» »

Cobiss uporabniški vmesnik

Cobiss uporabniški vmesnik

veso266 ::

Dober dan
Ali se mogoče še kdo spomni starega uporabniškega (tekstovnega) vmesnika ki ga je včasih podpiral COBISS direktno iz knjižnice

Vmesnik je bila neka konzolna aplikacija, (tekla je na Windows XP) v katero si se prijavil z geslom COBISS
in potem delal cobiss poizvedbe normalno

Način dela je bil podoben kot pri mysql le ukazi so bili drugačni

Kakor se spomnim so tak sistem uporabljali v knjižnici šiška preden so se preselili na drugo lokacijo (pred 2008, če me spomin ne vara še preden so začeli zaklepati računalnike s tistim programom ki je zahteval številko izkaznice)

Zanima me če je tak način iskanja še vedno možen?
vem da se da iskat s poizvedbami: https://plus.cobiss.net/cobiss/si/sl/bi...


samo včasih bi raje iskal tako kot se to pri mysql lahko počne, brez uporabe spletnega brskalnika, saj gre po večini za iskanje texta (zato res ne potrebuješ nekih fancy gumbox in uporabniškega vmesnika, za te potrebe je texstovni vmesnik čisto dovolj)

Kako sploh deluje zaledni sistem cobiss (verjetno zadaj teče neka sql podatkovna zbirka ali kaj podobnega, zato verjetno če bi nekako dobil direktni dostop do baze (seveda samo z bralnimi pravicami) bi bilo verjetno iskanje preko tekstovnega vmesnika še možno

Domnevam da če je iskanje preko konzole še vedno možno je to možno početi le iz knjižničnega omrežja?

Za vse informacija se priporočam (tudi če to več ne gre, saj kako je včasih delovalo (moji možgani se namreč ne spomnijo vsega tako dobro)

PS: Če mogoče ve kakšen sistem so pa uporabljali ko so še imeli terminale za iskanje (vse kar se od takrat spomnim je na žalost le oranžen text na ekranu, drugega ne, saj sem bil še premajhen da bi razumel kaj se dogaja (takrat je terminal uporabljala teta)), mislim pa da so sistem še uporabljali leta 2000, amapak več se ne spomnim
Why do you need an e signature if everyone can delete it


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri e-bralnik? (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Kaj kupiti
856132120 (362) wwwampy
»

Biblos umrl, nasledila sta ga Beletrina Digital in COBISS Ela (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostalo
16420188 (192) Legon
»

COBISS Ela, teden dni pozneje

Oddelek: Novice / Ostale najave
308129 (1338) mahagoni77
»

Pred 30 leti smo v Slovenijo dobili internet (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
15720703 (14189) poweroff
»

Ubuntu pripravlja nov menijski vmesnik HUD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
11529989 (25563) BigWhale

Več podobnih tem