» »

Orodje za iskanje podvojenih slik

Orodje za iskanje podvojenih slik

tony1 ::

Žlahta si je skozi leta nakopala več 100 gb fotk. Del te količine je nastal tudi z združevanjem albumov in sedaj imajo nekaj 10% fotk podvojenih, iskanje in ročno brisanje teh pa je ena sama mora.

Pozna kdo dobro orodje, ki bi znalo poiskati podvojene slike (in jih morda celo označiti ali premakniti nekam drugam)?

Zanima me iskanje po hashih slik (torej ne po imenih in ne zaresni vsebini - originalna in pomanjšanja slika naj kar ostaneta podvojeni...)

Hvala za pomoč! :)

Unknown_001 ::

Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

Brez heca? :)

Za tole ga pa nisem nikoli probal :)

gembleru ::

Spiši sam...

tony1 ::

Ni slaba ideja. Rabim MD5 hash vsakega fajla, nato pa jih primerjam med sabo. :)

radmannsdorf ::

Raptor_F16 se ni hecal, novejše verzije CCleanerja imajo med Orodji tudi Iskalnik Dvojnikov.

Yohan del Sud ::

radmannsdorf je izjavil:

Raptor_F16 se ni hecal, novejše verzije CCleanerja imajo med Orodji tudi Iskalnik Dvojnikov.


Najbrž nimam najnovejše verzije, ker ga ne vidim (vsaj ne slik, splošnega za datoteke ima že leta).

Za vsak slučaj rezerve.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

merdzan ::

rabim nekaj podobnega, s tem da bi mi poiskalo vse slike iste osebe (ampak ni nujno da se vidi obraz)

eric_cartman ::

rabim nekaj podobnega, s tem da bi mi poiskalo vse slike iste osebe (ampak ni nujno da se vidi obraz)


Glede na to, da imaš čas včlanitve na slotech od danes, je verjetno troll.. Pa vseeno.

Torej ne predstavljam si kako bi določil računalniku parametre za iskanje osebe, če nimaš obrazov.. Več bo povedal kakšen, ki se s tem tako ali tako ukvarja. Ampak ravno po obleki ne boš moral določit a je to ista oseba al ne..

SloBiscuit ::

rabim nekaj podobnega, s tem da bi mi poiskalo vse slike iste osebe (ampak ni nujno da se vidi obraz)


Program ki bi ti iskal obraz oseb ne obstaja za navadne uporabnike. To npr uporablja google v image search-ih. Tako da boš mogel na roke iskati.
noben program pa ne more najti isto osebo brez obraza :))


OP drugače pa še imaš:



Za organizacijo vnaprej pa lahko uporabiš Picasa.
neznanec555

garamond ::

merdzan je izjavil:

rabim nekaj podobnega, s tem da bi mi poiskalo vse slike iste osebe (ampak ni nujno da se vidi obraz)
Nisem preizkusil, ampak Google Photos naj bi avtomatsko našel vse slike obrazov iste osebe. Je pa treba naložiti slike. https://support.google.com/photos/answe...
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

tony1 ::

SloBiscuit: Hvala, sem se lotil zadeve s Fastom.

Sicer pa bi tudi Cccleaner spodobno opravil zadevo.

NLight ::

SloBiscuit je izjavil:

rabim nekaj podobnega, s tem da bi mi poiskalo vse slike iste osebe (ampak ni nujno da se vidi obraz)


Program ki bi ti iskal obraz oseb ne obstaja za navadne uporabnike. To npr uporablja google v image search-ih. Tako da boš mogel na roke iskati.
noben program pa ne more najti isto osebo brez obraza :))


S kakšnim razširjenim face recognition algoritmom bi se dalo iskat obraz ene osebe na različnih slikah

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

PaX_MaN ::

SloBiscuit je izjavil:

Program ki bi ti iskal obraz oseb ne obstaja za navadne uporabnike. To npr uporablja google v image search-ih.
[...]
Za organizacijo vnaprej pa lahko uporabiš Picasa.

Pa ravno v Picasa obstaja urejanje tako po ksihtih kot po duplikatih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

SloBiscuit ::

PaX_MaN je izjavil:


Pa ravno v Picasa obstaja urejanje tako po ksihtih kot po duplikatih.


Vem, da je funkcija tam, samo sem imel težave z zaznavo obrazov, je pa res da je bilo že dolgo nazaj. Drugače je pa res da ima Picasa 3 to funkcijo.

Naloži tukaj https://picasa.google.com/
neznanec555


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DOOM Eternal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Igre
37743961 (3668) oo7
»

Problemi s fotografiranjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
193162 (2653) ST-777
»

Prepoznavanje slike - diplomska

Oddelek: Programska oprema
102785 (2338) velkastala
»

Na Facebooku še vedno dostopne pred štirimi leti izbrisane fotografije

Oddelek: Novice / Zasebnost
2910753 (8262) antonija

Več podobnih tem