» »

Poceni Bosch ali srednji rang Beko

Poceni Bosch ali srednji rang Beko

noob96 ::

Pralni stroj, sušilni stroj...trenutno so najnižje serije Bosch 4 po takih cenah kot so neke srednje serije Beko, Gorenje... Torej kam vložiti 500€ za aparat v poceni Bosch ali na najcenejši beko, gorenje...? Ne rabim nobenih funkcij posebnih, samo da deluje pa bom srečen

donvito ::

OutOfTheBox ::

Vsak ima različno izkušnjo in ga ni nekega pravila. Glej samo da kar vzameš ima 5 let garancije (in da je energijsko varčna zadeva).

Jaz osebno imam vse od gorenja, razen hladilnik BEKO. Z vsem sem zadovoljen.

Pri hladilniku je bila sicer neka serijska napaka in mi je nastajal led v spodnjem delu zamrzovalnika, kar je bilo popravljeno v sklopu garancije. Mi je pa hladilnik svetlobna leta boljš od LIEBHERR-a (ki se šteje za premium).

Zgodovina sprememb…

noob96 ::

Sej to mi je jasno, da vsak hvali svoje, samo zanima me če ni čisto napačna logika da pač vzamem Bosch serija 4 ki ga dobm zdej za enako ceno +/-20€ kot pa nek Gorenje ... Kot sem reku ne rabim pa 1000+ funkcij in feauterjev

OutOfTheBox ::

Če se boš zaradi tega počutil bolj sigurno, potem vsekakor je dodatnih 20€ vrednih. Kateri aparat ti bo več časa zdržal je pa nemogoče napovedat.

Kalibri ::

Glej raje programe, ki jih ima.

giovanni_ ::

Sreča, kako je dotični model narejen, kako je kakšen manager varčeval ali investital. (če delaš v gospodarstvu, potem tako veš...)
Jaz imam vse od Bosch srednji razred in je ok.

Mami, ki manj uporablja, sem vse nabavil Beko in je tudi ok.
Gorenje mi ni všeč.

skrinje, hladilniki bi morali zdržati več kot 15 let.
Pečice, pomivalci, pralni stroji. Če pridejo do 15 let je ok, če samo do 10 let srednja žalost. Če do 5 let je jajca.
Čisto osebno mnenje in trenutno, lahko da bo drugače čez par let :)

pe3c ::

Glej kaj potrebujes od funkcij/programov.
Po navadi nizje cenovni/doloceni nimajo spreminjanja temperatur, obratov posameznih programov. So kot nek fiks.

bozicek ::

OutOfTheBox je izjavil:

Vsak ima različno izkušnjo in ga ni nekega pravila. Glej samo da kar vzameš ima 5 let garancije (in da je energijsko varčna zadeva).

Jaz osebno imam vse od gorenja, razen hladilnik BEKO. Z vsem sem zadovoljen.

Pri hladilniku je bila sicer neka serijska napaka in mi je nastajal led v spodnjem delu zamrzovalnika, kar je bilo popravljeno v sklopu garancije. Mi je pa hladilnik svetlobna leta boljš od LIEBHERR-a (ki se šteje za premium).


Imaš kakšno povezavo na to?
Midva imava tudi od Beko hladilnik in se v spodnjem delu zamrzovalnika dela led na polno
Najprej sva mislila da imava preveč navitega, ampak tudi sedaj ko je na minimum se nabira
Darila letos samo za poredne

Cveto ::

Jaz sem imel podobno dilemo in sem namesto Bosch pomivalca za cca 1000 eur kupil nek skoraj najdražji Gorenje za 700. Sicer vse ok, samo ni to to, se kvari, maši, ropota... Naslednji bo Bosch, po možnosti serija 8. Lani sem kupil pralni stroj serije 8 in je res makina, tudi ene pol težji od serije 4, ki smo jo imeli prej. Moram sicer tudi tega serija 4 pohvalit. Kupljen je bil tam nekje okoli leta 2010 (šlo je za neko nogometno edicijo) in je zmogel 10 let res trdega dela. Imamo tri otroke in že pere non stop, saj imajo vsak dan sveže oprane vse cunje. Ok, parkrat ga je bilo treba malo odpret in spucat, sicer pa kar dela. Novega smo kupili zato, ker je 9 kilski in ker je oni stari že precej razmajan in je rekla žena, da ne bo čakala, da ostane brez.

Beko ali poceni Bosch? Jaz pravim, da poceni Bosch. Morda je treba edino paziti, da nima kakih for, kot recimo pri pomivalcu, ko imajo serije 4 in nekatere serije 6 plastično korito.

bbbbbb2015 ::

noob96 je izjavil:

Pralni stroj, sušilni stroj...trenutno so najnižje serije Bosch 4 po takih cenah kot so neke srednje serije Beko, Gorenje... Torej kam vložiti 500€ za aparat v poceni Bosch ali na najcenejši beko, gorenje...? Ne rabim nobenih funkcij posebnih, samo da deluje pa bom srečen


Pomivalci so znani, da je Bosch daleč pred drugimi. Drugače pa vzami to, za kar je dobra podpora v Sloveniji.

Za Gorenje žal ni (več). Pomivalec Gorenje (13 let star) je crknil, serviser se je primajal po 10 dneh čakanja.
Nakar ugotovi, da ima en del od treh. Da za druga dva ne ve, kako bo. To smo ga odslovili in vrgli pomivalec ven. Je pa služil 13 let vsak dan, vmes imel 2 popravili.

Je pa ta serviser, ko je nazadnje prišel ugotovil, da je eno popravilo (prejšnje) bilo nestrokovno izvedeno. Nek konektor na senzor nivoja vode je počil, namesto, da bi ga predhodni serviser zamenjal, ga je poflikal z izolir trakom. Zdaj se je izolir trak nekako ne snel, ampak popustil, ter zasmodil konektor. Je pa serviser komentiral, da ti konektorji radi pokajo, samo pač oni to z vezico rešujejo.

Meni je to signal, da rezervnih delov glih nimajo in da pač flikajo.

Drugače sem vzel mid-range Bosch 6 serijo. To so mi svetovali. Dela v redu. Servis ima, če kaj crkne.

Na firmi imamo pomivalec Beko v čajni kuhinji. Dela že 14 let b.p.

klinker ::

Jst kupim najceneje z najdaljso garancijo.
Edino pomivalec sem vzel Bosch, ker sem hotu tihega, ne vem pa keri model je.

Invictus ::

Sam imam ožji (45 cm) Bosch, že 10 let, vmes 1x preseljen, pa noče crknit.

Nikoli nič narobe...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PlayTheGame ::

Enako imamo tega ožjega Boscha že 12 let in še kar dela.
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Cveto ::

Ja, velika razlika je v servisu. Recimo naš "premium" pomivalec gorenje. KLical servis in nič, moraš spletni vzorec. Hoče original račun in ne vem kakšne podatke vse. Čez kak teden se javijo nazaj, da sem v čakalni vrsti. Še čez kak teden, da je bilo predano serviserju. Čez 2-3 tedne pride serviser, ki je potem uredil (kao je čakal na del). Skupni čas čakanja je bil blizu tistih predpisanih 45 dni.

Pri Boschu (BSH) je šlo bistveno hitreje in z manj papirologije (izdelek se je preko aplikacije registriral in je potem garancija preko tega).

Sem pa doživel sedaj pri tastu, osnovni Bosch pomivalec (45cm), nov ni hotel zagnati. Prišel lokalni serviser in je rekel da je elektronika, da mora priti BSH. Pride BSH in ni imel dela. In sedaj čakamo še kaka dva tedna. Menda je težava tudi v poplavah tam kjer je BSH.

OutOfTheBox ::

bozicek je izjavil:


Imaš kakšno povezavo na to?
Midva imava tudi od Beko hladilnik in se v spodnjem delu zamrzovalnika dela led na polno
Najprej sva mislila da imava preveč navitega, ampak tudi sedaj ko je na minimum se nabira


Sori, sem videl tvoj post šele sedaj. Ne nimam povezave, to mi je serviser povedal ko je prišel popravit zadevo (da je imel že več podobnih primerov na tej seriji (ali modelu) in njegovo mnenje je da so dali not prešvoh grelec, za neko odtaljevanje - ne sprašuj pojma nimam).

Cena popravila izven garancije bi bila okol 50EUR.

Zgodovina sprememb…

schrack ::

noob96 je izjavil:

Pralni stroj, sušilni stroj...trenutno so najnižje serije Bosch 4 po takih cenah kot so neke srednje serije Beko, Gorenje... Torej kam vložiti 500€ za aparat v poceni Bosch ali na najcenejši beko, gorenje...? Ne rabim nobenih funkcij posebnih, samo da deluje pa bom srečen


Jaz sem tudi okleval pri nakupu pralnega stroja med Beko in Bosch. Na koncu vzel Bosch 6 serijo za 575€, 5 let garancije imajo trenutno.

GregiB ::

Lastim Bekotov tako pralni, kot sušilni stroj... S pralnim zelo zadovoljen, s sušilnim... ne. "Senzorji" sušenje ustavijo, ko je perilo še lahko vlažno, ne glede, kako ga nastavim.... zato moram program praviloma pognati 2x, včasih 3x. Prej sem imel Gorenjski sušilec "za telebane" (še tistega na izpušno cev skozi okno), imel je samo en gumb (nastavitev časa)... pa je sušil bolje kot ta Bekotov...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Invictus ::

schrack je izjavil:


Jaz sem tudi okleval pri nakupu pralnega stroja med Beko in Bosch. Na koncu vzel Bosch 6 serijo za 575€, 5 let garancije imajo trenutno.

Če registriraš napravo na njihovi strani, drugače ne...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

EnDrek ::

giovanni_ je izjavil:


skrinje, hladilniki bi morali zdržati več kot 15 let.


LOL, razen če zamrzovalna omara (BEKO) crkne po letu in pol in serviserja cel teden ni blizu. In pol gre vse kar je not v franže.


giovanni_ je izjavil:


Če do 5 let je jajca.


Točno, jajca. Tudi zamenjava za novega enakega BEKO v garanciji (sicer po >2 mesecih) ni ravno v pomoč. Bi moral človek vedno enega v rezervi met...

Lejga ::

skrinje, hladilniki bi morali zdržati več kot 15 let.
Pečice, pomivalci, pralni stroji. Če pridejo do 15 let je ok, če samo do 10 let srednja žalost. Če do 5 let je jajca.
Čisto osebno mnenje in trenutno, lahko da bo drugače čez par let :)

Kaj si komunist? :) V vzhodnji Nemčiji DDR, je bilo zakonsko predpisano da mora hladilnik delovati min. 10 let, pred združitvijo z BRD (bundesrepublik deutschland 1.0), so hoteli to dobo še podaljšati. In ja, še vedno uporabljam mlinček za kavo iz konca 80-tih Gorenje, vsaj 1x na teden (prikjučni kabel bom moral menjati, ker je otrdel), bivši BSH.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
785184279 (663) cortez
»

Kateri pomivalni stroj? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15740148 (1703) MrStein
»

Aparati? Jah Bosch, Miele, Gorenje, AEG,... zbiraj miško

Oddelek: Loža
427657 (6070) starfotr
»

pomivalni stroj beko: popravilo ali novega??

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
449415 (7798) mulc007
»

Bosch najslabši gospodinjski aparati (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8323397 (20493) Nummy

Več podobnih tem