» »

Ali je obratomer sploh potreben?

Ali je obratomer sploh potreben?

1 2
3
»

matic492 ::

m0LN4r je izjavil:

Mene tudi v dailiju znervira avtomatik, ker ne ve vnaprej, kaj bi rad od njega. Sicer novi Golf R v sport mode zdaj to zna, ampak vse pred tem v ljudskih avtih je avtomatik za stare mame.


Samo ti voziš sport hatchbacke, nisi ravno 99% voznikov :)

Moj ima ZF8 in sploh ne čutiš da šalta, če voziš "normalno". Jaz sem ga dal sicer flashat polega stage 1 tune tako da zdaj kar konkretno cuka zraven v Sport+ mode (če nimaš polni gas) hehe :)

Se grem stavit da velika večina voznikov ne bi znala povedat, kdaj ZF8 šalta prestavo ob normalni vožnji po predpisih, brez tiščanja v poden, če ne bi imeli obratomera.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

Utk ::

Obratomer bi najbolj potrebovali tisti, ki jim itak nič ne pove. Tist, ki ve, dobi hitro občutek kaj je prav in kaj ne.

m0LN4r ::

Res je da ni tipicen obratomer, so pa neke lucke:

amaterji
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Blinder ::

Kalibri je izjavil:


Dovolj bi bilo, da bi slišal, ker pri njemu in tudi pri vseh drugih +-500 obratov pri normalni vožnji ne pomeni prav nič. Uni s 1000 obratov v bmwju se pa itak jajca po cesti in uničuje mašino



torej ti, za ne unicevat masine, kadar si z avtom v neutralu pri miru tlacis pedal od gasa, da ima dovolj obratov? Isti scanarij je kot voznja po rahlem klancu za dol 60 kmh pri 1000 rpm
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

blay44 ::

Dejmo pogledat pravi avto. Najbrž ga še vozili več kot 500KM. Ne neke 999cm3 karjolce.

Torej zakaj rabiš obratomer pussyji?
Zato da krotiš/reguliraš moč motorja. Kaj šele dušico.

Kalibri ::

Blinder je izjavil:



torej ti, za ne unicevat masine, kadar si z avtom v neutralu pri miru tlacis pedal od gasa, da ima dovolj obratov? Isti scanarij je kot voznja po rahlem klancu za dol 60 kmh pri 1000 rpm
Ne, ni. Dinamično preopterecenje maotora. Sedaj vidim, da nimaš pojma. Keep going in bo BMW za odpad.zakaj to delaš? Šparaš? Ne prede tvoj mucek...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kalibri ()

Blinder ::

preo meteora kaj? :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Okapi ::

Ta tema lepo ilustrira, kaj je narobe z našo družbo.;((
Eni so idioti, ker ne znajo uporabljat merilnika vrtljajev.
Drugi so idioti, ker mislijo, da ni potreben.
Tretji so idioti, ker mislijo, da je potreben.
Četrti so idioti, ker ne vedo, za kaj je uporaben.
Peti so idioti kar tako, ker sodelujejo v temi, kjer so vsi idioti.>:D

blay44 ::

Torej smo Vsi majčkeno....otročji.:D
Razen enega seveda, ta pa prodaja.

AndyS ::

Okapi je izjavil:

Ta tema lepo ilustrira, kaj je narobe z našo družbo.;((
Eni so idioti, ker ne znajo uporabljat merilnika vrtljajev.
Drugi so idioti, ker mislijo, da ni potreben.
Tretji so idioti, ker mislijo, da je potreben.
Četrti so idioti, ker ne vedo, za kaj je uporaben.
Peti so idioti kar tako, ker sodelujejo v temi, kjer so vsi idioti.>:D


https://klip.si/clanek/se-tudi-vi-sekir...

miha98 ::

m0LN4r je izjavil:

Samo zakaj bi izbral ročni menjalnik za daily avto tipa Clio pa ne razumem ne, mi lahko ti razložiš?
Dandanes redkokdo, ampak vecinoma je bil razlog cena, cloveku se je slo pri cliotu za vsakega jurja, pa marsikateri clio ni imel se takrat avtomatika.
Odvisno je o katerem budgetu avtov in katerih letnikih se pogovarjamo.
Mene tudi v dailiju znervira avtomatik, ker ne ve vnaprej, kaj bi rad od njega. Sicer novi Golf R v sport mode zdaj to zna, ampak vse pred tem v ljudskih avtih je avtomatik za stare mame.

Da se vrnem na temu, trenutno stanje na trgu obratometrov:

avtomatik

elektricni
Pa se mogoce se kdo spomni tudi taksnih:



Ta zadnji mi je zelo všečen. Ne vem zakaj niso šli v tej smeri naprej... Juga

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miha98 ()

Kodi ::

JamesBond je izjavil:

Odgovori v tej temi so naravnost zastrasujoci. Ljudje ne vejo kaj bi z obratometrom. Ne zanima vas koliko konjev oz navora imate v nekem trenutko na razpolago ali koliko še je do blokade/rdečega polja.
Saj sčasoma lahko vse to razbereš iz trenutne hitrosti in prestave v kateri je avto. Ampak najprej rabiš obratomer. Ključna zadeva.

Ja res si zastrašujoč. Ko berem take komentarje me res zaskrbi kaj sploh delate na cesti. Ne, da ne vemo kaj bi z obratomerom, ker vsaj jaz dobro vem za kaj naj bi se uporabljal, toda da ti nekdo vrže ven tako bedarijo: "Ne zanima vas koliko konjev oz navora imate v nekem trenutko na razpolago ali koliko še je do blokade/rdečega polja." me pa res zaskrbi:))
Ja v danem trenutku me res zanima koliko konjev oz oslov imam na razpolago, da bom še to preračunaval LOL.

gruntfürmich ::

Netrunner je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

ne znam si spredstavljat vožnje brez tega z ročnim menjalnikom.
ker so danes motorji tako tihi da pozabim da imam v 5 brzini na AC, poraba pa ni bistveno večja kot v 6 brzini.
za vožnjo po klancu pa prav tako vidim v katerem območju moram biti glede obratov.

Kaj ti ne danes vsi avtomobili pokažejo kdaj je treba menjat, če slučajno pozabiš? Zadnjih par avtomobilov ki sem vozil so me vsi opozorili, da je treba menjat gor ali dol, odvisno od situacije.

zanimivo ampak tudi jaz sem mislil enako, potem pa me je jeep compass presenetil in nič ne piše.

matic492 je izjavil:

Za neko navadno kanto za prevoz A-B mi pa ni jasno, zakaj potem preprosto ne vzameš avtomatika, če te tako moti?
sem iskal automatika, ampak sem kupil rabljen avto in v tem, ki mi je bil všeč, ga ni bilo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Kaj se sploh obremenjujete s tem? Pri novih avtih ga daš na ekran, če se ti zdi da ga moraš videti, drugače ga skineš in daš vreme na armaturko.
Kar ti pač sede.

Moj je še fajn zato, ker pri preklopu iz štroma na motor, kaže kdaj se bo motor toliko ogrel, da dobiš polno moč. Ker drugače boljše da se ne lotiš prehitevanja. S četrt ali še manj razpoložljivimi konji, si kandidat za kreš, če se prehitevanja lotiš s hladnim motorjem. Oz. nepodmazanim ali kar že moti proizvajalca, da se je tega spomnil.

Utk ::

zanimivo ampak tudi jaz sem mislil enako, potem pa me je jeep compass presenetil in nič ne piše.

Tisto rabijo samo popolni debili, pa še ti slej ko prej ugotovijo, da je brez veze.

feryz ::

Jeep Compass je taka drvarnica, da se mi smili vsak, ki se je najahal in to kupil.
Od kolega žena ga ima, ekstremno nezadovoljna in praktično novega že menjuje.

wcpapir ::

matic492 je izjavil:

otago je izjavil:

Starejši sorodnik spelje, kot normalen človek v 1. prestavi, nato pa se pelje do bližnje trgovine v 1. ali če mu uspe v 2. prestavi pri hitrosti do 60kmh. Menjava sklopke 1x na leto. Sliši slabo. Če bi le spremljal obratomer ...



Lol, a je tvoj sorodnik sosed mojih staršev :|:))

Imata soseda, ki vozi avto v 1. prestavi od začetka ulice do hiše. Se tudi včasih sprašujemo koliko je že zdeval za popravila avta.

Da ni ta sosed tvojih staršev moja babica :))

Moja babica vozi Renault Modusa pretežno v prvi in drugi prestavi, če gre 20km daleč pride včasih do tretje. Je pa res, da še sklopke ni menjala....v bistvu še nič ni menjala le za servis ji predlagamo naj raje da noter motul.

Pomoje bi ji prav prišel tudi prikazovalnik temperature olja, to mi je všeč pri VAG in bmw.

gruntfürmich ::

feryz je izjavil:

Jeep Compass je taka drvarnica, da se mi smili vsak, ki se je najahal in to kupil.
Od kolega žena ga ima, ekstremno nezadovoljna in praktično novega že menjuje.
od točke a do b je čisto ok. kaj pa jo tako extremno moti da ne more potrpeti?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

feryz ::

Poleg drkanja v stilu, če želiš avto zapeljati ven iz garaže, cele štiri metre, da ga opereš, se moraš privezati, jo najbolj motijo pomagala pri vožnji in dobesedno ubijalska klima. Ni fajn, da morajo babe biti v dolgih štumfih ali najlonkah pri 40 stopinjah. Ker jim drugače noge zmrznejo.

gruntfürmich ::

skratka retardiran folk ki ne ve kaj kupuje in nima pojma kako se stvari nastavljajo. se ne čudim, ker gre za tvoje prijatelje...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

feryz ::

A ti veš, kako te bo avto jebal v glavo, ko ga v salonu vidiš?
Svaka čast, superman.

gruntfürmich ::

feryz je izjavil:

A ti veš, kako te bo avto jebal v glavo, ko ga v salonu vidiš?
Svaka čast, superman.

točno vem, da če kupim avto s ful opremo bom dobil polno glupe asistenčne opreme ki me bo jebala v glavo preden jo bom naštudiral in se je navadil.
ampak jaz sem inteligenten in to sprejmem in naštudiram, ostali folk pa se pizdi izključno zaradi svoje retardiranosti.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Če ti tako praviš, bo že držalo.
Kaj voziš? Da vidim to tvojo inteligenco.

Utk ::

Jaz imam vse asistence in me nič ne motijo.
Pri klimi imam pa tipko "auto", ki ve bolje od mene kaj rabim.

gruntfürmich ::

feryz je izjavil:

Če ti tako praviš, bo že držalo.
Kaj voziš? Da vidim to tvojo inteligenco.

sj sem napisal. in za vsako ročno izklapljam par zadev ki me motijo, in še par ostalih sem skenslal v nastavitvah; katere je pač možno.
ampak to mi je bilo kristalno jasno da bo tako, ker je to dandanes v vsakem avtu. in še slabše bo, še več bo tega, in še manj se bo dalo izkapljat to sranje.
ampak folk ki ni umsko sposoben prebrati navodila in jih doumeti, se pač pizdi in prodaja nove avte, da jih ostali lahko ceneje kupimo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

feryz ::

Nisi pa napisal, kaj voziš. Tako super inteligenten človek.

Btw, če gredo na izlet, gredo z Opel Zafiro letnik 2007, namesto s Compassom.
Tam auto na klimi dejansko pomeni Auto. In dela bp.
Ne pa da greš do morja in vseh 50 minut klimo drkaš.
Ker če se je skoraj 20 let dalo stvari narediti zadovoljivo, bi bilo za pričakovati, da se to da tudi danes. Ampak očitno se ne da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

HrščPščvnk ::

Obratomer je relikt preteklosti ker so se dizajnerji uporabniških vmesnikov zgledovali po kokpitu v zrakoplovih.



Head-up displays in cars
Fighter pilots need to keep their eyes out of the cockpit. Time spent looking at instruments is time not spent looking for the enemy. The solution is a head-up display. Developed in the 1960s, they became common in military aircraft during the 1970s.

In 1988, the Oldsmobile Cutlass Supreme became the first production car with a head-up display.

https://rightware.com/blog/visions-of-p...


Mimogrede, se zelo enostavno sprogramira da ti pokaže fake RPM s prestrezanjem CAN sporočil.
https://hackaday.com/2013/10/22/can-hac...
Hrošč Puščavnik, ogrožena živalska vrsta iz Tivolija.

gruntfürmich ::

feryz je izjavil:

Ker če se je skoraj 20 let dalo stvari narediti zadovoljivo, bi bilo za pričakovati, da se to da tudi danes. Ampak očitno se ne da.

itq da se ne da.
vsak avto ima svoje fore; eni bolj zajebane drugi manj zajebane. vse pa težijo k temu, da je vedno več stvari in vedno bolj zakompliciranih.
zato je preskok iz 2007 avta na 2020 kot dan in noč iz vidika enostavnosti upravljanja, ergonomije in drkanja v glavo voznika. dodaj še k temu butaste znamke avtov (ameriški jeep morda) in nezadovoljen lastnik je tu...
tako pač je in to je treba sprejeti. dokler se ne bodo avti sami vozili.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Netrunner ::

Kaj res mora tukaj na ST iz enostavnega vprašanja nastati cel cirkus ?? Pa če že zahajate iz bistva teme poskusite vsaj držati nek normalen nivo komunikacije.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Genetic ::

feryz je izjavil:

Poleg drkanja v stilu, če želiš avto zapeljati ven iz garaže, cele štiri metre, da ga opereš, se moraš privezati, jo najbolj motijo pomagala pri vožnji in dobesedno ubijalska klima. Ni fajn, da morajo babe biti v dolgih štumfih ali najlonkah pri 40 stopinjah. Ker jim drugače noge zmrznejo.

Privezovanje je tudi mene motilo, dokler nisem ugotovil, da je dovolj, ce sam izklopis rocno zavoro (ce si pripet, se bo ob zacetku voznje rocna zavora sama sprostila). Ne sprasuj, kako dolgo sem rabil, da sem to ugotovil :)

gruntfürmich ::

Genetic je izjavil:

se bo ob zacetku voznje rocna zavora sama sprostila

mislim da je to stvar ročnih nastavitev v računalniku.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

dronyx ::

Meni je bolj koristen pripomoček to, da mi na zaslonu piše ko moram menjati brzino iz katere kam in da vidim v kateri vozim trenutno.

Utk ::

To ti mora pisat? Ne opaziš sam da bi morda bilo dobro prestavit nekam, pa tudi ko to opaziš, ne veš ali gor ali dol?

dronyx ::

Utk je izjavil:

To ti mora pisat? Ne opaziš sam da bi morda bilo dobro prestavit nekam, pa tudi ko to opaziš, ne veš ali gor ali dol?

To je spet neko banaliziranje. Sem vozil brez problema vrsto let brez tega pripomočka. Ampak sedaj pa avto to ima in prestavljam ko piše.

Utk ::

Zato ne kupujem rabljenih avtov...

feryz ::

Genetic je izjavil:

Privezovanje je tudi mene motilo, dokler nisem ugotovil, da je dovolj, ce sam izklopis rocno zavoro (ce si pripet, se bo ob zacetku voznje rocna zavora sama sprostila). Ne sprasuj, kako dolgo sem rabil, da sem to ugotovil :)
Govoriš za Compass-a?

Moj avto nima teh problemov. Če voziš pod 10 km/h, se lahko voziš cel dan, pa ne bo težil s privezovanjem. Tako da se po borjaču da voziti tudi brez tega.
Drugače se itak ne upam niti speljati od bajte brez pasu. Ker je že par sekund po odhodu brzina prevelika, da bi se igral.

delavec44 ::

Največji pogumneži na prvem avtoodpadu odrežejo eno sponko za pas in jo imajo skozi zataknjeno. Nič več ne teži ;)

krneki ::

V bosni dobiš za 2 markice sponko v običajni trgovini :))

Genetic ::

feryz je izjavil:

Govoriš za Compass-a?

Da, za Compassa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Genetic ()

feryz ::

Ok, mu bom povedal.
Čeprav gre v kratkem od hiše. Preden se bodo navadili na to foro.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UI / UX v avtomobilih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16725058 (3426) PARTyZAN
»

Zakaj se CVT ne uporablja oziroma ni razširjen? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45376324 (27748) WizzardOfOZ
»

Vprašanje o moci motorja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10614642 (11284) WizzardOfOZ
»

Kdaj prestaviti v višjo prestavi pri bencinarju/dizlu (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5812705 (10890) Blinder

Več podobnih tem