» »

Home Assistant SolarEdge

Home Assistant SolarEdge

1
2
»

xgeorgex ::

Pozdravljeni, lahko prosim kdo deli link do navodil po kterih ste izvedli tole povezavo SolarEdge-HomeAssistant

Hvala

joez7 ::


Zgleda, da je potrebno vklopi advance mode
potem Addon Terminal & SSH
šele nato instalacija HACS

in če to rata, Solar Edge Local

(za local pa je met treba pripravljen razsmernik - modBus over... )

Od prej že mam Sambo in File Editor
Sporočim, če mi uspe.
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

Daniel ::

SolarEdge modbus, ne local. Imaš razsmernik povezan preko kabla?

joez7 ::

Daniel je izjavil:

SolarEdge modbus, ne local. Imaš razsmernik povezan preko kabla?


Se pravi, da ta ni prava?
https://www.home-assistant.io/integrati...
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

Daniel ::

joez7 ::

Hvala. Sem zgleda nekaj zaplezal. Bom pač v priliki ponovil instalacijo HA na novo. Moram prvo najti drug SSD 120G za image. Pot navzor je trda :). Mam na stari že kar nekaj avtomatizacije - pa moram prvo ugotovit kako se prestavi...
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

Daniel ::

Saj lahko odstraniš tisto integracijo in samo dodaš tole. Dela pa res ok, meni pobira na 5 sekund podatke.

joez7 ::

Oprosti, zaplezal sem se z namestitvijo HACS.
Sedaj pa ne znam naprej.
Dela pa mi aplikacija preko oblaka. Mi je skoraj dovolj, sam poling bi rad skrajšal iz 15min na 5min.
Nastavitev je datoteki Const.py. Trenutno je ne najdem(v HA sistemu), ne znam prečesati preko terminala.
Bo treba še kako kavo spit .)
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

feryz ::

File editor si naloži v HA in najdi datoteko v mapi.

joez7 ::

Mam File editor, ta odpre samo direktorij homeassistant/ in pod.
Mam Sambo - isto
Samo z terminalom (SSH) pridem v konzolo in v root.
Tu pa je malo morje, ribica pa se skriva .)
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

Daniel ::

Meni samba brez kakršnekoli dodatne konfiguracije direktno na ipju odpre mapo z podmapami addon_configs, addons, backup, config, media, share in ssl. Potem greš v mapo config in notri je mapa custom components, kamor skopiraš datoteke od Solaredge_modbus.

joez7 ::

Daniel je izjavil:

Meni samba brez kakršnekoli dodatne konfiguracije direktno na ipju odpre mapo z podmapami addon_configs, addons, backup, config, media, share in ssl. Potem greš v mapo config in notri je mapa custom components, kamor skopiraš datoteke od Solaredge_modbus.


Točno to sem tudi probal, pa nič. Zgleda, da sem nekaj zaciklal.
Ob priliki probam svežo namestitev (image) z Baleno.
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

roki11 ::

Studio Code Server - Visual Studio (addon) ima možnost uploada datotek. Narediti je treba samo mapo. Pa backupe ne pozabit delat, ko šariš po sistemu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: roki11 ()

joez7 ::

Daniel je izjavil:

Meni samba brez kakršnekoli dodatne konfiguracije direktno na ipju odpre mapo z podmapami addon_configs, addons, backup, config, media, share in ssl. Potem greš v mapo config in notri je mapa custom components, kamor skopiraš datoteke od Solaredge_modbus.

Hvala za napotke Daniel.
Sem z Sambo presnel, bil haklc v nivoju
(sem kopiral en nivo previsoko - potrebno je vsebino kopirat v config mapo).
Mi dela aplikacija SolarEdge ModBus., na HA. Stvar dela brez HACS.
Od 83. tih senzojev, sem si dal na namizje samo 6, ti ki me trenutno zanimajo. ACpower, DCpower, Export, Import, temp, ACenergija. Vidim, da je možnost spremljat tudi po fazah.
Ja BackUp sem vmes zamudil. Mam presveži zajeb. Prvo šaril - potem naredl backup. Pač NOB.
Sedaj samo, da še usposobim razsmernik.
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: joez7 ()

Daniel ::

Možno je tudi dodati Self Consumtion preko Templates. Če te bo zanimalo, napiši.

joez7 ::

Men je nujen samo : Import - vse ostalo je dobrodošlo.
Trenutno se ukvarjam z razsmernikom, omogočitev 1502 preko lana.
Se z razsmerniko še ne razumeva - vsak govori po svoje :)
Sem šel po vodičih, pa se zgubim ...
Kje se v nastavitvah modbusa (HA) se spremeni IP. Vpraša te samo pri instalaciji.
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

Daniel ::

Mapa Config - .storage, datoteka core.config_entries. Poišči Solaredge. Previdno pri urejanju tega, da česa ne sesuješ. Ko shraniš, ponovno zaženi napravo.

Mapa .storage je skrita, vklopi prikaz skritih datotek na računalniku.

Če imaš dostop to razsmernika preko 172.16.0.1 potem poišči tam v meniju Modbus in port. Če nimaš dostopa, boš moral prositi monterja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

krefi ::

Zdravo
Imam namešcen solaredge modbus in lepo kaže podatke iz inverterja. Imam problem da ne najdem podatka za prejemanje in oddajanje posebej ampak samo tega solaredge (M1 AC Power) če je pozitiven oddaja če je negativno prejmam rad bi ps ločen prikaz
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Daniel ::

Kako naj bi to izgledalo, glede na to, da je podatek isti? Lahko si urediš SelfConsumption prikaz, če ti kaj pomaga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

krefi ::

Kako bi to uredil?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Daniel ::

Pod Helpers

Nov Template za senzor
Unit of Measurments: W

State:


{{ states('sensor.solaredge_ac_power')|float - states('sensor.solaredge_m1_ac_power')|float }}

Device pa Solaredge

Imena senzorjev ustrezno prilagodiš, ker niso povsod enaka.

joez7 ::

Daniel je izjavil:

Mapa Config - .storage, datoteka core.config_entries. Poišči Solaredge. Previdno pri urejanju tega, da česa ne sesuješ. Ko shraniš, ponovno zaženi napravo.

Mapa .storage je skrita, vklopi prikaz skritih datotek na računalniku.

Če imaš dostop to razsmernika preko 172.16.0.1 potem poišči tam v meniju Modbus in port. Če nimaš dostopa, boš moral prositi monterja.


Hvala, je. Tu je tudi za ostale naprave.
Preko 172..... žal ne morem, nekaj mi je odprlo, vendar samo za R. RW ni omogočen.
Seviser, ma gužvo , do božiča. :). bom še sam raziskoval, ali počakal.
Trenutno mi dela integracija SolarEdge preko APIja. Maš rešitev za spremembo časa osveževanja APIja, trenutno je interval 900s. Rad bi mel med 400 in 500s (še vedno v mejah 300 klicev)
Hvala.
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

Daniel ::

Če ti je na 172 karkoli odprlo, ko si direktno povezan na razsmernikov wifi, bi se moralo dati nastaviti modbus. Mogoče je celo privzeto vklopljen, si preveril?

Za android obstaja tudi aplikacija solarmon, s katero se lahko poskusiš priklopiti na modbus razsmernika, da vidiš ali dela.

Razsmernik je predvidevam povezan preko kabla v mrežo, drugače ti ne bo delalo.

krefi ::

Rad bi integriral tale card https://github.com/JonahKr/power-distri... sedaj pa.nevem kje se nastavi to ! Please Check for every Sensor: positive sensor values = production, negative values = consumption
! If this is the other way around in your Case, check the `invert_value` setting (Advanced Configuration)!
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Daniel ::

Saj tukaj nič ne piše, da bi moralo biti ločeno. Samo, da je vrednost v + produkcija, v - pa poraba. A privzeti prikaz v HA ti ne zadostuje?

krefi ::

Trenutno imam podatke v prevzetem prikazu kar iz APIja kar pomeni 15 min interval. Saj jetam.lažje nastaviti ker tukaj je več igranja da nastaviš podatke za proizvodnjo sončne energije, poraba hiše ter izvoz/ivoz iz grida
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Daniel ::

Ko imaš enkrat vzpostavljeno LAN povezavo z razsmernikom in omogočen Modbus, se ob namestitvi Solaredge Modbus dodatka vse nastavi praktično samo. Vsaj meni se je. Energy tab mi lepo prikazuje uvoz in izvoz in računa samooskrbnost, čeprav nisem tam ničesar posebej nastavljal.

Mogoče sem imel samo srečo.

krefi ::

Imam omogočen modbus samo moram sam vnesti podatke pa nevem točko kam spada kateri

https://ibb.co/5cmMFvy
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krefi ()

Daniel ::

Predvidevam, da je consumption M1, torej podatki iz merilca, ki je priklopljen na razsmernik, Production pa je verjetno AC power oz. Proizvodnja razsmernika. Vsaj po neki logiki.

xgeorgex ::

krefi je izjavil:

Imam omogočen modbus samo moram sam vnesti podatke pa nevem točko kam spada kateri

https://ibb.co/5cmMFvy


Takole sm jst nastavil...

https://ibb.co/gFjcb5X

Daniel ::

Ja, tudi to polje obstaja. Sem sedaj le prišel do računalnika in preveril. Prvi je Solaredge M1 imported, drugi je Solaredge M1 Exported. Pod SolarPanel vneseš še solaredge (AC Energy kWh) ali pa tisto iz slike prejšnje objave in to zadostuje za precej solidne grafe v HA.

krefi ::

Sem uspel hvala
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Daniel ::

Me veseli, zadeva je res uporabna.

joez7 ::

Predlagam, da si naložite (če še nimate) Integracijo Open-Metro.
Dobro izhodišče za piljenje hišnih avtomatizacij - gretje.
Na osnovi forkasta - predvidevanje potrebne energije za ogrevanje.
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

krefi ::

Evo tako zgleda seda energy https://ibb.co/pxYBvZz se da še kaj dodati spremeniti morda da kaže trenutno oddajanje sončne oz. Trenutna poraba? To imam trenutno tako rešeno https://ibb.co/vdrhWfz levo je blok obračuna srednje omrežje negativno je prejemanje pozitivno oddajanje desna pa trenutna poraba hiše
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj gorijo sončne elektrarne (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11615126 (1902) Gregor P
»

Hibridni razmsernik za sonco elektarno. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
504671 (1416) Lado 1
»

Izraelski SolarEdge predstavil domačo baterijo pod lastno znamko

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
169373 (5097) c3p0
»

sončni paneli

Oddelek: Loža
264174 (3228) starfotr

Več podobnih tem