» »

Povezava dveh računalnikov

Povezava dveh računalnikov

Kleemen ::

Imam navaden računalnik (namizni) in prenosnik. Zanima me, na kakšen način bi preko interneta povezav oba skupaj, tako da bi lahko med enim in drugim preko neta prenašal podatke (naprimer video, glasba, itd.) preko interneta, saj gre bolj hitro kot naprimer preko kabla.
Prenosnik je povezan na modem brežično, navaden računalnik pa na isti modem, preko kabla.

hvala

mastah ::

lol, a mas internet povezavo 100MB al kaj da ti gre hitreje preko interneta? samo share folderje naredis pa je

Kleemen ::

Povej malo več. Nimam pojma o teh rečeh =)

ta_ki_tke ::

Hoče ti povedati, da je prenos direktno po kablu hitrejši kot po internetu.
To narediš v ControlPanel>System>ComputerName>Change. Ime za Workgroup mora biti na obeh računalnikih isto, tako da bosta v tem lokalnem omrežju. Vsak računalnik bo imel dostop do tistih datotek na drugem, ki bodo v mapi z odkljukano možnostjo 'Share this folder on the network'. To storiš tako, da z desno tipko miši klikneš na mapo, ki bi jo rad delil, greš v Sharing and Security in tam ustrezno odkljukaš.

Xserces ::

router/ switch za prek neta drgac pa crossover kabl...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

mastah ::

Xserces je izjavil:

router/ switch za prek neta drgac pa crossover kabl...

zakaj crossover?8-O

Kleemen ::

ta_ki_tke je izjavil:

Hoče ti povedati, da je prenos direktno po kablu hitrejši kot po internetu.
To narediš v ControlPanel>System>ComputerName>Change. Ime za Workgroup mora biti na obeh računalnikih isto, tako da bosta v tem lokalnem omrežju. Vsak računalnik bo imel dostop do tistih datotek na drugem, ki bodo v mapi z odkljukano možnostjo 'Share this folder on the network'. To storiš tako, da z desno tipko miši klikneš na mapo, ki bi jo rad delil, greš v Sharing and Security in tam ustrezno odkljukaš.


Tudi če ma prenosnik xpje, navaden komp pa 7ko? Enako?

mastah ::

jp

k4vz0024 ::

A ne gre čist enostavno tako da vtakneš UTP kabel v mrežno kartico v stacionarnem računalniku in v omrežno v prenosniku?

ta_ki_tke ::

Po mojem ne bi smelo biti kakšne razlike, važno je le, da sta oba računalnika v isti lokalni omrežni skupini.

Xserces ::

ja offline varjanta je cross al pa navadn kabl sej zdej majo kartice ze tko da same pine razporejajo... tko da ni porblema
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Spc ::

Če mrežna podpira je lahko tudi navaden kabel.
Podpirat mora AUTO-MDIX.

http://en.wikipedia.org/wiki/Auto-MDIX
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

St235 ::

Saj je napisal, da ima modem oziroma router. Vse kar mroaš narediot je da sta oba računalnika v istem Workgroup, potem pa nastaviš shared folders. XP in win 7 načeloma delata na istem omrežju samo imata svoje kaprice. Konkretno win XP ni mogel dostopat do datotek na win 7 računalniku dokler nisem na xp nastavil gesla za userja in v win 7 dodal specifino tistega userja za dostop do shared folderjev. User everyone ni bil dovolj. Tako, da če ti bo zafrkavalo najprej nastavi gesla na obeh mašinah. Sliši se neumno samo dostikrat pomaga.

k4vz0024 ::

Od kdaj pa za mrežno povezavo med mrežnim karticama utp kabel ni dovolj?

Xserces ::

uf kavzo vcasih ni blo dost... da ne bos kej mislu ane... si mogu met CROSS ne pa navadnga
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Kleemen ::

ta_ki_tke je izjavil:

Hoče ti povedati, da je prenos direktno po kablu hitrejši kot po internetu.
To narediš v ControlPanel>System>ComputerName>Change. Ime za Workgroup mora biti na obeh računalnikih isto, tako da bosta v tem lokalnem omrežju. Vsak računalnik bo imel dostop do tistih datotek na drugem, ki bodo v mapi z odkljukano možnostjo 'Share this folder on the network'. To storiš tako, da z desno tipko miši klikneš na mapo, ki bi jo rad delil, greš v Sharing and Security in tam ustrezno odkljukaš.


Šel sem kot si rekel, na prenosniku (xpji) preimenoval tam kjer si rekel na isto ime kot je na navadnem kompu (7ka) in potem sem moral resetiral. In zdaj?
Probal sem it na laptopu pod My network places in potem Workgroup in naprimer eno mapo kliknil "publish this folder to the web" pa mi napiše "no available services". Kaj moram še naštimat na drugem kompu? Ime je enako na obeh, še kaj drugega?

ta_ki_tke ::

Cenjeni Kleemen, praviš, da si nastavil na obeh računalnikih isto ime za Workgroup, kar je le eden od pogojev. Nikjer pa ni videti, da si omogočil delitev map (Sharing). Ali si jih ali si to pozabil?

Kleemen ::

Na 7ki nimam tega (sharing), na xp-jih pa ja. Na 7ki mam skupno rabo, ki je samo za računalnike z naloženo 7ko, tako da za xpje na drugem računalniku ne pride v poštev. Mogoče pa neznam pravilno naštimat...nevem. Bi rabil nek postopek, kaj moram narediti na enem kompu, kaj na drugem. Ker z 7ko delam prvič 2 dni in se še iščem, na xpjih pa približno vem kako.
Kaj pa če za zdaj normalno povežem z patch kablom obe mrežni od računalnikov? Kaj pol moram samo ipje enake napisat, ali kaj? Ali bi rabil cross kabel?

ta_ki_tke ::

Z Win7 nimam izkušenj, ampak mogoče bi našel prave nastavitve na tejle povezavi: http://www.howtogeek.com/howto/windows-...

Matheeew ::

Da ne odpiram nove teme...

Problem imam pr povezavi WIN XP in WIN 7. In Win 7 računalnika lahko dostopam do XP. Obratno ne.

Kar me sicer najbolj moti pri celotni zadevi je, da vsakič ko na WIN 7 nastavim v advanced sharing pravice za različne računalnike in networke, je ok. Ko pa Win 7 resetiram, se mi vse te advanced nastavitve resetirajo na privzete.

Kakašna ideja zakaj se to dogaja in kako to odpraviti?

IceBoX ::

Jaz imam Desktop PC (Windwos XP), ki je s kablom povezan do modema/routerja in laptop z Windows 7. Zdaj pa me zanima, če hočem računalnikoma dovoliti sharanje datotek ali moram kupiti prav router da bom lahko to naredil ali ne, ker zdaj imam modem ki ima možnost wirelessa.

glinik ::

@IceBoX

To lahko z vsakim routerjem narediš, NP.

In še odgovor na eno od prejšnih vprašanj, zakaj je potreba po cross kablu? Cross kabel se uporablja pri napravah, ki so enakega OSI sloja. PC je sloj 3, LAN port na Routrju 2, WAN port level 3 itd ...
Se pravi PC - PC, cross kabel (če niso mrežne kartice toliko pametne).

@Lakotnik29

Vse drži, kar si napisal :) In ni noro, tako pač je :)
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

IceBoX ::

Sem poizkusil in deluje, ampak nikakor ne morem spraviti printerja da bi delal. Prenosnik mi ga zazna, vendar mi izpiše da povezave ni mogoče vzpostaviti in vrže napako 0x0000000d ;((

glinik ::

Ti bom moj primer opisal.

Jaz imam npr. desktop mašino z Visto in prenosnik z XP. Na desktop mašini imam printer, seveda v sharu. Na Visti sem moral nastavit userja z geslom, da je zadeva pravilno delovala.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako nastaviti LAN?

Oddelek: Omrežja in internet
3311314 (6984) Tomi
»

Zelenec povezuje dva PC-ja

Oddelek: Omrežja in internet
121352 (998) matjash
»

Povezava 2 Rač. preko switcha

Oddelek: Programska oprema
371722 (1410) nimus
»

Vezava 2 računalnikov - winXP + ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
181300 (1115) _HAL_
»

vzpostavitev domačega omrežja

Oddelek: Pomoč in nasveti
132242 (1975) boogie

Več podobnih tem