» »

Cena materiala na avto servisu

Cena materiala na avto servisu

1 2 3
4
5

m0LN4r ::

PacificBlue je izjavil:

Cak, menjam oktobra, pol pride zima in moram spomladi menjat ker spremeni viskoznost?
Al je treba natocit kaksno drugo olje, ki se pozimi ne spremeni?
A ni delovno obmocje 0w30 od -40 do 120?
Pa recmo da manj kot -10 to olje ne bo vidlo.


V bistvu 0w30 ima optimalen range od -35 do +30 stopinj celzija. Ne vem kje si pobral 120:)) aja farnheitov predvidevam.
No 0w30 je bolje za zimo, kot pa 5w40 ker ima nizjo viskosnost in ne obremenjuje pumpe in starterja in ostalih komponent zaradi vecje frikcije pri delovanju motorja.
5w40 pa dela bolje pri visjih temperaturah tja do 50 stopinj. Tako da ni problem samo zima, je tudi poletje sploh pri teh vrocinah:D

To je pol jeba, ker motor ne laufa na 30C
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

toro69 ::

Ta debata o viskoznosti olja me spolni, zakaj ni pametno mehanične nasvete iskati na računalniškem forumu. ;)

PacificBlue ::

Ti menjaj olje vsako leto pa bo vse ok;)
Če se boš spolnil.
I’m out.
:3

m0LN4r ::

Jaz imam notr pozimi shell ultra ect c3 0w30, poleti pa ravenol 5w40.
Edino jeba to 2x na leto pretakat sem pa tja.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

PacificBlue ::

m0LN4r je izjavil:

Jaz imam notr pozimi shell ultra ect c3 0w30, poleti pa ravenol 5w40.
Edino jeba to 2x na leto pretakat sem pa tja.

Dobr, ti vsaj ves zakaj.
I’m out.
:3

bbbbbb2015 ::

Glugy je izjavil:

Blinder je izjavil:

Servisi so zanimiv pojav. Nekje sem bral, da imajo takšno pa takšno urno postavko za delo, če prineseš svoje olje zraven, pa imajo urno postavko višje. Kar je na meji legalnosti.
Potem imajo tudi ponekod različne urne postavke odvisno od tega, ali imaš avto v garanciji ali ne. Potem imajo različne urne postavke odvisno od tega, koliko star avto imaš. Oni bi imeli profit že, če bi mali servis računali 40 EUR. Ampak če imajo monopol - avto v garanciji - potem upalijo visoko ceno.

Nekateri na tem forumu radi računajo, za koliko denarja si lahko sami doma naredijo mali servis itd. Obstaja tudi obratna kategorija ljudi, takšni, ki peljejo avto na uradni servis, pa naj stane kolikor stane in se niti ne sprašujejo, za koliko denarja jih bodo na uradnem servisu nategnili. Lancia je 20 let nazaj celo ponujala, da si naročil avto na servis, uslužbenec je prišel do stranke domov, uzel avto, ga peljal na servis in potem po končanemu servisu pripeljal avto nazaj stranki. Si lahko predstavljate, koliko je to stalo stranko. Ampak nekatere stranke varčevanje ne zanima, izberejo najlažjo opcijo in so pripravljeni za to tudi drago plačati.

V sosednjem forumu je nekdo izjavil, da je komplet motor za njegov avto po enih virih 1800 EUR, po drugih virih 8000 EUR. Ko kupiš komplet motor je vprašanje, kaj dobiš zraven. Sam blok motorja je poceni, dragi so injektorji, dpf, turbo, izpušni kolektor itd.


Če bi bil jz iz višjega srednjega razreda bi tud vse na uradni servis vozu sam da mam mir. Ker ko imaš tok dnarja sta tvoj čas pa tvoj notranji mir velik več vredna kot pa denar sam. Žal je to velik privilegij ki je men pa nižjim slojem totalno nedosegljiv. Je pa jasno da manj ko se moraš miselno ukvarjat s tem zadevam, pa raziskovat kako najbolj čez pridt več imaš časa imaš in več volje ti ostane da se izobražuješ ali kako drugače izboljšaš svoje življenje. S tem pridejo tud boljše službe seveda. V glavnem ja. To je luksuz, privilegij, redko dosegljiv večini razen če izbirajo da bodo nekje preplačal ampak potem drugje morajo pa toliko bolj kalkulirat da nadomestijo manko. Bogatejši sloji ne rabjo kej dost kalkulirat. Če že je to bolj iz občasne zabave za njih kot kej druzga.


Poglej, brez zamere, to je nasvet za Nemčijo ali Belgijo. To *zagotovo* ni nasvet za Slovenijo. In karkoli tam na bivšo Jugoslavijo (eni temu pravijo ljubkovalno Balkan).
Če razmišljaš tako, kot si ti navedel, da greš na uradni servis, imaš lep drag avto, račun plačaš in greš...

To sem počel jaz, dolgo dolgo časa nazaj.

Nakar se je prvič zalomilo tako, da sem dolil tekočino za pranje stekla sam, do roba, točno preden sem avto peljal na servis. Na koncu... Na računu 2L Vitrexa. Tako se je začelo.

Potem so mi na Renault servisu zaračunali alternator (nov). Govoril sem z mehanikom, ki je rekel, da se je nek kabel snel, to se popravi, malo s kleščami stisne, pa bo. Nakar ugotovim, da so mi brezveze zakasirali alternator, ki ga sploh niso vgradili.

Potem ena generalna obnova enega avta Cliota. Dolga zgodba. Plačal original Renault diske + obloge. Nakar se mi zadnja obloga zatakne, strošilo jo je do konca in je izpadla iz čeljusti. Takrat sem šel k mehaniku, ki je šel od uradnega privat. Omenil mi je, da v mojem primeru bi bilo boljše, da kupim origimal diske in obloge. Nakar sem mu rekel,d a sem to kupil in mi je na licu mesta pokazal, da nič ni bilo original.

Nato sem enkrat reševal problem z delom, ki se ga ni dalo dobiti. Pa so mi svetovali, da grem na odpad, mogoče bi tam dobil en kabel za avtomatsko zavoro. Tam sem se načakal kot pes, ker tistega človeka, ki se spozna na te kable, ni bilo tam, vmes pa se je odpeljalo 10+ avtov od uradnih servisov, nalagali so dele v avto, plačevali so s kešem.

Na komcu sem po 5+ letih ugotovil, da servisi uradni (pa to kar sem jaz videl) goljufajo do daske. Kjer le morejo in kolikor morejo.

In od takrat jaz v nulo kontroliram dele in olje in vse. Najraje nabavim vse sam. Ne glede na to, da je avto vreden 80k. V Sloveniji, jaz mislim, da ni druge.

Zgodovina sprememb…

cvalsr ::

Se opravičujem, prebral sem samo začetne in zadnje objave.
Ja. "Castrol GTX C3 5W-30 (iz 208L soda)." Sod je bil Castrolov, noter pa zelo verjetno nalito olje iz Olme, Ljubljana. Original Castrol pa se je prej 'razlil' po kantah mehanikov, ki popoldne doma 'šraufajo' svojim stalnim strankam in znancem.
Nenagradna uganka: Kje boš bolj verjetno res dobil "Castrol", na uradnem servisu ali pri fušarju?

T440 ::

Naivnež!
Če bi prebral vse poste bi vedel, da res original Castrol je možno dobiti le v Sparu, vse ostalo je nategovanje lastnikov malo rabljenih bmw-jev z še original zavornimi ploščicami in 200k km (ker noben servis jih ne bo s pocen poljskimi nadomestnimi jebal).

tony1 ::

"Na komcu sem po 5+ letih ugotovil, da servisi uradni (pa to kar sem jaz videl) goljufajo do daske. Kjer le morejo in kolikor morejo.

In od takrat jaz v nulo kontroliram dele in olje in vse. Najraje nabavim vse sam. Ne glede na to, da je avto vreden 80k. V Sloveniji, jaz mislim, da ni druge."

Točno tako. To je pomemben razlog, zakaj je modro sam kupovati dele. Ni fora samo v denarju (ker zagotovo ne boš prišel skozi dražje), glavna finta je v tem, da vsaj veš, kaj se je dalo na avto.

T440 ::

tony1 je izjavil:

"Na komcu sem po 5+ letih ugotovil, da servisi uradni (pa to kar sem jaz videl) goljufajo do daske. Kjer le morejo in kolikor morejo.

In od takrat jaz v nulo kontroliram dele in olje in vse. Najraje nabavim vse sam. Ne glede na to, da je avto vreden 80k. V Sloveniji, jaz mislim, da ni druge."

Točno tako. To je pomemben razlog, zakaj je modro sam kupovati dele. Ni fora samo v denarju (ker zagotovo ne boš prišel skozi dražje), glavna finta je v tem, da vsaj veš, kaj se je dalo na avto.

Ampak, ljudje božji, to je Slovenija!
Nič vam ne pomaga, če svoje olje in svoje delo na servis pripeljete, če pa tud svojega mehanika ni. Potem vam pa original romunske diske en vajenc na 80 jurjev vredno mašino šraufa.
Ta prav dec pride na servis in reče: ‘tole je moj olje, tole so moje romunske pakne, tole je pa popoldanc Polde, k bo vse skup zašraufal’
In vodja servisa seveda stopi korak vstran in reče: ‘seveda, spoštovanje g., orodje servisa vam je na razpolago’

T440 ::

Pa če bi mal ugibal, ste ljudje, ki vas vedno nategujejo na servisu tudi isti ljudje, ki:
- vam pošta vedno nekaj narobe provizijo pri položnici zaračuna;
- banka vedno nekaj narobe (v vašo škodo seveda) obračuna obresti na kreditu;
- vam Spar vedno jogurte s pretečenim rokom prodaja;
- v službi vam vedno nekaj v škodo nadure pa potne stroške obračunajo;
- pa Telemach vam vedno ene popuste pozabi upoštevat;

Skratka, rojeni pod nesrečno zvezdo!

m0LN4r ::

Haha, mene bolj fascinira, da eni pravjo uradni nategujejo neuradni pa ne.
Neuradni se bolj nategujejo. Je folk prinesel svoje orginal dele iz GMTja in ko so avto sli iskat, so orginal deli lezali v kotu v delavnici se zapakirani.

Ampak ja, nocem unciti vase sanje, da neuradni pa niso krvavi pod kozo in se ne spoznajo na nategovanje :))
Ebay rabljene dele ne posilja v Slovenijo, na avtooodpadu pa ne mores priti do "delov" karamboliranih avtov...
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

darkolord ::

T440 je izjavil:

Pa če bi mal ugibal, ste ljudje, ki vas vedno nategujejo na servisu tudi isti ljudje, ki:
Ne skrbi, nategujejo tudi tebe.

Samo ti si ob tem še vesel.

T440 ::

darkolord je izjavil:

T440 je izjavil:

Pa če bi mal ugibal, ste ljudje, ki vas vedno nategujejo na servisu tudi isti ljudje, ki:
Ne skrbi, nategujejo tudi tebe.

Samo ti si ob tem še vesel.

Ne.
Jaz razumem, da se na avte ne spoznam, zato ne bom tam mehaniku pametoval, katero olje naj nalije, cenim pa to, da če prepustim odločitev o tem njemu, mi on v zameno podaljša tovarniško jamstvo, ki vključuje tudi to, da če mi avto nekje ostane na cesti, da me pridejo iskat in odpeljejo avto na njihove stroške v popravilo. In za Vitrex me vedno vprašajo ali naj dolijejo ali ne, in še čisto nikoli ga niso dolili, ko sem to zavrnil. In za vse storitve, ki so zunaj seznama predvidenih za servisni interval, so me med servisom še vedno poklicali in vprašali ali naj to izvedejo ali ne. In škatla z menjanimi deli je vedno postavljena v avto in me vprašajo ali jih želim ali ne (in ker ne vem kaj naj počnem z umazanim filtrom za kabino ga pustim njim da ga vržejo v smeti). Morda plačam zato 10 EUR več, kot bi pri popoldancu, ampak avto rabim za premik iz točke A v točko B, ne za poziranje pred sosedi, zato je pomembno, da je bodisi avto sposoben opraviti ta premik, bodisi mi oni uredijo to alternativo, če zaradi olja pride do problema.
Razumem pa, da ostali raje prinesete svoje olje, čeprav niste pa tolk desca, da bi olje sami zamenjali. Veste, da vam na servisu vgrajujejo stare akumulatorje, a da bi šli do prve trgovine z avtoopremo, kupili akumulator in ga sami zamenjali, ne, to pa ne. Dolivajo vam Vitrex, ceprav ste pripeljali polno, nimate pa jajc, da bi tak račun potem reklamirali na licu mesta (čeprav na popolnoma vsakem pooblaščenem servisu na primopredajnem zapisniku označite tudi nivo tekočine za pranje stekel, in s podpisom potrdite ali je polno/prazno)…
Skratka, po mojih izkušnjah ste glasni predvsem na forumu, v real life vas pa več kot polovica sodelujočih v tej debati, sploh nima jajc svojega olja na pult postavit pri mehaniku.

tony1 ::

Kot sicer večina posta je tole še posebej narcistično nakladanje vsevedneža: "(čeprav na popolnoma vsakem pooblaščenem servisu na primopredajnem zapisniku označite tudi nivo tekočine za pranje stekel, in s podpisom potrdite ali je polno/prazno)... "

BMW in Suzuki uradni servis takega obrazca nimata.

T440 ::

tony1 je izjavil:

Kot sicer večina posta je tole še posebej narcistično nakladanje vsevedneža: "(čeprav na popolnoma vsakem pooblaščenem servisu na primopredajnem zapisniku označite tudi nivo tekočine za pranje stekel, in s podpisom potrdite ali je polno/prazno)... "

BMW in Suzuki uradni servis takega obrazca nimata.

Ja, seveda nimata. Za BMW voznike je jasno, da tako hitro vozijo, da jim vse s šipe odpihne, oni tega Vitrexa sploh ne rabijo.
Dej nehite nabijat v tej temi vsi, ki še v življenju niste peljali avta na pooblaščeni servis. To, da to ga je brat peljal k Poldetu v soboto dopoldne na dom, ker Polde ‘je med tednom na uradnem servisu zaposlen, pa za vikend inbuse pa Castrol olje dam vzame, da mal pošraufa’ ne šteje.

PINki ::

Pameten si ko sto mater. A to tvoje jamstvo preplačaš za to vleko in popravilo vred. Verjemi, da nič ni zastonj. In tvoje zaupanje kaj bo vlil not :))
Evo ti eno zaupanje iz prve roke iz pooblaščenega servisa. V motor vlili 5L olja namesto 4,6L... seveda na palici krepko čez max nivo. Če ne bi preveril ne bi ugotovil. Ti pa jim kar zaupaj. Seveda sem šalabajzerjem tudi povedal kaj so naredili, ja bomo rekli vodji servisa, se opravicujemo...

T440 ::

Seveda si povedal, dobro si jih naučil kozjih molitvic, opravičilo na mestu. Saj je res, kaj si tam en pooblaščenc predstavlja, da bo več vedel od Poldeta, ne.
Tudi sem slišal kako si zadnjič dobro zobarja napizdil, da je nekaj postran plombo ti zamazal. Šalabajzer en, zaslužil si je. Pa kelnarce, k še bambusa ne znajo same zmešat kot se za gre, dober da lahko zdaj svoj Refošk v bare nosimo.
Nas ne bodo jebal, je res?

tony1 ::

Je to kakšna osebnostna motnja? Mejna OM? Kaj tretjega?

Od kje ta fascinacija nad avtoriteto, ki je lahko tako prozaična kot en klinčev pooblaščenec? Ne vidiš, kako smešno je to?

T440 ::

tony1 je izjavil:

Je to kakšna osebnostna motnja? Mejna OM? Kaj tretjega?

Od kje ta fascinacija nad avtoriteto, ki je lahko tako prozaična kot en klinčev pooblaščenec? Ne vidiš, kako smešno je to?

Saj zato pa pravim, da je upor na mestu. Pooblaščenci nas nategujejo s ceno olja (x 10 kot v trgovini). Bari nas nategujejo s ceno bambusa (cena Refoška x 10 kot v trgovini). Zobarji nas nategujejo s ceno materiala za plombe (x 20 kot pri dobavitelju). Hrvati nas nategujejo s ceno za sonce in slano vodo (imajo oboje brezplačno). Restavracije nas nategujejo a ceno brancina (x 5 kot v trgovini). Programerji nas nategujejo s ceno kode (na github je brezplacna).
Zato je na mestu upor!
- na servis bomo peljali svoje olje, servis bo zaracunal le menjavo;
- v lokale bomo sli s svojim Refoskom in brancinom, natakar bo zaracunal le mesanje bambusa in kuhar pecenje brancina;
- programerji bodo zaracunali le delo na kodi, ki predhodno se ni bila objavljena na github…
Mislim, a ni to sedaj naš cilj?

Gremo, revolucija!

Mislim, ne boš zdaj trdil, da je situacija z Refoškom kaj drugačna? Kako veš, da ni v bambusu navadno rdeče vino?

Skratka, zakaj akceptiraš da te nateguje lokalni oštir, hočeš pa sveto vojno proti pooblaščencu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T440 ()

tony1 ::

"Skratka, zakaj akceptiraš da te nateguje lokalni oštir, hočeš pa sveto vojno proti pooblaščencu?"

Ker imam z oštirji mnogo, mnogo boljše izkušnje kot z mehaniki. Oštirji me letno, čeprav jih koristim vsak dan, tudi mnogo manj stanejo kot mehaniki. Torej so usluge oštirjev bolj korektne, cene pa mnogo bolj razumne.

Obenem o kuhanju tudi zelo malo vem (in me to niti ne zanima), o motoroznanstvu pa sem se od nakupa prvega avta pred 20imi leti dal poučiti na internetih. Tako iz zanimanja kot iz finančne nuje, ker šravfanje BMWjev ni poceni.

In vsakič, ko, kljub totalnemu manku formalne izobrazbe iz motoroznanstva, uspem videti neumnost, napako, brezvestnost ali krajo od kvazi profesionalcev, ki mislijo, da so najmanj astronavti, si vzamem pravico reči, da so naredili tako in tako neumnost - kljub astronavtskemu plačilu.

Če bi pri mojem delu lahko mene opozarjal na neumnosti nek kumarasti brezveznik z internetov, bi me bilo še sram. Ampak pooblaščencev pa ni sram. Znajo pa z lepim nasmehom predati ključ in račun, ko je avto gotov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

nejc_nejc ::

Jest zmeri dobim nadomestni avto, tudi sam da ole zamenajo, pa pred iztekom garancije so mi vrata pa obe haubi zamenjali. Pikica rje na vsakem od treh kosov v velikosti 3x3 mm......za kaksne potrosne dele vprasajo ali original ali ne, za posamezne celo odsvetujejo original

Skratka zadovoljen

Aja, lahko sem v delavnici in gledam, kaj pocnejo.

feryz ::

Saj ima vsak spodoben servis kamere po delavnici.
Ko pridete po avto jih prosite, naj vam pokažejo, če so res nalili olje iz soda. Ali so vam vlili tistega, ki ga je prejšnja stranka prinesla s sabo, da bo ceneje, pa so ji, iz inata, prežgano nalili v motor, prinešenega pa ponucali za naslednjo stranko.

T440 ::

tony1 je izjavil:

"Skratka, zakaj akceptiraš da te nateguje lokalni oštir, hočeš pa sveto vojno proti pooblaščencu?"

Ker imam z oštirji mnogo, mnogo boljše izkušnje kot z mehaniki. Oštirji me letno, čeprav jih koristim vsak dan, tudi mnogo manj stanejo kot mehaniki. Torej so usluge oštirjev bolj korektne, cene pa mnogo bolj razumne.

Obenem o kuhanju tudi zelo malo vem (in me to niti ne zanima), o motoroznanstvu pa sem se od nakupa prvega avta pred 20imi leti dal poučiti na internetih. Tako iz zanimanja kot iz finančne nuje, ker šravfanje BMWjev ni poceni.

In vsakič, ko, kljub totalnemu manku formalne izobrazbe iz motoroznanstva, uspem videti neumnost, napako, brezvestnost ali krajo od kvazi profesionalcev, ki mislijo, da so najmanj astronavti, si vzamem pravico reči, da so naredili tako in tako neumnost - kljub astronavtskemu plačilu.

Če bi pri mojem delu lahko mene opozarjal na neumnosti nek kumarasti brezveznik z internetov, bi me bilo še sram. Ampak pooblaščencev pa ni sram. Znajo pa z lepim nasmehom predati ključ in račun, ko je avto gotov.

Glej, od mojega svaka bratranca nečak je osebno videl, ko je oštir v flaše z Refošk nalepko vlival Grajsko črno in tavžentrožo v Johnie Walker 18 flaše. Tko da ti se kar pusti nategvat oštirjem, še smej se ob tem, ta pravi deci pa svojo šmarnico v gostilnah z Michelinovo zvezdico na pult ruknejo. So na internetih prebral, da vse kar na Trški gori zrase po kvaliteti bistveno presega vse vinarje. Je starejsi sin od soseda na vikendu sommelier in pravi, da ste naivni vsi, ki pijete to, kar oštirji prodajajo.

tony1 ::

Sou uot? Vseh bitk se ne da zmagati. Če me južina stane 7 EUR, se pa res ne bom sekiral.

Če avto pustim na servisu za eno dopoldne, mi vijolica ne gine.

hmm23 ::

nejc_nejc je izjavil:

Jest zmeri dobim nadomestni avto, tudi sam da ole zamenajo, pa pred iztekom garancije so mi vrata pa obe haubi zamenjali. Pikica rje na vsakem od treh kosov v velikosti 3x3 mm......za kaksne potrosne dele vprasajo ali original ali ne, za posamezne celo odsvetujejo original

Skratka zadovoljen

Aja, lahko sem v delavnici in gledam, kaj pocnejo.

Koliko pa vas pride nadomestni avto?

nejc_nejc ::

Ne vem, ga pa sigurno plačam, vozim se pa tudi.

mugen999 ::

PacificBlue je izjavil:


5w40 pa dela bolje pri visjih temperaturah tja do 50 stopinj. Tako da ni problem samo zima, je tudi poletje sploh pri teh vrocinah:D

Poletje ni tak problem. Ker avto ko doseže delovno temperaturo to tudi vzdrzuje, neglede na zunanjo T. Samo da je pozimi termostatski ventil malo odprt poleti pa veliko da hladilna hitreje krozi. Bolj je vazna stevilka pred W(winter), ker najvecja obraba je ravno pri mrzli masini, dokler ne doseze delovne T.

kriptobog ::

hmm23 je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

Jest zmeri dobim nadomestni avto, tudi sam da ole zamenajo, pa pred iztekom garancije so mi vrata pa obe haubi zamenjali. Pikica rje na vsakem od treh kosov v velikosti 3x3 mm......za kaksne potrosne dele vprasajo ali original ali ne, za posamezne celo odsvetujejo original

Skratka zadovoljen

Aja, lahko sem v delavnici in gledam, kaj pocnejo.

Koliko pa vas pride nadomestni avto?


Meni ga še niso računali. Itak toliko zaslužijo na servisih, da to ne bodo raunali posebej. Folku se pa fino zdi. No saj se meni tudi, ena skrb manj.

mugen999 ::

Samo ne smeš biti toliko cigana, da ga ne pripelješ s polnim tankom nazaj, če je ob prevzetju imu poln tank.

BCSman ::

Kaj pa ko bo poleg menjave olja na uradnem servisu še kaj za popravit/zamenjat? Ne bo v nedolged samo menjava oljla. Če grem sklepat po ceni zadnjega brisalca za volvota ki je bila 85eur so cene astronomske. Sem vprašal če se zajebavajo in šel v euroton za 23eur.

Blinder ::

Euroton za 23 pomeni autodoc za 11,50 :)
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

cvalsr ::

o motoroznanstvu pa sem se od nakupa prvega avta pred 20imi leti dal poučiti na internetih.

No hvalabogu, vsaj enega strokovnjaka 'motoroznanca' torej imamo tukaj.
:))
"Interneti" so bili najbrž kar Slo-tech?
:))

mugen999 ::

BCSman je izjavil:

Kaj pa ko bo poleg menjave olja na uradnem servisu še kaj za popravit/zamenjat? Ne bo v nedolged samo menjava oljla. Če grem sklepat po ceni zadnjega brisalca za volvota ki je bila 85eur so cene astronomske. Sem vprašal če se zajebavajo in šel v euroton za 23eur.

Za časa garancije načeloma ni drugega za zamenjat kot olje in filtri. Ko pa garancije ni več, pa voziš na uradni servis samo še, če imaš preveč dnara ali če si nor. Volvote sploh novejše furajo ljudje(dohtarji) ki imajo cvenk, zato si verjetno na servisih misiljo da taki brez problema preplačujejo material in usluge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mugen999 ()

kriptobog ::

mugen999 je izjavil:

BCSman je izjavil:

Kaj pa ko bo poleg menjave olja na uradnem servisu še kaj za popravit/zamenjat? Ne bo v nedolged samo menjava oljla. Če grem sklepat po ceni zadnjega brisalca za volvota ki je bila 85eur so cene astronomske. Sem vprašal če se zajebavajo in šel v euroton za 23eur.

Za časa garancije načeloma ni drugega za zamenjat kot olje in filtri. Ko pa garancije ni več, pa voziš na uradni servis samo še, če imaš preveč dnara ali če si nor. Volvote sploh novejše furajo ljudje(dohtarji) ki imajo cvenk, zato si verjetno na servisih misiljo da taki brez problema preplačujejo material in usluge.


tudi v času garancije ni nujno potrebno vozit na uradni servis... NA uradni servis si prikljenjen samo, da obdržiš jamstvo, če ga imaš.

m0LN4r ::

Filter za gorivo 90.000, svecke 75.000, olje v menjalniku, zavorno tekocino tudi ne menjate?
Dela cudeze.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

T440 ::

Ta prav dec zjutraj pelje avto na servis, pa svoj olje s seboj pripelje, ker hoče vedet, kaj mu bodo v avto nalil!
Ta prav dec gre popoldne v oštarijo in prinese Refošk s seboj, ker hoče vedet, kaj bo pil!
Ko se ta isti ta prav dec zvečer uleže k ženi, ona tudi svoj vibrator iz predala potegne, ker tud ona hoče vedet, kaj bo imela not vtaknjeno.

BCSman ::

Mimogrede, kje hranite odpadna motorna olja in kam jih odpeljete ko zapolnite kapacitete?

starfotr ::

Vse odpadke iz gospodinjstva lahko odneseš na lokalni zbirni center za odpadke, ki ga navadno vodi lokalna komunala ali podjetje, ki se pri vas ukvarja s tem.

m0LN4r ::

BCSman je izjavil:

Mimogrede, kje hranite odpadna motorna olja in kam jih odpeljete ko zapolnite kapacitete?

Olje iz avta je se par let dobro za star traktor ali mazanje kake druge mehanizacije.
Pa gori tudi dobro.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

tony1 ::

cvalsr je izjavil:

o motoroznanstvu pa sem se od nakupa prvega avta pred 20imi leti dal poučiti na internetih.

No hvalabogu, vsaj enega strokovnjaka 'motoroznanca' torej imamo tukaj.
:))
"Interneti" so bili najbrž kar Slo-tech?
:))


Še en strojnik, ki na faksu ni videl smeri iz motoroznanstva - ker je ni in zato termina ne pozna?

Žal si tudi sicer nekoliko omejen in ti je treba izpisati, da sem bil z interneti blago ironičen. Interneti so - seveda - e34.de.

darkolord ::

T440 je izjavil:

Ta prav dec zjutraj pelje avto na servis, pa svoj olje s seboj pripelje, ker hoče vedet, kaj mu bodo v avto nalil!
Ta prav dec gre popoldne v oštarijo in prinese Refošk s seboj, ker hoče vedet, kaj bo pil!
Ko se ta isti ta prav dec zvečer uleže k ženi, ona tudi svoj vibrator iz predala potegne, ker tud ona hoče vedet, kaj bo imela not vtaknjeno.
No, pa povej še ti, če greš v Italijo, pa vidiš takole (cene so stare ampak razlika je enaka):



Leva cena je, če ti natankajo.
Desna cena je, če natankaš sam.

A boš ciganski škrtuh in boš tankal sam, al boš pustil profesionalcem, da naredijo kot je prav?

Zgodovina sprememb…

T440 ::

darkolord je izjavil:

T440 je izjavil:

Ta prav dec zjutraj pelje avto na servis, pa svoj olje s seboj pripelje, ker hoče vedet, kaj mu bodo v avto nalil!
Ta prav dec gre popoldne v oštarijo in prinese Refošk s seboj, ker hoče vedet, kaj bo pil!
Ko se ta isti ta prav dec zvečer uleže k ženi, ona tudi svoj vibrator iz predala potegne, ker tud ona hoče vedet, kaj bo imela not vtaknjeno.
No, pa povej še ti, če greš v Italijo, pa vidiš takole (cene so stare ampak razlika je enaka):



Leva cena je, če ti natankajo.
Desna cena je, če natankaš sam.

A boš ciganski škrtuh in boš tankal sam, al boš pustil profesionalcem, da naredijo kot je prav?

Vidiš, dal si dober primer, s katerim ste pokazali, kaki buhteljčki ste, ko nosite Refošk v gostilno in olje na servis!
Cena, praviš, da je nižja, če si natankaš sam? Ja jebela cesta, potem si pa tudi olje zamenjaj sam in servis naredi sam!
Ne pa da hočeš, da naj ti olje zamenja majster (bodimo realni: polovica glasnih na tem forumu pokrova od motorja odpret ne zna, tri četrtine pa ne loči pokrovčka za olje od pokrovčka za zavorno tekočino) ampak cena pa tista, kot da si ga menjal sam…

mugen999 ::

m0LN4r je izjavil:

Filter za gorivo 90.000, svecke 75.000, olje v menjalniku, zavorno tekocino tudi ne menjate?
Dela cudeze.

Filter za gorivo se menja na 200k ali več.
Svečke na 120k razn pri kiji na 40k ker zgleda dajejo noter kitajske, NGK iridium zdrzijo 120 berez problema, je pa res da so zato mal drazje.
Olje v menjalniku se pri starih avtih sploh nikoli ni menjal, pri novih bi moral biti dober vsaj 150k pri rocnih, avtomatski so pa druga muzika.
Zavorno tekocino servisi radi menjajo ker je dober zasluzek, pri kiji to baje hocejo delat na vsaki 2 leti. Namesto da bi predno gredo to naredit pomerili vsebnost vlage v zavorni tekocini. Sam je se nikoli na nobenem avtu nisem menjal. Plus tega prevec vlage skoduje samo v primeru da bremze res oreng pregrejes. Kdaj pa pregrejes bremze ce normalno vozis? Nikoli.

Klamzi ::

Mislim kake bolane. Glede garancije nima veze če tankaš sam al pa če ti napolni gospod na pumpi. Če pa servisiraš sam ali pa nek servis pa ima veze.
Sploh pa v čem je zdaj problem če prineseš svoje olje? Prišparaš lahko več kot 100€ in če res nimaš smole ti tvoje olje tudi nalijejo. V vsakem primeru si na boljšem...
Vprašanje je, če nato zaradi tega komplicirajo z garancijo, jamstvom ali kulanco, ima kdo konkretne izkušnje?

starfotr ::

Hipotetično, imam težave z avtom, non stop na servisu in kupim olje v trgovini. Izlijem olje ven iz embalaže in noter natočim jabolčni sok. Je iste barve kot olje, samo viskoznost odstopa.

Grem na uradni servis in nosim svojo kanto s sokom.

Menjajo. Motor mi zariba po 1 dnevu. Vmes zamenjam olje s tem, ki sem ga izlil iz kante.

Avtovleka pripelje avto nazaj na servis. Jaz se začnem bunit, da mi morajo zamenjat motor/dati bov avto/vrniti denar.

Če je servis resen, potem nepreverjene robe (tekočin in delov) ne vgradi. Če pa jih vgradi, pa na to jaz kot servis ne bi nikoli v nobenem primeru dal nobene garancije. Še od proizvajalca imajo zapovedano, da ne smejo vgrajevat OEM izdelkov ampak samo original. Seveda zato, ker proizvajalec zelo zasluži na teh rezervnih delih.

Če dajo garancijo/jamstvo za vozilo na tuj prinešen material, so pa res nesprametni.

Steinkauz ::

Men je en razlagal, da v primeru, da prineseš svoje olje, vzamejo sample, ravno za kasnejše garancije, če je bilo ustrezno.

starfotr ::

mugen999 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Filter za gorivo 90.000, svecke 75.000, olje v menjalniku, zavorno tekocino tudi ne menjate?
Dela cudeze.

Filter za gorivo se menja na 200k ali več.
Svečke na 120k razn pri kiji na 40k ker zgleda dajejo noter kitajske, NGK iridium zdrzijo 120 berez problema, je pa res da so zato mal drazje.
Olje v menjalniku se pri starih avtih sploh nikoli ni menjal, pri novih bi moral biti dober vsaj 150k pri rocnih, avtomatski so pa druga muzika.
Zavorno tekocino servisi radi menjajo ker je dober zasluzek, pri kiji to baje hocejo delat na vsaki 2 leti. Namesto da bi predno gredo to naredit pomerili vsebnost vlage v zavorni tekocini. Sam je se nikoli na nobenem avtu nisem menjal. Plus tega prevec vlage skoduje samo v primeru da bremze res oreng pregrejes. Kdaj pa pregrejes bremze ce normalno vozis? Nikoli.


Filtre, tekočine in ostalo se menja najkasneje na predpisan/priporočen interval. Še bolje prej.

Problem je, ker se to dela površno. Recimo zavorno tekočino ti izčrpajo iz posodice za zavorno tekočino in natočijo novo. Vse super. Ti lahko preveriš, če je nova, pa boš videl da je nova.

V resnici bi pa morali vse 4 gume odstranit in staro tekočino spravit ven s postopkom kot je spodaj.



Steinkauz je izjavil:

Men je en razlagal, da v primeru, da prineseš svoje olje, vzamejo sample, ravno za kasnejše garancije, če je bilo ustrezno.


In kaj, potem hranijo te vzorce? A tudi hrambo zaračunajo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: starfotr ()

mugen999 ::

Steinkauz je izjavil:

Men je en razlagal, da v primeru, da prineseš svoje olje, vzamejo sample, ravno za kasnejše garancije, če je bilo ustrezno.

Raje naredijo nekaj bolj enostavnega za njih. Na racun napisejo, da je stranka prinesla svoje olje. Kar pomeni, da ce slucajno motor zariba, moras ti na sodiscu dokazat da je bil tvoj prinesen olje enak originalu ki ga nalivajo v delavnici. Ker njihov odvetnik bo vstrajal pri tem da je mozno da je bilo olje ponaredek od originala. Ponaredki tudi v resnici obstajajo na trgu baje. No dejstvo je da tega nihce ne more dokazat, kar pomeni da ti s tem pripisom na racun servis avtomatsko unici garancijo na motor v zvezi s tem ce ti motor zariba ali ti recimo zacne nenormalni pit olje.

m0LN4r ::

mugen999 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Filter za gorivo 90.000, svecke 75.000, olje v menjalniku, zavorno tekocino tudi ne menjate?
Dela cudeze.

Filter za gorivo se menja na 200k ali več.
Svečke na 120k razn pri kiji na 40k ker zgleda dajejo noter kitajske, NGK iridium zdrzijo 120 berez problema, je pa res da so zato mal drazje.
Olje v menjalniku se pri starih avtih sploh nikoli ni menjal, pri novih bi moral biti dober vsaj 150k pri rocnih, avtomatski so pa druga muzika.
Zavorno tekocino servisi radi menjajo ker je dober zasluzek, pri kiji to baje hocejo delat na vsaki 2 leti. Namesto da bi predno gredo to naredit pomerili vsebnost vlage v zavorni tekocini. Sam je se nikoli na nobenem avtu nisem menjal. Plus tega prevec vlage skoduje samo v primeru da bremze res oreng pregrejes. Kdaj pa pregrejes bremze ce normalno vozis? Nikoli.

Nimas pojma. Mogoce to velja za 90 konjske avte, ki se jih spara.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava olja, filtrov... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19812447 (6854) MadMax
»

Velik servis - absurdna cena? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
31746189 (31637) robo125
»

Porsche Slovenija bolana cena servisa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12435048 (17611) bbbbbb2015
»

Mali servis - cena? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6326828 (24463) Tilen
»

Drag servis? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
27672155 (46099) D3m

Več podobnih tem