» »

robotska kosilnica za trato

robotska kosilnica za trato

mmzz ::

Pozdravljeni,

Sem nov na forumu zanima me katero robotsko kosilnico imate in priporočate.
imamo 600m2 trate in bi si radi omislili robotsko kosilnico zaradi pomankanja časa. prosim za priporočilo.
  • zaklenil: Mavrik ()

Yacked2 ::

Najprej povej a je to ravnina, ali breg. A to hočeš kosilnico, ki bi sama pokosila, a tako da bi ti gor sedel pa jo vozil okrog ?
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

SLOarmy12 ::

Kup si eno rableno BCS pa pokos tisto travo pa je toto

Yacked2 ::

Na navadno kosilnico, montiraj Raspberry Pi z Wifi USb kartico. 2 servo motorja, da za zavijanje. Potem jo pa samo zalavfaš, pa prek laptopa voziš :)
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

hojnikb ::

In potem se najde kak bug v kodi in mu pokosi celotn vrt :)
#brezpodpisa

Yacked2 ::

Bi bil pa to zanimiv projekt. Kako natančnen je GPS, če bi se kosilnica premikala iz točke na točko po GPS koordinatah ? (in med tem kosila seveda)
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

hojnikb ::

GPS pod 5 metrov težko spraviš..
#brezpodpisa

Yacked2 ::

Hmm...potem bi moral drugače. Koračni motorji ? nekaj sem že delal z njimi.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

BigWhale ::

Je ze tema odprta nekje. :) Jaz imam Automower 305 od Husquarne.

Sedaj bom, po treh letih in po vec kot 2000 ur kosenja, menjal prvo baterijo. Drugace pa nobenih konkretnih pripomb. ~500 kvadratov parcele v dveh kosih, pred in za hiso, ze tri leta nisem kosil. :)

Pardon, kosil sem lani poleti, ker mi je tik pred dopustom crknil usmernik za napajalno postajo kosilnice in nisem utegnil zamenjati pred dopustom. Drugace pa nobenih vecjih tezav. Se zgodi vcasih (precej redko), da se kosilnica za kak grm zatakne (ce bi imel stvari ustrezno zavarovane, se to ne bi dogajalo) in pa na nekaj mestih se je vodilna zica pogreznila globje v zemljo in se zaradi tega kosilnica ustavi, ker misli, da se je zgubila. :>

Yacked2 je izjavil:

Hmm...potem bi moral drugače. Koračni motorji ? nekaj sem že delal z njimi.


Husqvarna ima stvari tako urejene, da imas okrog parcele potegnjeno zico, ki omeji kosilnico. Znotraj tega obmocja pa kosi tako, da se bolj ali manj nakljucno obraca od enega konca do drugega.

Kakrsno koli drugacno navigiranje in dodatno komplicranje se verjetno ne obnese.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Gandalfar ::

Mavrik ::

Kako ti je uspelo zgrešiti temo s praktično enakim imenom - Robotska Kosilnica? :)
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Robotska Kosilnica (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Loža
853163056 (5110) sbawe64
»

Nakup vrtne kosilnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7639785 (20865) forplan
»

Vrtna kosilnica (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7847471 (18709) SkIDiver
»

Kosilnica za parcelo cca. 500m2

Oddelek: Loža
125380 (4987) krho

Več podobnih tem