» »

Program za sortiranje fotografij z offline AI

Program za sortiranje fotografij z offline AI

godokahik ::

Rad bi uredil svojo zbirko domačih slik.

To želim storiti s programom, ki ima offline umetno inteligenco za razpoznavanje obrazov, motivov... itd.

Obstaja kaj takega?

pegasus ::

Ja ... neuporabno.

_Sajmon_ ::

nejc_nejc ::

Picasa...

dunda ::

Picase je pa res škoda. Že toliko let nazaj je odlično (in to offline) prepoznavala obraze. Hitrost je bila res vrhunska. Google pa zna uničiti dobre projekte.
https://www.kacnje.eu

p0ki ::

Photoprism in immich
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

MajorM ::

+1 za Immich

kow ::

Da, immich. Je pa to sicer bolj server self hosted resitev, kot desktop aplikacija. Namenjena je brskanju fotografij po telefonu (kar je danes tipicna zahteva).

sbawe64 ::

dunda je izjavil:

Picase je pa res škoda. Že toliko let nazaj je odlično (in to offline) prepoznavala obraze. Hitrost je bila res vrhunska. Google pa zna uničiti dobre projekte.

Zadnje verzije se na netu ne najde več, ne dela na win10+ oz kaj je problem ?
2020 is new 1984
Corona World order

GupeM ::

p0ki je izjavil:

Photoprism in immich

Imam Photoprism, pa je bolj bogi. Sem že razmišljal o Immich, ki ga kar pohvalijo, ampak zankrat še nisem uspel sprobat.

Bezukhoff ::

sbawe64 je izjavil:

dunda je izjavil:

Picase je pa res škoda. Že toliko let nazaj je odlično (in to offline) prepoznavala obraze. Hitrost je bila res vrhunska. Google pa zna uničiti dobre projekte.

Zadnje verzije se na netu ne najde več, ne dela na win10+ oz kaj je problem ?


https://picasa.en.uptodown.com/windows/...

Deluje na Windows 11, ravno namestil (različica 3.9.141.259 - Aug 17, 2023), kako je pa z prepoznavo obrazov pa vedo povedati tisti, ki so to aplikacijo tudi uporabljali.

dunda ::

Že pred leti so zadevo ukinili. Nekako takrat, ko so uvedli Google Photos.
Priznam, da me je malo presenetila prejle omenjena verzija z lanskim datumom. Za vsak slučaj bi bil malo previden, ker so res že pred časom omenjali ukinitev.

Sicer pa je bila za tiste čase res luštna zadeva. Hiter albumski pregled fotografij, z nekaj izvozi in malega urejanja. Za nameček pa meni zelo uporabno tole prepoznavanje obrazov. Pred (vsaj) desetimi leti, zelo hitro, offline ...
https://www.kacnje.eu

Bezukhoff ::

Sem preveril, ravno različica 3.9.141.259 je bila zadnja, namestitvena datoteka je izvorna, torej od Google Inc., aplikacija pa deluje brez kakršnihkoli težav na sistemu Windows 11, resda pa nisem testiral povezave z google računom ter google photos, prav tako ne prepoznave obrazov, za kaj takšnega bi si moral vzeti malce več časa, tako da tisti ki bo preizkušal različne programe za facial recognition, vključno z morebiti tole Picasso, naj posreduje svoje zaključke.

pegasus ::

Te zadeve znajo sortirati samo obraze? Ker na mojih fotkah ni nobenih obrazov in posledično jih veliko hitreje posortiram na roke.

nejc_nejc ::

Bezukhoff je izjavil:

Sem preveril, ravno različica 3.9.141.259 je bila zadnja, namestitvena datoteka je izvorna, torej od Google Inc., aplikacija pa deluje brez kakršnihkoli težav na sistemu Windows 11, resda pa nisem testiral povezave z google računom ter google photos, prav tako ne prepoznave obrazov, za kaj takšnega bi si moral vzeti malce več časa, tako da tisti ki bo preizkušal različne programe za facial recognition, vključno z morebiti tole Picasso, naj posreduje svoje zaključke.

tnx, sem updejtal starejšo različico. :)

dunda ::

Bezukhoff je izjavil:

Sem preveril, ravno različica 3.9.141.259 je bila zadnja, namestitvena datoteka je izvorna, torej od Google Inc., aplikacija pa deluje brez kakršnihkoli težav na sistemu Windows 11, resda pa nisem testiral povezave z google računom ter google photos, prav tako ne prepoznave obrazov, za kaj takšnega bi si moral vzeti malce več časa, tako da tisti ki bo preizkušal različne programe za facial recognition, vključno z morebiti tole Picasso, naj posreduje svoje zaključke.


Potem pa v redu. Malo se mi je žarnica prižgala, ker je res že deset let od zadnjih krčev Googla na tem področju.

Je sicer kaj izboljšano?
https://www.kacnje.eu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dunda ()

DamijanD ::

Immich - hvala vsem, ki ste tole predlagali
- Sem postavil server z external library (torej mount NAS folderja)
- Za 230k (2TB) slik porabi Immich potrebuje 80GB (za thumbnaile, bazo, ...) - to se mi zdi kar veliko ampak OK
- sam web vmesnik deluje zelo hitro
- prepoznavanje oseb je tudi odlično
- stvar podpira opisno iskanje: archery, black cat, black and white cat, climbing, sea, rainbow, castle, eagle, whippet, whippet snow - vse tole je ustrezno poiskal
- ima tudi zemljevid, da lahko iščeš slike tudi glede na lokacijo

v bistvu bi bilo fino samo še, če bi tudi med osebami imel domače živali (ampak se jih da opisno poiskat)

Drugače je pa Immich primarno namenjen temu, da direktno v njege backupiraš/nalagaš slike iz telefona preko njihovega appa - to je fino, če imaš samo en vir slik - jaz na nasu imam pa skupek parih fotoaparatov in telefonov, tako da potrebujem drug pristop.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanD ()

pegasus ::

Zna sortirati ptiče po vrsti? Ali je zanj vse pernato zgolj "Bird"?

DamijanD ::

za ptiče ne vem. ampak recimo "whippet" (mali angleški hrt) je poiskal v redu. Pri "highland cattle" pa je tudi našel primarno ok, ampak je potem prikazoval tudi navadno govedo. Iskanje "red kite" pa spet primarno pokaže ok, ampak najde pa vse kar vsaj spominja na orla...

pegasus ::

To je že precej bolje kot photoprism, v katerega sem pred leti vložil nekaj dni za učenje, pa ni bilo videti, da se je karkoli naučil. Mogoče moram spet probati ...

DamijanD ::

sparrow tudi najde vrabce.
Je pa to vnaprej naučen model - vsaj na hitro nisem videl možnosti, da bi ga še kaj dodatno učil


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

alternativa google foto? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
598519 (605) zuz3k
»

Program za urejanje arhiva fotografij (alternativa za digiKam)

Oddelek: Programska oprema
101274 (772) fujtajksel
»

Google Photos dobiva omejitve (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12419472 (12524) recmajkemi
»

Prihodnost Skyneta po Googlovo

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
309076 (6834) Markoff
»

Orodje za iskanje podvojenih slik

Oddelek: Pomoč in nasveti
144786 (2822) SloBiscuit

Več podobnih tem