» »

Nakup avta do 5.000 EUR

Nakup avta do 5.000 EUR

1 2 3
4
»

akulp ::

KTr1sk je izjavil:

akulp je izjavil:

Ok, zdaj imam dve konkretni ponudbi kolegov.
Obe za 5.500 (brez potrebnega dodatnega vložka, ker sta oba avta redno servisirana, poznana mi je zgodovina tip top tudi od bremz, brisalcev, gum).

1. Toyota Auris, letnik 2008, 90.000km, 1.4 D4-D, torej diesel, oprema Luna, kar je blo za tisti čas največ kar si dobil.
Avto pregledan v eni od AH, kjer ga je kolega vzel v odkup in pravi da ni pikice obrabe nikjer, garažiran, vgrajen tudi Webasto, kar je meni zelo velik plus, ker imam avto zunaj. Pa še diesel je...

2. Renult Megane karavan, GT-Line, 2010 130.000km, 1.4 bencinar, 13KM. Vsa oprema od xeononk do šibedaha.

Sicer čisto različna tipa avtomobila, ampak meni oba sprejemljiva.

Kaj menite?

A je takšen megaan kot je ta na testu
Renault Megane Grandtour 1.4 TCe (96 kW)
https://avto-magazin.metropolitan.si/av...


Ja, to je to ja.
Lukcc

akulp ::

Hvala vsem za pomoč.

Na koncu sem se odločil Za Toyoto Auris Sol, 2.0D, letnik 2008, 90.000km

Avto je bil redno servisira in zamenjano vse, kar je servis predlagal. Znanec, bodoči serviser, mi je preveril tudi servisno knjigo, kolikor se pač da videti. Baje je to zdaj kar problem, ker za vpogled lahko zaprosiš šele kot lastnik in tudi ne moreš kot zaposleni kar brskati po e-servisni knjigi.
Avto so pregledali v eni od AH, kjer, kjer dela kolega, ki mi ga je zrihtal, tako da več od tega že težko naredim.
Zapeljal sem se en krog in avto je kot iz škatlice, garažiran, notri je vse brez praske...

Upam, da bo služil vsaj leto ali dve brez nepredvidenih stroškov. :)

Edino, kar moram zdaj še ugotoviti je, kako se zadevo splača zavarovati. Do zdaj sem imel namreč avto vedno polni kasko, ker je bil pod leasingom in precej mlad. :)

Razmišljal sem o:
AOD
Delni kasko (kraja, živali, steklo, kraja)
Asistenca Plus
Lukcc

Lonsarg ::

Delni kasko so nateg.

Ali vzame brez kaska ce financno prezivis krajo ali totalko celega avta.

Ce te kraja ali totalka skrbi pa je moj nasvet polni kasko z najvisjo odbitno franšizo. G24 ima naprimer moznost 900EUR odbitne fransize in pride zadeva res poceni.

Osebno bi za avto vrednosti 5000 izbral brez kaska...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

akulp ::

Lonsarg je izjavil:

Delni kasko so nateg.

Ali vzame brez kaska ce financno prezivis krajo ali totalko celega avta.

Ce te kraja ali totalka skrbi pa je moj nasvet polni kasko z najvisjo odbitno franšizo. G24 ima naprimer moznost 900EUR odbitne fransize in pride zadeva res poceni.

Osebno bi za avto vrednosti 5000 izbral brez kaska...


Hm, ja saj zato vprašam. Ker spoznam se res ne na za zavarovanja in natege. Sicer mi zavarovanje ureja znanec, ampak v to nikoli ne polagam upanaj v smislu "saj bo zagotov predlagal dobro zame". :)

Ma tako je. Trenutno sem v fazi, ko sem čez noč ostal brez 6 let starega/novega avta. Tole sem vzel začasno, ker trenutno niti približno nimam možnosti kredita/lizinga. Tako da, izgubo še tega avta (totalko, za krajo me niti ne skrbi zares) si res ne želim.

Stekla so se mi vedno zdela smiselna, ker sem vseeno kar precej na cesti in se lahko zgodi "kamenček".
Avto je zunaj, pred hišo, nepokrit. Tako da toča je tudi varianta.
Divjadi pa je tudi precej tod okoli, sem že imel srečanje z njo.
Lukcc

hojnikb ::

to zavarujes golo osnovo + voznika, asistenco vzames pa amzsjovo za 50€...

pri tako stari kanti ze mors kr neki skode vsak let nardit da se ti splača...
#brezpodpisa

Lonsarg ::

akulp je izjavil:

Stekla so se mi vedno zdela smiselna, ker sem vseeno kar precej na cesti in se lahko zgodi "kamenček".
Avto je zunaj, pred hišo, nepokrit. Tako da toča je tudi varianta.
Divjadi pa je tudi precej tod okoli, sem že imel srečanje z njo.
Mah divjad plus steklo je prec 100 letno (raje vec), torej 1000EUR v 10 letih. Tak da definitivno ceneje prides ce sam pokrijes ko se divjad ali steklo zgodi teh enkrat na 10 let, kot ce to zavarujes.

Pac zavarujes se za tisto k boli, tistih 500EUR ze das ce se slucaj zgodi, krajo pa totalko ki te pa 5000EUR kosta pa edino polni kasko krije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

akulp ::

Saj nimam pojma, koliko so se zadeve podražile v zadnjih dveh letih. Ampak, zavarovanje, našteto v prvem post-u, sem pri Triglavu, leta 2008, ko je bil pri hiši en star Ford Fiesta, letnik 2006 plačal 360,oo EUR.

Lonsarg je izjavil:

akulp je izjavil:

Stekla so se mi vedno zdela smiselna, ker sem vseeno kar precej na cesti in se lahko zgodi "kamenček".
Avto je zunaj, pred hišo, nepokrit. Tako da toča je tudi varianta.
Divjadi pa je tudi precej tod okoli, sem že imel srečanje z njo.
Mah divjad plus steklo je prec 100 letno, torej 1000EUR v 10 letih. Tak da definitivno ceneje prides ce sam pokrijes ko se divjad ali steklo zgodi teh enkrat na 10 let, kot ce to zavarujes.


Ko nabašeš srno je 1.000 EUR škode kot bi mignil. :)
Če razbiješ steklo, je verjetno tudi hitro kakek 300, 400 EUR?

Ne vem, kako je recimo s točo...
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

hojnikb ::

ja, ampak take stvari je treba vse primerno zavarovat, pa se vedno te pride odbitna fransiza, če nimas 0% (kar tudi stane ekstra, če mas tko)...
pa z vsako skodo izgubis bonus, kar se ti spet pozna naslednje leto in plačas.

1000EUR+ dat za 5k vredn avto nima nobenga smisla sploh.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

akulp ::

hojnikb je izjavil:

ja, ampak take stvari je treba vse primerno zavarovat, pa se vedno te pride odbitna fransiza, če nimas 0% (kar tudi stane ekstra, če mas tko)...
pa z vsako skodo izgubis bonus, kar se ti spet pozna naslednje leto in plačas.

1000EUR+ dat za 5k vredn avto nima nobenga smisla sploh.


Od kje ti 1000 EUR? Sorry, saj ne tiščim svojega prav, ampak res se slabo spoznam na te zadeve in mogoče malo laično sprašujem tole glede zavarovanja.
Odbitna za delni kasko je bila 5%.
Kot rečeno, nazadnje sem za vse skupaj plačal 360 EUR, jutri, ko dobim izračun, predvidevam, da bo to okrog 400, zdaj ko so šle zadeve gor.
Ampak, če recimo, kot rečeno, nabijem srno in gre recimo havba, spredaj odbijač, kaka luč, steklo... To je gladko 2k, pa v tem primeru 100 EUR odbitne.
Lukcc

hojnikb ::

5% na 20k€ vrednosti novega avta ni 100€, ampak 1000€...

Kot rečeno, nazadnje sem za vse skupaj plačal 360 EUR, jutri, ko dobim izračun, predvidevam, da bo to okrog 400, zdaj ko so šle zadeve gor.

Ja, ampak nisi mel istega avta. Kasko se izrčauna na podlagi vrednosti novga avta...

Malo za občutek:
Izračun za nekoga z polnim bonusom, 100€ odbitne pa delna kombinacja za stekla

Pr WIZ

727,44 € na leto
MOJE ZAVAROVANJE
WIZ Obvezno
17,33 €
WIZ Kasko
25,16 €
WIZ Delni kasko
12,18 €
WIZ VOZNIK (AO-PLUS)
3,47 €
WIZ ASISTENT
5,68 €
Zelena karta
0,00 €


Kr kakšnemu triglavu ali podobno kamot 800€+
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

akulp ::

hojnikb je izjavil:

5% na 20kEUR vrednosti novega avta ni 100EUR, ampak 1000EUR...

Kot rečeno, nazadnje sem za vse skupaj plačal 360 EUR, jutri, ko dobim izračun, predvidevam, da bo to okrog 400, zdaj ko so šle zadeve gor.

Ja, ampak nisi mel istega avta. Kasko se izrčauna na podlagi vrednosti novga avta...

Malo za občutek:
Izračun za nekoga z polnim bonusom, 100EUR odbitne pa delna kombinacja za stekla

Pr WIZ

727,44 EUR na leto
MOJE ZAVAROVANJE
WIZ Obvezno
17,33 EUR
WIZ Kasko
25,16 EUR
WIZ Delni kasko
12,18 EUR
WIZ VOZNIK (AO-PLUS)
3,47 EUR
WIZ ASISTENT
5,68 EUR
Zelena karta
0,00 EUR


Kr kakšnemu triglavu ali podobno kamot 800EUR+



Jaz ti razlagam, da je 5% odbitne bilo na ocenjeno popravilo škode.

Zgornji primer je moj, realni.

Ok ja, vrednost tega avta je 4.000 več, kot je bila vrednost tistega, za katerega sem navajal znesek. No saj, danes dobim izračun, pa da vidimo...

Aja, pa da ne bo pomote. Jaz nikakor ne razmišljam o polnem kasku. Če že, delni. TUdi polni z največjo odbitno pride vsaj 150,00 dražje, kot delni.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

Utk ::

Avto za 5 jurjev ti bo zavarovalnica ob škodi ocenila na 4, če ti ga toča stolče, srna, karkoli, boš dobil največ 2 jurja, ker vse nad tem bo totalka. Tako da je pač odvisno ali se ti splača dat par 100 evrov, da boš ob totalki dobil tista 2 jurja. Ok, če ga 9x obrneš na streho, da je res stolčen do konca, lahko dobiš tudi 3500 teoretično.

miha98 ::

akulp je izjavil:

Saj nimam pojma, koliko so se zadeve podražile v zadnjih dveh letih. Ampak, zavarovanje, našteto v prvem post-u, sem pri Triglavu, leta 2008, ko je bil pri hiši en star Ford Fiesta, letnik 2006 plačal 360,oo EUR.

Lonsarg je izjavil:

akulp je izjavil:

Stekla so se mi vedno zdela smiselna, ker sem vseeno kar precej na cesti in se lahko zgodi "kamenček".
Avto je zunaj, pred hišo, nepokrit. Tako da toča je tudi varianta.
Divjadi pa je tudi precej tod okoli, sem že imel srečanje z njo.
Mah divjad plus steklo je prec 100 letno, torej 1000EUR v 10 letih. Tak da definitivno ceneje prides ce sam pokrijes ko se divjad ali steklo zgodi teh enkrat na 10 let, kot ce to zavarujes.


Ko nabašeš srno je 1.000 EUR škode kot bi mignil. :)
Če razbiješ steklo, je verjetno tudi hitro kakek 300, 400 EUR?

Ne vem, kako je recimo s točo...


Jaz sem nabil srno na desni strani spredaj. Šlo je desna luč, mrežica spredaj, odbijač popravit in polakirat, za kiler nisem siguren.... jurja je šlo sigurno.. pa kak nosilec luči ? itd...

akulp ::

miha98 je izjavil:

akulp je izjavil:

Saj nimam pojma, koliko so se zadeve podražile v zadnjih dveh letih. Ampak, zavarovanje, našteto v prvem post-u, sem pri Triglavu, leta 2008, ko je bil pri hiši en star Ford Fiesta, letnik 2006 plačal 360,oo EUR.

Lonsarg je izjavil:

akulp je izjavil:

Stekla so se mi vedno zdela smiselna, ker sem vseeno kar precej na cesti in se lahko zgodi "kamenček".
Avto je zunaj, pred hišo, nepokrit. Tako da toča je tudi varianta.
Divjadi pa je tudi precej tod okoli, sem že imel srečanje z njo.
Mah divjad plus steklo je prec 100 letno, torej 1000EUR v 10 letih. Tak da definitivno ceneje prides ce sam pokrijes ko se divjad ali steklo zgodi teh enkrat na 10 let, kot ce to zavarujes.


Ko nabašeš srno je 1.000 EUR škode kot bi mignil. :)
Če razbiješ steklo, je verjetno tudi hitro kakek 300, 400 EUR?

Ne vem, kako je recimo s točo...


Jaz sem nabil srno na desni strani spredaj. Šlo je desna luč, mrežica spredaj, odbijač popravit in polakirat, za kiler nisem siguren.... jurja je šlo sigurno.. pa kak nosilec luči ? itd...


No saj, o tem govorim. Pa to si še dobro skozi priešl, če si srno nabasal, ja. :)
Lukcc

vinkop ::

kaj pa sploh lahko dobiš za 5000 ??? 15 let star avto ??? Zakaj bi kupoval tako star avto ???

Blinder ::

Ja ti kaj bi kupil? Upoštevaj, da njegovo finančno stanje trenutno ni ok.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

KTr1sk ::

Lahko mu bo 15let star avto enako dobro služil kot novejši. Pa večina imamo stare avte
i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x, Dell G3223Q

sbawe64 ::

vinkop je izjavil:

kaj pa sploh lahko dobiš za 5000 ??? 15 let star avto ??? Zakaj bi kupoval tako star avto ???


Bicikel naj kupi, če nima za nov avto (prosto po Golobu) oz eni kraljici "Let them eat cake".
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

IL_DIAVOLO ::

Da si sposodim temo. Matka bi rada menjala cliota storio. Rada bi novega, jaz se vedno mislim da se da dobit kaj malo rabljenega pod 10k. Najraje cliota ali kakega hyundaia.

Predlogi?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

issak ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Da si sposodim temo. Matka bi rada menjala cliota storio. Rada bi novega, jaz se vedno mislim da se da dobit kaj malo rabljenega pod 10k. Najraje cliota ali kakega hyundaia.

Predlogi?


Nissan Note
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

matobeli ::

akulp ::

vinkop je izjavil:

kaj pa sploh lahko dobiš za 5000 ??? 15 let star avto ??? Zakaj bi kupoval tako star avto ???


Jaz ti res želim, da nikoli ne boš v taki finančni situaciji, kot sem trenutno sam in da ti ne bo treba tako razmišljati, kot moram jaz.

Pred enim mesecem sem vozil avto, ki ga zdaj lahko kupiš za cca. 25k, zdaj pa sem primoran v to, da sem začasno vzel nekaj za 5k.

In ja, dobil sem tole:
https://www.autocar.co.uk/car-review/to...

15 let star, 90k km. Meni super avtoček, tudi od opreme kar presenetljivo veliko za tako star avto. Edino, kar sem v štartu želel in mi manjka, je BT, kar pa bom rešil s Pioneer multimedijsko enoto, ki je nova vredna 1/10 avta in bo delno še potešen tehnični del mene. :)

Tako da ja, se pač moram sprijazniti s situacijo, v kateri sem in če bo tale zadeva delovala, kot izgleda, da bo, sem čisto zadovoljen.
Čez kaki 2 leti pa pridem k tebi po nasvet, ko bom kupoval nov avto. :)

Kar se tiče zavarovanja, pa sem se na koncu vseeno odločil za delni kasko in @hojnikb, dal sem samo 50 EUR več, kot 2 leti nazaj za Fiesto. Tako da, ajde... :)
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

KTr1sk ::

Takšen avto kot si kupil ti lahko dolga leta služi, v bistvu tudi privarčuješ, če imaš poceni in zanesljiv avto, pa tudi 5000€ ni tako malo €. Mogoče kdo ve, ali pri AMZS plus za 86€
https://www.amzs.si/clanstvo/postanite-...
ni vezano na vozilo, ampak na osebo, tako da ne rabim posebej imeti za motorno kolo asistence?
i5-14500k,32gb ddr5,6700xt,nvme2x,hdd4x, Dell G3223Q

matobeli ::

To je glavni feature amzsja, da je vezan na uporabnika, tud če si z tujim avtom, alpa službenim, alpa motorjem.

akulp ::

Da nadaljujem kar tu.

Edina stvar, ki bi jo rad uredil je zbledel plastični pas (na vrhu ima5x10 cm plastike) na vrhu zunanjih ogledal.

Vidim, da je en kup spray-ev namenjenih temu. Imate kaj izkušenj ali je bolje, da se zapeljem do ličarja in mu dam za malico? :)
Lukcc

akulp ::

akulp je izjavil:

Da nadaljujem kar tu.

Edina stvar, ki bi jo rad uredil je zbledel plastični pas (na vrhu ima5x10 cm plastike) na vrhu zunanjih ogledal.

Vidim, da je en kup spray-ev namenjenih temu. Imate kaj izkušenj ali je bolje, da se zapeljem do ličarja in mu dam za malico? :)

Ah, pozabite zgornje vprašanje. Ogledalo je "s celega", sem malo na hitro pogledal včeraj.

Imam pa drugo, bolj važno vprašanje. Avto ima tovarniško vgrajen pomožni grelec za gretje kabine, ki ga vklopiš na gumb, vendar ob tem mora biti motor zagnan.

Glede na to, da je avto zunaj, do zdaj, ko sem imel bencinarja, nisem bil ravno eco-friendly in sem ga pač 5-10 min prej vžgal, da so se pozimi šipe oddmrznile. Tisto "boost" gretje je delovalo odlično na bencinarju.

Kako je s tem pri diesel mašinah, verjetno ni najbolje to početi? Je pa res, da ta verjetno še nima nekih filtrov, AdBlue zadev, ipd, ki bi se zapacale ob taki uporabi. Ali pač?

Hvala.
Lukcc

ProdriveR ::

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...


Tole bi tudi znala biti dobra izbira v tem cenovnem rangu.

vinkop ::

akulp je izjavil:

vinkop je izjavil:

kaj pa sploh lahko dobiš za 5000 ??? 15 let star avto ??? Zakaj bi kupoval tako star avto ???


Jaz ti res želim, da nikoli ne boš v taki finančni situaciji, kot sem trenutno sam in da ti ne bo treba tako razmišljati, kot moram jaz.

Pred enim mesecem sem vozil avto, ki ga zdaj lahko kupiš za cca. 25k, zdaj pa sem primoran v to, da sem začasno vzel nekaj za 5k.

In ja, dobil sem tole:
https://www.autocar.co.uk/car-review/to...

15 let star, 90k km. Meni super avtoček, tudi od opreme kar presenetljivo veliko za tako star avto. Edino, kar sem v štartu želel in mi manjka, je BT, kar pa bom rešil s Pioneer multimedijsko enoto, ki je nova vredna 1/10 avta in bo delno še potešen tehnični del mene. :)

Tako da ja, se pač moram sprijazniti s situacijo, v kateri sem in če bo tale zadeva delovala, kot izgleda, da bo, sem čisto zadovoljen.
Čez kaki 2 leti pa pridem k tebi po nasvet, ko bom kupoval nov avto. :)

Kar se tiče zavarovanja, pa sem se na koncu vseeno odločil za delni kasko in @hojnikb, dal sem samo 50 EUR več, kot 2 leti nazaj za Fiesto. Tako da, ajde... :)

oprosti, sploh nisem hotel koga užaliti zaradi tega. Sploh nisem bral večino zadnjih prispevkov, ampak sem samo v bistvu odgovarjal generalno na naslov teme. Tako iz prve sem napisal, da je kar težko dobiti kolikor toliko ohranjenjen avto za ta denar...

matobeli ::

akulp je izjavil:


Imam pa drugo, bolj važno vprašanje. Avto ima tovarniško vgrajen pomožni grelec za gretje kabine, ki ga vklopiš na gumb, vendar ob tem mora biti motor zagnan.


Mal se sprav na internet pa poglej če se da kaj uredit glede prižgane mašine.
Če imaš pravi "webasto" pol je mogoče samo stvar kontrolerja da bi moral delat brez vključene mašine, celo na timer.
Dost dizlov je to imelo notri za hitrejše ogrevanje mašine, ampak ljudje so pogruntal da bi bla ogreta kabina ko se zjutraj usedeš še bolj fina zadeva.

Največji problem je smrad mrzlega dizla, zamašilo se nič ne bo, če ga imaš pred svojo bajto bo še okej, če si v bloku ali na nekem skupnem dvorišču te bodo pa ljudje mrko gledali izpod čela.

Webasto (brand name)=pomožni grelec za kabino/mašino ki za ogrevanje uporablja gorivo in ne enormne količine elektrike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

hojnikb ::

tisti pomozni grelec je običn PTC grelc, ki ga najdeš tudi pr električarjih. To z ~1kW moči neboš dolg fural brez prizganga motorja, ker bo akku kr hiter prazn. Če ma webasto, bi tut mogu daljinc met za njega ali kakšn meni za avtomatski vklop. Ampak ta toyota ga skoraj zagotovo nima.

akulp je izjavil:

akulp je izjavil:

Da nadaljujem kar tu.

Edina stvar, ki bi jo rad uredil je zbledel plastični pas (na vrhu ima5x10 cm plastike) na vrhu zunanjih ogledal.

Vidim, da je en kup spray-ev namenjenih temu. Imate kaj izkušenj ali je bolje, da se zapeljem do ličarja in mu dam za malico? :)

Ah, pozabite zgornje vprašanje. Ogledalo je "s celega", sem malo na hitro pogledal včeraj.

Imam pa drugo, bolj važno vprašanje. Avto ima tovarniško vgrajen pomožni grelec za gretje kabine, ki ga vklopiš na gumb, vendar ob tem mora biti motor zagnan.

Glede na to, da je avto zunaj, do zdaj, ko sem imel bencinarja, nisem bil ravno eco-friendly in sem ga pač 5-10 min prej vžgal, da so se pozimi šipe oddmrznile. Tisto "boost" gretje je delovalo odlično na bencinarju.

Kako je s tem pri diesel mašinah, verjetno ni najbolje to početi? Je pa res, da ta verjetno še nima nekih filtrov, AdBlue zadev, ipd, ki bi se zapacale ob taki uporabi. Ali pač?

Hvala.

DPF/egr ma skoraj ziher..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

matobeli ::

Kar se tiče webasta, zgleda da ga hudič res ima. No, ne glih webasto-Webasto ampak od drugega proizvajalca:

Eberspacher D5Z-H

V tistih letih je mel kar nekaj japoncev to not. Pa pri nobenem nisi mogel kar štelar tko kot se zagre...

anketar ::

ProdriveR je izjavil:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...


Tole bi tudi znala biti dobra izbira v tem cenovnem rangu.



a je tvoj?

ProdriveR ::

Ne ne, ni moj. Imam pa 2009 letnik mazdom6, 2.0 bencinarja, k bi tudi spadal v to kategorijo, če bi prodajal seveda.

Samo glede na trg in cene še lep čas ne bom menjal.

akulp ::

matobeli je izjavil:

Kar se tiče webasta, zgleda da ga hudič res ima. No, ne glih webasto-Webasto ampak od drugega proizvajalca:

Eberspacher D5Z-H

V tistih letih je mel kar nekaj japoncev to not. Pa pri nobenem nisi mogel kar štelar tko kot se zagre...



Hvala za potrditev. :)

Zdaj mi pa samo še pomagaj razvozlati, če je to možno/pametno uporabljati tako (ob ustrezni elektroniki), da ti odtali avto/ogreje kabino, kot si rekel, na timer oz. zaradi mene ročno na gumb, brez da moram vžigati avto.

Sicer pa ja DPF ima, to sem preveril, ampak če prav razumem, če zgornja varianta (brez vžiga mašine za aktivacijo webasta) ni možna, ne bi smelo biti škode, če avto vžgem pred odhodom in aktiviram Webasto. Saj, me prav zanima, kako hitro se to odtali. :)
Lukcc

akulp ::

Mislim, da sem našel odgovor, glede možnosti/nezmožnosti aktivacije grelca brez vžiga motorja:

https://www.alter.si/tema/vklop-grelca....

Skratka, povzetek je, da ni mižno oz. če že, pride verjetno dražje, kot če bi si dal klasičen kabinski Webasto.

Ja nič, bom očitno prižigal avto vnaprej, kot sem počel to do sedaj. :)
Lukcc

matobeli ::

Da se, samo z dobršnjo merico avtoelektričarskega DIY.

Rabiš aftermatket kontroler ki ga vežeš na sam grelec, pumpo za gorivo, vodno črpalko, in če ti ni dovolj samo topla voda, še na ventilacijo.

IL_DIAVOLO ::

matobeli je izjavil:

Mazda 2
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...


Torej 12k za minimalno vozen avto so samo pobozne zelje? 14-15k pride novi hyundai i10 recimo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

hojnikb ::

10 jurjov za 8 let staro entry level mazdo je madness...
#brezpodpisa

akulp ::

matobeli je izjavil:

Da se, samo z dobršnjo merico avtoelektričarskega DIY.

Rabiš aftermatket kontroler ki ga vežeš na sam grelec, pumpo za gorivo, vodno črpalko, in če ti ni dovolj samo topla voda, še na ventilacijo.


Hvala za razlago. Sem v tisti temi, ki sem jo postal prebral, ja.

Skratka, nesmiselno. 🙂

hojnikb je izjavil:

10 jurjov za 8 let staro entry level mazdo je madness...



Saj sem že zadnjič rekel, ko sem zdaj mesec dni spremljal vse možne page-e z rabljeno robo.

Cene so sick.

Če mi bo tale moj jajček delal, bom čez 2 leti samo lahko rekel, da sem zadel top nakup.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

matobeli ::

Tole toyoto bodo zelo verjetno še dolgo vozili nekje na jugu ali vzhodu ko se jo boš ti že zdavnaj naveličal :D

Blinder ::

Dlje bodo vozili nemce. Toyota z njenimi rekordno dragimi rezervnimi deli ..
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

akulp ::

Blinder je izjavil:

Dlje bodo vozili nemce. Toyota z njenimi rekordno dragimi rezervnimi deli ..


To sem se sicer pozanimal na dveh koncih in pri sestri, ki vozi že svojo drugo Toyoto (tudi starejšega letnika) in baje niso tako drage zadeve, kot sem tudi sam sprva mislil, ko sem slišal Toyota. Tudi servisi, ko sem gledal vse račune, ki jih je stric pridno hranil zadnjih 10 let, niso nič posebnega. Tam od 100 EUR, 10 let nazaj, do 250 EUR zdaj zadnja leta. Letos je imel rekordnega, 320 EUR.

Verjetno pa ja, napravm VW, so deli za vse ostale znamke dragi...
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

akulp ::

Ko smo bili ravno pri debat o Webasto "mod-u".

Kar pa res pogrešam, pa je to, da ko smernik sam "klikneš" ne utripne 3x (oz X-krat), ampak ga moraš prižgati do konca.

To je pa sicer slišati ena taka, brezvezna malenkost, ampak reees pogrešam. :)

To tudi ni, predvidevam nekaj, kar bi bilo simpl urediti?
Lukcc

hojnikb ::

to je bla verjetn dodatna oprema pr toyoti...
#brezpodpisa

matobeli ::

Japonci so imel nekaj časa ta fetiš webasta pri dizlih. Mogoče je bil del kakšnega "zimskega paketa" alpa zraven pri določenem nivoju opreme. 3/4 ali več ljudi sploh ni vedelo da to imajo oziroma da imajo "real deal". Pri bemflih je blo to tudi popularno, ampak če se ne motim nekaj prej, pa tam so ponavad dal kontroler zraven.

Za 3-blink je pa zadeva mal bolj komplicirana ker nasplošno niso imel tega in tudi ne zgleda da bi bili kakšni aliexpress dropin moduli na voljo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

akulp ::

matobeli je izjavil:

Japonci so imel nekaj časa ta fetiš webasta pri dizlih. Mogoče je bil del kakšnega "zimskega paketa" alpa zraven pri določenem nivoju opreme. 3/4 ali več ljudi sploh ni vedelo da to imajo oziroma da imajo "real deal". Pri bemflih je blo to tudi popularno, ampak če se ne motim nekaj prej, pa tam so ponavad dal kontroler zraven.

Za 3-blink je pa zadeva mal bolj komplicirana ker nasplošno niso imel tega in tudi ne zgleda da bi bili kakšni aliexpress dropin moduli na voljo.


Ja, sem zjutraj kako uro iskal, pa nič pametnega našel na to temo, razen par tipov, ki so spraševali isto. :)
Lukcc
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup avta za -+2000 evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22127024 (4528) KTr1sk
»

avto v rangu 5k€

Oddelek: Na cesti
433442 (1194) matobeli
»

Fiat Bravo l.2007-2008 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17419937 (14714) zobnik
»

Mnenje glede karavana

Oddelek: Na cesti
453212 (1568) ;-)
»

Rabljen avto za dolge razdalje do 7.000€? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15524202 (19705) matobeli

Več podobnih tem