» »

Aparati? Jah Bosch, Miele, Gorenje, AEG,... zbiraj miško

Aparati? Jah Bosch, Miele, Gorenje, AEG,... zbiraj miško

Pretorijanec ::

Pozdravljeni!

Opremljam kuhno (pa še utility) in zbiram informacije, kaj kupiti. Bral nemške potrošniške test strani... nisem našel nekega jasnega odgovora. Potem sem plačal članarino še za test.de in malo tam pogledal. Pa spet: bi pa ne bi, ampak ja, samo ne.

Najprej: a bi vzeli vse (ali pa večino) opreme kuhinje od enega proizvajalca, ali bi šli po testih in izbirali posamezne aparature. Npr. indukcija je dobra Boscheva, ampak pomivalec je pa boljši (glede na teste) od Mielle-ja. In podobno. Zvečine pri ocenah niso neke velike razlike, ampak ne vidim pa niti nekega velikega doprinosa, da so vsi aparati od enega proizvajalca. Vem, vem: stvar odločitve. Ampak ker se očitno ne morem odločiti: 5 centov za argument?

Ne glede na zgoraj pa: kakšne izkušnje z aparaturami? Mnenje? Če povem tisto malo, kar mi je uspelo ugotoviti je, da je nek tak soliden presek na testih dosegel Bosch. Ni povsod prvi, ampak nekje je, drugje je drugi,... Na Gorenje kot slovensko podjetje sem ponosen, ampak boga mi, da ga nekako ne morem vzljubiti. Po testih je soliden, se kaša tudi s kakšnim Nemcem, ampak kot rečeno: če so vse babice in mame imele Gorenje, imam nekako avtomatski odpor do znamke :S Mielle oprema je drugače bila moja želja, ampak glede na teste in tudi ogled v živo, nekako ne upraviči nadstandardne cene. Ali se motim? Ker eno so testi, drugo je nekdo, ki stvar uporablja. Če je tak nekdo tu, daj povej: je dobro, se kvari, ti odgovarja?

Pa da povem vse: kupujem indukcijsko ploščo (80 ali 90, ne 60), mikrovalovko, pečico, hladilnik, hladilno omaro, pralni stroj, sušilni stroj, napo in pomivalca. In če vam ni odveč, bom vesel vsega: splošnega mnenja o kakovosti posamezne znamke ali pa čisto pertikularno priporočilo določenega sušilca. In vse vmes.

cebelar123 ::

Načeloma koliko se spomnim če vzameš aparate tam ko si vzel kuhinjo ti jih tudi vgradijo.
Drugače nisem prepričan. Pa vsaj jaz vem da sem dobil popust + kakšen aparat za 1 eur recimo.

Pač če to zgoraj kaj šteje.

Likalnik ::

jaz sem recimo vse kuhinjske aparate vzel v eni trgovini...na ta način sem dobil konkreten popust na celoten znesek + podaljšano garancijo in sicer skupaj 6 let.

takrat sem vzel aparate Siemens (2x hladilnik, plošča, pečica, napa, pomivalni stroj) kar se tiče pralni stroj in sušilni....sem vzel istočasno v isti trgovini samo, da je firma AEG.

trenutno mi delujejo vsi aparati že cca 8 let...težavo sem pa v tem času imel s steklokeramično ploščo (lansko leto izven garancije)...je šel en toplotni senzor...strošek 20EUR + nekaj prevoza + montaža...končni znesek cca 50EUR

Zelo težko je pa rečti, da ena firma recimo Bosch boljše dela kot Siemens ali Miele...nekako podobno jaz to smatram kot nakup avtomobila...lahko kupiš Mercedesa pa imaš veliko težav že od novega naprej...lahko pa vzameš Citroena pa praktično nimaš težav.

če bi trenutno kupoval bi gledal, da je čim daljša garancija....

če boš vzel kuhinjo po naročilu, se pozanimaj pri mizarju/monterju ali lahko zrihta kakšne aparate po nižji ceni...kolega vem, da je na ta način kupil Bosch aparate z nekaj več popusta

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

starfotr ::

Vedno glej višje (dražje) serije od proizvajalcev. Kaj ti pomaga entry model on renomiranega proizvajalca ... če je narejen isto, kot pa nek xy proizvajalec.

Bosch=Siemens. Praktično ista firma.

AEG=Electrolux. Tudi isto.

Gorenje=Hisense=Körting=Asko ...

Skratka te firme so vse nekaj zlizane skupaj, kot avtomobilska industrija. Nekaj večjih playerje je, vendar na koncu isto sranje, drugo pakovanje.

Twixz ::

Pretorijanec je izjavil:

Pozdravljeni!

Opremljam kuhno (pa še utility) in zbiram informacije, kaj kupiti. Bral nemške potrošniške test strani... nisem našel nekega jasnega odgovora. Potem sem plačal članarino še za test.de in malo tam pogledal. Pa spet: bi pa ne bi, ampak ja, samo ne.

Najprej: a bi vzeli vse (ali pa večino) opreme kuhinje od enega proizvajalca, ali bi šli po testih in izbirali posamezne aparature. Npr. indukcija je dobra Boscheva, ampak pomivalec je pa boljši (glede na teste) od Mielle-ja. In podobno. Zvečine pri ocenah niso neke velike razlike, ampak ne vidim pa niti nekega velikega doprinosa, da so vsi aparati od enega proizvajalca. Vem, vem: stvar odločitve. Ampak ker se očitno ne morem odločiti: 5 centov za argument?

Ne glede na zgoraj pa: kakšne izkušnje z aparaturami? Mnenje? Če povem tisto malo, kar mi je uspelo ugotoviti je, da je nek tak soliden presek na testih dosegel Bosch. Ni povsod prvi, ampak nekje je, drugje je drugi,... Na Gorenje kot slovensko podjetje sem ponosen, ampak boga mi, da ga nekako ne morem vzljubiti. Po testih je soliden, se kaša tudi s kakšnim Nemcem, ampak kot rečeno: če so vse babice in mame imele Gorenje, imam nekako avtomatski odpor do znamke :S Mielle oprema je drugače bila moja želja, ampak glede na teste in tudi ogled v živo, nekako ne upraviči nadstandardne cene. Ali se motim? Ker eno so testi, drugo je nekdo, ki stvar uporablja. Če je tak nekdo tu, daj povej: je dobro, se kvari, ti odgovarja?

Pa da povem vse: kupujem indukcijsko ploščo (80 ali 90, ne 60), mikrovalovko, pečico, hladilnik, hladilno omaro, pralni stroj, sušilni stroj, napo in pomivalca. In če vam ni odveč, bom vesel vsega: splošnega mnenja o kakovosti posamezne znamke ali pa čisto pertikularno priporočilo določenega sušilca. In vse vmes.


Sam sem kupil ene par let nazaj Bosch pralni stroj (700€) , zelo zadovoljen. Gorenje več kdo jamra da je problem s servisom, če pride do napake. Plus 5 let garancije je kul.
Zamrzovalna omara sem nek "zagovornik" (po izkušnjah sorodnikov) firme Beko.
Mikrovalovka - Gorenje all the way. Najboljši price/performance po mojem mnenju in izkušnjah.
Indukcija je tam-tam Gorenje/Bosch. Zarad problemov s servisem bi najbrž izbral Bosch.
Napa & pečica pojma nimam.
Pomivalca bi vzel Boscha, ker je Miele pomoje predrag.
Sušilca pa ne rabim in ga tudi ne nameravam kupit :))

Barbarpapa2 ::

Pozdrav.

Samo za informacijo:

Bosch=Siemens=Neff=Konstrukta=Gaggenau, vse skupaj je pod "kapo" B/S/H (Bosch Siemens Hausgeräte). Neff in predvsem Gaggenu imata nekaj svojih posebnih izvedb, platforme so pa v večini primerov skupne. Siemens je svoj delež v B/S/H-ju prodal Boschu, a podjetej B/S/H o(b)staja še naprej...

Asko je pa v lasti Gorenja, isto Körting...

Lp

Jože

TheBlueOne ::

Tudi Bosch in Gorenje menda krizno sodelujeta.

Kupis tisto, kar je najbolj v akciji v segmentu kjer isces.

bauci ::

Jaz imam stroje od AEG in sem zelo zadovoljen.

brett ::

Mi2 imava tele znamke in zaenkrat (tok, tok) še nobenega servisa.:
-2006 AEG pečica in kuhalna plošča (2x plin+2x elektrika)*
- 2006 Bosch pomivalec*
- 2008 Fujitsu klima*
*To troje še od prejšnjega lastnika
- 2014 Bosch hladilnik
- 2014 Beko inverter pralni stroj
- 2014 mikrovalovka Gorenje
- 2018 Beko sušilec inverter motor
- 2018 Beko zamrzovalna skrinja

Če bi sedaj zopet kupoval, bi vzel Bosch-Beko naveza. Cena-performance.In AEG štedilnik s pečico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brett ()

sentiš ::

Nikoli več Bosch ali Gorenje. Bosch ima timer, da se kvari takoj ko pride iz garancije ven. Gorenje na sploh narejeno, da služijo serviserji.

Miele - pralni stroj, pomivalni stroj, sesalec; nikoli sušilni stroj ali indukcijske plošče, štedilniki (mnogo precenjeno). Ampak, dva različna modela dveh proizvajalcev ravno ne izgleda estetsko. Drugače pa izogib TwinDos modelom, ker pri majhnih pranjih porablja preveč, pri večjih pa premalo. Potem se pa že približaš ceni "boljših" modelov znamk kot so Bosch ipd nekvalitetno sranje. Sicer tudi Miele ni več to kar je včasih bilo, ampak čim manj elektronike, čim manj šans okvar.

Aja, če si bolj revež in nimaš odpora do Kitajske je baje dokaj kvalitetno tudi Haier strojna oprema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sentiš ()

darksamurai ::

sentiš je izjavil:

Bosch ima timer, da se kvari takoj ko pride iz garancije ven.


katera šlogarca ti je to povedala? :)) Če dokupiš garancijo ti prodajalec odpre aparat in flešne elektroniko, da ti poveča timer? :))

darksamurai ::

Pečica: top modeli BSH (Bosch, Siemens, Neff, Gaggenau...) ali Miele. Naštete veliko bolje pečejo kot Gorenje in ostale znamke.

Indukcija: dražji modeli BSH (Bosch, Siemens, Neff, Gaggenau...). Dobra regulacija pri nižji nastavljeni moči. Miele je OK, ampak še dražja.

Pomivalec: BSH ali Miele. Miele je realno malenkost boljši ampak tudi dražji.

Hladilnik: Če ti je vseeno za hrup vzami Beko. Če želiš tihega vzami Bosch/Siemens ali Miele.

Pralni&Sušilec: Bosch/Siemens top serija ali Miele.

Mikrovalovka: Vzami Panasonic ali kaj podobnega z inverterjem.

Spura ::

Napa Novy, ker je veliko tišja kot razni Bosch itd

darkolord ::

darksamurai je izjavil:

Pečica: top modeli BSH (Bosch, Siemens, Neff, Gaggenau...) ali Miele. Naštete veliko bolje pečejo kot Gorenje in ostale znamke.

Indukcija: dražji modeli BSH (Bosch, Siemens, Neff, Gaggenau...). Dobra regulacija pri nižji nastavljeni moči. Miele je OK, ampak še dražja.

Pomivalec: BSH ali Miele. Miele je realno malenkost boljši ampak tudi dražji.

Hladilnik: Če ti je vseeno za hrup vzami Beko. Če želiš tihega vzami Bosch/Siemens ali Miele.

Pralni&Sušilec: Bosch/Siemens top serija ali Miele.

Mikrovalovka: Vzami Panasonic ali kaj podobnega z inverterjem.
Pečice bolje pečejo? :)) :)) Me spomni na sorodnika, ki smo mu skuhali dobro kosilo, pa je pohvalil - "dober štedilnik!".

Pri indukciji ima Gorenje na višjih modelih tudi super regulacijo pri nižjih močeh. To pri modelih, kjer je 20 stopenj nastavitev. Super je.

Pri pomivalcu je kvaliteta izdelave Gorenje DW30 IMO boljša kot Bosch 6.

sentiš ::

darksamurai je izjavil:

sentiš je izjavil:

Bosch ima timer, da se kvari takoj ko pride iz garancije ven.


katera šlogarca ti je to povedala? :)) Če dokupiš garancijo ti prodajalec odpre aparat in flešne elektroniko, da ti poveča timer? :))


Če imaš 2+3 leta garancije, itak vsak vzame še tistih +3. Drugače pa ja, seveda. Prodajalec naredi ponudbo in pošlje zahtevek k dobavitelju. Mašino pa potem tam v tovarni/skladišču lahko nastavijo glede na dokupljeno garancijo. Pojdi v eno trgovino zdajle pa probaj kupit stroj. 3 tedne dobavni rok iz Nemčije. V tem času pa ovcam individualno flešajo elektroniko kolikor hočejo.

HotBurek ::

Meni je zanimivo, kako so lahko v osemdesetih letih (1980) izdelali te naprave (štedilnik, pomivalni/pralni stroj, toplotna črpalka, itn.), ki danes, 40 let kasneje, z minimalno servisiranja in popravili še kar delajo kot se gre.

In da je danes nakup teh istih naprav, ki imajo celih 5 let garancije, z vgrajeno načtrovano napako (da stroj crkne kmalu po 5 let obratovanja), viden kot nek ful hud razvoj in korak naprej. Ker menjat štedilnik na vsakih 5 let je bolj ekološko, kot če bi jih na 40 let ali več.

Če ima naprava gor nalimano zeleno nalepko z oznako A+, je to še dodaten razlog za nakup.

In če so v bližini še jumbo obvestila, kot so "zadnji kosi", "akcija", "popust xx%", "razprodaje", "nore cene" itn., pa sploh nimaš kej razmišljat.


Evo, seznam iskalnih nizov, če bo koga zanimalo še kaj izven mein strima.

dacor+dishwasher
gaggenau+dishwasher
la+cornue+stove
officine+gullo+refrigerator
teka+sink
kueppersbusch+oven
aga+stoves
thg+paris+faucets
thg+paris+shower
subzero+refrigerator
jenn-air+refrigerator
wolf+stove
viking+stove
thermador+stove
monogram+stove
molteni+stove
danby+stove
frigidaire+stove
haier+stove
amana+stove
kitchenaid+stove
maytag+stove
café+stove
fisher+paykel+stove
v-zug+washing+machine
liebherr+fridge
hestan+stove
perlick+fridge
marvels+stove
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

c3p0 ::

Naprava komot mešaš. Če imaš še vgradno MW, bo sicer malo "češko" zgledalo, če sta različni s pečico.

Meni sicer teče 12. leto in v kuhinji še vse deluje bp (Bosch pečica, mw, pomivalni - z nekaj lastnega servisa, Siemens indukcija, AEG hladilnik). Kupil sem pa srednji razred, ali malo nad.

starfotr ::

HotBurek je izjavil:

Meni je zanimivo, kako so lahko v osemdesetih letih (1980) izdelali te naprave (štedilnik, pomivalni/pralni stroj, toplotna črpalka, itn.), ki danes, 40 let kasneje, z minimalno servisiranja in popravili še kar delajo kot se gre.

In da je danes nakup teh istih naprav, ki imajo celih 5 let garancije, z vgrajeno načtrovano napako (da stroj crkne kmalu po 5 let obratovanja), viden kot nek ful hud razvoj in korak naprej. Ker menjat štedilnik na vsakih 5 let je bolj ekološko, kot če bi jih na 40 let ali več.

Če ima naprava gor nalimano zeleno nalepko z oznako A+, je to še dodaten razlog za nakup.

In če so v bližini še jumbo obvestila, kot so "zadnji kosi", "akcija", "popust xx%", "razprodaje", "nore cene" itn., pa sploh nimaš kej razmišljat.


Evo, seznam iskalnih nizov, če bo koga zanimalo še kaj izven mein strima.

dacor+dishwasher
gaggenau+dishwasher
la+cornue+stove
officine+gullo+refrigerator
teka+sink
kueppersbusch+oven
aga+stoves
thg+paris+faucets
thg+paris+shower
subzero+refrigerator
jenn-air+refrigerator
wolf+stove
viking+stove
thermador+stove
monogram+stove
molteni+stove
danby+stove
frigidaire+stove
haier+stove
amana+stove
kitchenaid+stove
maytag+stove
café+stove
fisher+paykel+stove
v-zug+washing+machine
liebherr+fridge
hestan+stove
perlick+fridge
marvels+stove

Planned obsolescence @ Wikipedia

TheBlueOne ::

starfotr je izjavil:


Planned obsolescence @ Wikipedia


Jaz tega ne zaznam, vse kar smo menjali pri nas ali starsih je bil bojler. :)

Od stare mame eno prvih Gorenjevih Highlight indukcij smo podarili na en vikend in se dela, stedilnik star ca 10 let indukcija podarili in se dela, pralni stroj star kot zemlja menjali delujoc, ker je bil tehnolosko zaostal, hladilniki, zamrzovalniki, susilniki delajo vsi ...

Kupujemo pa srednji ali visji razred, ko je kje znizan.

darksamurai ::

sentiš je izjavil:


Če imaš 2+3 leta garancije, itak vsak vzame še tistih +3. Drugače pa ja, seveda. Prodajalec naredi ponudbo in pošlje zahtevek k dobavitelju. Mašino pa potem tam v tovarni/skladišču lahko nastavijo glede na dokupljeno garancijo. Pojdi v eno trgovino zdajle pa probaj kupit stroj. 3 tedne dobavni rok iz Nemčije. V tem času pa ovcam individualno flešajo elektroniko kolikor hočejo.

Se vidi da še iz razdalje 1000km nisi videl Boscheve (BSH) proizvodnje gospodinjskih aparatov in skladišča. Govoriš bedarije. Nobenega flešanja ni. Zaloge pa ni, ker imajo vsi težave z dobavami, še posebej elektronike.

darksamurai ::

darkolord je izjavil:

Pečice bolje pečejo? :)) :)) Me spomni na sorodnika, ki smo mu skuhali dobro kosilo, pa je pohvalil - "dober štedilnik!".

Pri indukciji ima Gorenje na višjih modelih tudi super regulacijo pri nižjih močeh. To pri modelih, kjer je 20 stopenj nastavitev. Super je.

Pri pomivalcu je kvaliteta izdelave Gorenje DW30 IMO boljša kot Bosch 6.


Še en pametnjakovič. Ali si kdaj meril razliko med nastavljeno temperaturo in dejansko temperaturo v pečici? Ali si meril temperaturno porazdelitev v pečici? Ali si kdaj meril nihanje temperature tekom delovanja? Nisi in ne pametuj. Gorenje ima vse to zelo slabo mnogo slabše od Miele ali BSH (Bosch, Siemens, Neff, Gaggenau). Vse to vpliva na peko.

Od kdaj ima gorenje na stopnji ena dobro regulacijo? Še 2 leti nazaj so imeli On-1s, OFF-5s/repeat. Jajc od jajc.

Pri pomivalcu se delno strinjam za serijo 6, ampak pri Boschu je vedno bolje kupiti "entry" model najboljše serije, v tem primeru 8, ki pa je boljši od Gorene.

darkolord ::

darksamurai je izjavil:

Še en pametnjakovič. Ali si kdaj meril razliko med nastavljeno temperaturo in dejansko temperaturo v pečici? Ali si meril temperaturno porazdelitev v pečici? Ali si kdaj meril nihanje temperature tekom delovanja? Nisi in ne pametuj. Gorenje ima vse to zelo slabo mnogo slabše od Miele ali BSH (Bosch, Siemens, Neff, Gaggenau). Vse to vpliva na peko.
Sem meril. Ne znanstveno, sem pa vse troje preveril pred prvo peko pice in so bila odstopanja majhna. Ne vem koliko, dovolj, da se nisem s tem več ukvarjal naprej.

Prvič, to ima vsaka pečica drugače. Še 2 modela od istega proizvajalca (tudi Miele ali BSH) ne bosta imela čisto enakih temperaturnih karakteristik, če ju daš eno zraven druge.

Drugič, blazna preciznost ti tu ne pomaga bistveno in moraš recepte v vsakem primeru prilagoditi, ko nabaviš novo pečico. Za tiste, ki jih ni treba, je pa itak vseeno, mar ne?

Pri krušnih pečeh imaš lahko več 100 stopinj razlike med tlemi in stropom, pa verjetno ne boš rekel, da so slabe?

Od kdaj ima gorenje na stopnji ena dobro regulacijo? Še 2 leti nazaj so imeli On-1s, OFF-5s/repeat. Jajc od jajc.
RES me zanima, kaj kuhaš na stopnji ena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

darksamurai ::

darkolord je izjavil:

Sem meril. Ne znanstveno, sem pa vse troje preveril pred prvo peko pice in so bila odstopanja majhna. Ne vem koliko, dovolj, da se nisem s tem več ukvarjal naprej.

Prvič, to ima vsaka pečica drugače. Še 2 modela od istega proizvajalca (tudi Miele ali BSH) ne bosta imela čisto enakih temperaturnih karakteristik, če ju daš eno zraven druge.

Drugič, blazna preciznost ti tu ne pomaga bistveno in moraš recepte v vsakem primeru prilagoditi, ko nabaviš novo pečico. Za tiste, ki jih ni treba, je pa itak vseeno, mar ne?
Torej si meril amatersko in ne profesionalno. Temperaturna odstopanja med top proizvajalci so mnogo manjša kot pri Gorenje&co. Če boš pekel klasično slovensko prepečeno pečenko ti je vseeno. Če boš pekel kakše zahtevne sladice se bo razlika zelo poznala.

Pri krušnih pečeh imaš lahko več 100 stopinj razlike med tlemi in stropom, pa verjetno ne boš rekel, da so slabe?

Krušne peči se zelo razlikujejo med sabo. So slabe in dobre. Služijo svojemu namenu, niso pa primerne za vse stvari.
Od Gorenje pečice bi pričakoval da je nastavljena temperatura +/- 5stopinj od nastavljene ne pa od -20 do -10°C od nastavljene vrednosti.

RES me zanima, kaj kuhaš na stopnji ena.
Se vidi da ne kuhaš. Za kuhanje testenin ali hrenovk res ne potrebuješ stopnje ena. To pa ne pomeni, da za kakšne zahtevnejše jedi tega ne potrebuješ.

settler ::

Kaj šteješ pod Gorenje & co? ATAG, ki je del Gorenja ima primerljive pečice z Miele in BSH.
Gorenje pa niti ni premium znamka in ne pričakovati čudežev. Za 3/4 kupcev je Gorenje good enough.
Vsa bela tehnika večinoma temelji na eni osnovi, to kar recimo dobiš za 300€ (Gorenje pomivalni) je ista platforma kot Asko pomivalni, kjer je vstopni model 900€. Sedaj je pa odvisno kateri bombončki so ti nujni in jih res potrebuješ in da si jih pripravljen plačati.

Vse, in res čisto vse firme pa kupujejo komponente na tržišču, od črpalk, senzorjev itd. Zelo malo delov je razvitih znotraj firme. Kar se danes razvija je glavni HW in seveda SW.

I__I ::

darksamurai je izjavil:

Ali si kdaj meril razliko med nastavljeno temperaturo in dejansko temperaturo v pečici? Ali si meril temperaturno porazdelitev v pečici? Ali si kdaj meril nihanje temperature tekom delovanja?

Temperaturna odstopanja med top proizvajalci so mnogo manjša kot pri Gorenje&co.

@darksamurai Se nerad vmešavam v tujo debato, ampak mene bi tele meritve ful zanimale? Kje se to da dobiti?

fiti ::

Jaz nad Boschom razocaran. Hladilnik je spustil plin po 9 letih. Ze po letu so bile tezave z osvetlitvijo. Pecica ze dvakrat zamenjan grelec.

Pomivalec je Miele, dela 9 let vsak dan. Enako velja za susilec, prav tako Miele, ceprav postaja glasen in bo potrebno zamenjati krtacke.

Pralni stroj tudi Miele, dela 17 let, tri leta nazaj zanenjan amortizer, strosek 120EUR.

Hladilnik je zdaj Liebherr, cena je bila ca. 1400EUR, zaenkrat odlicno in popolnoma tiho delovanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fiti ()

Pretorijanec ::

Uf, ste šli deep. Ok, pečico imam rad, ja in jo uporabljam. Ampak tok advanced user nisem, da bi delal kakšne specialne slaščice, pa nisem. Predvsem kot end user niti nisem osredotočen na "kdo je grupa". Torej, da je določen koncern povezan. Mislim... kaj to pomeni zame kot kupca? Če določen model določene firme dela dobro, ali več njih, je meni vseeno kakšna je njihova korporativna struktura.

Hvala vsem za komentarje. Tak splošen presek je: 1) izloču Gorenje, 2) BSH postal najbolj realna varianta in 3) Miele nekako vrnil na obzorje, ker:

fiti je izjavil:

Jaz nad Boschom razocaran. Hladilnik je spustil plin po 9 letih. Ze po letu so bile tezave z osvetlitvijo. Pecica ze dvakrat zamenjan grelec.

Pomivalec je Miele, dela 9 let vsak dan. Enako velja za susilec, prav tako Miele, ceprav postaja glasen in bo potrebno zamenjati krtacke.

Pralni stroj tudi Miele, dela 17 let, tri leta nazaj zanenjan amortizer, strosek 120EUR.

Hladilnik je zdaj Liebherr, cena je bila ca. 1400EUR, zaenkrat odlicno in popolnoma tiho delovanje.


Moji starši so imeli razne znamke. Od vsega je Miele edini, ki je skos pri hiši. Ena naprava. Sušilec. Po 15 letih (or smthng) še vedno... dela. A pa je Miele danes, to, kar je bil Miele 15 let (or smthng) nazaj? Ker ja, vse kuhinjske naprave so postale dosti bolj expendable good v zadnjih letih. Ja, se tudi jaz spomnim neuničljivega Gorenje hladilnika, ali pa ikoničnega rjavega štedilnika...

Ok, shit changes. Trenutno kakor gledam bo BSH. Ampak katera črka? Opa... Danes šel gledat. Ok, Bosch. Ampak kaj od Boscha? Ali Siemens? Mislim... neka razlika pa verjetno je med njimi, pa čeprav so ista grupa.

Aja, še to: bolje kupiti pri general salesman-u ala Harvey Norman, M-Tehnika,... ali direktno kontaktirati Bosch?

user4683 ::

darkolord je izjavil:

darksamurai je izjavil:

Še en pametnjakovič. Ali si kdaj meril razliko med nastavljeno temperaturo in dejansko temperaturo v pečici? Ali si meril temperaturno porazdelitev v pečici? Ali si kdaj meril nihanje temperature tekom delovanja? Nisi in ne pametuj. Gorenje ima vse to zelo slabo mnogo slabše od Miele ali BSH (Bosch, Siemens, Neff, Gaggenau). Vse to vpliva na peko.
Sem meril. Ne znanstveno, sem pa vse troje preveril pred prvo peko pice in so bila odstopanja majhna. Ne vem koliko, dovolj, da se nisem s tem več ukvarjal naprej.

Pica je precej neprimerna za te "meritve", saj se ponavadi pece na zelo visoki temperaturi in zelo kratek cas. Dolocena peciva recimo so veliko bolj obcutljiva, saj so temperature ponavadi nizje in se pece dlje casa, razlika v neenakomerni razporeditvi toplote v pecici pa ima lahko zelo veliko razliko v koncnem rezultatu - neenakomerno dvignjeno testo, razlicno zapeceno itd.

Drugace pa +1 za Miele. Imam njihov pralno susilni in kombinirano parno pecico. Oboje po 6 letih se vedno deluje kot prvi dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

darkolord ::

Pica je precej neprimerna za te "meritve", saj se ponavadi pece na zelo visoki temperaturi in zelo kratek cas. Dolocena peciva recimo so veliko bolj obcutljiva, saj so temperature ponavadi nizje in se pece dlje casa, razlika v neenakomerni razporeditvi toplote v pecici pa ima lahko zelo veliko razliko v koncnem rezultatu - neenakomerno dvignjeno testo, razlicno zapeceno itd.
Saj nisem meril s pico, ampak s termometrom :)

Ampak kakorkoli, mislim, da je ta kriterij za večino ljudi nepomemben. Mogoče je kakšen promil takšnih, ki jih temperaturni gradient pečice ovira, da bi dosegli svoj vrhunec v peki. Babičino pecivo je težko dosegljivo, pa ga je pekla v kupu skupaj zbitega pleha.

Profiji sicer ne uporabljajo niti Miele niti BSH. Tiste njihove pečice so bolj robustne kot sofisticirane.

Moji starši so imeli razne znamke. Od vsega je Miele edini, ki je skos pri hiši. Ena naprava. Sušilec. Po 15 letih (or smthng) še vedno... dela. A pa je Miele danes, to, kar je bil Miele 15 let (or smthng) nazaj? Ker ja, vse kuhinjske naprave so postale dosti bolj expendable good v zadnjih letih. Ja, se tudi jaz spomnim neuničljivega Gorenje hladilnika, ali pa ikoničnega rjavega štedilnika...
Novi Miele sigurno traja dlje od nižjih rangov aparatov.

Dobiš pa seveda tudi malenkost več v funkcionalnosti in če želiš najboljše, potem ni dvoma - vzameš višji cenovni rang.

Problem je samo, da se ekonomska računica vseeno malo težko izide: Miele (z 2 letno garancijo, malo ironično) je hitro 3x dražji od nekaterih ostalih s 5 letno garancijo in podobno funkcionalnostjo. Da bo zdržal 15 let - kolikor bi kumulativno garantirano zdržali cenejši aparati, če crknejo naslednji dan, ko garancija poteče - je sicer možno, a se na to ni za zanašati, pa v tem času zna biti stvar že nekoliko zastarela.

Če torej želiš najboljše, ni velikega problema; če iščeš najboljši "bang for the buck", se pa zakomplicira. :)

Edit: dodam pa še tole - vse dodatne funkcionalnosti dražjih modelov ne pripomorejo k izboljšanju osnovne naloge aparatov. Pred desetletlji smo imeli zelo primitivne pralne stroje (brez twindos, pare, wave-gor-dol, smart senzorjev itd), pa smo še vedno hodili okrog v čistih oblekah. Pomivalci na mehanske programatorje niso čisto nič slabše pomili posode. Itd. O babičinem pecivu pa stari pečici sem pa že zgoraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

user4683 ::

darkolord je izjavil:

Pica je precej neprimerna za te "meritve", saj se ponavadi pece na zelo visoki temperaturi in zelo kratek cas. Dolocena peciva recimo so veliko bolj obcutljiva, saj so temperature ponavadi nizje in se pece dlje casa, razlika v neenakomerni razporeditvi toplote v pecici pa ima lahko zelo veliko razliko v koncnem rezultatu - neenakomerno dvignjeno testo, razlicno zapeceno itd.
Saj nisem meril s pico, ampak s termometrom :)

Ampak kakorkoli, mislim, da je ta kriterij za večino ljudi nepomemben.

Seveda da ne s pico ;(( saj si sam napisal, da so bila odstopanja, jaz pa, da peka pica je tezko merilo za natancnost pecenja.

Se strinjam, da natancnost pecice ni najpomembnejsa stvar za vecino, jo je pa dobro omeniti, ker mnogi iscejo tudi to.

AtaŠtumf ::

Večina teh super-duper funkcionalnosti pol k**** ni vredna, sploh pa ne opraviči visoke cene.

Glej, da ti je zadeva všeč in ima funkcije, ki jih ti rabiš, ne pa tiste, ki se fajn slišijo in jih ne rabiš, ima čim daljšo garancijo, ter dobro servis službo.


Pa nobena ti ne bo hitrej dala, če boš imel Miele, Bertazzoni, Siemens, Vikinga, namesto Beko ali Gorenje!
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

user4683 ::

AtaŠtumf je izjavil:

Pa nobena ti ne bo hitrej dala, če boš imel Miele, Bertazzoni, Siemens, Vikinga, namesto Beko ali Gorenje!

Pravijo, da ljubezen gre skozi želodec, tako da dobra pečica (če jo znaš uporabljati!) morda celo deluje! :))

BedBrejn ::

Ima kdo izkusnje s pecico s funkcijo dodajanja pare? Ne namensko parno pecico?

Ter s sistemi avtomaticnega smart pecenja oz pri BSH homeconnect (upravljanje na daljavo)

V promocijskih materialih se bere ful lepo, vprasanje, kako je v resnici oz ce je vredno dodaten $$$

AtaŠtumf ::

In kaj je bistvena prednost take pečice v primerjavi s tem, da daš čašo vode zraven pečenja?
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

Pretorijanec ::

AtaŠtumf je izjavil:

Pa nobena ti ne bo hitrej dala, če boš imel Miele, Bertazzoni, Siemens, Vikinga, namesto Beko ali Gorenje!


Jo že mam, tko da sem jo očitno dobil na vsebino (kaj skuham), ne na embalažo (na čem skuham) :)

Definitivno iščem najboljši "bang for the buck". Če Miele "amortizira" višjo ceno v daljšo življenjsko dobo: top. Če pa niti ne, potem pa raje Bosch, pa ga kupim za manj, pa prej menjam, ampak sem vseeno na plusu.

Ok, ker gremo kroge:
1) a vzamem pri prodajalcu ali pri dealerju? Dva elementa: kdo mi lahko da boljšo ponudbo (popust) in kdo bolj ziher dobavo? Prodajalka včeraj na ogledu rekla, da so strašne težave pri dobavi Boscha...
2) kot rečeno zaenkrat zgleda BSH. B od vseh črk, ker drugih noben niti ni omenjal. A obstaja neka mašina, kjer bi pa res bilo smotrno Miele kupit?
3) Ker mi je v njihovem salonu na ogledu prodajalec sam rekel, da so dobri v npr. pralnih strojih, za pomivalce je pa v firmi manj ljubezni. Cenim odkritost. Presenečen, ker sem potem v nemških testih našel Miele bolje ocenjen pri pomivalcih kot pralnih strojih. But still: če nekdo jemlje Boscha, a bi mu za kakšno mašino rekli: ej, to pa res vzami Miele (ali pa za hladilnik npr. Samsung), katera naprava bi to bila in katero znamko bi rekli?

sentiš ::

Pretorijanec je izjavil:

če nekdo jemlje Boscha, a bi mu za kakšno mašino rekli: ej, to pa res vzami Miele (ali pa za hladilnik npr. Samsung), katera naprava bi to bila in katero znamko bi rekli?


Saj imaš zgoraj parkrat to že napisano, pa še vedno nisi zadovoljen. Odloči se po svoje, preberi reviewe, poglej tehnične specifikacije, poglej testne strani, če ti naši nasveti niso kul.
Drugače pa za weš mašino lahko tudi uvoziš SpeedQueen iz Amerike, če ti je top kvaliteta res pomembna.

Pretorijanec ::

sentiš je izjavil:

Pretorijanec je izjavil:

če nekdo jemlje Boscha, a bi mu za kakšno mašino rekli: ej, to pa res vzami Miele (ali pa za hladilnik npr. Samsung), katera naprava bi to bila in katero znamko bi rekli?


Saj imaš zgoraj parkrat to že napisano, pa še vedno nisi zadovoljen. Odloči se po svoje, preberi reviewe, poglej tehnične specifikacije, poglej testne strani, če ti naši nasveti niso kul.
Drugače pa za weš mašino lahko tudi uvoziš SpeedQueen iz Amerike, če ti je top kvaliteta res pomembna.


Mja, na tvoje predloge niti nisem bil pozoren, ker so zelo fleshani...

Debata je malo širša kot preprosti nasveti. Kar je koristno (razen raznih chemtrails-like bajk), se več naučim. Ampak potem vrnem nazaj iz splošne razprave na prošnjo po konkretnem nasvetu.

Če z debato (še vedno) nisi zadovoljen: greš naprej, ne klikaš. Easy as that ;)

darkolord ::

Pretorijanec:

Se lahko pri pomivalcih stegneš do Bosch serije 8?

Jaz sem pomivalca izbiral 8 let - v salonih sem prešnofal vse modele, ki sem jih v tem času našel.

Če te zanima par ugotovitev oz. da dodam še malo konfuznosti na to temo :):

Bosch 6 me ni impresioniral glede kvalitete (npr. spodnja košara odletela iz ležišč, ko sem jo potegnil ven; dva identična stroja eden zraven drugega sta bila vidno drugače sestavljena (pleh na dnu notranjosti)), čeprav je bil dolgo časa prva izbira. Edini unikaten fičr je zeolith sušenje.

AEG/Electrolux imata "ComfortLift" dviganje spodnje košare, ampak je cena visoka, življenjska doba tega mehanizma je pa vprašljiva. Glede vsega ostalega je povprečno.

Miele je vedno OK, je pa cena 2x ostalih.

Gorenje me je pozitivno presenetil (na začetku sploh ni bil v ožjem izboru) s kvaliteto pri DW30.2 modelu. Vse kar ni DW30 platforma je kitajski rebrand in nima smisla gledati. Je še vedno mid-range, ampak dobiš veliko za ta denar. Tile so AFAIK še vedno narejeni v Sloveniji. DW40 platforma je naslednik (višji rang) pod ASKO brandom.

Ostali večinoma niso bili omembe vredni.

Pretorijanec ::

^ darkolord, hvala.

Evo, to. Da uporabim znanje nekoga, ki je naredil research, pa je bolj flesh & blood od nemškega konsjumer testa. Ja, lahko se stegnem do serije 8. Včeraj sem prodajalko ravno glede tega buzeriral: ali je serija 8 vredna doplačila, ali je samo tehnološki evolucijski razvoj. Kot sem rekel, sem nekaj researcha naredil, ampak še stručkoti (pač včerajšnja prodajalka) ne zna točno argumentirati. Torej serija 8 je dražja, ampak je tehnološko bolj dovršena. A pa se splača? Jah ne vem, sami se odločte...

Jah, brez podatkov težko. Tako da hvala!

velikBrokoli ::

Pri Bosch seriji 8 se hladilnika ne da dobiti v Sloveniji, bi ga jaz vzel.. ostalo pa ja.

settler ::

Pri hladilnikih ni kakšne revolucije. Imaš ameriškega z ledomatom s priklopom na vodo. Bil na IFA sejmu. Kar se danes oglašuje je tiho delovanje, ene 3 firme (med njimi Bosch) imajo nivo hrupa 29 db.

Glede na cene Bosch serije 8 pomivalca, bi mogoče bilo tudi za razmisliti v smeri ASKO-ta. Prihaja pa ravno nova linija, tako da bi bilo mogoče malo za počakati. Žal pa ne vem še cen...

sentiš ::

Pretorijanec je izjavil:

sentiš je izjavil:

Pretorijanec je izjavil:

če nekdo jemlje Boscha, a bi mu za kakšno mašino rekli: ej, to pa res vzami Miele (ali pa za hladilnik npr. Samsung), katera naprava bi to bila in katero znamko bi rekli?


Saj imaš zgoraj parkrat to že napisano, pa še vedno nisi zadovoljen. Odloči se po svoje, preberi reviewe, poglej tehnične specifikacije, poglej testne strani, če ti naši nasveti niso kul.
Drugače pa za weš mašino lahko tudi uvoziš SpeedQueen iz Amerike, če ti je top kvaliteta res pomembna.


Mja, na tvoje predloge niti nisem bil pozoren, ker so zelo fleshani...

Debata je malo širša kot preprosti nasveti. Kar je koristno (razen raznih chemtrails-like bajk), se več naučim. Ampak potem vrnem nazaj iz splošne razprave na prošnjo po konkretnem nasvetu.

Če z debato (še vedno) nisi zadovoljen: greš naprej, ne klikaš. Easy as that ;)


Kot sem ti rekla. Naredi svoj research, namesto da jokaš in stokas in prosiš, da ti spoonfeedamo podatke. Delaš tako galamo za nekaj, kar boš menjaval čez 4 leta, zato ker si itak že odločen za Boscha, najslabšo varianto.

Pa lep pozdrav in vso srečo s popravili

starfotr ::

TheBlueOne je izjavil:

starfotr je izjavil:


Planned obsolescence @ Wikipedia


Jaz tega ne zaznam, vse kar smo menjali pri nas ali starsih je bil bojler. :)

Od stare mame eno prvih Gorenjevih Highlight indukcij smo podarili na en vikend in se dela, stedilnik star ca 10 let indukcija podarili in se dela, pralni stroj star kot zemlja menjali delujoc, ker je bil tehnolosko zaostal, hladilniki, zamrzovalniki, susilniki delajo vsi ...

Kupujemo pa srednji ali visji razred, ko je kje znizan.


Seveda ne zaznaš. Ker v lajfu nisi imel izkušnje s 50 let delujočim aparatom. In ti je vse, kar je nad garancijo čudež in podarjeno s strani proizvajalca.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
785184069 (453) cortez
»

Nakup gospodinjskih aparatov - Bosch, Electrolux, Gorenje

Oddelek: Loža
285461 (4004) Robert
»

gospodinjski aparati

Oddelek: Loža
165689 (4176) MKC00
»

Nakup pralnega stroja BEKO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5930302 (24824) anjabebler
»

Bosch najslabši gospodinjski aparati (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8323389 (20485) Nummy

Več podobnih tem