» »

Domače omrežje

Domače omrežje

1309976 ::

Zdravo!
Poizkušam povezati dva računalnika, na obeh laufajo win xp, a mi nikakor ne uspe. Napiše da računalnik ni na omrežju oz. da ni povezan. Prej sem imel internet prek mrežne kartice tako da sumim, da zafrkava zaradi tega.
Zelo bi bil hvaležen če lahko kdo na kratko napiše kako postaviti omrežje z dvema računalnikoma v XP, ker me zanima če sem kaj spregledal.
Naj bi bilo lažje kot v win 98n a mi žal ne dela.

Se oproščam za neuporabo iskanja a imam probleme z modemom in mi ne odpira dobro strani.
LP
Leon
  • spremenilo: 1309976 ()

hruske ::

Hmnja... kakšen kabel pa uporabljaš? Ker če poskušaš povezat dva računalnika direkt s kablom, potem potrebuješ crossover kabel.

Več o tem tukaj.

miranpozar ::

Za direktno povezavo dveh PCjev rabis "cross over" mrezni kabel.
Control Panel / Network Connections / Local Area Network kliknes z desno tipko / Advanced / odstranis kljukico za firewall
My computer kliknes z desno tipko / Properties / Computer Name / preveris, da sta oba racunalnika v isti delovni skupini (workgroup) (tipka change, ce nista in vpises isto na obeh).
Po moznosti restart computer.

feliche ::

Na obeh izklop firewll. Nato lahko poženeš domače omrežje in tam maš opcije glede na povezavo. Drugače pa je moderno da nabaviš router. win xp tako ali tako vse naredijo sami.

feliche ::

Pa še to:
če boš hotel imet dostop do inetrneta boš moral imeti oba računalnika prižgana ker boš najbrž vstopal v net preko enega - kot server - drugi pa preko tega. Če nabaviš router boš imel problem rešen, tako da ti ne bosta trebala oba laufat.

Cr00k ::

Jst ti predlagam da gres v trgovino kupt null-modem kabl... pa use skup povezes... pa mas prenosa tolk da das 1Mega prenasat iz enga pc-ja na druzga vmes gres na kofe... sam to je zakon ce mas kksne 486-ke&stuff da tko povezes lohka ful zazigas z igrcam iz prejsnjega tisocletja, pa si đek :)

jst mam pa lepo 100mbit/s mrezo :)

BTW: ne rabs cr0ssa, ce mas kksno spodobno kartico... Na sihtu iz panela kr en kabl vn potegn... pa doma povez...:D

Router je pa itaq huda zadevca, pa se drago ni, tko da je kr dobr router kupt, pa ceprav mas sam 2 pc-ja....

...lohka pa it enga starga pc-ja ala pentium166mmx :) nardis soliden router kr v linuxu, edina slabost... ene 50x je vecja skatla od routerja k ga kups v trgovin

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cr00k ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1776550349 (1180) d4vid
»

Povezava dveh računalnikov

Oddelek: Omrežja in internet
233370 (3018) glinik
»

Kako nastaviti LAN?

Oddelek: Omrežja in internet
3311347 (7017) Tomi
»

kako imeti na mrezi 3 racunalnike, da od tega 1 nima dostopa do drugih dveh

Oddelek: Omrežja in internet
243187 (2609) Pyr0Beast
»

nastavljanje omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
61222 (1100) Wannabi

Več podobnih tem