» »

gravitacija

gravitacija

BRBR ::

Če objekt leti po popolni kožnici in se približa drugemu objektu z glomazno maso (kvadratek), kako se spremeni krivulja leta ?
Pri predpostavki, da gravitacija ni tolikšna, da bi ga potegnilo v masivni objekt ?
Kakšen demo na netu,js al pa kaj takega ?

 ssss

ssss

Never underestimate the power of idiots in large groups.

mirator ::

Glede na to, da na telo delujeta gravitacijska in centrifugalna sila, se bo krožna tirnica spreminjala v elipso. Slej kot prej, pa se bosta telesi združili.

JanBrezov ::

Prvič, nek objekt ne kroži kar sam od sebe, ampak zaradi tega, ker je v centru bistveno večja masa od objekta na krožnici, kar ti manjka v tej shemi. Drugič, objekt z glomazno maso ne bi bil kar statičen, ampak bi bil ves čas pod vplivom objekta na krožnici in objekta v centru. Tukaj imaš dejansko "3 body problem" in bo treba narediti simulacijo. Na hitro sem našel tole: https://github.com/evtyz/threebodysimul...

JanBrezov ::

Sem našel nekaj v JS

https://editor.p5js.org/Phyberosis/sket...

Zakomentiraj večino new Body vrstic, pusti tri in spreminjaj parametre. Parametri so x in y pozicija, x in y hitrost, zadnji je masa.

V tvojem primeru manjka centralna masa, da objekt sploh kroži. Če dodaš to in tvoj statični glomazni objekt, se ta dva privlačita in zadeva takoj eskalira. Jaz sem poskušal z
bodies = [
new Body(400, 400, 0.000, 0.000, 5000), // sonce
new Body(330, 400, -0.03, 0.27, 25), // planet
new Body(200, 400, 0, 0, 4000), // tvoj kvadratek
]

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Primerjava velikosti zvezd (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7111854 (10028) Mipe
»

Italijanska policija razbila italijansko celico Anonymousa

Oddelek: Novice / NWO
4310447 (7780) tapravi91

Nebo pada (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
18717425 (11914) gzibret
»

Speed of Gravity - again! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
19614057 (10455) Thomas

Več podobnih tem