» »

Mnenje glede karavana

Mnenje glede karavana

Nuša94 ::

Pozdravljeni,
trenutno sem v postopku nakupa avtomobila. Odločila sva se za karavana ker imava še psa. Ker pa imava različna mnenja glede katere znamke karavana, sem se odločila da mal povprašam kakšne maste kej izkušnje z modeli npr. Peugeot 407 in pa Citroen C5? Oziroma če bi mi priporočili kakšnega drugega. Bi pa seveda rabljenga, ker glede trenutnega stanja v tej naši preljubi državi si novega ali testnega žal trenutno ne moreva privoščiti. Hvala za vsa vaša mnenja in nasvete pa lep dan še naprej :D
  • spremenila: Nuša94 ()

chrush ::

Oba sta v redu avta. Sem mogoče lahko prištejeta še kakšnega Mondeota, ki ima res veliko prostora, poleg tega pa ima dostopne cene, nizke cene servisiranja in nima nekih serijskih napak. Priporočam, da kupita vozilo, ki je že dalj časa na trgu, v smislu, ne kupiti prvih letnikov, ker se tam napake še odpravljajo. Recimo če je prišel Peugeot 407 ven npr. 2013, iščita raje 2015 in naprej. Predvsem pa priporočam obvoz VW/Audi/Seat/Skoda
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

IL_DIAVOLO ::

Vw-ji in škode so pa ja zanesljivi avti. Menjas vodno črpalko(hiba), drugace pa tankaj in vozi. Renault megane 1.5 dci in renault laguna 2.0 dci sta tudi vredu.

Kolko penezov, nisi povedla.

Nuša94 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Vw-ji in škode so pa ja zanesljivi avti. Menjas vodno črpalko(hiba), drugace pa tankaj in vozi. Renault megane 1.5 dci in renault laguna 2.0 dci sta tudi vredu.

Kolko penezov, nisi povedla.


Ja s fantom sva premišljevala da tam do okoli 3.000 sicer se zavedam, da ne bom nevem kaj dobila za ta denar vendar se bom lažje odločila če slišim kakšna mnenja glede teh znamk izkušnje.Katerega bi večkrat pelala h mehankarju?

chrush ::

Če lepota ni problem, se dobi za ta denar tudi kak Volvo, pa mogoče Fiat Croma. Vendar pri tej ceni ne pričakovati, da lahko dobita avto v katerega se vsedeš in naslednjih 100k km voziš brez vlaganja.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Nuša94 ::

chrush je izjavil:

Če lepota ni problem, se dobi za ta denar tudi kak Volvo, pa mogoče Fiat Croma. Vendar pri tej ceni ne pričakovati, da lahko dobita avto v katerega se vsedeš in naslednjih 100k km voziš brez vlaganja.


Ne ne sej zastopm samo da ni nevem da ga pa zdej skor vsak mesec usaj enkrat peleš na servis. Je meu bratranec z Alfa Romeo kr problemov na koncu je šla Alfa sam še na odpad... da je dokaj normalna številka obiskov pri mehankarju. Bom pa še definitivno druge preverila samo stara oblika Volva mi glih ne potegne, bom pa definitivno še Fiat Croma pogledala, hvala :D

IL_DIAVOLO ::

Nuša94 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Vw-ji in škode so pa ja zanesljivi avti. Menjas vodno črpalko(hiba), drugace pa tankaj in vozi. Renault megane 1.5 dci in renault laguna 2.0 dci sta tudi vredu.

Kolko penezov, nisi povedla.


Ja s fantom sva premišljevala da tam do okoli 3.000 sicer se zavedam, da ne bom nevem kaj dobila za ta denar vendar se bom lažje odločila če slišim kakšna mnenja glede teh znamk izkušnje.Katerega bi večkrat pelala h mehankarju?


Kaj takega?

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

;-) ::

Do 3k eur se kupuje 1.9TDI neglede na kilometre.

DamijanD ::

Predvsem glej, da je prtljažnik narejen tako, da ko ga odpreš, da je raven, da ni roba (ne vem kako se temu reče po avtomobilsko). Tako, bo šel pes bistveno lažje notri in ven.
Za 3k bi jaz raje gledal manjše karavane (ne ravno C5 ipd), ker so večji načeloma dražji za vzdrževati...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanD ()

CleanPower ::

1.9TDI, prisparas na gorivu toliko da bo brez problema za kaksen manjsi servis..

mikhaair ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Nuša94 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Vw-ji in škode so pa ja zanesljivi avti. Menjas vodno črpalko(hiba), drugace pa tankaj in vozi. Renault megane 1.5 dci in renault laguna 2.0 dci sta tudi vredu.

Kolko penezov, nisi povedla.


Ja s fantom sva premišljevala da tam do okoli 3.000 sicer se zavedam, da ne bom nevem kaj dobila za ta denar vendar se bom lažje odločila če slišim kakšna mnenja glede teh znamk izkušnje.Katerega bi večkrat pelala h mehankarju?


Kaj takega?

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Pri takem nakupu moraš imet v rezervi 800 EUR za sklopka+vztrajnik in 250 EUR po šobi plus delo.

Taip4n ::

Mogoče bencinarja? Odpade veliki servis itd. Gledam po avto.net in 3k ni ravno hvaležna številka. Sam bi iskal nekaj okoli 100k do 125k prevoženih.
Rajši vozim Hyundai-a, ki ima 100k in maš še nekaj časa mir, sploh če ne delaš veliko kilometrov, kot avto ki ima 200k ali več.

Mogoče stisneš če kakšnega jurja.
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Pač je Hyundai, imam dva sodelavca, ki sta čisto zadovoljna.

Edit: Eh, prva avtohiša :/ Mogoče drugi, za 4300?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Taip4n ()

chrush ::

Ne nabijajte s temi TDIji. Sam sem jih mel več komadov. V družini jih je malo morje, znanci jih imajo, sraufamo/jo pa v eno. Poraba tudi ni mala. Jih renault sije, da se kar kadi in po porabi in po vzdrzljivosti. Vag grupo hvalijo samo tisti, ki drugih niso vozili.
Kot so ze predlagali, tudi korejci pridejo v postev. In ja, odvisno od velikosti psa, ce je srednje velik ali velik obvezno ravno dno prtljaznika. Mi imamo dalmatinca in Alfo 159 zanj, pa je malo nerodno, ker nima ravnega vhoda v prtljaznik. To smo resili s podestom in oprsnico ki jo pripnemo v sredinski varnostni pas plus pregrada za zadnjimi sedezi.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

mikhaair ::

Avto fajn preveri pred nakupom, pelji do kakšnega mehanika, za tak denar bo itak nekaj s fejst kilometri. V tem primeru je, za moj okus, bolje kupit on pravne osebe,ki ti ponuja možnost doplačila garancije. Seveda moras dobro prebrat pogoje. Od fizične pa le, če se fejst prepričaš v stanje avtomobila.

DOOM_er ::

Imo za tak denar atmosferskega bencinarja. Jih je malo, ampak načeloma nimaš nekih blaznih stroškov ko gre kaj narobe. Dobiš kakšno Škodo Fabio, Kia Ceed ipd.
Robots will steal your job. But that's OK

IL_DIAVOLO ::

Ampak to imeti v karavanu :|

Mislim, da je kar muka.

Pac-Man ::

407 in C5 sta tehnično praktično identična avtomobila, na enaki platformi, z istimi motorji. C5 ima hidravlično podvozje kar da dobro lego in nekaj dodatnega potenciala za probleme + od letnika znajo bit kake nianse.

PSA PF3 platform @ Wikipedia
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

IL_DIAVOLO ::

Saj pa niso vsi hidravlicarji. Samo exlusive oprema.

;-) ::

Pac-Man je izjavil:

407 in C5 sta tehnično praktično identična avtomobila, na enaki platformi, z istimi motorji. C5 ima hidravlično podvozje kar da dobro lego in nekaj dodatnega potenciala za probleme + od letnika znajo bit kake nianse.

PSA PF3 platform @ Wikipedia

So kar bolj "redki" hidraulicarji ko malo izlocis zgonjene.

TheBlueOne ::

Pac-Man ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Saj pa niso vsi hidravlicarji. Samo exlusive oprema.


Prva generacija so vsi, druga je pa novejša in verjetno bolj razhroščena kot P407. Odvisno kaj gleda.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

videc ::

S proračunom, ki ga imata bi jaz gledal Ford Focus karavan (seveda ustrezni letnik) ali Volvo V50.

Taip4n ::

https://www.avto.net/Ads/results.asp?zn...

Torej hočeš reči, da naj kupita V50 za 3k, ki ima 280k prevoženih, 13 let star avto in diesel kjer bosta menjala n stvari? Torej 3k za avto in še par k za servise?

videc ::

Koliko starega C5 ali Peugeot 407 bosta pa dobila za 3kEUR? Koliko km bo imel? Koliko bosta dala za servise?
Ja, priznam, nisem pogledal prej, tako da, če že, sta na istem glede cene in km... Sta pa C5 ali 407 oba ok. Mondeo je še kandidat.
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: videc ()

IL_DIAVOLO ::

2.0 ali nic.

Likalnik ::

TheBlueOne je izjavil:

Jaz bi sel gledati to:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...


Kangoo-ja ni vec....ta je bil res lep sem ga hotel it gledat...pa potem nisem sel (zenska rekla, da ne rabim.....ne vem zakaj sem jo sploh spraseval)....sem pa imel istega...neunicljiv avto...celo bajto sem z njim prenovil...dva kolesa sem notri lahko spravil....
Vsi ostali linki katere dajete sem gor....to so sama jajca, ki se bodo sraufala...te avtomobile men tudi senkat ne mors...cez dva mesca bodo se vsi gor...Kangoo je sel v enem dnevu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Likalnik ::

Evo ga se en....sicer je malo drazji..pa rdece barve je...bo OP kot od Coca Cole potnik... ampak glej...ne mors bit oboje...frajer pa se pocen se vozit

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

IL_DIAVOLO ::

Joj ne ga biksat no :(

Ajde ne rabi bit ravno avto za postavljat, ampak naj bo za pogledat no.

hojnikb ::

Likalnik je izjavil:

Evo ga se en....sicer je malo drazji..pa rdece barve je...bo OP kot od Coca Cole potnik... ampak glej...ne mors bit oboje...frajer pa se pocen se vozit

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

lol, zakaj bi si kupo za osebno rabo to kanto? to kupis kot delodajalec delavcem, ki ne znajo delat z avtom.

voznja s tem je slabsa k, da bi te nekdo vozu v sajtrgi.
#brezpodpisa

Likalnik ::

S tako "kanto" sem se jaz vozil cca 7 let...v sluzbo 100km na dan...cist super se vozi...se posebej, ce je clovek malo visji...visoko sedis...prostora je veliko, nic te ne utesnuje.

Posebej je pa super...ce se sportas...kolo, sup..vse je slo notri...pa se ves sodr od hise....stroskov nobenih...samo enkrat na leto menjava olja.

Res pa je ni glih med najlepsimi...to vam dam prov....ampak potrebno si je razjasniti zakaj rabis avto....poceni pa uporaben....ali drag pa ko hoces malo vecjo gajbo za krompir peljat ti limuzina audi za 100k€ ne pomaga

hojnikb ::

sj verjamem, da se nekateri vozijo s takimi avti po lastni volji. Js sam vem, ker imam to kanto moznost vozit sluzbeno, da bi vcasih raje sel pes ali razkiral svojo nafto, kot pa da bi se s tem vozu tut 20km.

Pa tut nek pojem prostornosti ta avto ni, ce se pogovarjamo o 4 sedezni varjanti. V kaksnega karavana spravis mnogo vec.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Likalnik ::

Mas potem tudi Fiat Doblo...kateri je se vecji...ce rabis vecjega.

1.9 diesli so super motorji

mahoni ::

Za ta kes, boste tezko najdli kaj pametnega. Ce zelis kupiti avtomobil za 3000€ pripravi vsaj 2000€, da vam bo sluzil. Pa se to samo v primeru, da je bil tapravega letnika.

anketar ::

IL_DIAVOLO ::

Verjetno ne, ampak precenjene honde pa tudi ne rabi. Noro kako se cenijo. Me zanima, če se to dejansko sploh proda.

anketar ::

there is a fool born every minute

mikhaair ::

Honda če bi le imela nižjo ceno mi zveni zelo ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mikhaair ()

;-) ::

videc je izjavil:

Koliko starega C5 ali Peugeot 407 bosta pa dobila za 3kEUR? Koliko km bo imel? Koliko bosta dala za servise?
Ja, priznam, nisem pogledal prej, tako da, če že, sta na istem glede cene in km... Sta pa C5 ali 407 oba ok. Mondeo je še kandidat.
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

C5 limo tudi jaz gledam za sihtne stvari, ima kdo izkušnje , podatke kateri motor itd. Vsekakor dizel. In vsekakor hidravliko, ta riziko sprejmem za popravljat.

Valvoline ::

B180 cdi. Prtljaznik ima vecji k marsikateri karavan, plus top dizajn.

Pac-Man ::

2.0 HDi 80kW, če gledaš prvo generacijo.

V družini je bila od dobrih 200k do dobrih 400k km od 1. lastnika kupljena Xantia s tem motorjem. Glavni servis na 160k km, pri pooblaščencu temu primerno drag, drugače popolnoma nobenih problemov. Šobe, turbina, sklopka, vztrajnik...nič ni bilo menjano.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Valvoline ::

IL_DIAVOLO ::

;-) je izjavil:

videc je izjavil:

Koliko starega C5 ali Peugeot 407 bosta pa dobila za 3kEUR? Koliko km bo imel? Koliko bosta dala za servise?
Ja, priznam, nisem pogledal prej, tako da, če že, sta na istem glede cene in km... Sta pa C5 ali 407 oba ok. Mondeo je še kandidat.
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

C5 limo tudi jaz gledam za sihtne stvari, ima kdo izkušnje , podatke kateri motor itd. Vsekakor dizel. In vsekakor hidravliko, ta riziko sprejmem za popravljat.


2.0 140 konjev je minimum in rocni menjalnik seveda. Prvi amortizerji radi grejo in so zelo dragi, 300 evrov po komadu(ponaredkov ni), potem so tu krogle, ki tudi niso poceni. Pumpa tudi stane kar nekaj stotakov. Tudi kaki senzorcki radi crknejo in je avto nevozen.

Razmisli, ce res zelis tako drag avto. To ni delavski avto za po jarkih vozit :)

;-) ::

Strašili so me že pri e61 s temi blazinami in okvarah pa nisem imel z nobenim tezav. Sedaj imam a4 b8 in ni to avto zame.

Ne vozim po jarkih, naredim pa kaka 2k km na mesec, vozil se sicer nisem c5 zgleda ok za dlje sedet noter.

Če začne hidravlika zabavat gre vrjetno navadne armotizerje in fedre gor vrect kot na bmwjih in audijih.

Likalnik ::

Audija potem prodajas?
Kateri letnik, koliko km, kateri lastnik...servisna je? Kaksna cena?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Ma_en_tm ::

Kaj pa kakšen Fiat Stilo? Naš dela še ko urca, sicer dokaj malo km, ampak vseeno
Kej takega?
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id... Stilo 1.9 JTD Dynamic

;-) ::

Likalnik je izjavil:

Audija potem prodajas?
Kateri letnik, koliko km, kateri lastnik...servisna je? Kaksna cena?

2011 260.000 servisna je do drugega lastnika jaz sem tretji, dlje so računi. Karavan. Multitronic.

Tega noče nihče zato se nisem gledal cen. Dal sem 2k manj kot se na avtonet zacnejo.

Je pa v mint stanju menjan vstrajnik, zavore, narejen velik servis. Ohranjanje voznega pasu, opozorila na mrtev kot,park senzorji spredi zadi, glasovno upravljanje, izbira voznih lasnosti, menjalnika, volana...barven navi, oblazinjenje blago. Neki srednji spodnji rang opreme 46.000EUR nov.

Zanimivo je da je prejsnji lastnik dal zanj 2 leti nazaj 12kEUR, kredit se bo nekaj časa plačeval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup avta za -+2000 evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22124013 (1517) KTr1sk
»

Nakup avta do 16000

Oddelek: Na cesti
384555 (3135) Scaramouche
»

Poceni drugi avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
517538 (5334) Utk
»

Rabljen avto za dolge razdalje do 7.000€? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15521739 (17242) matobeli
»

Nakup avta - vprašanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8213653 (8474) Tilen

Več podobnih tem