» »

Golf - 1 otrok in potovanja

Golf - 1 otrok in potovanja

«
1
2

Matej575757 ::

Zanimajo me mnenja in izkušnje, če je golf dovolj velik avto za družino z 1 otrokom.
Za dnevne stvari vem, da je prostora več kot dovolj, če nisi nek športnik.

Predvsem pa me zanima kako se izkaže kot avto za neke daljše relacije kot so dopusti.
Voziček vzame kar precej prostora, verjetno je veliko ostalih stvari, ki jih moraš vzeti zraven za 2 tedna.

Težko je ocenjevat na pamet, zanimajo me mnenja. Je golf ok za to, ali je karavan nuja?

Pa še ena stvar, koliko časa traja montaža in demontaža strešnega kovčka, če imaš to gor recimo samo parkrat na leto za dopuste?

grimmir3 ::

Ni dovolj.
Karkoli manj kot vw multivan je brezveze.

Ganon ::

Je to šala? :))

Baja ::

nabaviš tole, pa maš plac za 2 froca. preverjeno.

Zastava 750 @ Wikipedia

Miki N ::

Golf je v resnici čisto soliden družinski avto za družino, ki ne komplicira.

grimmir3 ::

Miki N je izjavil:

Golf je v resnici čisto soliden družinski avto za družino, ki ne komplicira.


Da.
Če imaš pa še strešni kovček je pa to polna kapa.

Matej575757 ::

Kaj pomeni družina, ki ne komplicira?
Udobje parkrat na leto riskirat je najmanjši problemi.
Bolj me zanima, če je fizično izvedljivo, ker met kufre na zadnjem zicu poleg otroka iz vidika varnosti ravno dobra opcija...

fikus_ ::

Nabavi/sposodi si stresni kovcek, bo dovolj prostora.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Ganon ::

Matej575757 je izjavil:

Kaj pomeni družina, ki ne komplicira?
Udobje parkrat na leto riskirat je najmanjši problemi.
Bolj me zanima, če je fizično izvedljivo, ker met kufre na zadnjem zicu poleg otroka iz vidika varnosti ravno dobra opcija...


Z igračo, ki ti jo je predstavil Baja, so se družine peljale na dopust, ti pa sprašuješ, če je golf dovolj. Ampak res, kam boš dal kovčke? 8-O

pegasus ::

Imam strešni kovček viška, PM če si zainteresiran.

Matej575757 ::

Koliko časa pa traja namontirati in odmontirati celo zadevo, torej tako nosilci kot strešni kovček (ker nosilci so mi grdi in bi jih ne bi imel ves čas gor)?

pegasus, zaenkrat hvala, to bo bolj aktualno naslednje poletje. :)

grimmir3 ::

Ganon je izjavil:

Je to šala? :))


Kaj se ti zdi? :))

Matej575757 je izjavil:

Kaj pomeni družina, ki ne komplicira?
Udobje parkrat na leto riskirat je najmanjši problemi.
Bolj me zanima, če je fizično izvedljivo, ker met kufre na zadnjem zicu poleg otroka iz vidika varnosti ravno dobra opcija...


Da greš na dopust brez da vlečeš s sabo pol hiše.
Za začetek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: grimmir3 ()

Miki N ::

Ja recimo to, da pač malo razmisliš kaj NE boš vzel s sabo - saj bi itak moral že vedno, se ti obrestuje na dopustu tudi sicer, manj prekladanja pospravljanja, na koncu je kvaliteta dopusta v resnici višja z manj krame. Pomisli, kako folk čudežno rata optimalen, ko gre z letalom. Glede strešnih kovčkov pa je tako ... še največji problem je, da rabiš ga nekam spraviti, ko ga ne rabiš - po domače, ali imaš garažo ali samo nek parkplac v bloku - montiranje je mala malica. Čeprav za dopuste poleti, ki niso kampiranje plus en froc, res ne vidim kako Golf ne bi bil dovolj celo tak, kot je. To so ko une 80s reklame za kreditne - vse kar rabiš vzet je kartica :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Pezdicek ::

Če imaš babo ki vleče zraven celo omaro, pol ti je t6 premalo.
Včasih smo 4 hodili s fičkotom na morje...

Matej575757 ::

Miki N je izjavil:

Ja recimo to, da pač malo razmisliš kaj NE boš vzel s sabo - saj bi itak moral že vedno, se ti obrestuje na dopustu tudi sicer, manj prekladanja pospravljanja, na koncu je kvaliteta dopusta v resnici višja z manj krame. Pomisli, kako folk čudežno rata optimalen, ko gre z letalom. Glede strešnih kovčkov pa je tako ... še največji problem je, da rabiš ga nekam spraviti, ko ga ne rabiš - po domače, ali imaš garažo ali samo nek parkplac v bloku - montiranje je mala malica. Čeprav za dopuste poleti, ki niso kampiranje plus en froc, res ne vidim kako Golf ne bi bil dovolj celo tak, kot je. To so ko une 80s reklame za kreditne - vse kar rabiš vzet je kartica :D


Pa se da pri strešnem kovčku odstraniti vse, tudi nosilce, ali morajo tisti nosilci biti trajno pritrjeni?
Ker mi avti z temi nosilci brez kovčka izgledajo res grdo.

kixs ::

Matej575757 je izjavil:

Koliko časa pa traja namontirati in odmontirati celo zadevo, torej tako nosilci kot strešni kovček (ker nosilci so mi grdi in bi jih ne bi imel ves čas gor)?

pegasus, zaenkrat hvala, to bo bolj aktualno naslednje poletje. :)


Cca 15min za stresne nosilce, plus 10min za kovcek. Vse skupaj pa se da seveda skrajsat - odvisno kje imas vse to spravljeno in kako si zverziran oz kaksen kovcek imas - patent pritrditve - nekateri prisegamo na Thule. Pa ce lahko vse naredis sam, ker kaksne vecje kovcke seveda ne mores sam dvignit.

Sicer pa, ce mene vprasas, ko imas enkrat druzino, potem ali karavan ali vecji enoprostorec. Ce imas dva avta, je drugi lahko seveda manjsi, recimo golf ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

2dark ::

Matej575757 je izjavil:

Zanimajo me mnenja in izkušnje, če je golf dovolj velik avto za družino z 1 otrokom.
Za dnevne stvari vem, da je prostora več kot dovolj, če nisi nek športnik.

Predvsem pa me zanima kako se izkaže kot avto za neke daljše relacije kot so dopusti.
Voziček vzame kar precej prostora, verjetno je veliko ostalih stvari, ki jih moraš vzeti zraven za 2 tedna.

Težko je ocenjevat na pamet, zanimajo me mnenja. Je golf ok za to, ali je karavan nuja?

Pa še ena stvar, koliko časa traja montaža in demontaža strešnega kovčka, če imaš to gor recimo samo parkrat na leto za dopuste?


Da, AMpak ne golf limuzina, pač pa karavan oz variant izvedba.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

D3m ::

Matej575757 je izjavil:

Zanimajo me mnenja in izkušnje, če je golf dovolj velik avto za družino z 1 otrokom.
Za dnevne stvari vem, da je prostora več kot dovolj, če nisi nek športnik.

Predvsem pa me zanima kako se izkaže kot avto za neke daljše relacije kot so dopusti.
Voziček vzame kar precej prostora, verjetno je veliko ostalih stvari, ki jih moraš vzeti zraven za 2 tedna.

Težko je ocenjevat na pamet, zanimajo me mnenja. Je golf ok za to, ali je karavan nuja?

Pa še ena stvar, koliko časa traja montaža in demontaža strešnega kovčka, če imaš to gor recimo samo parkrat na leto za dopuste?


Je.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Kalibri ::

Je dovolj, samo ne smeš komplicirati kot baba, kar že vidim, da počneš s strešnimi nosilci in kovčkom.

Miki N ::

Potem so še une garažne fore, kjer Thule "trugo" kar pustiš na nosilcih in jo postaviš ob zid skupaj z njimi. Samo.. plac. In seveda to je delo za dve osebi. Plus nosilci so lahko dobri če kasneje dokupiš še nosila za kolesa. Samo še enkrat za vse te fore rabiš garažo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

2dark ::

Če maš otroka, boš menda gleda, da imaš prostor , ne da ga nimaš. Spodaj maš sliko iz prtljažnika iz Golfa varianta oz. karavana in to je precej velik prtljažnik.

(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

kixs ::

Ce imas normalno velikega karavana, stresnega kovcka v 99% niti ne potrebujes. Js sem ga sele zdaj nabavil, ko hodimo kampirat. Pa hoces imeti vse s sabo od sotora, paviljona, hladilnika, supa, el. zar, dvojna indukacija, kuhinja in opreme, oblek za 4 osebe. Pa se hrane/pijace za en teden :lol:

Miki N ::

Ja saj. Te truge na strehah so bolj za kampiranje, za apartmaje tega ne rabiš. Je pa po svoje fino, ker lahko maš kramo ločeno in ne rabiš toliko igrati Tetris v prtljažniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

brett ::

Matej575757 je izjavil:

Zanimajo me mnenja in izkušnje, če je golf dovolj velik avto za družino z 1 otrokom.
Za dnevne stvari vem, da je prostora več kot dovolj, če nisi nek športnik.

Predvsem pa me zanima kako se izkaže kot avto za neke daljše relacije kot so dopusti.
Voziček vzame kar precej prostora, verjetno je veliko ostalih stvari, ki jih moraš vzeti zraven za 2 tedna.

Težko je ocenjevat na pamet, zanimajo me mnenja. Je golf ok za to, ali je karavan nuja?

Pa še ena stvar, koliko časa traja montaža in demontaža strešnega kovčka, če imaš to gor recimo samo parkrat na leto za dopuste?

Mi2 sva imela golfa VI, ko se je rodila hčerka. In smo z njim šli skoraj do meje Francija - Španija, pa do Splita, pa do Nurnberga, S. Italija, Avstrija. Brez kovčkov na strehi. Vse v prtljažnik in pred prednji sedež en kufer. Je žena sedela zadaj. Skratka čist komot, če ne boste vleki s seboj 1000 in 1 igračo in pripomočke za otroka. Tudi brez tega se imajo lahko super! Pomisli na svojo mladost ali so ti vse vlekli s sabo...
Res pa, da je najina januarska in prvo leto ko je bil voziček nismo sli v tujino, le Kr. Gora, toplice. Zaradi vozička. Po letu dni, ga pa itak ni imela več oz. samo marelo. Pomisli če se ti splača delat stroške zaradi enega leta! Mi2 ne obžalujeva najine izvedbe!

kixs ::

Miki N je izjavil:

Ja saj. Te truge na strehah so bolj za kampiranje, za apartmaje tega ne rabiš. Je pa po svoje fino, ker lahko maš kramo ločeno in ne rabiš toliko igrati Tetris v prtljažniku.


Sej ves kako je, ni vazno koliko prostora imas, vedno ga bo premalo.

Sem hotel se drugi SUP vzet sabo, pa ni slo. Sem celo razmisljal, da bi ga montiral na nosilec za kolesa na kljuki. Pa sem se potem premislil. Seveda bi potem na ta nosilec sel sotor in oba SUPa in v prtljazniku bi ostala velika luknja :lol:

Vseeno je bil pa avto precej do konca izkoriscen in se XXL kovcek.

grimmir3 ::

Fino je da ko greš nekam ne vlečeš vsega s sabo.
Tako bo otrok raje počel kaj drugega in novega, namesto da se ukvarja z igračami ki jih itak že pozna od doma.

Miki N ::

kixs je izjavil:

Miki N je izjavil:

Ja saj. Te truge na strehah so bolj za kampiranje, za apartmaje tega ne rabiš. Je pa po svoje fino, ker lahko maš kramo ločeno in ne rabiš toliko igrati Tetris v prtljažniku.


Sej ves kako je, ni vazno koliko prostora imas, vedno ga bo premalo.


Ja saj to je ravno fora - večji avto samo vabi več nepotrebne krame, s katero se moraš potem ukvarjati - a v resnici je ne rabiš. Pa Golf ima dejansko zelo uporaben prtljažnik, ne bi smel biti problem za 3-člansko družino sploh.

grimmir3 ::

No saj otroci običajno itak raje počnejo kaj novega tako da tista krama ki jo tastari privlwcejotna dopust le tam samo prah nabira.

Ni problem domneva zahtevnost otrok, ampak kompliciranje staršev.

Utk ::

Z golfom mora it, tudi z vozičkom, brez truge na strehi. Se pa zakomplicira če bi hotel sabo imet še sup in ne vem kaj, vse pač ne bo šlo.

Miki N ::

Skratka OP, ti kar nabavi top izbiro Balkana - pomisli, če ti bo premajhen ga prodaš v 24 urah :D

Lonsarg ::

Problem s tem da voziček preveč zavzame se reši tako da se ne vozi okoli nekih velikih "off-road" otroških vozičkov, ampak take male zložljive, ki lahko gredo tudi na letalo in ki še v polotu ne zavzamejo več kot 10% prtlažnika.

Matej575757 ::

Hvala za odgovore.
Po teh definicijah bi rekel, da ne komplicirava.
Če greva za 14 dni na dopust, to pomeni 14 majic, 14 gat pa za rezervo ena jakna.

Zdaj glede Golfa je tako. Imam možnost kupit malo rabljenega od strica, po družinski ceni, napol zastonj. Neprimerljivo z cenami Octavie, Passata, 308 station wagona na avtonet. Preverjen in redno servisiran avtomobil. Raje bi denar dal za novo stanovanje, kot avto.

Pri hiši je samo en avto, Opel Mokka 2012 letnik, ki je že dotrajan in z konkretnim številom prevoženih kilometrov, prevelik strošek je postalo vzdrževanje.
Je pa stvar taka. Lani sva šla za 3 tedne do Makarske in je moral biti en kovček na zadnjem sedežu, ker ni šlo v prtljažnik. Pa sva vzela samo za 3 tedne zraven. Skrbi me, kako bo to izvedljevo če bo ozadaj moral biti še otroški voziček. Ja, pač vzameš apartma kjer lahko pereš in vzameš manj gat, ampak vseeno.
Golf ma večji prtljažnik od Mokke 2012, ampak vseeno spet ni tako velika razlika...

Miki N ::

Jaz bi rekel, če dobiš Golferattija za ugodno ceno dobro ohranjenega je to no brainer in probaš v bolj minimalistični varianti, ki kot rečeno ... je dobra stvar tudi sicer. Pa še s prodajo ne boš imel problemov.

Za naslednjič pa kako SUV makino s kljuko pa prikolico, LOL!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

gregor_m ::

Ta tema je bila na tem forumu že dostikrat podebatirana. Kot so ti nekateri povedali se z klasičnim golfom da potovati, nekaterim uspe celo z dvema otorokoma in vozičkom.

Na koncu moraš sam premisliti kakšno udobje želiš. Če imaš plan kupit avto definitivno kupi karavan pa si na varni strani, sploh če pride še drugi otrok. Če že imaš avto, greš en testni dopust pa boš videl ali ti znese.

Jaz sem menjal 7 let starega seat leon za golf 7 karavan, ko je bila žena noseča in sva imela v planu dva otroka. Ni bolšega, ko odpreš prtlažnik in v 30sek preprosto vržeš vso robo v prtlažnik zapreš in se odpelješ.
Želel sem dokaj majhen avto z velikim pritlažnikom in golf 7 je imel najboljše razmerje 456cm in 605l pritlažnik.

kixs ::

Kupi in bos videl. Ce bo premali, ga prodas in kupis kaj vecjega ali pa kovcek na streho.

Osebno ti tezko svetujem, ker sem takoj kupil karavana, ko je bila moja noseca - pa itak je bil ze cas za menjavo avta.

grimmir3 ::

Kupi golfa in je.

Ceneje je dodati kovček na streho za tistih parkrat ko rabiš, kot pa kupit večji in dražji avto.

matobeli ::

Ko je otrok v vozičku pejd z letalom, izven sezone. Zastonj otrok (ali sam mal za doplačat), zastonj voziček. Boš mel kasneje dovolj časa gruntat na katero lokacijo it da ma otrok nekaj za počet in da ne plačaš celega premoženja v high season.

Kupi golfa če je gud, če po letu dni vidiš da ne gre ga prodaš in vzameš SUVja... če sorodnik povpraša po avtu rečeš da se enostavno ni izšlo z otrokom in vso robo.

c23po ::

Kaj pa, če za čas počitnic najameš večji avto. Prvi Googlov zadetek pradlaga hišo v Ljubljani, kjer te golf variant z vsemi stroški za en teden stane manj kot 270 €.
Računalniki nimajo spominov.

D3m ::

Jaz sem bil letos primoran kupiti trugo.

Sedaj, ko imam 3 otroke. :D

Mi je olajšalo potovanje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Sparkxl ::

Ko se je rodil prvi, smo imeli nekaj let golfa. V veliki večini brez prostorskih problemov.

Voziček imaš samo 1 leto in tisto leto se temu pač prilagodiš. Potem pride marela . Obstajajo tudi različni vozički. Eni zloženi zavzamejo pol kamiona, drugi pašejo v fiat 500.

Glede truge in nosilcev velja pravilo, dražje je, hitreje se montira.

Sem imel neke čip šit nosilce za prejšnji avto...šraufal si ko budalo gor in dol. Zdaj imam thule... par min posla. Trugo gor tudi ne vzame več kot 5 min.

denabiker ::

Moja ima še vedno v spominu, ko so njeni starši s tremi otroci sli na dopust s stoenko na morje v kamp, pa pazi vedno čoln zraven komplet motor tisti Tomos 4KM, vesla.rezervoar, pa vse kar paše zraven, saj veste da vzame veliko placa zložen gumenjak, pa poden, pa motor...pa še žar itd. Res pa je, da niso imeli toliko cot s sabo kot jih imajo danes otroci, da se 3x na dan preoblečejo, da so punčke princeske v treh različnih cotah na dan s kufri make upa, ampak so večina časa preživeli v kopalkah.

D3m ::

Sparkxl je izjavil:

Ko se je rodil prvi, smo imeli nekaj let golfa. V veliki večini brez prostorskih problemov.

Voziček imaš samo 1 leto in tisto leto se temu pač prilagodiš. Potem pride marela . Obstajajo tudi različni vozički. Eni zloženi zavzamejo pol kamiona, drugi pašejo v fiat 500.

Glede truge in nosilcev velja pravilo, dražje je, hitreje se montira.

Sem imel neke čip šit nosilce za prejšnji avto...šraufal si ko budalo gor in dol. Zdaj imam thule... par min posla. Trugo gor tudi ne vzame več kot 5 min.


Res je.

Jaz sem vzel Hapro Traxer 530l.

Milina, kar se tiče montaže.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zimonem ::

Komot greš z golfom.

z3ro ::

Golf 7 karavan z enim otrokom gre bp..iz lastnih izkušenj:)

Sparkxl ::

Super, tudi z Multivanom gre komot. Ampak tu ni govora o tem in karavanom, ampak navadnim golfom.

Ne vem edino če je kaka razlika pri montaži dražjih in cenejših trug. Čeprav si ne predstavljam da je.

Imam poceni italjansko g3, ki odlično služi svojemu namenu. Za prejšnji avto sem navrtal luknje za U objemke, zdaj pa nove za T šraufe. Na obojne je montaža zelo hitra in enostavna

Horas ::

lol kake mate dans eni, resno!

vžasih smo s evozli v juegcih pa stoenkah, na morje po istri. v nemčijo, pa smo preživeli! dejte no že nehat!

vsak hatchback je za 4člansko družino dovolj! presrani do amena
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

kingsix ::

Družina z enim otrokom dandanes rabi nujno SUV. Pa čeprav so SUV več ali manj le dvignjeni občini avti. Amapk lej... Je pa SUV.
Kolega prešel iz Passata na Tiguana.. Uh SUV to pa ja..Ugotovil kak nateg je to.

Sicer pa se tu gre za udobje. Skoraj vsak avto bo dovolj za 3 člansko družino. Vprašanje je le kako udobno/praktično bo.

Kot Golfa bi sicer prej vzel Kia Ceed.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

DamijanD ::

Kar se je res spremenilo je to, da so sedaj otroci v specialnih sedežih, ki zasedejo veliko prostora. Včasih smo pa pač neprivezani ležali na zadnji klopi, ki je bila "razširjena" s kakšno hladilno torbo.

kingsix ::

Ja ravno včeraj sma z mojo imela debato kako je to bilo včasih...
Jaz sem si kot otrok dan prej pripravil pojšter, neke igrače.. Ko smo sli sem šel vzadaj in sem 3/4 poti ležal/spal na zadnji klopi v naši Ladi. No, ja sedeži so pa bili usnjeni.

Sedaj pa sma ravno hotela tamali odstranit tega jahača ker je 139cm (zakonsko 140), pas ji medtem gre preko ramena in ne vratu - kot mora.. In so bili vsi "ogorčeni" in nevem kaj.

D3m ::

Če gledaš zakonsko 140 bi moral jaz svojo matko v jahača dati :D
|HP EliteBook|R5 6650U|
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup družinskega avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20710402 (2378) miha98
»

Družinski avto...Nuja ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14712094 (7250) iso2000
»

Izposoja avtomobila za dopust ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
649390 (4559) feryz
»

Nakup RABLJENEGA karavana (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12814861 (9052) sm1x
»

Kateri nov "družinski" avto (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
25748961 (31620) GR2

Več podobnih tem