobnih tem