» »

UniFi mreža doma

UniFi mreža doma

noob96 ::

Zdrvo,

ali ima kdo UniFi dream machine ali pa dream machine pro? Je zadeva vredna denarja? Trenutno imamo malo mešano na žaru, nekaj UniFi AP-jev, potem en edgerouter, pa en tp link switch in bi si želel malce poenotit vse na isto platformo, torej UDM, PoE UniFi switch?

Bo kaj bolje/drugače?

profii ::

Vse boš urejal v enem vmestniku.
Delalo vrjetno ne bo nič bolje.

noob96 ::

Torej, kaj točno bi prodibil, če investicam cca. 600 eur v dream machine+ recimo 16 portni PoE switch. Lahko bom vse upravljal v unifi vmesniku, je varnostno kaj bolje? Načeloma imam itak vse nastavljeno in ne spreminjam nastaivite tako pogosto da bi sedaj to rabil gledat vsak teden. Je sploh še kakšna prednost?

profii ::

Thread managment pridobiš.
Koliko userjev pa imaš na mreži?

noob96 ::

Pa to je domača zadeva, tako čez palec anytime od 15 klientov žično in cca 20-30 brezžično. Tudi ne planiram da bi bilo kdj kaj hudo več

profii ::

Kakšno imaš linijo? UDM je načeloma za giga linije...

noob96 ::

eh tist pa nimam. telemach 350/50

profii ::

USG z Thread managment on zmore slabih 100Mbit, z off pa nisem uspel ugotoviti. UDM naj bi giga+. Vmestne opcije ni.

sirotka ::

Zdravo,
da ne odpiram nove teme, tudi mene zanima UDM. Trenutno imam povezavo vzpostavljeno na telekom modemu, nato mikrotik switch in 2x hap ac2. Predno dam modem v bridge in si nastavim na mikrotiku, me zanima kako se obnede UDM? Je možno nastavit IGMP proxy za iptv ali ne? Če ne, potem tako odpade, ker doma rabijo tv.

Linija je 350/40, tako da USG/pro odpadeta, ker bi uporabljal IPS.

Zimonem ::

Kolikor se da prebrat, še vedno ne. Pa na splošno jamranje lastnikov nad firmwareom me je odvrnilo od nakupa.

ziggy89 ::

Izkušnje:

Zadnje leto sem doma imel UDM, nanoHD AP, switch USW-8-60 za PoE in pa 2 flex mini switcha.

Sam sem se pred začetkom pandemije prestavil iz ostalih routerjev in sem zadovoljen. Doma je cca 30 wifi klientov, 10 na kablu, v ozadju pa še nekih 50, ki laufajo preko zigbeeja ali lastnih protokolov.


Največja razlika zame je bila, da ima odličen QoS tako, da ni problema če je na mreži precej dogajanja, bo moj komp še vedno normalno sodeloval v wifi klicu (na kablu). Wifi tudi podpira DFS kanale kar je kul, ker se lahko hitro odmaknem od sosedov v 5ghz spektru.

Ta teden pa je bil UDM prodan in sem ga zamenjal za UDM pro in pa UAP 6AC Lite, ker imam v tem letu namen začeti uporabljati unifi protect namesto trenutnih cloud kamerc/zvonca.

Hitrosti so zadovoljive ampak mislim, da načeloma Unifi ne cilja na to, da boš dosegel najboljši speedtest na telefonu ampak bolj na stabilnost mreže. Pri ostalih routerjih sem lahko imel izjemen speedtest pa je bil QoS toliko crap, da je bil problem pri video klicih.

Mislim pa, da ni ravno na profesionalni ravni ker kolikor vidim v communityu je dosti pritožb čez napredne funkcije. Zame je pač dovolj zmogljiv.

Hitrost pa 500/50.

sirotka ::

Iptvja ne uporabljaš? Ne vem kako lahko izpustijo igmp proxy, nekaj kar ima večina routerjev za par desetakov. Morda kdo ve, kako je pri telekomu glede hlsja namesto multicasta?

ziggy89 ::

sirotka je izjavil:

Iptvja ne uporabljaš? Ne vem kako lahko izpustijo igmp proxy, nekaj kar ima večina routerjev za par desetakov. Morda kdo ve, kako je pri telekomu glede hlsja namesto multicasta?


Ker sem v tujini, furam samo eon tv smart app, ki pa dela preko neta.

Se pa strinjam...to so slabosti, ker je bila logika po mojem mnenju da grejo iz Malih podjetij na consumer space tako, da jim falijo zadeve iz consumer področja. Npr. Statistika je hit&miss, ne vidis povezanih vpn klientov, ne moreš nastaviti vpnj-ja na routerju itd.

Zimonem ::

Pa saj ti dajo lahko samo internet v bridge.

Ice-Heki ::

Zamenjal Mikrotik (nekaj njih) z UDM (in nekaj nanoHD).
Pogrešam nekaj stvari, najde se kakšen bug, ampak sem pa zelo zadovoljen z delovanjem.
Bi priporočal. Edino prej poglej, kaj vse uporabljaš, da ne boš potem razočaran, če kakšna stvar (še) ne bo podprta.

Zimonem ::

V bistvu ga precej serjejo
Ac6 lite in lr nimata OFDM na 2,4ghz.
Lr samo z gigabit Ethernet pa 2,4 gbit naj bi prenašal prek wi-fi. Ajde je half duplex pa vseeno.
Pa čez sw je precej pritožb.

Furbo ::

Meni doma dela krasno, UDM, poe switch, 4xLR apji.. vse štima.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zimonem ::

Furbo je izjavil:

Meni doma dela krasno, UDM, poe switch, 4xLR apji.. vse štima.

Odvisno kaj rabiš enim tudi maci zadostujejo.

floyd1 ::

Meni se po zadnjem updatu UAP dogaja, da je laptop "raje" na 2.4GHz kot na 5 GHz. Po izklopu/vklopu WL se mašina spet takoj poveže na 5GHz. Telefon takih težav nima.

jshadlsa232 ::

https://old.reddit.com/r/Ubiquiti/comme...

ne kupuj tega sranja, Ubiquiti je postal dumpster fire

Voluharr ::

Sicer imam nekaj AC AP PRO jev in so šli res za pesom.
SW gre bolj na dolj, kot na gor. Že VLAN konfiguracijo so pred časom podrli, samo še čakam dan ko njihova oprema neuporabna, brez njihovega switcha, routerja, ...
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

sirotka ::

Zimonem je izjavil:

Pa saj ti dajo lahko samo internet v bridge.

Tega nisem vede. Kako pa to izgleda, modem še vedno vzpostavi ppooe in ima npr 3 porte v trunku za tv, prvi je pa v bridgu? Do zdaj sem vedno zaprosil za bridge in nato vse štimal na mikrotiku.

ziggy89 ::

jshadlsa232 je izjavil:

https://old.reddit.com/r/Ubiquiti/comme...

ne kupuj tega sranja, Ubiquiti je postal dumpster fire


+ne pusti, da ti mrežo upravlja nekdo, ki uporablja beta feature za backup in ni ziher, da dela lokalni backup, ki je delujoč. UDM sem doma vsaj ene parkrat lepo prek sshja updejtal na beta verzijo in delal rollback z backupi brez težav. Je pa res, da moraš imeti posebej backup za različno verzijo kontrolerja.

Zimonem ::

V bistvo je problem , da stabilne verzije ne ponujajo vsaj tisto kar obljubljajo. Potem pa ljudje tlačijo gor celo bete. Unifi se je pokvaril od kar jim dišijo prodajne številke consumer trga.

Zimonem ::

sirotka je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Pa saj ti dajo lahko samo internet v bridge.

Tega nisem vede. Kako pa to izgleda, modem še vedno vzpostavi ppooe in ima npr 3 porte v trunku za tv, prvi je pa v bridgu? Do zdaj sem vedno zaprosil za bridge in nato vse štimal na mikrotiku.

Saj neo box ne nuca več multicastinga, se mi zdi. V resnici, ne vem nisem že nekaj časa na Telekomu. Bi se pa moral dat.

sirotka ::

Za v živo je žal še vedno multicast, za nazaj pa unicast. Sem stestiral in ogled nazaj dela, če je net, v živo pa žal ne gre brez.

Zimonem ::

Android TV? Saj vem da je denar. Pa niso ostali na Telekomu vvsrednjem veku?

Zimonem ::

Sicer pa kak safestream tl-r605 +
JetStream T1700G-28TQ dobiš nekje podobno funkcionalnost, če ne nucaš video nadzora.

sirotka ::

Na tvju uporabljam aplikacijo in tam dela BP. Imam pa 2x box in enkrat neo, za tele pa rabim multicast. Edina opcija verjetno je ali DMZ na modemu, ali pa, če se da res zmenit samo za net bridge.

Unifi mi je fajn zaradi IDSa ter ta njihov SW je vsaj v teoriji fajn, ena nadzorna točka, bi ga pa rad stestiral tudi zaradi službe (tam sicer ne rabim multicasta), ker nisem najbolj zadovoljen s capsmanom, prav tako nima fast roaminga niti band steeringa.

Zimonem je izjavil:

Sicer pa kak safestream tl-r605 +
JetStream T1700G-28TQ dobiš nekje podobno funkcionalnost, če ne nucaš video nadzora.


Hvala, preverim še tole, ne poznam nič od njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

sirotka ::

Modem vam lahko nastavimo v bridge in ne omejujemo, na katerem izhodu je priklopljena naprava, ki potem vzpostavlja internetno povezavo. TV-komunikatorji lahko ostanjo priklopljeni na modem in, kljub temu da modem ne vzpostavlja internetne povezave, delujejo predvajanje TV-programov v živo in ogled nazaj. Izgubite zgolj aplikacije, ki za delovanje potrebujejo internetno povezavo.


Se pravi izgubim epg itd. Bi lahko uporabil CRS326-24G-2S+RM? Po enem kablu tagiran promet, po drugem iz udm-ja internet in prek bridga dalje na komunikatorje?

Zimonem ::

Ja pa spored, zamok etc.. TV promet kar na switch, če dela prek mikrotika. Samo udm... Bi se zaenkrat vseeno izogibal

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Apple ::

Meni se je danes ponoči UDM Pro updateal sam od sebe... kljub temu, da imam izklopljen avtomatski update... In rezultat update je, da mi sicer mreža dela, ne dela pa dostop do GUIja... Vseeno sem imel z Mikrotikom manj težav kot pa s tem Unifi-jem. Sej, ko dela, potem dela... Je pa res to, tako kot je nekdo že pred mano napisal, da z novo verzijo pokvarijo nekaj, kar je prej delalo.
LP, Apple

Vanadium ::

Vem, da ni prava tema ampak ali ima kdo omado od tp linka in kako se obnese? Zgleda dosti podobna ubiquiti po funkcijah.

sirotka ::

Bom preletel, malo čez proizvajalce, nisem pa našel prav veliko opcij z dpi funkcijo, drugače kar se brezžičnega omrežja tiče, so baje top?

ziggy89 ::

Apple je izjavil:

Meni se je danes ponoči UDM Pro updateal sam od sebe... kljub temu, da imam izklopljen avtomatski update... In rezultat update je, da mi sicer mreža dela, ne dela pa dostop do GUIja... Vseeno sem imel z Mikrotikom manj težav kot pa s tem Unifi-jem. Sej, ko dela, potem dela... Je pa res to, tako kot je nekdo že pred mano napisal, da z novo verzijo pokvarijo nekaj, kar je prej delalo.


Če si na 1.9.0 si probal restartat za gui? Lahko cel UDM ali pa samo unifi-os preko sshja.

Ali je to problem pri 1.9.1?

Apple ::

Sem probal vse zivo. Na koncu sem si namestil RC verzijo prek ssh.
LP, Apple

PandaFlow2 ::

Vanadium je izjavil:

Vem, da ni prava tema ampak ali ima kdo omado od tp linka in kako se obnese? Zgleda dosti podobna ubiquiti po funkcijah.


2 access pointa, brez problemov. Rock solid.

DamijanD ::

DFS kanali? A je kakšna slabost, če nastaviš na kanal, ki je označen z DFS?

Zdajle sem malo gledal in sem opazil, da je avtomatika izbrala za dva APja 36(42) in 44(42). Imam pa nastavljeno 80MHz širino kanala. In zdaj mi ni povsem jasno a se mi tukaj kanali malo prekrivajo ali ne in zakaj avtomatika ne izbere raje 42 in 58 ?

Furbo ::

Zaupaj avtomatiki, jaz imam 5 APjev in vse dela avtomagično, pa še preverja občasno, če se kaj ne spremeni in se prilagodi.

Lahko da upošteva tudi kake sosede.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

DamijanD ::

Saj načeloma ji - samo me preseneča, da od vseh kanalov, ki so na voljo za 5ko, uporablja samo te iz prvega dela spektra. (Archer C6 pa recimo sploh nima možnost izbire ostalih kanalov)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubiquiti in Telekom IPTV (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
575180 (791) B192
»

Telekom optika

Oddelek: Pomoč in nasveti
213363 (2618) MrStein
»

Domače omrežje - preveč heavy duty za hardware

Oddelek: Omrežja in internet
362904 (1331) roki11
»

Kako pravilno urediti domače omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
495000 (3349) tiborrr
»

Wifi router s POE porti (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
818862 (5840) rdecaluc

Več podobnih tem