» »

Avto kasko - katera zavarovalnica?

Avto kasko - katera zavarovalnica?

Landscapes1 ::

Triglav in Generali imata daleč najdražjo ponudbo.
Baje, da naj bi tudi najmanj komplicirala, če pride do škodnega primera.

Zanima me, če se splača vzeti zavarovanje pri njih na račun tega, da si potem bolj miren,
če gre kaj narobe.

Grawe so mi dali 200 eur cenejšo ponudbo, sem pa slišal, da ful komplicirajo.
Za trgilav poznam 3 ljudi, ki so uveljavljali kasko in ni bilo enega samega problema.

Landscapes1 ::

Pa še ena stvar.
Pri nakupu novega avta je treba najprej na AMZS po tablice in plačat dajatev, šele nato pa lahko greš do agenta na zavarovalnici?
Pa še to me zanima, pri kasku so skoraj na vseh zavarovalnicah rekli, da moraš avto pripeljat slikat.
Je možno vseeno prej uredit kasko pa plačat, pa da pač postane veljaven šele ko par ur kasneje pripeljem avto?
Avto namreč nekako moram spravit iz salona do škodnega centra, da poslikajo.
Ali ti sklenejo polico šele takrat, ko je avto fizično že tam?

2dark ::

Vzemi tam kjer je ceneje , pa se potem jokaj po forumih.

Imaš še Savo pa še kakšno zavarovalnico.

Sam imam zavarovanje avta pri Triglavu, nimam pa polnega kaska. Ker ga ne rabim. Imam dodatno zavarovana zgolj stekla.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Landscapes1 ::

2dark je izjavil:

Vzemi tam kjer je ceneje , pa se potem jokaj po forumih.

Imaš še Savo pa še kakšno zavarovalnico.

Sam imam zavarovanje avta pri Triglavu, nimam pa polnega kaska. Ker ga ne rabim. Imam dodatno zavarovana zgolj stekla.


Namen te teme je ravno to, da se izognem razlogom, da jokam po forumu. :)

Matej575757 ::

Kolikor jaz vem, greš na zavarovalnico z homologacijo in računom in šele potem na AMZS...

OldSkul ::

Triglav ni poceni ja. Imam na firmi vse zavarovano na Triglavu (skladišča, kombije ter vozila za prodajalce).
Koriščen kasko že za vse mogoče stvari. Nikoli nobenih težav.

Je pa res, da ni poceni, sploh ko začnejo uravnavati premije glede na zgodovino. Občasno je treba agenta pritisniti, da zadevo preveri in hitro pride dodatni popust.

bemfa ::

Ko je avto pripravljen na prevzem si v najbližji poslovni enoti (vprašaj v avtohiši, včasih so v isti zgradbi ali pa 1-2km narazen) rezerviraš reg. tablice, da dobiš reg. št. Prodajalec ti javi VIN št. in s tem skleneš zavarovanje, lahko tudi na drugem koncu SLO. Če hočejo slike za nov avto, menjaj agenta, ker je idiot. Potem greš v salon, podpisat papirje, prevzameš rezervirane tablice, namontiraš in se odpelješ. Ne pozabi kupit vinjete in srečno pot.

Ganon ::

2dark ::

Ganon je izjavil:

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE?


Tam še nihče ni dobil pravega odgovora, ker je sama hvala, kdo je manj plačal.

Zame je zadnja leta v redu cenovno zavarovanje kar pri AvtoKrki in ne iščem drugje.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

MadMax ::

Za zavarovalnico rabiš VIN, pa homologacija mora že biti narejena da je v sistemu (ne rabiš papirja).
Za registracijo (AMZS) pa račun in homologacijo, + AO zavarovanje seveda.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

delavec44 ::

bemfa je izjavil:

Ko je avto pripravljen na prevzem si v najbližji poslovni enoti (vprašaj v avtohiši, včasih so v isti zgradbi ali pa 1-2km narazen) rezerviraš reg. tablice, da dobiš reg. št. Prodajalec ti javi VIN št. in s tem skleneš zavarovanje, lahko tudi na drugem koncu SLO. Če hočejo slike za nov avto, menjaj agenta, ker je idiot. Potem greš v salon, podpisat papirje, prevzameš rezervirane tablice, namontiraš in se odpelješ. Ne pozabi kupit vinjete in srečno pot.


Za zavarovanje ne rabiš registrske. To lahko kasneje sporočiš. VIN je najbolj pomemben.

Slike pa vsi zahtevajo, če že ne, da ga pripelješ pokazat.

gruntfürmich ::

v krškem na autolinu je večinoma sava najcenejša.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Neon87 ::

Letos sem zavaroval pri Allianz (sam sem poslikal avto in vse opravil online), cca 40% ceneje kot prej Triglav z vsemi popusti, max. kritje (pri Triglav ne bi imel max. kritja).
Upam, da ne pride do škode, da bi videl kako pa to poteka takrat.

bm1973 ::

Glede na gostilniške debate, precej slabo...

Nebomgabiksa ::

    1. AH, račun za avto in homologacija
    2. zavarovalnica (AO, AO+, kasko)
    3. registracija (tablice)
    4. AH, prevzem avta
    5. vinjeta, tankaj, vozi

Od 1 do 2,5 lahko urediš po mailu (ker po tablice moraš iti fizično).

Mi smo na firmi skenslali kasko in imamo samo AO+asistenco. Ker smo za vsa vozila plačevali >10kEUR/leto in si zdaj lahko vsake tri leta kupimo nov avto. Asistenca na Triglavu je cenejša kot AMZS članstvo.

Zgodovina sprememb…

Landscapes1 ::

Hvala za odgovore.
Sem bil na 3 zavarovalnicah, Triglav, Generali in Grawe.
Ponudbe po ceni tudi padajo v tem vrstnem redu.

Sta Triglav ali Generali res vredna toliko višje cene?

wcpapir ::

Seveda sta v istem zaporedju kot si jih napisal. Grawe je vse prej kot zavarovalnica.

Ahim ::

delavec44 je izjavil:

Slike pa vsi zahtevajo, če že ne, da ga pripelješ pokazat.

Mogoce se je to od korone spremenilo, ampak 2022 se je dalo normalno sklenitz za nov avto po telefonu/e-mailu.

Nobenih slik ni bilo potrebnih (Generali).

Tudi vsako nadalnje leto gre po e-mailu.

Slike so zahtevali samo za prijavljen skodni primer (delni kasko parkirisce), placali so brez komplikacij.

delavec44 ::

Sam sem imel 2 nova avta 2019 in 2020 in pri obeh so zahtevali slike. Isto Generali oz. Wiz.

Landscapes1 ::

Kar se slik tiče, na Triglav zahtevajo, da pripeljše. Na začetku je dovolj, da sam poslikaš in imaš 7 dni. Če se vmes kaj zgodi se mogoče da rešit, za kasneje pa je treba pripeljat. Na Grawe tega ne zahtevajo.
Ok, vem, Grawe je slabša zavarovalnica.

Kaj pa triglav vs generali?
Še posebej me skrbi, glede stavke in bojkota generali s strani servisev...

2dark ::

Sloh ne vemo, o katerem avtu je govora in o vsoti zavarovanja.

Če boš imel poškodbe, Triglav ne bo nič kompliciral pri izplačilu oz. kritju. Vsak ve za sebe. Močno Nižje zavarovalne vsote lahko imajo drobni tisk, kjer piše, da se lahko vgradio nadomestni deli, ki ustrezajo normativom, ni pa nujno, da so originali.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

TonyTony ::

Kako pa je z asistenco, če izbereš top/najdražje pakete npr. pri Grawe, Triglav, Generali?
Predvsem me zanima kaj se zgodi, če ti crkne avto v npr. Pompejih.
Ti pripeljejo v Slo, ali se moraš potem zajebat v Italiji na njihovih servisih po 5x ceni?
Za triglav v pogojih je ful nedefinirano, piše da ti pripeljejo avto do najbližjega servisa ALI do naslova prebivališča.
Nikjer v pogojih pa obrazloženo, kako se odločijo...

2dark ::

Najbolje, da se vzame oa AMZS-ja. Imajo vrhunske pogoje. :)
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Slo-One ::

TonyTony je izjavil:

Kako pa je z asistenco, če izbereš top/najdražje pakete npr. pri Grawe, Triglav, Generali?
Predvsem me zanima kaj se zgodi, če ti crkne avto v npr. Pompejih.
Ti pripeljejo v Slo, ali se moraš potem zajebat v Italiji na njihovih servisih po 5x ceni?
Za triglav v pogojih je ful nedefinirano, piše da ti pripeljejo avto do najbližjega servisa ALI do naslova prebivališča.
Nikjer v pogojih pa obrazloženo, kako se odločijo...


Sam se odločiš. Pride en partner njihov v tujini pogledati če je avto res fuč, pa potem se odločiš, kaj bi raje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kasko - ponudbe na "šalterju"

Oddelek: Na cesti
361539 (284) 2dark
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Na cesti
906229437 (2592) kixs
»

Nov avto - ali je servis/uveljavljane garancije vezano na salon?

Oddelek: Na cesti
281312 (514) Utk
»

Zavarovanje Avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
616420 (2769) MrGTO
»

Najboljše zavarovanje za avtomobil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16844268 (10334) Mateja88

Več podobnih tem