» »

Nemške trgovine ne pošiljajo več v Slo?

Nemške trgovine ne pošiljajo več v Slo?

1
2
»

pijavka ::

Magic1 je izjavil:

A recimo Computeruniverse noče poslati na nemški naslov Ceaper&more? Če ne, potem je to verjetno res za prijavo.

Čisto možno. Meni recimo Cyberport ni hotel poslati na Mailboxde (laptop). Enako tudi Notebooksbilliger (Kindle). So nekateri dodali med pravila, da ne pošiljajo na forwarding naslove.

ssitcm ::

Malo off topic: Od Extreme Digital sem dobil email, da ....
Obveščamo Vas, da podjetje Extreme Digital Zrt. s 16.10.2023, ob 0:00 uri prekinja svojo spletno trgovsko dejavnost na spletni strani edigital.si. Po tem žal ne boste mogli oddati novega naročila na naših spletnih straneh, vendar lahko do 15.11.2023 še vedno dostopate do svojega uporabniškega računa in prenesete svoje račune. ....

mtosev ::

Jaz sem tudi dobil ta mail.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Magic1 ::

Škoda, nekatere zadeve so imeli res poceni. Na srečo servisa nisem koristil.
Magic

Glugy ::

delavec44 je izjavil:

Pa zakaj bi imela vsaka država v EU drugačno stopnjo DDV. Poenotiti!


Zato ker ne morš imet enega zdravila za zdravljenje vseh bolezenskih stanj lahko imaš pa za tisto eno, dve mogoče tri. Vsako gospodarstvo ima svoje posebnosti in rabi ukrepe ki so temu ustrezno prilagojeni. Vse ima en svoj smisel.

pijavka je izjavil:

Magic1 je izjavil:

A recimo Computeruniverse noče poslati na nemški naslov Ceaper&more? Če ne, potem je to verjetno res za prijavo.

Čisto možno. Meni recimo Cyberport ni hotel poslati na Mailboxde (laptop). Enako tudi Notebooksbilliger (Kindle). So nekateri dodali med pravila, da ne pošiljajo na forwarding naslove.


to smrdi po nezakonitem. kolikor vem ti oni morajo poslati kamorkoli rečeš znotraj države in ti dovoliti da to storitev dobiš in plačaš. kaj pa ti potem narediš s tem ko dobiš blago na ta naslov znotraj države je pa tvoja stvar in nimajo oni kej bluzit glede tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Quix ::

Glugy je izjavil:

to smrdi po nezakonitem. kolikor vem ti oni morajo poslati kamorkoli rečeš znotraj države in ti dovoliti da to storitev dobiš in plačaš. kaj pa ti potem narediš s tem ko dobiš blago na ta naslov znotraj države je pa tvoja stvar in nimajo oni kej bluzit glede tega.


Seveda, saj je nezakonito, ampak dokler jih nekdo ne prijavi (na Bundesnetzagentur sem že jaz, ene podobne, in so ignorirali) na EU komisijo, ne fašejo mastne kazni, bo tako kot je. Mislijo, da so odkrili luknjo v zakonodaji in zdaj se je poslužujejo, dokler ne bo dobil nekdo konkretne kazni.

Pač pravice, niso nekaj kar ti pade na glavo. Se je treba boriti za njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Quix ()

2dark ::

LAhko se zapeljete v NEmčijo, če je tako poceni. Vzamete eletrični avto.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

darkolord ::

Mato989 je izjavil:

Nikakor... za pravi denar ti bodo tudi woltovci sicer dostavili
Saj za 10 milijonov ti bo tudi Mindfactory dostavil, kje je pol problem? ...

Mato989 je izjavil:

, ampak spet izkrivljaš dejstvo... A smo EU ali nismo? Kaj je point EUja če birokratizacijski debilizem omejuje narode EUja pri medsebojnem trgovanju ali celo potiska podjetje da nekaj ne dobavlja po EUju, a ni bistvo EUja ravno v tem da lahko nemec in Sloveneck upiva od katerekoli EU trgovine karkoli če ima dostavo omogočeno in da LOKACIJA torej Država znotraj EUja več ne bo pomembna?
Ne razumeš najbolj bazičnega dela tega problema.

Lokalne dostavne službe dostavljajo lokalno in nobenega smisla ne bi imel zakon, ki bi jih prisilil, da sami dostavljajo tudi v tujino.

Pošiljanje v tujino je pač hočeš ali nočeš dražje in bolj komplicirano, že zaradi same poštnine, potem pa še zaradi davkov.

In da se delaš, da se ne spomniš, kako je bilo pred EU, ko je šlo VSE čez carino, je neumnost brez primere.

Zgodovina sprememb…

mr_chai ::

A kdo ve, če so slučajno za Noč čarovnic kakšni popusti na amazonu za elektroniko ?

Bodo morda še kaj prej kakšni popusti ?

T440 ::

Dajmo se fokusirat na resnično težavo tukaj.
DDV, EU regulativa, enotni trg, ekonomija obsega, forward službe.. to so vse drugorazredne teme.
Ključno je rešiti pereče vprašanje, kje bo zdaj mtosev stuff naročal?

mtosev ::

Res hvala, da te skrbi kje bom kupoval. Grem na Amazon.de in kupim tam. Celo je brezplačna poštnina nad 59€.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

m0LN4r ::

Glugy je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Pa zakaj bi imela vsaka država v EU drugačno stopnjo DDV. Poenotiti!


Zato ker ne morš imet enega zdravila za zdravljenje vseh bolezenskih stanj lahko imaš pa za tisto eno, dve mogoče tri. Vsako gospodarstvo ima svoje posebnosti in rabi ukrepe ki so temu ustrezno prilagojeni. Vse ima en svoj smisel.

pijavka je izjavil:

Magic1 je izjavil:

A recimo Computeruniverse noče poslati na nemški naslov Ceaper&more? Če ne, potem je to verjetno res za prijavo.

Čisto možno. Meni recimo Cyberport ni hotel poslati na Mailboxde (laptop). Enako tudi Notebooksbilliger (Kindle). So nekateri dodali med pravila, da ne pošiljajo na forwarding naslove.


to smrdi po nezakonitem. kolikor vem ti oni morajo poslati kamorkoli rečeš znotraj države in ti dovoliti da to storitev dobiš in plačaš. kaj pa ti potem narediš s tem ko dobiš blago na ta naslov znotraj države je pa tvoja stvar in nimajo oni kej bluzit glede tega.

S cim pa si placeval? Po mojem ni tako enostavno oz. niti ni v tem fora. Ce si placeval z legalnimi placilnimi sredstvi imas tam stvar povezano s slovensko bancno in davcno.
Jaz nisem mogel niti placati poljski spotify vec preko paypala. Pa sem naredil poljski account preko poljskega vpn z poljskim emailom, ampak potem se je zataknilo pri paypalu, ki je bil povezan z nemsko bancno in vuala, ni slo.

mtosev je izjavil:

Res hvala, da te skrbi kje bom kupoval. Grem na Amazon.de in kupim tam. Celo je brezplačna poštnina nad 59€.

Imajo pa neke cudne fore. Sem hotel sestri narocit 3 izdelke za 100€ pa jih ni hotlo poslat zastonj, niti z prime ne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Mato989 ::

darkolord je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Nikakor... za pravi denar ti bodo tudi woltovci sicer dostavili
Saj za 10 milijonov ti bo tudi Mindfactory dostavil, kje je pol problem? ...

Mato989 je izjavil:

, ampak spet izkrivljaš dejstvo... A smo EU ali nismo? Kaj je point EUja če birokratizacijski debilizem omejuje narode EUja pri medsebojnem trgovanju ali celo potiska podjetje da nekaj ne dobavlja po EUju, a ni bistvo EUja ravno v tem da lahko nemec in Sloveneck upiva od katerekoli EU trgovine karkoli če ima dostavo omogočeno in da LOKACIJA torej Država znotraj EUja več ne bo pomembna?
Ne razumeš najbolj bazičnega dela tega problema.

Lokalne dostavne službe dostavljajo lokalno in nobenega smisla ne bi imel zakon, ki bi jih prisilil, da sami dostavljajo tudi v tujino.

Pošiljanje v tujino je pač hočeš ali nočeš dražje in bolj komplicirano, že zaradi same poštnine, potem pa še zaradi davkov.

In da se delaš, da se ne spomniš, kako je bilo pred EU, ko je šlo VSE čez carino, je neumnost brez primere.



Spet debiliraš... povej mi zakaj neka trgovina pošilja v 7 držav v preostalih 20 pa ne? Je to enakopravnost državljanov EU ali diskriminacija? Zakaj smo šli v EU če ne zato da bomo "neaki" v smislu gospodarskih zadev? To je namreč point EUja, prost pretok blaga in storitev in migracije narodov znotraj EU... in to je točno v nasprotju z dejstvom da neka trgovina pošlje iz Nemčija v Francijo v SLO pa ne...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

T440 ::

mtosev je izjavil:

Res hvala, da te skrbi kje bom kupoval. Grem na Amazon.de in kupim tam. Celo je brezplačna poštnina nad 59€.

Super!
Dostop do stuff-a je pomemben v EU!

darkolord ::

Mato989 je izjavil:

Spet debiliraš... povej mi zakaj neka trgovina pošilja v 7 držav v preostalih 20 pa ne? Je to enakopravnost državljanov EU ali diskriminacija? Zakaj smo šli v EU če ne zato da bomo "neaki" v smislu gospodarskih zadev? To je namreč point EUja, prost pretok blaga in storitev in migracije narodov znotraj EU... in to je točno v nasprotju z dejstvom da neka trgovina pošlje iz Nemčija v Francijo v SLO pa ne...
Ne pošiljajo, ker se jim ne splača.

Fora prostega pretoka blaga in storitev je, da LAHKO prodajaš v druge države EU brez težav (pred EU nisi mogel!), ne da MORAŠ.

Zakaj nisi za zgled in pišeš svojih neumnosti v vseh 24 uradnih jezikih EU - a ni ravno to point EU, da bo Šved lahko direktno bral tvoje nebuloze, brez da mu mečeš polena pod noge?

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Mene pa moti, da vecina slovenskih trgovin ne poslje v DE.
Sem hoto kavo pri escobarju naroct pa ne gre, zastonj pa niti mimovrste nic ne poslje gor, kot amazon dol.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Hj99 ::

Še vedno, pa lahko naročite na pošto *ležeče* v Avstriji 5min od Šentilja, po stari cesti. Tajo naprimer nakopujem iz Alza.at, sedaj pa bo potrebno tudi ic Computer Universe.

pijavka ::

m0LN4r je izjavil:

Glugy je izjavil:


pijavka je izjavil:

Magic1 je izjavil:

A recimo Computeruniverse noče poslati na nemški naslov Ceaper&more? Če ne, potem je to verjetno res za prijavo.

Čisto možno. Meni recimo Cyberport ni hotel poslati na Mailboxde (laptop). Enako tudi Notebooksbilliger (Kindle). So nekateri dodali med pravila, da ne pošiljajo na forwarding naslove.


to smrdi po nezakonitem. kolikor vem ti oni morajo poslati kamorkoli rečeš znotraj države in ti dovoliti da to storitev dobiš in plačaš. kaj pa ti potem narediš s tem ko dobiš blago na ta naslov znotraj države je pa tvoja stvar in nimajo oni kej bluzit glede tega.

S cim pa si placeval? Po mojem ni tako enostavno oz. niti ni v tem fora. Ce si placeval z legalnimi placilnimi sredstvi imas tam stvar povezano s slovensko bancno in davcno.
Jaz nisem mogel niti placati poljski spotify vec preko paypala. Pa sem naredil poljski account preko poljskega vpn z poljskim emailom, ampak potem se je zataknilo pri paypalu, ki je bil povezan z nemsko bancno in vuala, ni slo.


S slo kreditno. Ko sem spremenil naslov na nek rdm naslov v bloku, kjer ljudje dejansko živijo (prijatelj), je šlo čez. Enako se mi dogaja pri nakupu digitalnih stvari (Office npr.) na NBB. Če dam mailboxde, dobim storno, normalen naslov gre čez. Izgleda, da imajo ban. Enak problem imel pri Saturn. Pri vrednosti cca 20€ niso hoteli poslati na mailboxde -> razlog, da ne pošiljajo tja. Pri vrednosti 400€ so poslali.
V tej temi sem se že pritoževal glede Cyberporta.

2dark ::

Hj99 je izjavil:

Še vedno, pa lahko naročite na pošto *ležeče* v Avstriji 5min od Šentilja, po stari cesti. Tajo naprimer nakopujem iz Alza.at, sedaj pa bo potrebno tudi ic Computer Universe.


Full pomaga, ko si doma v Ljubljani ali v NOvem Mestu.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

mtosev ::

Jaz sem res razočaran, ker computeruniverse več ne pošilja v Slovenijo. Bili so mi top trgovina.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

issak ::

m0LN4r je izjavil:

Mene pa moti, da vecina slovenskih trgovin ne poslje v DE.
Sem hoto kavo pri escobarju naroct pa ne gre, zastonj pa niti mimovrste nic ne poslje gor, kot amazon dol.


Goat story pošilja po celem svetu :)
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

cupax ::

Danes sem od Computer Universe dobil sledeči email:
Due to a system change, some functionalities have unfortunately been unavailable since last week. As a result, we are unable to ship items outside of Germany until further notice. Our IT department is already working on providing you with the usual shipping service again as soon as possible. Please check our website for updates at regular intervals.

Počasi začenjam verjet v to kar je napisal delavec44, da mutijo konec leta zaradi DDVja :)

mtosev ::

A to pomeni, da bodo spet pošiljali?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

WizzardOfOZ ::

Ja, takoj po novem letu.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

opeter ::

Hvala za tole, odjavil sem se z e-mail novic computeruniverse.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

cupax ::

Evo, danes sem preveril, pa Computer Universe spet pošilja v Slovenijo. :D

mtosev ::

Pa res. Woo-hoo. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

WizzardOfOZ ::

cloudmarkt.de že skos pošilja. Ravno danes sem dobil paket.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mailboxde.com (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31175299 (54) DarwiN
»

Izkušnje s trgovino computer universe (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
835182632 (459) mtosev
»

Nemški Amazon uvedel brezplačno dostavo v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25723676 (2142) DejchSLO
»

MindFactory mnenje (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Kaj kupiti
2733470282 (6924) darkolord

Več podobnih tem