» »

Sašo Hribar - "vojna" v SLO 1991

Sašo Hribar - "vojna" v SLO 1991

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 6
»»

brett ::

Eden, ki reče bobu bob, čeprav bo sedaj pogrom...

https://www.rtvslo.si/slovenija/saso-hr...

immortan ::

edin k upa kaj povedat javno

fulk ::

Eh, semantika.
V EN imajo izraz skirmish. Ne vojna, ampak nekakšen lokalni spopadek.

Ljudje so preponosni, da bi priznali, da pač spet tako herojsko ni bilo.
Samo poglejte tega manekena na catwalku

Gospod ::

Alkohol in druge substance so z leti naredile svoje pri gospodu Hribarju.
Lp.

matobeli ::

Gospod že vedo kako je s temi rečmi.

TezkoDihanje ::

immortan je izjavil:

edin k upa kaj povedat javno

Že vidim ta naval butthurtanih srbofilov...

Ganon ::

Hribar se nikoli ni bal reči bobu bob. Spoštovanje.

Mare2 ::

brett je izjavil:

Eden, ki reče bobu bob, čeprav bo sedaj pogrom...

https://www.rtvslo.si/slovenija/saso-hr...


Evoga, bila je vojna. :)

http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

tony1 ::

Dober je tale Hribar.

Pa so RTV šefi po vseh teh letih dobili izgovor, da bodo še radio ga-ga ukinili :-D.

Ganon ::

Gospod je izjavil:

Alkohol in druge substance so z leti naredile svoje pri gospodu Hribarju.


Ko novinarka pove resnico, je pa prostitutka, kajneda.

Jarno ::

Povem anekdoto o bitkah in vojnah na območju Italije v srednjem veku oz. malce kasneje.
Sta se zbrali vojski, potem so šteli vojake, v vojni pa je zmagala tista vojska, katerih je bilo več.
Potem so se razšli in so se "vladarji" pogajali o posledicah zmage oz. poraza.

V času osamosvojitvene vojne v Sloveniji je zmagal tisti, ki je bil bolj odločen, pripomogla pa je tudi zdrava kmečka pamet nabornikov, ki so se raje predali.
Če ne bi bilo odločnosti in bi se podelali v hlače vpred "mogočno JNA", bi lahko bilo marsikaj drugače.

Beograjski kalkulator je potem kalkuliral in v kalkulacije vključil dogajanja na Hrvaškem, sledil je njihov "plan B".
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

janezvalva_5 ::

jaz se ne strinjam z gospodom Sašo Hribarjem.

definicija vojne je precej ohlapna, komot lahko označimo za dogajanje v Sloveniji poleti 1991 kot vojna za osamosvojitev.

Glugy ::

A to je tista finta v levo ko Rusija prav da ni povzročila vojne ampak da gre samo za specialno vojaško operacijo?
22 let smo vsi vojno leta 1991 imenoval vojno zdej pa hoče Hribar toplo vodo odkrivat? Zakaj že? Sam brezvezne delitve da se preusmeri pozornost stran od pravih problemov. Nehajte že to zgodovino medijsko izpostavljat.
Ja Hribar tud ti si kriv tega. Šel si spreminjat zgodovino s tem ko si predefiniral ustaljeno prakso slovenske zgodovine.
22 let smo vsi govoril da je vojna pa nobenga ni motil, zdej smo pa snežinkice ratal da moramo še to predefinirat pa se finega delat okol tega.
Se vid da ruska propaganda seže v Slovenijo. Če pogledaš v SSKJ dvomov ni. Šlo je za vojno, zdej se pa toplo vodo zarad Rusov izumlja v slovenskem prostoru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Ganon ::

Kakšnih Rusov, se ti blede?

tony1 ::

"Če pogledaš v SSKJ dvomov ni."

Ker je SSKJ avtoriteta na področju vojaške terminologije?

lynxslo5 ::

Nisem vedel, da je Hribar tak srbofil in antislovenec. Očitno je sedaj on prevzel titulo levega dvornega norca od Toneta Fornezzija Tofa.

Če bi bil Kučan leta 91 na strani osamosvojitve, potem bi o tem dogodku posneli že deset filmom in imeli tri muzeje. Ker je bil pa Kučan leta 91 na nasprotni strani, pa hočejo ta pomemben dogodek slovenske zgodovine čimbolj očrniti in ga izbrisati ter ponarediti zgodovino.

Utk ::

Vsak ima pravico rečt in mislit karkoli, ampak tega se je treba držat zmeraj ali pa je vseeno, če nikoli. In vsak si potem tudi sme mislit o njemu karkoli. Bi pa moral vedet, da bo s tem razveselil kar nekaj srbov v Sloveniji, čeprav ne vem zakaj, to samo pomeni, da so bili Srbi še večji kriminalci kot so že itak, in da bo kar nekaj Slovencev zato užaljenih. Čeprav tudi ne vem zakaj. Ne vem niti zakaj je moral to povedat, ampak ok.
Na koncu pa mora neka uradna stroka rečt kaj je kaj. Čeprav se še zmeraj ne rabijo z njo vsi strinjat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Sakin ::

"Po vojni so vsi generali."
Na Nach Nachma Nachman Meuman!

solatko ::

lynxslo5 - Ti si res ena svečka, če bi bil Kučan na drugi strani, nebi dosegel dogovora, da se JNA spoka iz Slovenije. Puklavc bi itak se šel vojno s komer koli, zato, da bi bil pmemben, če prav je rit stiskal v kleti CD. Hribar komot to reče, ker je bil na "fronti" v nasprotju z najbolj zaslužnimi osamosvojitelji, ki so bili v kleti in so tam še danes, samo naslov so zamenjal iz CD na Terstenjakovo.
Delo krepa človeka

mojsterleo ::

Jaz pogosto spremljam Radio Ga-Ga, zato bi rad postavil stvari v določen kontekst.

Potrebno je poudariti, da gre Hribar na živce določenemu delu politične javnosti in elite. Je bilo že več poskusov s strani temnih sil (ne vem če levih ali desnih), da bi se ga v celoti znebili (podobno kot so se Studia City), a jim ne uspe. Se pa žal oddaja krajša in ima zmerom manj budgeta, nazadnje lani poleti pa so jim uzeli še avizo (intro) ki ga uporablja oddaja vse od začetkov. Zgleda čakajo da gre Hribar v penzijo in se bodo oddaje na mehek način znebili.

Kar se tiče verbalnega incidenta: Hribar v oddaji pogosto uporablja temo vojne za Slovenijo za kritiko vsakršne oblasti in posameznikov (poslušajte npr. oddajo z dne 16.12.2022 z nazivom 'Odpravnine zlata jama RTV). To, kar je povedal v oddaji 21.4. ni prvzaprav nič posebnega. Očitno pa je nekdo naključno poslušal oddajo in ga je to zmotilo.
Potrebno je povedati še to, da je Hribar oster kritik sedanje uprave RTV in generalnega direktorja Grah-Wattmaua, ki si ga pogosto privošči v zadnjih oddajah.

Tako da menim, da gre pri tem članku oziroma 'incidentu' zgolj za maščevanje uprave RTV pod krinko Združenja za vrednote vojne za Slovenijo (ki sicer ni edino tako združenje) in poskus očrnitve njegove oddaje v širši javnosti.
Poleg tega je pač res, da se je z vojno za Slovenijo posredno okoristilo veliko ljudi.

sparklyslo ::

brett je izjavil:

Eden, ki reče bobu bob, čeprav bo sedaj pogrom...

https://www.rtvslo.si/slovenija/saso-hr...


Morda res ni potrebe, da se ji reče vojna, lahko bi bila 10 dnevna specialna operacija izgona velikosrbske četnisko okupatorske vojske iz Slovenije.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: vasquez ()

matobeli ::

Sej tehnično gledano ni bil namen da bi nastala vojna, tudi nekak nismo imeli namena nikogar napasti izven naših mej, niti se ni šlo za boj proti okupatorju ker so bile sile jna do takrat prijateljske.

Še najbližje bi bil res opis "specialna operacija" :)) terminološko pa bo vseeno bolj pravilno vojna, ker se je šlo za serijo konvencionalnih oboroženih spopadov med dvema vojaškima silama.

Ameriška osvobodilna vojna je bila podobna stvar, na večji ravni jasno.

Miki N ::

Ma malo je treba trolati, sicer se folk razvadi.

Tukaj je oral ledino Miki K (mikstone) - inspiracija za legendarno ST temo. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

matobeli ::

Sej zadnje čase skor ni več zabavno, k ljudje trigerirajo čist na vsak jajc, včasih so se mogl modeli potrudit, dons pa eh, v random text vstaviš putinvaxantivacjajoholob pa maš kreg.

Mikstone je pa sploh kaliber ;)

aerie ::

Glugy je izjavil:

A to je tista finta v levo ko Rusija prav da ni povzročila vojne ampak da gre samo za specialno vojaško operacijo?
22 let smo vsi vojno leta 1991 imenoval vojno zdej pa hoče Hribar toplo vodo odkrivat? Zakaj že? Sam brezvezne delitve da se preusmeri pozornost stran od pravih problemov. Nehajte že to zgodovino medijsko izpostavljat.
Ja Hribar tud ti si kriv tega. Šel si spreminjat zgodovino s tem ko si predefiniral ustaljeno prakso slovenske zgodovine.
22 let smo vsi govoril da je vojna pa nobenga ni motil, zdej smo pa snežinkice ratal da moramo še to predefinirat pa se finega delat okol tega.
Se vid da ruska propaganda seže v Slovenijo. Če pogledaš v SSKJ dvomov ni. Šlo je za vojno, zdej se pa toplo vodo zarad Rusov izumlja v slovenskem prostoru.

Tko je to, ko te čas povozi.

glomp!Gomp1 ::

Ma ja, pač nekaj je ropotalo, nekaj ljudi je po nepotrebnem izgubilo življenja, nekateri pa delajo iz tega celo odisejado.

Who cares, zaradi tega ne bojo nobena usta bolj sita.

Tako, da podpiram Hribarja v tej izjavi, dejansko postavi vrtec tja kjer je bil. Saj lahko bi prišlo do vseslovenske štale (kar je JJ poizkušal sprovocirati z ukazom napada na vojašnice, pa so bili ostali dovolj prisebni, da so ga ignorirali) ampak do tega pač ni prišlo in recimo bobu bob.

Zgodovina sprememb…

segedin740 ::

Hribar je med "vojno" celo dezertiral, je verjetno bil tolko pijan da se je od strahu izmuznil, pol so ga pa na dom pršli iskat pa nazaj vlekl haha. Ta "model" je res en klovn, ki je verodostojen v svojih izjavah. Seveda za njega posranega pijančka ni bilo vojne, če se je pa doma skrival, in sramota, so ga morali nazaj zvlečt papka posranega haha. Pa še to se je verjetno potem skrival za vsakim grmom, pijanček kakršen pač je.

Ne vem, zakaj se mu daje toliko publicitete, zakaj pijančka enostavno ne ignoriramo in njegove nebuloze sprejemamo kot neke merodajne.

janezvalva_5 ::

Sakin je izjavil:

"Po vojni so vsi generali."

ne.
po vojni so vsi civilisti.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav.

Kolokvialno vsi dogodke iz leta 1991 imenujemo "osamosovjitvena vojna" in podobno, ime se je dejansko prijelo. Kot je nekdo prej napisal, definicja vojne je precej ohlapna, si jo vsak prireja, kot mu paše... Najbolje tedanje dogodke okarakterizira izraz "konflikt z nizko intenzivnostjo":

Low-intensity conflict @ Wikipedia

Slovenci smo takrat imeli izredno srečo, smo jo odnesli zelo poceni. Na srečo je bilo na obeh straneh dovolj ljudi "hladnih glav", ki so nekako preprečili nadaljnjo eskalacijo konflikta. Bi lahko bilo precej bolj podobno, kot se je potem nadaljevalo na hrvaškem in v BiH.

Mogoče ta izjava precej dobro opiše stanje duha takrat:



Pri nas doma je bilo zanimivo, kako smo reagirali ta takratno dogajanje pri nas doma (sem iz MB). Mene je bilo precej strah, ob alarmih sem šal v klet. Oče ni šel nikamor, na koncu je tudi on bil mnenja, da smo imeli izredno srečo in da to še ni bila "prava" vojna. Sam je preživel drugo svetovno vojno, proti njenemu koncu je bil dovolj star, da je osebno okusil, kako zgleda, ko gre zares...

Lp

Jože

segedin740 ::

Jaz, moj brat in kolegi smo iz domačega balkona gledali kako sta 2 TOjevca ustrelila izpred vaške lipe armbrust v zgradbo kompleksa, ki je imel načez "logistiko" za brniško letališče. Takrat so ubili 12 jugovojakov, in mi smo z daljnogledom gledali, kako so jih na nosilih ven nosili. TOjevca sta prišla ob reki, mimo naše hiše, po našem dvorišču, prečkala "potok", in izza lipe ustrelila direktno v zid največje zgradbe kompleksa, cca 200 m stran. Po tistem so prileteli jugovojaki s pintzgauerji direktno mimo naše hiše, kakih 20 jih je bilo, in okoli objekta postavili 2 kroga vojakov, ki so potem čepeli cel dan v travi, dokler niso potem vsega evakuirali in se umaknili komplet jugoviči in tiste objekte pustili prazne.

Tega ne bi smel povedat, ker je bila to vojna tajna. Povedal ne bom, kje je to bilo, ker ne smem. Nihče za to ne ve. Samo tisti, ki smo bili iz vasi, in smo videli dogajanje v živo. Upam, da me ne bodo prišli iskat zaradi tega zapisa haha.

Drugače je pa Hribar med "vojno" celo dezertiral, so ga potem pijančka našli kar doma, in so ga morali na silo spet zvlečt na položaje haha. Ta bo sedaj pameten, uscani posrani pijanček, ki verjetno res ni vedel, kaj se je okoli njega dogajalo. Sramota od človeka, navaden pijanček.

janezvalva_5 ::

hvala.
zanimivo pričevanje.
ne vem, zakaj bi to bila skrivnost še danes?

delavec44 ::

mojsterleo ::

segedin740 je izjavil:

Drugače je pa Hribar med "vojno" celo dezertiral, so ga potem pijančka našli kar doma, in so ga morali na silo spet zvlečt na položaje haha. Ta bo sedaj pameten, uscani posrani pijanček, ki verjetno res ni vedel, kaj se je okoli njega dogajalo. Sramota od človeka, navaden pijanček.

Sej tega niti ne skriva. V oddajah se je velikokrat delal norca iz samega sebe. Norce se je delal tudi Jelinčič... Major Troha ... itd.
Večji problem je v tem, da je imelo od te vojne (teh 100 žrtev) nekaj ljudi zelo veliko profita.... tistih 100 pa bolj malo.

link_up ::

Nov dan in novo dno.
In and Out

Kayzon ::

Kaksni idioti ste kle haha,kr usak je ze anticepilec,rusofil in celo srbofil. Sam da ima drugacno mnenje kot ti,ga popredalckate en dva tri :))

segedin740 ::

janezvalva_5 je izjavil:

hvala.
zanimivo pričevanje.
ne vem, zakaj bi to bila skrivnost še danes?


Ma ja, verjetno imaš prav. Takrat so nam lokalni "uradniki upravne enote v nastajanju" pripravili nek tak pogovor, kaj in kako, in je bilo zaželjeno, da to ostane diskretno. Verjetno zato, ker nekako ne sovpada z uradnim številom žrtev, in bi naše Tojevce preganjali kot "vojne zločince", glede na to, kako prosrbsko je vzdušje še danes, in kako se dogodke poizkuša diskreditirati in pozabiti na "vojno", ki nam je prinesla končno samostojnost.

Sem pa kot nabornik služil vojsko v Cerkljah ob Krki, kjer je bila največja jugo vojašnica, in edina, ki je bila samostojno vzdrževana - imeli so svoje hleve, lasten vodni stolp, polja itd itd... Pa seveda še danes delujoče letališče. In to je bilo razmetano v območju vojašnice- se še danes spominm, da so nas poveljniki držali nazaj, ker so bila vsa vrata, vsa okna, vse take nesumljive lokacije v objektih direktno po hinavsko minirane, z napisi "vratit čemo se mi" in podobno. Smo morali paziti in gledati, če je kje še kakšna bomba ali mina v objektih. To je bilo leta 1999/2000.

Fritz ::

segedin740 je izjavil:

Jaz, moj brat in kolegi smo iz domačega balkona gledali kako sta 2 TOjevca ustrelila izpred vaške lipe armbrust v zgradbo kompleksa, ki je imel načez "logistiko" za brniško letališče. Takrat so ubili 12 jugovojakov, in mi smo z daljnogledom gledali, kako so jih na nosilih ven nosili. TOjevca sta prišla ob reki, mimo naše hiše, po našem dvorišču, prečkala "potok", in izza lipe ustrelila direktno v zid največje zgradbe kompleksa, cca 200 m stran. Po tistem so prileteli jugovojaki s pintzgauerji direktno mimo naše hiše, kakih 20 jih je bilo, in okoli objekta postavili 2 kroga vojakov, ki so potem čepeli cel dan v travi, dokler niso potem vsega evakuirali in se umaknili komplet jugoviči in tiste objekte pustili prazne.

Tega ne bi smel povedat, ker je bila to vojna tajna. Povedal ne bom, kje je to bilo, ker ne smem. Nihče za to ne ve. Samo tisti, ki smo bili iz vasi, in smo videli dogajanje v živo. Upam, da me ne bodo prišli iskat zaradi tega zapisa haha.

Drugače je pa Hribar med "vojno" celo dezertiral, so ga potem pijančka našli kar doma, in so ga morali na silo spet zvlečt na položaje haha. Ta bo sedaj pameten, uscani posrani pijanček, ki verjetno res ni vedel, kaj se je okoli njega dogajalo. Sramota od človeka, navaden pijanček.

Tole je popolna neumnost, če ne kar izmišljotina.

Šlo je za konflikt, JLA še zdaleč ni uporabila vsega, kar je imela in njena naloga v tej fazi ni bila zasesti cele Slovenije temveč samo mejne prehode, zato so sile bile precej omejene.

Za tiste, ki so sodelovali in so nanje streljali je to bila vojna in jaz nisem tisti, ki jim bo govoril nasprotno. Če bi name streljali, bi tudi rekel, da sem bil v vojni.

Specialna vojaška operacija ni nekaj, kar so si izmislili Rusi temveč so to le kopirali od Američanov.

Hribar seveda provocira, kar satiriki počnejo. Provocira pa majhno skupino desničarskih in s politiko povezanih veteranov, ki si želijo prilastiti osamosvojitveno vojno in na ta račun še kaj dodatno zaslužiti (kot, da niso že dovolj).

segedin740 je izjavil:

janezvalva_5 je izjavil:

hvala.
zanimivo pričevanje.
ne vem, zakaj bi to bila skrivnost še danes?


Ma ja, verjetno imaš prav. Takrat so nam lokalni "uradniki upravne enote v nastajanju" pripravili nek tak pogovor, kaj in kako, in je bilo zaželjeno, da to ostane diskretno. Verjetno zato, ker nekako ne sovpada z uradnim številom žrtev, in bi naše Tojevce preganjali kot "vojne zločince", glede na to, kako prosrbsko je vzdušje še danes, in kako se dogodke poizkuša diskreditirati in pozabiti na "vojno", ki nam je prinesla končno samostojnost.

Sem pa kot nabornik služil vojsko v Cerkljah ob Krki, kjer je bila največja jugo vojašnica, in edina, ki je bila samostojno vzdrževana - imeli so svoje hleve, lasten vodni stolp, polja itd itd... Pa seveda še danes delujoče letališče. In to je bilo razmetano v območju vojašnice- se še danes spominm, da so nas poveljniki držali nazaj, ker so bila vsa vrata, vsa okna, vse take nesumljive lokacije v objektih direktno po hinavsko minirane, z napisi "vratit čemo se mi" in podobno. Smo morali paziti in gledati, če je kje še kakšna bomba ali mina v objektih. To je bilo leta 1999/2000.

No, tole je pa potrditev, da lažeš kot pes teče.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

segedin740 ::

Fritz je izjavil:

segedin740 je izjavil:

Jaz, moj brat in kolegi smo iz domačega balkona gledali kako sta 2 TOjevca ustrelila izpred vaške lipe armbrust v zgradbo kompleksa, ki je imel načez "logistiko" za brniško letališče. Takrat so ubili 12 jugovojakov, in mi smo z daljnogledom gledali, kako so jih na nosilih ven nosili. TOjevca sta prišla ob reki, mimo naše hiše, po našem dvorišču, prečkala "potok", in izza lipe ustrelila direktno v zid največje zgradbe kompleksa, cca 200 m stran. Po tistem so prileteli jugovojaki s pintzgauerji direktno mimo naše hiše, kakih 20 jih je bilo, in okoli objekta postavili 2 kroga vojakov, ki so potem čepeli cel dan v travi, dokler niso potem vsega evakuirali in se umaknili komplet jugoviči in tiste objekte pustili prazne.

Tega ne bi smel povedat, ker je bila to vojna tajna. Povedal ne bom, kje je to bilo, ker ne smem. Nihče za to ne ve. Samo tisti, ki smo bili iz vasi, in smo videli dogajanje v živo. Upam, da me ne bodo prišli iskat zaradi tega zapisa haha.

Drugače je pa Hribar med "vojno" celo dezertiral, so ga potem pijančka našli kar doma, in so ga morali na silo spet zvlečt na položaje haha. Ta bo sedaj pameten, uscani posrani pijanček, ki verjetno res ni vedel, kaj se je okoli njega dogajalo. Sramota od človeka, navaden pijanček.

Tole je popolna neumnost, če ne kar izmišljotina.

Šlo je za konflikt, JLA še zdaleč ni uporabila vsega, kar je imela in njena naloga v tej fazi ni bila zasesti cele Slovenije temveč samo mejne prehode, zato so sile bile precej omejene.

Za tiste, ki so sodelovali in so nanje streljali je to bila vojna in jaz nisem tisti, ki jim bo govoril nasprotno. Če bi name streljali, bi tudi rekel, da sem bil v vojni.

Specialna vojaška operacija ni nekaj, kar so si izmislili Rusi temveč so to le kopirali od Američanov.

Hribar seveda provocira, kar satiriki počnejo. Provocira pa majhno skupino desničarskih in s politiko povezanih veteranov, ki si želijo prilastiti osamosvojitveno vojno in na ta račun še kaj dodatno zaslužiti (kot, da niso že dovolj).


Jaz sem to v živo gledal, lahko si pač misliš, da ni res. To ni moj problem. Jaz vem, kaj sem videl, in tudi kasnejša leta, ko nam je ta objekt kot mulcem služil, da smo ga tam pili in zbijali vse živo, ter tudi prehodili vse, vključno z podzemnim zakloniščem. Je pa res, da tega nihče ne ve, ker nismo smeli okoli tega nič govorit, kot sem napisal zgoraj. S strelom direktno v steno hiše z armbrustom, ubili vse ljudi tam notri, bilo jih je 12, ki so jih z nosili nosili ven; moja hiša je stran cca 300-400 metrov, in smo z daljnogledom vse to videli. Prišlo je kakih 20 pinzgauerjev, z vsaj 150 vojaki, ki so potem naredili 2 ogromna kroga kot zaščitni zid okoli objekta. Danes je objekt popolnoma porušen, kot da nikoli ni tam stal; je pa zanimivo, da je mogoče šele kakih 10 let zrušen.

Fritz je izjavil:

segedin740 je izjavil:

Jaz, moj brat in kolegi smo iz domačega balkona gledali kako sta 2 TOjevca ustrelila izpred vaške lipe armbrust v zgradbo kompleksa, ki je imel načez "logistiko" za brniško letališče. Takrat so ubili 12 jugovojakov, in mi smo z daljnogledom gledali, kako so jih na nosilih ven nosili. TOjevca sta prišla ob reki, mimo naše hiše, po našem dvorišču, prečkala "potok", in izza lipe ustrelila direktno v zid največje zgradbe kompleksa, cca 200 m stran. Po tistem so prileteli jugovojaki s pintzgauerji direktno mimo naše hiše, kakih 20 jih je bilo, in okoli objekta postavili 2 kroga vojakov, ki so potem čepeli cel dan v travi, dokler niso potem vsega evakuirali in se umaknili komplet jugoviči in tiste objekte pustili prazne.

Tega ne bi smel povedat, ker je bila to vojna tajna. Povedal ne bom, kje je to bilo, ker ne smem. Nihče za to ne ve. Samo tisti, ki smo bili iz vasi, in smo videli dogajanje v živo. Upam, da me ne bodo prišli iskat zaradi tega zapisa haha.

Drugače je pa Hribar med "vojno" celo dezertiral, so ga potem pijančka našli kar doma, in so ga morali na silo spet zvlečt na položaje haha. Ta bo sedaj pameten, uscani posrani pijanček, ki verjetno res ni vedel, kaj se je okoli njega dogajalo. Sramota od človeka, navaden pijanček.

Tole je popolna neumnost, če ne kar izmišljotina.

Šlo je za konflikt, JLA še zdaleč ni uporabila vsega, kar je imela in njena naloga v tej fazi ni bila zasesti cele Slovenije temveč samo mejne prehode, zato so sile bile precej omejene.

Za tiste, ki so sodelovali in so nanje streljali je to bila vojna in jaz nisem tisti, ki jim bo govoril nasprotno. Če bi name streljali, bi tudi rekel, da sem bil v vojni.

Specialna vojaška operacija ni nekaj, kar so si izmislili Rusi temveč so to le kopirali od Američanov.

Hribar seveda provocira, kar satiriki počnejo. Provocira pa majhno skupino desničarskih in s politiko povezanih veteranov, ki si želijo prilastiti osamosvojitveno vojno in na ta račun še kaj dodatno zaslužiti (kot, da niso že dovolj).

segedin740 je izjavil:

janezvalva_5 je izjavil:

hvala.
zanimivo pričevanje.
ne vem, zakaj bi to bila skrivnost še danes?


Ma ja, verjetno imaš prav. Takrat so nam lokalni "uradniki upravne enote v nastajanju" pripravili nek tak pogovor, kaj in kako, in je bilo zaželjeno, da to ostane diskretno. Verjetno zato, ker nekako ne sovpada z uradnim številom žrtev, in bi naše Tojevce preganjali kot "vojne zločince", glede na to, kako prosrbsko je vzdušje še danes, in kako se dogodke poizkuša diskreditirati in pozabiti na "vojno", ki nam je prinesla končno samostojnost.

Sem pa kot nabornik služil vojsko v Cerkljah ob Krki, kjer je bila največja jugo vojašnica, in edina, ki je bila samostojno vzdrževana - imeli so svoje hleve, lasten vodni stolp, polja itd itd... Pa seveda še danes delujoče letališče. In to je bilo razmetano v območju vojašnice- se še danes spominm, da so nas poveljniki držali nazaj, ker so bila vsa vrata, vsa okna, vse take nesumljive lokacije v objektih direktno po hinavsko minirane, z napisi "vratit čemo se mi" in podobno. Smo morali paziti in gledati, če je kje še kakšna bomba ali mina v objektih. To je bilo leta 1999/2000.

No, tole je pa potrditev, da lažeš kot pes teče.


Tvoj problem, če ne verjameš. L 2000 sem bil star 23 let, in sem služil vojašno v Cerkljah ob Krki. Bil sem najstarejši v svojem vodu, in poveljeval mi je poveljnik Škulj in poveljnik Baznik. Ko so pobili rtiste jugovojake, sem bil star 14 let. Ne vem, zakaj misliš, da lažem. In se s tem tudi ne bom obremenjeval.

Zgodovina sprememb…

glomp!Gomp1 ::

Barbarpapa2 je izjavil:


Pri nas doma je bilo zanimivo, kako smo reagirali ta takratno dogajanje pri nas doma (sem iz MB). Mene je bilo precej strah, ob alarmih sem šal v klet. Oče ni šel nikamor, na koncu je tudi on bil mnenja, da smo imeli izredno srečo in da to še ni bila "prava" vojna. Sam je preživel drugo svetovno vojno, proti njenemu koncu je bil dovolj star, da je osebno okusil, kako zgleda, ko gre zares...

Ma ja, mi smo tarok igrali na klopcah pred blokom, ko so vojaški avioni preletavali Ljubljano in se nekaj igrali z zvočnim zidom. Foter je sicer kasneje dobil živčni izpad, da nisem domov prišel ampak dejansko ni bilo nič posebnega ni bilo vse skupaj, ne rečem, da ne bi mogla biti pizdarija, ampak pač ni bila. In to kar danes razni zavrženi primitivci od politikov delajo iz tega je smešno.

"Bilo pa prošlo" in ne rabimo nobenih romanov pisati o tem, pač ni bilo nič posebnega. Lahko bi bilo, ampak NI BILO.

Zgodovina sprememb…

segedin740 ::

[

glomp!Gomp1 je izjavil:

Barbarpapa2 je izjavil:


Pri nas doma je bilo zanimivo, kako smo reagirali ta takratno dogajanje pri nas doma (sem iz MB). Mene je bilo precej strah, ob alarmih sem šal v klet. Oče ni šel nikamor, na koncu je tudi on bil mnenja, da smo imeli izredno srečo in da to še ni bila "prava" vojna. Sam je preživel drugo svetovno vojno, proti njenemu koncu je bil dovolj star, da je osebno okusil, kako zgleda, ko gre zares...

Ma ja, mi smo tarok igrali na klopcah pred blokom, ko so vojaški avioni preletavali Ljubljano in se nekaj igrali z zvočnim zidom. Foter je sicer kasneje dobil živčni izpad, da nisem domov prišel ampak dejansko ni bilo nič posebnega ni bilo vse skupaj, ne rečem, da ne bi mogla biti pizdarija, ampak pač ni bila. In to kar danes razni zavrženi primitivci od politikov delajo iz tega je smešno.

"Bilo pa prošlo" in ne rabimo nobenih romanov pisati o tem, pač ni bilo nič posebnega. Lahko bi bilo, ampak NI BILO.


To je bilo verjetno takrat, ko so z migi 29 bombardirali oddajnik na Krvavcu. Gledal tudi to.

Zgodovina sprememb…

glomp!Gomp1 ::

segedin740 je izjavil:

glomp!Gomp1 je izjavil:

Barbarpapa2 je izjavil:


Pri nas doma je bilo zanimivo, kako smo reagirali ta takratno dogajanje pri nas doma (sem iz MB). Mene je bilo precej strah, ob alarmih sem šal v klet. Oče ni šel nikamor, na koncu je tudi on bil mnenja, da smo imeli izredno srečo in da to še ni bila "prava" vojna. Sam je preživel drugo svetovno vojno, proti njenemu koncu je bil dovolj star, da je osebno okusil, kako zgleda, ko gre zares...

Ma ja, mi smo tarok igrali na klopcah pred blokom, ko so vojaški avioni preletavali Ljubljano in se nekaj igrali z zvočnim zidom. Foter je sicer kasneje dobil živčni izpad, da nisem domov prišel ampak dejansko ni bilo nič posebnega ni bilo vse skupaj, ne rečem, da ne bi mogla biti pizdarija, ampak pač ni bila. In to kar danes razni zavrženi primitivci od politikov delajo iz tega je smešno.

"Bilo pa prošlo" in ne rabimo nobenih romanov pisati o tem, pač ni bilo nič posebnega. Lahko bi bilo, ampak NI BILO.


To je bilo verjetno takrat, ko je jugovojska z migi 29 bombardirala oddajnik na Krvavcu. Tudi mi smo to v živo gledali.


Ne, mislim, da je bilo to čisto na začetku, ko so nekaj težili z avioni, pa so potem raje odnehali, ker je bila prevelik možnost, da bi jih sestrelili. Moša Pijade je bila obkoljena in na drugi strani si videl JLA vojake, da jim je do konca dol viselo za situacijo in se jim sploh ni dalo ukvarjati z vsem skupaj. Pač naslednji moment, ko bi se lahko predali bi se in šli nazaj domov. Danes se pa dela iz tega ne vem kakšno sceno, ma mogoče je bil kakšen poveljnik zainteresiran, da bi delal sranje ampak mu je bilo po mojem od vsega začetka jasno, da nima šans, ni zanimalo ne njegovih vojakov okrog vojašnic je pa itak bil obroč TOjevecev, ki jim tudi ni ravno dišalo, da zakuhajo kakšno štalo.

Samo razni teoretični cepci tipa JJ so pa hoteli na aufbix ampak itak je bilo ostalih toliko, da njegovih izpadov k sreči niso jemali resno. Ker to, da je cepec hotel napasti vojašnice, bi bila pa cela pizdarija, kar naenkrat ne bi bili TOjevci več branitelji ampak agresorji in seveda bi se vojska branila. Od takrat cepca od Janše ne morem več videti, butast povzpetnik, ki mu nič ni jasno razen lastne koristi. Mi je bilo vedno žal, da sem na roški protesiral, mar bi ga zaprli, prebutali in zakopali na neoznačeni lokaciji, fucking FDVjevec zmešani.

Zgodovina sprememb…

borut_p ::

Osamosvojitvene vojne ni bilo, ker je bilo vse ze dogovorjeno s strani Milosevic-Kucan.
Kar je bilo je bilo enostransko dogajanje generalov jna, ki se z dogovorom niso strinjali - zato so tudi poleteli migi nad slo, vendar so jih ustavili sami.
Nasi so se sli neke pokalice v gozdovih, verjamem da so bili sami pripravljeni na spopade - cez kolpo je bilo kar nekaj tankov skritih in pripravljenih.
Ko so se glave ohladile, so se obrnili, bistvo so potem fasali hrvati

segedin740 ::

glomp!Gomp1 je izjavil:

segedin740 je izjavil:

glomp!Gomp1 je izjavil:

Barbarpapa2 je izjavil:


Pri nas doma je bilo zanimivo, kako smo reagirali ta takratno dogajanje pri nas doma (sem iz MB). Mene je bilo precej strah, ob alarmih sem šal v klet. Oče ni šel nikamor, na koncu je tudi on bil mnenja, da smo imeli izredno srečo in da to še ni bila "prava" vojna. Sam je preživel drugo svetovno vojno, proti njenemu koncu je bil dovolj star, da je osebno okusil, kako zgleda, ko gre zares...

Ma ja, mi smo tarok igrali na klopcah pred blokom, ko so vojaški avioni preletavali Ljubljano in se nekaj igrali z zvočnim zidom. Foter je sicer kasneje dobil živčni izpad, da nisem domov prišel ampak dejansko ni bilo nič posebnega ni bilo vse skupaj, ne rečem, da ne bi mogla biti pizdarija, ampak pač ni bila. In to kar danes razni zavrženi primitivci od politikov delajo iz tega je smešno.

"Bilo pa prošlo" in ne rabimo nobenih romanov pisati o tem, pač ni bilo nič posebnega. Lahko bi bilo, ampak NI BILO.


To je bilo verjetno takrat, ko je jugovojska z migi 29 bombardirala oddajnik na Krvavcu. Tudi mi smo to v živo gledali.


Ne, mislim, da je bilo to čisto na začetku, ko so nekaj težili z avioni, pa so potem raje odnehali, ker je bila prevelik možnost, da bi jih sestrelili. Moša Pijade je bila obkoljena in na drugi strani si videl JLA vojake, da jim je do konca dol viselo za situacijo in se jim sploh ni dalo ukvarjati z vsem skupaj. Pač naslednji moment, ko bi se lahko predali bi se in šli nazaj domov. Danes se pa dela iz tega ne vem kakšno sceno, ma mogoče je bil kakšen poveljnik zainteresiran, da bi delal sranje ampak mu je bilo po mojem od vsega začetka jasno, da nima šans, ni zanimalo ne njegovih vojakov okrog vojašnic je pa itak bil obroč TOjevecev, ki jim tudi ni ravno dišalo, da zakuhajo kakšno štalo.

Samo razni teoretični cepci tipa JJ so pa hoteli na aufbix ampak itak je bilo ostalih toliko, da njegovih izpadov k sreči niso jemali resno. Ker to, da je cepec hotel napasti vojašnice, bi bila pa cela pizdarija, kar naenkrat ne bi bili TOjevci več branitelji ampak agresorji in seveda bi se vojska branila. Od takrat cepca od Janše ne morem več videti, butast povzpetnik, ki mu nič ni jasno razen lastne koristi.


ok, ok.....

Se pa spomniš, ko so bombardirali oddajnik na Krvavcu, in tuljenje siren? Verjetno je to bilo malce kasneje.

glomp!Gomp1 ::

segedin740 je izjavil:


Se pa spomniš, ko so bombardirali oddajnik na Krvavcu, in tuljenje siren? Verjetno je to bilo malce kasneje.


Itak, da se spomnim, samo ne spomnim se točnega zaporedja dogodkov, je že nekaj vode preteklo vmes. Ampak ja, by the book, najprej uničiš komunikacijske kanale ampak pri temu je tudi ostalo.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

segedin740 je izjavil:


Se pa spomniš, ko so bombardirali oddajnik na Krvavcu, in tuljenje siren? Verjetno je to bilo malce kasneje.

Se spomnim. Gledal v živo.

So ga falili. Nalašč. Ker so leteli slovenski piloti. Z letali z napačno oborožitvijo.

Par lukenj je bilo v stolpu. Nepomembno za delovanje.

Videl tudi letališče kako so ga "bombardirali". Slabo. Ker ga niso hoteli razbiti. Tisto obstreljeno Adriino letalo je še letelo v Francijo na popravilo.

Lahko bi ga zravnali z zemljo.

Pa še kar nekaj primerov tega je po Sloveniji, ko so nalašč zgrešili.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

segedin740 ::

Invictus je izjavil:

segedin740 je izjavil:


Se pa spomniš, ko so bombardirali oddajnik na Krvavcu, in tuljenje siren? Verjetno je to bilo malce kasneje.

Se spomnim. Gledal v živo.

So ga falili. Nalašč. Ker so leteli slovenski piloti. Z letali z napačno oborožitvijo.

Par lukenj je bilo v stolpu. Nepomembno za delovanje.

Videl tudi letališče kako so ga "bombardirali". Slabo. Ker ga niso hoteli razbiti. Tisto obstreljeno Adriino letalo je še letelo v Francijo na popravilo.

Lahko bi ga zravnali z zemljo.

Pa še kar nekaj primerov tega je po Sloveniji, ko so nalašč zgrešili.


ja, imaš prav, takrat je oddajnik še vedno nemoteno deloval. Nekaj so ga mitraljirali, nisem pa vedel, da so falili zanalašč, in da sta pilota bila Slovenca. Za letališče pa ne vem - katero to? Brnik?

glomp!Gomp1 ::

Invictus je izjavil:

segedin740 je izjavil:


Se pa spomniš, ko so bombardirali oddajnik na Krvavcu, in tuljenje siren? Verjetno je to bilo malce kasneje.

Se spomnim. Gledal v živo.

So ga falili. Nalašč. Ker so leteli slovenski piloti. Z letali z napačno oborožitvijo.

Par lukenj je bilo v stolpu. Nepomembno za delovanje.

Videl tudi letališče kako so ga "bombardirali". Slabo. Ker ga niso hoteli razbiti. Tisto obstreljeno Adriino letalo je še letelo v Francijo na popravilo.

Lahko bi ga zravnali z zemljo.

Pa še kar nekaj primerov tega je po Sloveniji, ko so nalašč zgrešili.


Seveda, ker je bila cela zadeva zaigrana za preostalo SFRJ, pač nekaj so morali pokazati, dejansko pa je pri celotni osamosvojitveni "vojni" zmagala politika. Ne me jebat, Hrvaška in BiH sta bili razfukani, Slovenija pa je imela prasko ali dve. Koga farbajo.

Mimogrede, priporočam film "Kako počeo rat na mom otoku". Mislim, da ni daleč od resnice v slovenski "vojni", čeprav je hrvaška komedija.

https://www.imdb.com/title/tt0116739/

Zgodovina sprememb…

Fritz ::

segedin740 je izjavil:


Tvoj problem, če ne verjameš. L 2000 sem bil star 23 let, in sem služil vojašno v Cerkljah ob Krki. Bil sem najstarejši v svojem vodu, in poveljeval mi je poveljnik Škulj in poveljnik Baznik. Ko so pobili rtiste jugovojake, sem bil star 14 let. Ne vem, zakaj misliš, da lažem. In se s tem tudi ne bom obremenjeval.

Lažeš brez sence dvoma, ker leta 2000 v Sloveniji ni bilo več vojašnice, kjer bi urili nabornike ob prisotnosti min ali neeksplodiranih eksplozivnih sredstev. Tega po vojni nikoli niso dovolili, če vojašnica ni bila razminirana in pregledana. So pa stražili objekte, ki še niso bili razminirani.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

c3p0 ::

segedin740 je izjavil:


ja, imaš prav, takrat je oddajnik še vedno nemoteno deloval. Nekaj so ga mitraljirali, nisem pa vedel, da so falili zanalašč, in da sta pilota bila Slovenca. Za letališče pa ne vem - katero to? Brnik?


Ubili pa civiliste na Brniku, parkirišče, npr. avstrijska novinarja.

Invictus ::

c3p0 je izjavil:

segedin740 je izjavil:


ja, imaš prav, takrat je oddajnik še vedno nemoteno deloval. Nekaj so ga mitraljirali, nisem pa vedel, da so falili zanalašč, in da sta pilota bila Slovenca. Za letališče pa ne vem - katero to? Brnik?


Ubili pa civiliste na Brniku, parkirišče, npr. avstrijska novinarja.

Na stolp so iztrelili tiste nevodene raketer. Če bi ga hoteli razstreliti, bi nanj vrgli 500 kilske bombe.

Ja, Brnik.

Tudi streljanje na avstrijska novinarja sem gledal, kako so jih postrelili. Pač tam z enega kozolca.

Debila sta se šla vozit po pisti direktno tankom pred nos, ki so bili tam v gmajni ob pisti. Pač debila... Tankisti pa pač malo živčni kot bi bil vsak smrkavec v vojni, kjer poka okoli tebe... Pa sta šla med ciprese zaradi članka...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je Zoki poštenjak ali baraba? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
66774123 (1106) solatko
»

Bo Golobova vlada blokirala pristop Finske in Švedske k zvezi Nato (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13715241 (9757) Unchancy
»

Slovenski intelektualci pozivajo Pahorja k odstopu - kdo je intelektualec? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10213111 (10354) nevone
»

Film "Neizstreljeni naboj" na RTVS

Oddelek: Sedem umetnosti
246790 (5908) The Player

Referendum o arbitraži (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Problemi človeštva
2340205846 (168763) Ziga Dolhar

Več podobnih tem