» »

Slovenski intelektualci pozivajo Pahorja k odstopu - kdo je intelektualec?

Slovenski intelektualci pozivajo Pahorja k odstopu - kdo je intelektualec?

«
1
2 3

Jan50 ::

Kot že naslov pove, me je k razmišljanju pripeljalo vprašanje, kdo je intelektualec. Je potrebno, da si doktor znanosti? Se lahko sam oceniš za intelektualca ali te mora oklicati družba? Ali kaj drugega?

Vazelin ::

ki so ga med drugim podpisali tudi Svetlana Slapšak, Vlado Miheljak, Boris Vezjak, Rudi Rizman in Milica Antić Gaber.

sami top tier intelektualci. sploh nič politično motivirani:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

vostok_1 ::

Pri nas so običajno intelektualci tisti, ki povsot lepijo rdečo zvezdo ali srp in kladivo.
Ostale se ne priznava.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Jarno ::

Doktorat ne škodi, verjetno pa so podpisniki bolj družboslovne narave.
Je pa res, da je Pahor tukaj deloval avtoritarno, mimo svojih pristojnosti in vplival na mnenje o Sloveniji.
Koristi ne bo. :)
#65W!

dronyx ::

Jaz se nimam za intelektualca, pa zanesljivo sodim med 1% najinteligentnejših v tej državi. To samo priča o tem, koliko pametnih je od tu že odšlo in mnogi še bodo.

Poldi112 ::

> pa zanesljivo sodim med 1% najinteligentnejših v tej državi

In na podlagi katerih podatkov si naredil ta zaključek?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

dronyx ::

Poldi112 je izjavil:

> pa zanesljivo sodim med 1% najinteligentnejših v tej državi

In na podlagi katerih podatkov si naredil ta zaključek?

Integracija, interpolacija in na koncu še odvodnjavanje. Srednjeveška matematika tako rekoč.

MrStein ::

dronyx je izjavil:

Jaz se nimam za intelektualca, pa zanesljivo sodim med 1% najinteligentnejših v tej državi. To samo priča o tem, koliko pametnih je od tu že odšlo in mnogi še bodo.

See what you did there... ;)

Jan50 je izjavil:

Kot že naslov pove, me je k razmišljanju pripeljalo vprašanje, kdo je intelektualec.

Točno to sem jaz tudi pomislil ob branju iste novice. Grem poiskat odgovor...

SSKJ pravi na kratko: kdor opravlja umsko, zlasti ustvarjalno delo
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Utk ::

Če bi bli intelektualci tudi vsaj malo inteligentni, bi razumeli kaj je hotel Pahor povedat. Lahko so nekateri, ali pa vsi, zelo za to, da se sprejme Turčijo in Ukrajino v EU, pa vseeno je dejstvo, da na to v doglednem času ne morejo računat. Z Erdoganom _nikoli_, pa ni rečeno da ne bo po njem kdo še hujši, Ukrajina pa tudi mora rešit probleme z Rusijo. Tudi če zanemarimo vse druge majhne podrobnosti, katere smo mi odpravljali 10 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

louser ::

Če kaj intelekta bi imeli, bi težave reševali v parlamentu.

zee ::

Intelekt je v politiki, posebej slovenski, sila redka ptica.

Zato vrhuška simpatizira z Rusi, čeravno gospodarstvo ustvari večji del posla z (gnilimi) kapitalisti na Zahodu.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Bwaze6 ::

vostok_1 je izjavil:

Pri nas so običajno intelektualci tisti, ki povsot lepijo rdečo zvezdo ali srp in kladivo.
Ostale se ne priznava.


Ja, saj vsi vemo, da so intelektualci v resnici tisti pravi desnousmerjeni domoljubi, ki "povsod" pišejo s "t"...

kjut ::

Tegale sem se spomnu, ko sem videl naslov sem verjel da je od Einsteina pa ni, torej:

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

Charles Bukowski

Stalinovic ::

Intelektualec, oz. nima fizične moči da bi zamenjal žarnico.

cvalsr ::

Navajam:
Integracija, interpolacija in na koncu še odvodnjavanje.
Komentiram:
Integracija / integriranje in interpolacija / interpoliranje sta najbolj znana iz matematike. Odvajanje meteornih voda, hidromelioracije, celo urejanje hudournikov pa ...? Razen, če si mislil "odvajanje", to bi po logiki ustrezalo.

Navajam:
Ostale se ne priznava.
Komentiram:
Ostalih se ne priznava (2. sklon).

Intelektualci naj bi vsaj znali slovensko. Na tem forumu pa zgleda, da smo vsi v dronixovih 99 procentih, vključno z njim! Pa sta tole zelo blaga oziroma manj drastična primera.
Glede na polpismene zmazke z vključevanjem nepotrebnega angleškega afnanja najmanj polovice sodelujočih bi sklepal, da smo tule zbrani tisti iz čisto spodnjega odstotka Gaussove krivulje, "s posebnimi potrebami".
Se opravičujem za sitnarjenje, ampak včasih mi dvigne pokrovko in se moram malce izpihat.
Ali se ne bi vsaj toliko potrudili, da nebi zgledali polpismeni bebci ?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cvalsr ()

Stalinovic ::

cvalsr je izjavil:


Intelektualci naj bi vsaj znali slovensko.


Tipičen ksenofob. Žalostno da ima Slovenija v 2019 take ljudi, sploh po temu ko so naši predniki izropali planet.

dronyx ::

cvalsr je izjavil:

Navajam:
Integracija, interpolacija in na koncu še odvodnjavanje.
Komentiram:
Integracija / integriranje in interpolacija / interpoliranje sta najbolj znana iz matematike. Odvajanje meteornih voda, hidromelioracije, celo urejanje hudournikov pa ...? Razen, če si mislil "odvajanje", to bi po logiki ustrezalo.

Ena izmed značilnosti intelektualcev je, da ne razumejo humorja. Torej ti po tem kriteriju nedvomno sodiš med intelektualce.

kjut ::

ti se kar trudi fante, nekateri so videli dovolj sprenevedanja v tej ljubi Sl.

dronyx ::

Jarno je izjavil:

Doktorat ne škodi, verjetno pa so podpisniki bolj družboslovne narave.

LOL! Pri nas ljudje dobijo doktorate za izdelke, ki so podobni seminarskim nalogam v srednji šoli. Poznam "doktorja", ki trese pri tiskalniku razvijalno enoto, če ta slabo printa. Res, to pa je intelektualna elita.

Master_Yoda ::

Stalinovic je izjavil:

cvalsr je izjavil:


Intelektualci naj bi vsaj znali slovensko.


Tipičen ksenofob. Žalostno da ima Slovenija v 2019 take ljudi, sploh po temu ko so naši predniki izropali planet.



Kateri nasi predniki so izropali planet ?
Dovie'andi se tovya sagain.

WhiteAngel ::

Jarno je izjavil:

Je pa res, da je Pahor tukaj deloval avtoritarno, mimo svojih pristojnosti in vplival na mnenje o Sloveniji.
Koristi ne bo. :)


Pahorja ne maram, me je pa tokrat presenetil s svojo pokončno držo. Ne vem, s čim se mu je leta 2015 Erdogan tako zameril? Mnenje o Sloveniji naj kar razširi, ker večina Slovencev (in Evropejcev) ne podpira vstopa Turčije v EU: kršenje človekovih pravic, izsiljevanje EU, likvidacija opozicije ... to niso evropske vrednote in EU ni samo Nemčija in njeno turško volilno telo. Pahor je tokrat ob pravem času vrgel kost.

Za samooklicane intelektualce je pa škoda izgubljat besed.

neverlucky ::

cvalsr je izjavil:

Navajam:
Integracija, interpolacija in na koncu še odvodnjavanje.
Komentiram:
Integracija / integriranje in interpolacija / interpoliranje sta najbolj znana iz matematike. Odvajanje meteornih voda, hidromelioracije, celo urejanje hudournikov pa ...? Razen, če si mislil "odvajanje", to bi po logiki ustrezalo.

Navajam:
Ostale se ne priznava.
Komentiram:
Ostalih se ne priznava (2. sklon).

Intelektualci naj bi vsaj znali slovensko. Na tem forumu pa zgleda, da smo vsi v dronixovih 99 procentih, vključno z njim! Pa sta tole zelo blaga oziroma manj drastična primera.
Glede na polpismene zmazke z vključevanjem nepotrebnega angleškega afnanja najmanj polovice sodelujočih bi sklepal, da smo tule zbrani tisti iz čisto spodnjega odstotka Gaussove krivulje, "s posebnimi potrebami".
Se opravičujem za sitnarjenje, ampak včasih mi dvigne pokrovko in se moram malce izpihat.
Ali se ne bi vsaj toliko potrudili, da nebi zgledali polpismeni bebci ?!


Zal te ne razumem, zakaj zahtevas, da so intelektualci nujno druzboslovci, se vec, da obvladajo slovenscino?

Raptor F16 ::

Človek, ki samega sebe okliče za intelektualca, običajno to ni.

Prej zablojen narcis z "alternativnim" mnenjem. V osnovi enako ali bolj zahojen kot "neuki", le da njegov besedni zaklad premore omejen nabor dodatnih visokoletečih izrazov (slednji so pogosto napačno uporabljani).

dronyx je izjavil:



Ena izmed značilnosti intelektualcev je, da ne razumejo humorja. Torej ti po tem kriteriju nedvomno sodiš med intelektualce.


Humor je domena inteligentnih.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Raptor F16 je izjavil:

Humor je domena inteligentnih.

Mi reče sodelavka, da ji tiskalnik že zelo slabo tiska in da ga je že stresla (misli seveda toner).
Jaz ji na to odvrnem, da je to tako po moško povedala.
Ona me pa zabije nazaj, da če bi po moško povedala, bi rekla otresla!

Se komu od vas "intelektualcev" to zdi smešno? :|

neverlucky ::

Tako kot si povedal, mi ni smesno. Je pa seveda zelo odvisno, kako je tale sodelavka tole foro povedala. V realni situaciji je mogoce dobro izpadlo.

telexdell ::

Stalinovic je izjavil:

cvalsr je izjavil:


Intelektualci naj bi vsaj znali slovensko.


Tipičen ksenofob. Žalostno da ima Slovenija v 2019 take ljudi, sploh po temu ko so naši predniki izropali planet.

Narod zaznamuje kultura, jezik, pripadnost... Pričakovanje, da bo Slovenec znal slovensko označiti za tipično ksenofobijo je največji kretenizem.
Če pa tujci napadajo našega predsednika je pa to napad na vse Slovence in se moramo temu vsi, kateri nismo kolaboranti in izdajalci odločno upreti.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

          ::

cvalsr je izjavil:

Ali se ne bi vsaj toliko potrudili, da nebi zgledali polpismeni bebci ?!


kaj si pa pričakoval od foruma vsevednih bebcev?

sandmat ::

Raptor F16 je izjavil:

Človek, ki samega sebe okliče za intelektualca, običajno to ni.

Prej zablojen narcis z "alternativnim" mnenjem. V osnovi enako ali bolj zahojen kot "neuki", le da njegov besedni zaklad premore omejen nabor dodatnih visokoletečih izrazov (slednji so pogosto napačno uporabljani).

dronyx je izjavil:



Ena izmed značilnosti intelektualcev je, da ne razumejo humorja. Torej ti po tem kriteriju nedvomno sodiš med intelektualce.


Humor je domena inteligentnih.

le kam spada sarkazem?

Raptor F16 ::

dronyx je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Humor je domena inteligentnih.

Mi reče sodelavka, da ji tiskalnik že zelo slabo tiska in da ga je že stresla (misli seveda toner).
Jaz ji na to odvrnem, da je to tako po moško povedala.
Ona me pa zabije nazaj, da če bi po moško povedala, bi rekla otresla!

Se komu od vas "intelektualcev" to zdi smešno? :|


Bedno je izpadlo, ker te je šla popravljat. Ženska zamorila vzdušje.

sandmat je izjavil:


le kam spada sarkazem?


Pod samoobrambo.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

Stalinovic je izjavil:

cvalsr je izjavil:


Intelektualci naj bi vsaj znali slovensko.


Tipičen ksenofob. Žalostno da ima Slovenija v 2019 take ljudi, sploh po temu ko so naši predniki izropali planet.

to ni nobeno ksenofobstvo ampak ljubezen do lastnega naroda in jezika; torej narodne identitete.
seveda vam to ne gre v glavo (prav tako slapšakovi & co ki NI slovenka a bi rada zapovedovala kaj naj slovenci govorimo in mislimo), ker bi radi tiranijo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Phantomeye ::

dronyx je izjavil:

Jarno je izjavil:

Doktorat ne škodi, verjetno pa so podpisniki bolj družboslovne narave.

LOL! Pri nas ljudje dobijo doktorate za izdelke, ki so podobni seminarskim nalogam v srednji šoli. Poznam "doktorja", ki trese pri tiskalniku razvijalno enoto, če ta slabo printa. Res, to pa je intelektualna elita.


A lahko linkaš kakšen doktorat, ki je podoben seminarski v srednji šoli? Res me zanima kako to zgleda.

Utk ::

Humor je domena inteligentnih.

To je res. Samo da intelektualci nimajo kaj dost z inteligenco. Če pogledaš najboljše komike, so vsi zelo pametni, dvomim pa da jih bi kdo oklical ravno za intelektualce. Razen nekateri, ki sami zase to mislijo. In niso niti tako dobri.

neverlucky ::

Po resnici povedano, prva asociacija na besedo intelektualec pri meni je: Marcel Stefancic.

Zgodovina sprememb…

Cruz ::

neverlucky je izjavil:

Po resnici povedano, prva asociacija na besedo intelektualec pri meni je: Marcel Stefancic.
Meni pa se je zameril, ko sem gledal nek intervju s sogovornikom iz alternativne scene(psevdoznanosti). Ni ohranil neko zdravo distanco ter kazal radovednost(čeprav je bil avtor seveda full of bs), ampak se je obnašal skrajno ošabno ter postavljal tudi vprašanja na zelo nizkem, zaničevalnem nivoju.

Torej: Zame je intelektualec tisti, ki ga zanima resnica v najglobljem smislu, je (racionalno) radoveden in odprt do različnih mnenj, stališč.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

pegasus ::

Meni so svojčas razložili, da mora biti domači intelektualec najmanj dopisni član SAZU. A nikoli nisem imel priložnosti preveriti, koliko je resnice na tem in koliko je to šala.

Glugy ::

V primerjavi z Pahorjem je skoraj vsak intelektualec : D

dronyx ::

neverlucky je izjavil:

Po resnici povedano, prva asociacija na besedo intelektualec pri meni je: Marcel Stefancic.

Če je to intelektualec, potem sta absolutno intelektualca tudi oba Jankovićeva sinova. :))

Zgodovina sprememb…

Bellzmet ::

neverlucky je izjavil:

Po resnici povedano, prva asociacija na besedo intelektualec pri meni je: Marcel Stefancic.


Kar veliko pove o tvojem intelektu.

Phantomeye ::

Vidim, da si vsak po svoje predstavlja kaj je intelektualec in na podlagi takšnega subjektivnega dojemanja težko debatiraš o takšni temi, IMO.

Jarno ::

Intelektualci bi lahko bili tudi pretežno izobraženi spremljevalci družbenega dogajanja, ki so nase opozorili s svojim statusom, dosežki oz. mnenji.
#65W!

c3p0 ::

Dandanes je intelektualec pogosto sinonim za bullshitterja.

Bellzmet ::

Če si intelektualec potem bullshiterja takoj prepoznaš, če ga pa ne pa nisi intelektualec:)

zavajon ::

Utk je izjavil:

Če bi bli intelektualci tudi vsaj malo inteligentni, bi razumeli kaj je hotel Pahor povedat. Lahko so nekateri, ali pa vsi, zelo za to, da se sprejme Turčijo in Ukrajino v EU, pa vseeno je dejstvo, da na to v doglednem času ne morejo računat. Z Erdoganom _nikoli_, pa ni rečeno da ne bo po njem kdo še hujši, Ukrajina pa tudi mora rešit probleme z Rusijo. Tudi če zanemarimo vse druge majhne podrobnosti, katere smo mi odpravljali 10 let.

Če bi Pahor rekel, da je ovira za Turčijo Erdogan in za Ukrajino odnosi z Rusijo, bi njegova izjava zvenela drugače, ker bi vsebovala argumente, zato poziva k odstopu verjetno ne bi bilo. ampak pahor je izjavil, da je apriori proti vstopu Turčije in Ukrajine. Kar je tudi v nasprotju s stališči vlade. Se mi pa zdi ta odziv nekoliko pretiran, ker vsi vemo, da Pahor pač blekne, kar mu pride na misel, kakšnega razmišljanja žal ne premore.

Master_Yoda ::

Ali pa ni rekel nalasc, da ga nebi Erdogan/Putin ob naslednjem meetingu grdo gledala.
Dovie'andi se tovya sagain.

Utk ::

zavajon je izjavil:

Utk je izjavil:

Če bi bli intelektualci tudi vsaj malo inteligentni, bi razumeli kaj je hotel Pahor povedat. Lahko so nekateri, ali pa vsi, zelo za to, da se sprejme Turčijo in Ukrajino v EU, pa vseeno je dejstvo, da na to v doglednem času ne morejo računat. Z Erdoganom _nikoli_, pa ni rečeno da ne bo po njem kdo še hujši, Ukrajina pa tudi mora rešit probleme z Rusijo. Tudi če zanemarimo vse druge majhne podrobnosti, katere smo mi odpravljali 10 let.

Če bi Pahor rekel, da je ovira za Turčijo Erdogan in za Ukrajino odnosi z Rusijo, bi njegova izjava zvenela drugače, ker bi vsebovala argumente, zato poziva k odstopu verjetno ne bi bilo. ampak pahor je izjavil, da je apriori proti vstopu Turčije in Ukrajine. Kar je tudi v nasprotju s stališči vlade. Se mi pa zdi ta odziv nekoliko pretiran, ker vsi vemo, da Pahor pač blekne, kar mu pride na misel, kakšnega razmišljanja žal ne premore.

"Intelektualci" mu očitajo, da ni bil politično korekten, ker rekel ni nič takega, kar ne bi VSI vedeli, ti bi pa rad, da je še bolj politično nekorekten.

Phantomeye je izjavil:

Vidim, da si vsak po svoje predstavlja kaj je intelektualec in na podlagi takšnega subjektivnega dojemanja težko debatiraš o takšni temi, IMO.

Ravno zato lahko debatiraš. O stvari, ki ima jasno definicijo, težko kaj debatiraš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Bellzmet ::

Telim intelektualcem zgleda niso jasne zadeve v zvezi z Ukrajino in Turčijo. In jim gre sedaj na živce ker Pahor (ki ga marsikdo ne smatra za intelektualca) očitno te zadeve razume bolj kot oni.

feryz ::

Intelektualec je oseba, ki je dovolj močna, da drugim vsili svoje prepričanje in svojo resnico.
Zato ga imajo za intelektualca. Ne zaradi izobrazbe ali pravilnosti njegovih domnev.

xlab ::

Se preden sem kliknil na clanek sem bil 100% da je "darko strajn" podisan. "intelektualci"

Vazelin ::

Saj se približno pričakuje kdo so ti intelektualci, ko gre za objavo v Mladini.
Podobno kot veš, katere intelektualce pričakovati, ko so intelektualci omenjeni v Reporterju.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

xlab ::

Ziga turk valda :D
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SLOVENIJA , politika, volitve, predsedniške volitve

Oddelek: Problemi človeštva
428253 (7075) Kamran
»

Pay Pal balance vračilo denarja na TRR

Oddelek: Loža
164859 (4440) clip
»

Prepisani, nadaljevanka vseh nadaljevank?

Oddelek: Sedem umetnosti
396500 (5317) guest #44

Več podobnih tem