» »

Črna gradnja - črnograditelj ne poruši

Črna gradnja - črnograditelj ne poruši

1
2
3

johnnyyy ::

feryz je izjavil:

V fotrovem selu si je nekdo tako prilastil meter zemlje med sosedoma.
Sosed na dopustu, on pa ograjo zabetoniral meter v sosedovo.
Sosed policijo, inšpekcijo, sodišče, geodet bla, bla. Uzurpator se ne strinja z ničemer, pritožuje se na vse, praktično nič mu ne moreš. Oškodovani sosed je ta cajt že gagnil, zdaj se sin bori dalje. Kakih 30 let že to traja.

Tašči se je v stanovanje naselil brezdomec, pa je reševala to (po tiho - brez vedenja familije) po pravni poti. Je trajalo cca 5 let, dokler tast ni izvedel (itak se v tem času ni uredilo), potem pa je šel svak s svojo bando v akcijo, pa so jih v 1 dnevu vgli ven, zamenjali ključavnico skupaj z vrati.

feryz ::

Zato pa pravim.
Če zgradi na tvojem, podreš ob prvi priliki. Potem naj se pa on tožari desetletje ali dve. Zdaj se moraš pa ti.

Seveda to ne velja, v kolikor se na tvojem ugojijo manjšinci. Ker če boš njih rušil, te zagotovo ne čaka sodišče, ampak nekaj drugega.

Klemenn ::

feryz je izjavil:

Zato pa pravim.
Če zgradi na tvojem, podreš ob prvi priliki. Potem naj se pa on tožari desetletje ali dve. Zdaj se moraš pa ti.

Seveda to ne velja, v kolikor se na tvojem ugojijo manjšinci. Ker če boš njih rušil, te zagotovo ne čaka sodišče, ampak nekaj drugega.


Imaš prav. S tem je (moj) problem rešen, hvala.

Telbanc ::

feryz je izjavil:

Zato pa pravim.
Če zgradi na tvojem, podreš ob prvi priliki. Potem naj se pa on tožari desetletje ali dve. Zdaj se moraš pa ti.

Seveda to ne velja, v kolikor se na tvojem ugojijo manjšinci. Ker če boš njih rušil, te zagotovo ne čaka sodišče, ampak nekaj drugega.


V bistvu je zadeva taka, da če ne bojo enkat "ukrepali" ko bo uni sosed zjutraj u službi, bo zadeva enostavno priposestvovana. Če podreš še pravi cajt, seveda če je res na tvojem, pol pač zadeve ne uporablja 10 let in ne priposestvuje. Ali se motim ? Če res ne gre drgač, in maš denar pol zadevo uredijo črnogorci in bo drug dan sam pometal uni nadrstrešek stran in v nabiralniku pustil še zahvalno oziroma pismo z opravičilom. Sam zakonodaja je taka da je lah nadstrešek največ en meter do meje. Tko da je zadeva dost delikatna. V bistvu gre tle za najmanj 2 metra, odvisno od občinskega odloka se mi zdi.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

fur80 ::

Telbanc je izjavil:

feryz je izjavil:

Zato pa pravim.
Če zgradi na tvojem, podreš ob prvi priliki. Potem naj se pa on tožari desetletje ali dve. Zdaj se moraš pa ti.

Seveda to ne velja, v kolikor se na tvojem ugojijo manjšinci. Ker če boš njih rušil, te zagotovo ne čaka sodišče, ampak nekaj drugega.


V bistvu je zadeva taka, da če ne bojo enkat "ukrepali" ko bo uni sosed zjutraj u službi, bo zadeva enostavno priposestvovana. Če podreš še pravi cajt, seveda če je res na tvojem, pol pač zadeve ne uporablja 10 let in ne priposestvuje. Ali se motim ? Če res ne gre drgač, in maš denar pol zadevo uredijo črnogorci in bo drug dan sam pometal uni nadrstrešek stran in v nabiralniku pustil še zahvalno oziroma pismo z opravičilom. Sam zakonodaja je taka da je lah nadstrešek največ en meter do meje. Tko da je zadeva dost delikatna. V bistvu gre tle za najmanj 2 metra, odvisno od občinskega odloka se mi zdi.


Verjetno je pa to, da nimajo niti zemlje rešene in potem vsak zvečer prestavlja tisti bogi "kamen" levo in desno. Naročiš geodeta, da ti 100% izmeri kje je tvoje črno na belem, potem pa bager, magari firmo plačaš in to rešijo kar je na tvojem. Na svojem ja lahko podiraš in delaš kar plačaš in želiš madona. Od kdaj pa ne smeš podreti stebra na svoji zemlji jao no! Kaj te bo tožil, da si mu podrl steber na tvoji zemlji????

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

Kanban ::

Telbanc je izjavil:

V bistvu je zadeva taka, da če ne bojo enkat "ukrepali" ko bo uni sosed zjutraj u službi, bo zadeva enostavno priposestvovana.



Motiš se. Priposestvuješ lahko samo, če imaš posest (v tem primeru delčka sosedovih parcel) v dobri veri - da si prepričan, da je tvoje. V primeru, da je bil v inšpekcijskem postopku obveščen, da je gradil na sosednjih parcelah, najmanj od takrat naprej te dobrovernosti ni več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

Klemenn ::

Kaj pa pričakujete? Da je na odločbi napisano "podri" al da je to dokument dolg več strani ki vse skupaj pojasnjuje in utemelji?

Jaz bi rekel da tadrugo.

kyusss ::

Kaj bi rad dosegel tu?
- No svoje strošek podri njegov jeben nadstrešek, če si 100% da je na tvojem. Potencialno kasiraš tožbo soseda, na njegove stroške. No refunds from taxpayers for your costs.
- Čakaj državo da ti ga podre (na naše/sosedove stroške), kot naj bi bilo odločeno od sodišča.
- fuck off !?

Klemenn ::

V bistvu sem mislil da se vseeno najde nekdo, ki bi znal povedat, kako uradno/pravno doseči izpolnitev odločbe (najverjetneje z strani države). Ampak zgleda da tega v SLO ni.

mirator ::

fur80 je izjavil:

Na svojem ja lahko podiraš in delaš kar plačaš in želiš madona. Od kdaj pa ne smeš podreti stebra na svoji zemlji jao no! Kaj te bo tožil, da si mu podrl steber na tvoji zemlji????

Na svojem res. Vendar je tukaj verjetno problem, da je samo del nadstreška na zemljišču OP. Če on sedaj na svojem zemljišču podere nosilni steber, se bo nadstešek zrušil tudi na sosedovi strani in sosed ga bo tožil za škodo in še kaj.
Mogoče je bolje, da skozi nadstrešek zgradiš ograjo.

Telbanc ::

Podpreš nadstrešk, da se ne podre. Seveda na krepko na lastnikovi strani... In pol gi Muri.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

kyusss ::

Kot pišeš, se "uradno/pravno (najverjetneje z strani države)" se tvoje zahteve že procesirajo (9+let), še par postov po forumih pa bo...

Jysta ::

Magic1 je izjavil:

Tako nekako je to. Tudi pri nas je bilo tako. Oče je bil v službi, sosed pa je med tem vlil nosilce za ograjo en pol metra globje v našo parcelo. Potem se je pa neumnega delal.
Sej ravno to je vprašanje, kaj lahko sploh narediš, če ga ne uspeš pravočasno ustavit? Izgleda da je edina opcija it all in na sodišče in se pravdat desetletje. Pa odvetnika in vse moraš kar sam plačat. Šele na koncu dobiš povrnjeno, če prepričljivo zmagaš.


Ja kaj? Prideš iz službe, vidiš da je nekaj novega na parceli, začneš štemat.Pa naj se jebe

Telbanc ::

kyusss je izjavil:

Kot pišeš, se "uradno/pravno (najverjetneje z strani države)" se tvoje zahteve že procesirajo (9+let), še par postov po forumih pa bo...


Kot je en omenil, se uni drugi pedena že 30 let in še ni konca. Obeti niso nič kaj lepi 8-):)) Smo enkat menjali ograjo z sosedom, sem bil skoz doma in vsake tolk časa pogledal kaj počnejo delavci.....LOL. Ravnati je potrebno, samozaščitno, preventivno. :))
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Jysta ::

OP je pa itak lol, požagaj ponoči steber/stebre,bolje ko je sosed odsoten. Če ne boš na kameri, gre pod "vandalizem".

Ni za kej

Invictus ::

Klemenn je izjavil:

Telbanc je izjavil:

Ne vem, kak je mogoče, da nekdo postavi steber na tuji parceli. A ni blo nobenega da bi ga steral dol z privat lastnine.


No, sicer smo spet pri bolj 'forumskih/gostilniških' odgovorih ampak dajmo vseeno: Ja, takrat smo naivno mislili, da se pač policaje pokliče in je to to. Potem, ko so pa enkrat prišli pa naj kaj, ga pred policaji odrivam? Naivno klicali inšpektorja, ki je rekel naj oddamo prijavo. The rest is history - banana republika pa to.

Kak lastnik svoje zemlje pa si?

Ko je postavil steber, bi šel tja in ga sesul. Zadeva rešena.

Ker si to zamudil, in si se šel slovenceljsko tožarjenje, imaš zdaj probleme.

Skratka, nisi imel jajc, da bi zaščitil svojo lastnino.

Take nasilneže lahko edino ustaviš z nasiljem.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

DamijanD ::

A je dejansko kakšen steber na tvoji zemlji ali samo streha nadstreška sega nad tvojo zemljo?

feryz ::

Klemenn je izjavil:

V bistvu sem mislil da se vseeno najde nekdo, ki bi znal povedat, kako uradno/pravno doseči izpolnitev odločbe (najverjetneje z strani države). Ampak zgleda da tega v SLO ni.
V bistvu si, uradno/pravno, ti zmagovalec, ampak pokuril boš vsaj 10 let in založil vsaj 10 jurjev, da do tega prideš.
Na koncu boš zmagal, ja.
Razen če vzameš tretje razrednega odvetnika, sosed pa prvoligaša. V tem primeru ti tudi jasna dejstva v tvoj prid ne pomagajo in boš pogrnil na vsej črti.

kuglvinkl ::

Klemenn je izjavil:

V bistvu sem mislil da se vseeno najde nekdo, ki bi znal povedat, kako uradno/pravno doseči izpolnitev odločbe (najverjetneje z strani države). Ampak zgleda da tega v SLO ni.


Seveda da je, tem modelom se reče odvetniki.
Your focus determines your reallity

Pithlit ::

Ja sam te modele je treba plačat. Forumska znanost je pa zastonj.

Ergo, gremo na forum spraševat... in ko ne dobimo odgovora ki nam paše se začnemo pizdit kolk je ta forum brezvezen. Vajo seveda ponovimo takoj ob naslednji priliki.
Life is as complicated as we make it...

Magic1 ::

Sam je tema dost jasno pokazala možne rešitve:
-nalomi soseda, da on podre
-podri sam
-tožba za X let in plačilo dobrega odvetnika (v kolikor je sveža zadeva, je treba postopke štartati takoj, da so obravnavani prednostno)

Nobena rešitev ni nič kaj prida, a boljših ni.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

feryz ::

Evo, en primer desetletne pravde, bolj ali manj brez zmagovalca, je pa vsaka stran popušila blizu 10 jurjev.
Šlo se je za blokado služnostne poti zaradi na novo postavljene bajte na pot.
Stvar je šla tako, da je cela vas, kakih 100 duš zatrjevala, da je vaška služnostna pot bila in se uporabljala, kršitelj pa je zagovarjal, da tam poti nikdar ni bilo.
Navkljub nešteto pričam, slikovnemu materialu in podobnem, se sodišča, cela rešta njih, niso mogla odločiti, kdo ima prav.
Noro bizarno, čeprav so bila dejstva jasna. Ampak na sodiščih je jasno, da nič ni jasno. Samo položnice so kristalno jasne.
Kaj bi vi rekli, je pot bila ali ne?

Invictus ::

Če služnosti ni v ZK, potem je ni.

To, da neki lokalci hodijo preko tuje lastnine, ker lastnika ni blizu, pač ni zakonska podlaga...

Čeprav je pot narejena zaradi dolge uporabe...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

feryz ::

Saj veš da govoriš o par stoletjih uporabe in da to niso neki lokalci ampak vaška skupnost?

Da ne govorimo o tem, da je ima vas zaščiteno krožno obliko, to zidavo pa so dovolili zunaj vsega.
Denar pač vse kupi. Sredi njiv praktično.

Magic1 ::

Čudno, verjetno se pot nikoli ni uradno evidentirala, kljub temu da se je uporabljala. Ponavadi so take stare poti na kartah. A če je ni in nima nihče služnosti, je to težava za sodišče. Še večja težava pri nas pa je, da sodišče nikoli ne rabi dat finalno sodbo. Vedno lahko cikla in ponavlja postopke, dokler se ena stranka pritoži. Najlepše je ko višje sodišče po letih tožarjenja da pride do tja, vrne obravnavo nazaj na prvo stopnjo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Invictus ::

feryz je izjavil:

Saj veš da govoriš o par stoletjih uporabe in da to niso neki lokalci ampak vaška skupnost?

Da ne govorimo o tem, da je ima vas zaščiteno krožno obliko, to zidavo pa so dovolili zunaj vsega.
Denar pač vse kupi. Sredi njiv praktično.

Nima veze. Ni v ZK, ne obstaja...

Rekla kazala argument je dober samo za odvetnike...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Magic1 ::

Točno tako, municaja za neomejene tožbe. On je plačan na uro in za vsak izdan papir, ki ga da od sebe. Zmaga v večini primerov ne prinaša nič zanj.
Magic

Invictus ::

En star odvetniški vic...

Mulo, odvetnik, pride do fotra in mu reče:
"Fotr, kak kreten si, rešil sem primer, ki si ga ti reševal 30 let".

Mu fotr reče:
"Sine, kreten si ti. Kdo pa misliš, da je plačal hišo, vikend na morju in barko?"
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

feryz ::

In če se vrnemo na temo.
Če je sosed zgradil na črno na tvojem, mirne duše podreš.
Če ni v ZK, potem ni nikoli obstajalo in nisi nič podrl.

velikBrokoli ::

Invictus je izjavil:

Če služnosti ni v ZK, potem je ni.

To, da neki lokalci hodijo preko tuje lastnine, ker lastnika ni blizu, pač ni zakonska podlaga...

Čeprav je pot narejena zaradi dolge uporabe...


Jaz imam čez parcelo neke mednarodne optične kable, prav tako nekaj od Telekoma, pa ni notri nobene služnosti. Predvidevam, da tiste kable ne morem kar porezati, ampak obstajajo neke izjeme, zakaj je lahko nekaj tudi brez služnosti v ZK položeno?

delavec44 ::

feryz je izjavil:

In če se vrnemo na temo.
Če je sosed zgradil na črno na tvojem, mirne duše podreš.
Če ni v ZK, potem ni nikoli obstajalo in nisi nič podrl.


In če sosed misli, da je na svojem? Če ni mejnih kamnov je tu spet geodet ali 2 in sodišče.

Pa še povej kako nadstrešek vpišeš v ZK? In kakšna je povezava med vpisom v ZK in legalnostjo gradnje.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

velikBrokoli - Zakaj lažeš, vsi optični kabli na ruralnem območju, ki ga je z evropskimi sredstvi polagal Telekom, imajo služnostno pogodbo z lastniki. Niti preko ene parcele ni šlo brez, so v takem primeru parcelo obvozili. Nima pa Telekom nikjer služnosti za telefonske kable, ki so jih polagali še v yugi.
Delo krepa človeka

feryz ::

delavec44 je izjavil:

feryz je izjavil:

In če se vrnemo na temo.
Če je sosed zgradil na črno na tvojem, mirne duše podreš.
Če ni v ZK, potem ni nikoli obstajalo in nisi nič podrl.

In če sosed misli, da je na svojem? Če ni mejnih kamnov je tu spet geodet ali 2 in sodišče.

Pa še povej kako nadstrešek vpišeš v ZK? In kakšna je povezava med vpisom v ZK in legalnostjo gradnje.
Dobro, dobro, zdaj že dlakocepiš.
OP je ziher, da je to na njegovem, vpisano ni nič, torej ...

Bo že kasneje enkrat sodišče rešilo. Karkoli že bo. Če sodnik prej vmes ne umre. Ali kaj tretjega.

solatko ::

feryz - Če se v tožbo spravita dva slovenska idiota z nekaj viškov denarja, se sodba nikoli ne konča, saj je tožba iz principa in ne potreb. Pametni se zmenijo brez odvetnikov,....
Delo krepa človeka

Invictus ::

velikBrokoli je izjavil:


Jaz imam čez parcelo neke mednarodne optične kable, prav tako nekaj od Telekoma, pa ni notri nobene služnosti. Predvidevam, da tiste kable ne morem kar porezati, ampak obstajajo neke izjeme, zakaj je lahko nekaj tudi brez služnosti v ZK položeno?

Ne, ni izjem...

Lahko pa obvestiš Telekom, da tega nočeš...

Če jih boš slučajno z bagrom presekal, ne bo posledic...

solatko je izjavil:

Pametni se zmenijo brez odvetnikov,....

Točno to...

Ali pa metoda, "ko je jači"...

Pač pokličeš geodeta, da premeri zemljišče, tako je veliko meja napačno vrisanih, ko veš točno kje gredo meje, pa nek bager/traktor podre steber. Ali pa ga ročno, ko so na dopustu. Dobijo zložen nadstrešek pred bajto. Pa naj toži...

Sam, po obisku geodeta se tudi lahko zgodi, da je imel sosed nadstrešek na svojem >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Invictus ::

Dostikrat ima folk napačno predstavo, kje so meje, ker so se šli včasih malo zemlje krast...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

velikBrokoli ::

solatko je izjavil:

velikBrokoli - Zakaj lažeš, vsi optični kabli na ruralnem območju, ki ga je z evropskimi sredstvi polagal Telekom, imajo služnostno pogodbo z lastniki. Niti preko ene parcele ni šlo brez, so v takem primeru parcelo obvozili. Nima pa Telekom nikjer služnosti za telefonske kable, ki so jih polagali še v yugi.


... Zakaj bi se glede tega lagal, če gre za mojo parcelo? :)) Sem bil v kontaktu s Telekomom, so mi potrdili, da gre za neko mednarodno optiko in še nekaj kablov, ki povezujejo različne kraje, en kabel pa celo napaja neko prometno infrastrukturo (neke cestne kamere). Pa niti nima veze čemu so namenjeni, moj point je bil, da to poteka čez mojo parcelo in Telekom nima služnosti, a sedaj pa lahko kar odrežem te kable brez posledic? Malce dvomim.

Direktno iz GIS portala, če označiš elektronske komunikacije, vidiš, da grejo tri trase (notri pa 4 kabli) čez mojo parcelo:

 Kabli

Kabli



Na parceli imam služnost Elektra Gorenjska (elektro omarica) in Komunale Radovljica (vodovod). Lahko najdeš to številko parcele v ZK in vidiš, da ni notri služnosti Telekoma.

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Sej veš, da je Telekom državni in sama država si najlažje privošči ignorirat lastne zakone. Sej če gre kdo tožit, gre denar iz drugega buđeta za poplačilo.
Magic

velikBrokoli ::

OK, ampak resno vprašanje, če porežem/odstranim kable, za katere vsi vemo, da potekajo čez mojo parcelo brez služnosti, kaj mi lahko Telekom/država naredi?

Invictus ::

Odvisno kako jih boš porezal.

Če si tam nekaj delal z bagrom, se lahko narediš idiota.

Če si namensko skopal luknjo in porezal kable, pa je zadeva drugačna... Gre pa že za kaznivo dejanje, ker si imel namen...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Kanban ::

Torej Telekomove optike (postavljene na tvojem brez soglasja) ne smeš namerno porezati, sosedov nadstrešek (postavljen na tvojem brez soglasja) pa lahko.

Makes sense.

mirator ::

Pred leti, že v samostojni Sloveniji, je pod neko gradbeno parcelo, potekal 20 kV kablovod, ki ni imel zapisane služnosti. Elektro je investitorju dal projektne pogoje, v katerih je zahteval, da kablovod prestavi na lastne stroške. Odgovor investotorja je bil, da kolikor ve, na njegovem zemljišču ni komunalnih vodov in da bo pač naročl zemeljska dela z bagrom, zato naj Elektro, če je tam res njihov kabel, sam pravočasno poskrbi za prestavitev. In tako se je tudi zgodilo.

velikBrokoli ::

No, saj točno tako je bilo tudi pri meni. Telekom je zahteval, da se kable premakne na moje stroške, pa so na koncu samo rekli, da jih bodo na lastne stroške zaščitili, ko sem omenil, da itak nimajo služnosti.

Premik kablov se jim pa ne izplača, pa tega ne bodo počeli, kdo bi si mislil :D Bi pa to z veseljem prevalili name...

fujtajksel ::

feryz je izjavil:

Evo, en primer desetletne pravde, bolj ali manj brez zmagovalca, je pa vsaka stran popušila blizu 10 jurjev.
Šlo se je za blokado služnostne poti zaradi na novo postavljene bajte na pot.
Stvar je šla tako, da je cela vas, kakih 100 duš zatrjevala, da je vaška služnostna pot bila in se uporabljala, kršitelj pa je zagovarjal, da tam poti nikdar ni bilo.
Navkljub nešteto pričam, slikovnemu materialu in podobnem, se sodišča, cela rešta njih, niso mogla odločiti, kdo ima prav.
Noro bizarno, čeprav so bila dejstva jasna. Ampak na sodiščih je jasno, da nič ni jasno. Samo položnice so kristalno jasne.
Kaj bi vi rekli, je pot bila ali ne?


Tudi vpisano služnost je menda mogoče na sodišču ukinit, če obstaja druga možnost dostopa.

Magic1 ::

Načeloma nič ne smeš namerno uničit. Sej če ti sosed avto parkira tebi na dvorišče, še ne pomeni, da ga lahko razbiješ.
Je tako, da te za nastalo škodo lahko toži. Kar pa spet ni tako drago, če mu za tist steber vržeš denar v glavo, če bi bil dost nor za tožbo. Verjetno cenejo, kot živci in dolgotrajno pravdanje za uradno odstranitev (katero možno sploh ne boš dočakal).
Magic

velikBrokoli ::

OK, lahko pa recimo nad kable postavim neko lopo, pa potem Telekom pride in mora kaj skopati tam, verjetno brez služnosti nimajo pogoja, da me prisilijo, da tam betonsko ploščo in lopo premaknem?

mancini ::

Klemenn je izjavil:

V bistvu sem mislil da se vseeno najde nekdo, ki bi znal povedat, kako uradno/pravno doseči izpolnitev odločbe (najverjetneje z strani države). Ampak zgleda da tega v SLO ni.


Kaksna odlocba, ker stoji na tvojem bi jo tudi ti dobil.
Nisi je dobil z razlogom, ker je ni

feryz ::

V vojski so rekli, izvrši, pa se žali.
Tukaj je podobno, on je izvršil, op se pa žali. Do pamtiveka.

Klemenn ::

mancini je izjavil:

Klemenn je izjavil:

V bistvu sem mislil da se vseeno najde nekdo, ki bi znal povedat, kako uradno/pravno doseči izpolnitev odločbe (najverjetneje z strani države). Ampak zgleda da tega v SLO ni.


Kaksna odlocba, ker stoji na tvojem bi jo tudi ti dobil.
Nisi je dobil z razlogom, ker je ni


Da. Spet, laično povedano ampak rečeno mi je bilo, da se tekom postopka nismo prijavili kot 'stranka v postopku'.

mancini ::

Aha ti samo cakas. Tako da lepo mirno cakaj se naprej, saj bo
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pravni nasvet - Fasada na meji parcele (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21725222 (12257) ales85
»

Gradbeno parcela - vkopan kablovod (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
647021 (4406) mirator
»

pravni nasvet - zid na meji - barvanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
515316 (3043) Furbo
»

Ali obstaja služnost? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5222235 (13486) St235
»

Sosedova stavba na moji parceli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16027956 (22661) rekt

Več podobnih tem