» »

Beleženje prebranih (in še ne prebranih) knjig

Beleženje prebranih (in še ne prebranih) knjig

Rias Gremory ::

Zdravo,

ali si beležite naslove prebranih knjig? Si zapišete naslove knjig, ki bi jih radi prebrali?
Kaj uporabljate v ta namen? Cobbisovo mojo polico, Goodreads? Morda tekstovno datoteko na računalniku?

Lep pozdrav
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

nejc_nejc ::

Zakaj bi rabil naslove prebranih knjig?

kow ::

Rias Gremory je izjavil:

Zdravo,

ali si beležite naslove prebranih knjig? Si zapišete naslove knjig, ki bi jih radi prebrali?
Kaj uporabljate v ta namen? Cobbisovo mojo polico, Goodreads? Morda tekstovno datoteko na računalniku?

Lep pozdrav


Pomoje zelo odvisno od zahtev. Ce ne rabite privatnosti oz. zaupate korporaciji, je nesmiselno odkrivati toplo vodo. Domnevam, da ima Goodreads tudi app, kjer se lahko poskenira IBAN knjige in to je to.

nejc_nejc je izjavil:

Zakaj bi rabil naslove prebranih knjig?


Ponavadi vneses tudi naslove neprebranih knjig, ki bi jih rad prebral.

Ce pa belezite samo na PC, pa je povsem ok recimo:

https://gcstar.gitlab.io/gcstar_docs/en/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

kow ::

Z nekaj iskanja sem nasel fon resitev:

https://github.com/mateusz-bak/openreads

Ales ::

Calibre je čisto OK za beleženje, kdaj je bila knjiga prebrana. Pač stolpec z "Nazadnje prebrano" oz. "Last read". Na seznamu se lepo vidi.

Kaj še želim prebrati je pa razvidno iz tega, kaj še čaka neprebranega v Calibre ali pa na knjižni polici...

Meni to zadošča. YMMV...

dunda ::

Želeno si postavim na Cobiss polico, prebrano se pa v Cobissu itak vidi. Knjig, pridobljenih iz drugih virov, pa skoraj ne berem.
https://www.kacnje.eu

Yossarian ::

Jaz sem si pred cca 10 leti naredil word datoteko, kjer imam shranjene naslove vseh svojih knjig, ki jih imam doma; v fizični in elektronski obliki. Nekaj časa je trajalo, zdaj pa sproti vnašam knjigo, ko jo kupim. Na kompu pa imam za elektronske knjige dve mapi: prebrano in neprebrano. Ko katero preberem, jo preselim v mapo prebrano. Kupujem pa samo ZF.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

DamijanD ::

A ne bi bil Excel bolj primeren kot word (sploh, ko pomislim na razne filtre, ki jih omogoča)

Rias Gremory ::

@nejc
To je bolj stvar izbire. En razlog je zame, da lahko pogledam shranjen seznam v primeru, da se ne spomnim točnega naslova. Ampak spet, v tem primeru lahko tudi v spletni iskalnik vneseš besedo in boš verjetno našel knjigo.

@kow
Hvala za obe povezavi.

@ales
Za Calibre sem slišal, a ga še nisem uporabljal. Moraš ročno označiti, da si knjigo prebral oz. kako to deluje?

@yossarian
Hvala. Dokaj enostavno.
Pod ZF misliš znanstveno fantastiko?

@dunda
Hvala.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

krho ::

Jaz uporabljam My library. Išče po ISBN ali naslovu po celem kupu APIjev in najde večino knjig, ter naslovnic zanje. Backup je sqlite baza in csv datoteka na tvoj drive.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

Yossarian ::

Rias Gremory - ja, ZF je znanstvena fantastika.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Ales ::

Rias Gremory je izjavil:

@ales
Za Calibre sem slišal, a ga še nisem uporabljal. Moraš ročno označiti, da si knjigo prebral oz. kako to deluje?

Jaz ročno označim, ja.

V povezavi z e-bralnikom bi se dalo še kaj avtomatizirati, a ne vidim potrebe za tem. Bilo bi sigurno komplicirano in vsaj do neke mere nezanesljivo...

MrStein ::

kow je izjavil:

Domnevam, da ima Goodreads tudi app, kjer se lahko poskenira IBAN knjige in to je to.

IBAN? Misliš ISDN, a ne?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kow ::

Ja, lapsus. ISBN.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Machete ::

Jaz beležim v preprosto Wordovo tabelo v oblaku.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

rkobarov ::

https://www.goodreads.com/ to imam jaz "facebook za knjige" od amazona
Ryzen 5800x AIO280 32gb 16c3200 3080ti Msi b550 tomahawk Samsung 970 1Tb M27q

Netrunner ::

Rias Gremory je izjavil:

ali si beležite naslove prebranih knjig?


Kakšno korist lahko ima nekdo od tega? Vse knjige katere sem prebral po lastni volji vem na pamet, za tiste ki sem jih bral pod prisilo šole pa nevem in me ne zanima :)

Dobre stvari si zapomneš, slabe pa je bolje da pozabiš.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Magic1 ::

Sem prebral mnogo knjig v mladosti. Sej po naslovu in avtorju bi se še spomnil, če sem jo bral. Da bi pa se vsebino zapomnil po vseh teh letih?!? Nekateri imajo srečo s spominom... Govora je o stotinah dobrih zgodb iz knjig, filmov, serij, iger. Ni šans, da mi v glavi ostane po xx letih, neglede na kvaliteto. Res pa, da jaz nimam navade 2x brat istega.
Magic

WhiteAngel ::

dunda je izjavil:

Želeno si postavim na Cobiss polico, prebrano se pa v Cobissu itak vidi. Knjig, pridobljenih iz drugih virov, pa skoraj ne berem.


+1

Tudi jaz uporabljam v mCobissu polico in dodam knjige za prebrat + opombo, kdo mi jo je priporočil.

estons ::

Goodreads, kjer si dodajam tudi knjige, ki jih želim prebrati (označim kot "want to read") - fajn je, ker zelo enostavno lahko pogledaš druge knjige v seriji, ostale knjige avtorja, podobna priporočila, povzetek knjige, reviewe, etc. Ponavadi dodam stavek ali dva v review, da zapišem svoj vtis o knjigi.
(Seveda, če te ne moti, da je v lasti Amazona in ga uporabljajo samo za zbiranje podatkov in boljšo prodajo.)

Poleg tega imam en Excel, v katerega zapišem isto vsako prebrano knjigo in sem ga uporabljal še preden je obstajal Goodreads.

Sem se spomnil ob komentarjih pred mojim - če je kakšna knjiga, ki jo želim prebrati, na voljo v lokalni knjižnici, jo dodam na Cobiss polico in potem naslednjič v knjižnici odprem Cobiss app, da vidim kaj si lahko sposodim.

Vse knjige katere sem prebral po lastni volji vem na pamet,

Ljudje smo si različni, ampak tole zame ni nekaj za hvalit se v javnosti, razen če imaš fotografski spomin in "na pamet" veš več kot 5 knjig. Na leto preberem med 20 in 70 knjig, po lastni volji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: estons ()

Joze_K ::

tudi jaz,
goodreads že cca 15 let..
z njegovo pomočjo spremljam tudi nove knjige v serijah... zadovoljen

KLux ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri e-bralnik? (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Kaj kupiti
859132832 (60) karafeka
»

Kaj trenutno berete? (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1274336055 (237) energetik
»

Biblos se poslavlja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
606877 (704) estons
»

Kam so šle vse e-knjige? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5012917 (9953) mp218

Več podobnih tem