» »

Bo Golobova vlada blokirala pristop Finske in Švedske k zvezi Nato

Bo Golobova vlada blokirala pristop Finske in Švedske k zvezi Nato

«
1
2 3

lynxslo5 ::

Švedska in Finska resno razmišljata, da bi v kratkem pristopili k zvezi NATO. Pristop teh dveh držav morajo ratificirati vse države članice, vključno s Slovenijo. V Sloveniji se je sedaj zamenjala oblast in v kratkem bomo dobili veliko bolj prorusko vlado, kot smo jo imeli do sedaj. Pomemben člen nove vlade je tudi stranka Levica, ki je izrazito pro ruska in anti NATO stranka. Miha Kordiš je na svojem facebook profilu že problematiziral vstop Švedske in Finske v zveto NATO. Kaj mislite, kam se bo obrnil Robert Golob. Ali se bo podredil zahtevam koalicijske stranke Levica in velikega rusofila ter glavnega botra Milana Kučana, ki mu je pomagal na oblast? Ali bo Slovenija res blokirala dve miroljubni in demokratičmni državi, kot sta Finska in Švedska in se postavila na stran ruskega imperialnega fašizma, ki trga Ukrajino? Si Slovenija lahko privošči tako mednarodno sramoto?

Unilseptij ::

blokirala jih bo ze Turcija... in to z ocitnim razlogom, da se varnost obstojecih NATO clanic s tem ne bo povecala, kar je zame edini pravi razlog za siritev NATA, vse ostalo so ekspanzionisticne teznje vojaskih jastrebov in prepotentnih politikov.

lynxslo5 ::

Torej bosta Golob in Erdogan kontra Švedski in Finski ter ostali civilizirani Evropi?

trancer01 ::

Nori Evropi.

Miki N ::

Orby pa Erdo sta čist drugačne vrste ... no tiča.. od Goloba. :))

V Sloveniji trenutno ni enega politika, ki ne bi bil naročen na "software update", ki pridejo od EU - če bo direktiva, da se ratificira, bo tudi Golob ratificiral. Kot bi recimo takoj tudi Lukec, mimogrede.

tomlin ::

Pa od kje tebi to? Iz slovenskih novic?haha :D:D:)):))

Unilseptij je izjavil:

blokirala jih bo ze Turcija... in to z ocitnim razlogom, da se varnost obstojecih NATO clanic s tem ne bo povecala, kar je zame edini pravi razlog za siritev NATA, vse ostalo so ekspanzionisticne teznje vojaskih jastrebov in prepotentnih politikov.

Unilseptij ::

Iz RT.com... za tiste, ki se še spomnite, kaj je to :D:

Turkish President Recep Tayyip Erdo?an declared on Friday that Ankara opposes the possibility of Sweden and Finland's accession to NATO because he believes the two Scandinavian nations harbor 'terrorists'.

https://www.rt.com/news/555455-turkey-s...
Pa da takoj razčistimo glede fake news... novica je tudi na Bloombergu, samo ni prosto dostopna:

https://www.bloomberg.com/news/articles...

Kot se spomnim, je javno nasprotovala tudi Hrvaška: https://www.rtvslo.si/svet/milanovic-na...

EDIT: vse je tudi že na MMC.

Zgodovina sprememb…

lynxslo5 ::

Erdogan lahko blokira širitev NATA. Je ravno prav nor. Hrvaška pa tega ne bo storila, saj ima Milanović samo protokolarne pristojnosti, podobno kot pri nas Pahor. Vlado in sabor ima v rokah HDZ, ki pa podpira Švedsko in Finsko.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/grl...

redtech ::

Mogoče bodo tudi v OTAN-u naredili podobno, kot nameravajo v EU, da se ne upešteva VETA članice, potem bo dovolj 51% in popolna oblast v rokah peščice neizvoljenih, mi se bomo pa medtem kregali na volitvah :)..

FrRoSt ::

:)):)):)):)):))

Golobov boter je bil jj!! ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Lonsarg ::

Ce bi Levica imela mandatarja bi se to najbrz celo res zgodilo, tako pa so ena manjsina z hvalabogu ne prevec glasovi.

Sicer pa Turki in potencialno Hrvati govorijo o blokadi vstopa v NATO samo zato, da izkoristijo priliko da dobijo kak bonboncek, ne ker bi dejansko bili pro-ruski.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Chalky ::

Mislim da pri tako velikih odločitvah države kot so Slovenija, Hrvaška itd nimajo neke prave besede. Sicer je že res da je pravilo da morajo vse države potrditi članstvo vendar vsi vemo da bodo na koncu ZDA vse naredile zato da ti dve državi postaneta del NATA. Turčija se tudi nekaj pritožuje pa mislim da bodo kmalu podlegli pritiskom ZDA.

dexterboy ::

Tale NATO je treba razpustiti, obstajajo "drugačni prijemi" za kontrolo svetovnega reda. Če se pa gremo neandertalce, pa dej cel svet v Nato... WTF?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Scaramouche3 ::

Tisti ki mejijo na Rusijo bi morali prvo dobiti nuklearne rakete, potem v NATO, to je samo provokacija Amerov da se kaj groznega zgodi!

Unchancy ::

lynxslo5 je izjavil:

Švedska in Finska resno razmišljata, da bi v kratkem pristopili k zvezi NATO. Pristop teh dveh držav morajo ratificirati vse države članice, vključno s Slovenijo. V Sloveniji se je sedaj zamenjala oblast in v kratkem bomo dobili veliko bolj prorusko vlado, kot smo jo imeli do sedaj. Pomemben člen nove vlade je tudi stranka Levica, ki je izrazito pro ruska in anti NATO stranka. Miha Kordiš je na svojem facebook profilu že problematiziral vstop Švedske in Finske v zveto NATO. Kaj mislite, kam se bo obrnil Robert Golob. Ali se bo podredil zahtevam koalicijske stranke Levica in velikega rusofila ter glavnega botra Milana Kučana, ki mu je pomagal na oblast? Ali bo Slovenija res blokirala dve miroljubni in demokratičmni državi, kot sta Finska in Švedska in se postavila na stran ruskega imperialnega fašizma, ki trga Ukrajino? Si Slovenija lahko privošči tako mednarodno sramoto?


Tole je isto kot Jajotova čestitka Trumpu. Levica je dokončno pokazala, da je pripravljena škodovati lastni državi za uresničitev neke zblojene agende.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

ginekk ::

dexterboy je izjavil:

Tale NATO je treba razpustiti, obstajajo "drugačni prijemi" za kontrolo svetovnega reda. Če se pa gremo neandertalce, pa dej cel svet v Nato... WTF?


Se strinjam. NATO=ZDA in naredijo v imenu "mirovnih misij" štalo povsod, mi bedaki pa jim držimo štango. Koliko kretenizma uvažamo vsak dan iz ZDA, ga nismo od nikoder drugje.

Takoj podpišem za izključno EU vojsko, še raje pa vidim da vojske nikjer ni več. Samo to slednje je zelo utopično v današnjem stanju civilizacije.

Lonsarg ::

Jaz sem sicer absolutno za skupno EU vojsko, ampak hkrati mora ta vojska imeti močan pakt o nenapadanju z članicami NATO. To je pa najlažje doseči tako da khm, tudi ta združena EU vojska pač gre v NATO...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

111111111111 ::

ginekk je izjavil:

Takoj podpišem za izključno EU vojsko, še raje pa vidim da vojske nikjer ni več. Samo to slednje je zelo utopično v današnjem stanju civilizacije.

Predlagam da najprej pogledaš koliko kdo vlaga v NATO. Američani so svinje o tem ni dvoma, ampak vlagajo največ, EU ni sposobna vzdrževati vojske še vsaj 10 let. Morda nas je Rusija sedaj zbudila, da svet niso samo rožice in ptički.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

kuall ::

S tem, ko ste izvolili Goloba ste dali extremistom iz stranke Levica veliko moč, ki je nikoli ne bi smeli imeti.

driver_x ::

lynxslo5 je izjavil:

Švedska in Finska resno razmišljata, da bi v kratkem pristopili k zvezi NATO. Pristop teh dveh držav morajo ratificirati vse države članice, vključno s Slovenijo. V Sloveniji se je sedaj zamenjala oblast in v kratkem bomo dobili veliko bolj prorusko vlado, kot smo jo imeli do sedaj. Pomemben člen nove vlade je tudi stranka Levica, ki je izrazito pro ruska in anti NATO stranka. Miha Kordiš je na svojem facebook profilu že problematiziral vstop Švedske in Finske v zveto NATO. Kaj mislite, kam se bo obrnil Robert Golob. Ali se bo podredil zahtevam koalicijske stranke Levica in velikega rusofila ter glavnega botra Milana Kučana, ki mu je pomagal na oblast? Ali bo Slovenija res blokirala dve miroljubni in demokratičmni državi, kot sta Finska in Švedska in se postavila na stran ruskega imperialnega fašizma, ki trga Ukrajino? Si Slovenija lahko privošči tako mednarodno sramoto?



Kordiš je bedak na kvadrat, ampak tukaj se pa strinjam z njim.

kow ::

Cela evropska levica tradicionalno podpira rusko nasilje, kot protiutez ameriskemu primatu. Za ljudi pod ruskim skornjem jim je vseeno, ceprav so deklaritivno proti imperializmu. V resnici niso.

Miki N ::

Še enkrat - preveč trepetate pred nekim ekstremnimi levičarji. To je stara pašta. Danes so vse stranke dokaj sinhronizirane z EU "evrovizijskim" programom politike - nobenega soliranja ne bo. Sploh Luk'c je zelo g(o)lobohomo že zaradi občudovanja Fajonke, ki je preveč globo še za Klausa po mojem. :D

Tako da ne bojte se - ukrajinske zastavice bodo plapolale še dolgo - upal bi si trditi, da celo še bolj pod to vlado. To je nova Trenutna stvar. Pakt je varen, srkaj Pingo in relax. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

kuall ::

levuharji se obračate po vetru in dokler je IN biti za Ukrajino smo varni, se strinjam. Ko ne bo več IN bo volk zamenjal dlako.

Miki N ::

kuall je izjavil:

levuharji se obračate po vetru in dokler je IN biti za Ukrajino smo varni, se strinjam. Ko ne bo več IN bo volk zamenjal dlako.



Ja ampak to se bo zgodilo na nivoju EU .. "a i šire" - in v taki situaciji bi jajčka Rusom lizali tudi desnaki. Sprijaznite se - ker bi bila pač to nova Trenutna stvar. Levo-desno je priročna distrakcija, ki je prepuščena raji, medtem ko gredo na globalnem nivoju preko tega.

Nobenega soliranja ne boste videli, vse jadrnice v tej močvari se obračajo z vetrom.

Zato srkaj pingo in sprosti se.. in odvij sendvič, dokler še ima notri kaj saj podobnega mesu. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

feryz ::

Dajte no mir, Golob bo naredil to, kar bosta Bruselj in Washington naročila.
Razen če bi radi Severno Korejo sredi Evrope. To namreč bomo, v kolikor ne izpolnimo navodila gospodarjev.

kuall ::

Miki N je izjavil:

v taki situaciji bi jajčka Rusom lizali tudi desnaki.

nismo jih niti med 2. svetovno vojno, čeprav smo se postavili v slab položaj s tem, eni smo načelni ne pa bleferji.

ginekk ::

kuall je izjavil:

levuharji se obračate po vetru in dokler je IN biti za Ukrajino smo varni, se strinjam. Ko ne bo več IN bo volk zamenjal dlako.


Desnakarji radi projicirate svoje negotovosti. Nikakor ne podpiram rusko Putinovega sranja, vendarle Zelenski tudi razpihuje že od začetka. Povprečnemu Rusu, Ukrajincu, navsezadnje Evropejcu to sranje, ki ga je zakuhala politika ne bo nič koristilo.

Meni vsekakor ne, ker imam že službeno s tem kar probleme. Korporacija se mora obnašat politično in karkoli naredi je slab izplen. Ruski kolegi pa kakor jih sprašujem - meni kar zelo presenetljivo - na situacijo nimajo istega pogleda kot francoski ali nemški. Putin ima izgleda v Rusiji določeno podporo tudi v izobraženem sloju, takem ki je navajen delat z zahodnim svetom.

Kakor sem bil v Rusiji/Moskvi, sem še več časa preživel v ZDA, na obeh straneh obale. Ne želim si paktiranja z ZDA v nobenem primeru, EU še zdaleč ni ZDA in nikakor nočem da to postane.

janezvalva ::

norveška je v NATU ni pa v EU, finska in švedska so v EU niso pa v NATU, finska je edina katera nima NATA ima pa EU in €. zmešnjava.
turčija protestira zato, ker je putin poklical edogana naj malo podj**ava. torej ko erdo odpre usta so to putinove besede
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

kuall ::

feryz je izjavil:

Dajte no mir, Golob bo naredil to, kar bosta Bruselj in Washington naročila.
Razen če bi radi Severno Korejo sredi Evrope. To namreč bomo, v kolikor ne izpolnimo navodila gospodarjev.

Ko bo EU slišala, da je partijec Miha Kordiš član vladne stranke jih bo prijelo srat po moje.:))

ginekk je izjavil:

Nikakor ne podpiram rusko Putinovega sranja, vendarle Zelenski tudi razpihuje že od začetka.

Nič ne razpihuje Zelensky. Zelensky je načelni heroj, ki je mislil, da bo umrl prve dni vojne. Se še spomnim, ko je na eni EU videokonferencdi rekel, da ga najbrž vidijo zadnjič živega. Na živce vam gre, ker se ne pusti vašemu idolu Putlerju in ker se bori za demokracijo. Tak da ne blodite preveč s tem, da je Zelensky kriv za vojno, ker je to kozlarija prve klase in vsak, ki mi to prijavi pri meni izgubi ugled za vekomaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

ripmork ::

Kordiš kot Kordiš pač; bebec. Na srečo je Levica v manjšini bodoče vlade, tako po številu poslancev kot po vplivu. Finska in Švedska imata vso pravico poiskat zavetje v NATO, krivec za to je pa kar lepo Putler sam.

Gregor P ::

Medtem na Finskem 8-)

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

tardusm ::

Kaj si naša vlada misli in dovoli ali ne, je precej brezpredmetno, saj smo v glavnem na koncu enosmerne linije Washington -->_Bruselj--->_Ljubljana.
Mogoče bi bilo le zdravo, da se Finci, ki veljajo za dokaj resne ljudi, sami zamislijo o svoji "usodi". Vemo, da so Ameri do sedaj svoje zaveznike "po uporabi" vedno ! vrgli pod vlak...
Kadar in ko vstopi F. v Nato
-se za vedo odpove zelo ugodnemu statusu nevtralne države kot posrednika v mednarodni politiki (znanih mnogo primerov posredovanja),
-F. je dobivala praktično vse energetske in snovne resurse iz Rusije po razmeroma ugodnih cenah, kar bo morala nadomestiti iz drugih mnogo dražjih virov, ki pa jih fizično ni nikjer v razumni bližini,
-F. ima v najemu pomemben ruski plovni kanal, ...ki bo takoj zaprt, kar pomeni mnogo daljši transport, itd
-Finska ima z RF veljavne meddržavne pogodbe o kolikor toliko normalnih odnosih in varnostnih garancijah, ko jih mora formalno enostransko anulirati ali jih pač ignorirati. S F. preide iz stanja poslovnih odnosov v stanje hladnega miru/vojne, posebej, ker se Nato pojavi v neposredni bližini St. Petersburga...
- F. postane za Rusijo avtomatično t.i,m RF sovražna država (недружественая страна)!
-F. ima 800 km neposredne meje z RF, ki jo mora v zelo kratkem času fizično zasesti (aka nova Mannerheimova linija) in bo za to porabila ogromno denarja in človeških resursov (...čeprav so Finci radi v naravi, ni poleti prav nič prijetno ležati v šicgrabnu v rojih komarjev, ali pozimi v arktičnem mrazu)..
-enormno bo morala povečati stroške za fizično obrambo (stalna vojska, orožje, letala..., predvsem z nakupi v ZDA!),
Na koncu bo iz vsega potegnil dobiček vojaško industrijski kompleks ZDA in Evropo še globlje potopil v spore z Rusijo, v gospodarsko stagnacijo in v predindustrijsko ekonomijo.

driver_x ::

@tardusm: zelo dobro napisano, sam sem istega mnenja.

Lonsarg ::

Pozabljata da je Finske uvedla ekonomske sankcije proti Rusiji kljub temu da ni bila v NATO skupaj z EU.

Tak da ta nadaljni korak prehoda v NATO ne spremeni bistveno ekonomskega ne/sodelovanja z Rusijo, ker sta drzavi ekonomsko itak ze skregani od zacetka vojne kljub vojasko nevtralnem statusu Finske.

Ce Finska ne gre v nato je to precej nevarno za njih, ker iti se ekonomsko vojno z Rusijo brez zascite NATA pac ni hec.

mn ::

> enormno bo morala povečati stroške za fizično obrambo

Jaz ne vem od kje vam ideja, da nevtralne države ne trošijo denarja za vojsko? Če že, potem morajo trošiti kvečjemu več, ker ne morejo računati na zaveznike. Na prebivalca sta recimo Švica in Finska med 20 največjimi zapravljivci za vojsko, Švedska pa ni daleč proč.

Millitary spending per capita

ginekk ::

kuall je izjavil:


ginekk je izjavil:

Nikakor ne podpiram rusko Putinovega sranja, vendarle Zelenski tudi razpihuje že od začetka.

Nič ne razpihuje Zelensky. Zelensky je načelni heroj, ki je mislil, da bo umrl prve dni vojne. Se še spomnim, ko je na eni EU videokonferencdi rekel, da ga najbrž vidijo zadnjič živega. Na živce vam gre, ker se ne pusti vašemu idolu Putlerju in ker se bori za demokracijo. Tak da ne blodite preveč s tem, da je Zelensky kriv za vojno, ker je to kozlarija prve klase in vsak, ki mi to prijavi pri meni izgubi ugled za vekomaj.


Jasno je, da je napadel Putin. Je pa tudi jasno, da ni bilo čisto nepričakovano, ker razni militantni spori na vzhodni meji so se že dogajali vrsto let in Putin nikakor ni skrival kaj ga boli.

Meni sta oba prav enaka infantilna idiota in Putin mi ni noben idol. Njegov mindset je izpred 40 let, ostal je v času hladne vojne.
Vojna se začne in konča za pogajalsko mizo, vmes pa nastradajo pretežno oni, ki niso imeli nobene neposredne besede. Tej vojni bi se lahko izognili.

111111111111 ::

Miki N je izjavil:

Ja ampak to se bo zgodilo na nivoju EU .. "a i šire" - in v taki situaciji bi jajčka Rusom lizali tudi desnaki. Sprijaznite se - ker bi bila pač to nova Trenutna stvar. Levo-desno je priročna distrakcija, ki je prepuščena raji, medtem ko gredo na globalnem nivoju preko tega.

Nobenega soliranja ne boste videli, vse jadrnice v tej močvari se obračajo z vetrom.

Zato srkaj pingo in sprosti se.. in odvij sendvič, dokler še ima notri kaj saj podobnega mesu. :D

Za Goloba ne vem, ampak Janša pa sigurno ne bi.

kuall je izjavil:


Nič ne razpihuje Zelensky. Zelensky je načelni heroj, ki je mislil, da bo umrl prve dni vojne. Se še spomnim, ko je na eni EU videokonferencdi rekel, da ga najbrž vidijo zadnjič živega. Na živce vam gre, ker se ne pusti vašemu idolu Putlerju in ker se bori za demokracijo. Tak da ne blodite preveč s tem, da je Zelensky kriv za vojno, ker je to kozlarija prve klase in vsak, ki mi to prijavi pri meni izgubi ugled za vekomaj.

Vse drži, kar si napisal. Ampak vso kredibilnost je pri meni izgubil, ko je NATO pozival na zaščito zračnega prostora. Zmotilo pa me je tudi, da se sedaj z Rusi noče pogovarjat o miru, ker je prepričan da bo zmagal. Moja največja skrb pa je, da ko bo Ukrajina zmagala, bomo imeli v EU tempirno bombo. Moderno orožje v rokah nacistične milice, vključene v redno vojsko?

Stvari niso črno bele. Če bi jaz odločal, bi moral Zelenski na pogajanja za mir, drugače ood zahoda ne bo dobil več orožja in obrambnih sistemov.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

nejcek74 ::

tardusm je izjavil:

Mogoče bi bilo le zdravo, da se Finci, ki veljajo za dokaj resne ljudi, sami zamislijo o svoji "usodi"....

Saj so se, zato pa so povlekli to potezo. Rusija dojema Nato kot grožnjo, ampak Ruske sosede (razen Belarusije) pa dojemajo Rusijo kot grožnjo in zelijo v Nato. Relacija je obojestranska, in iz lastnega stališča imajo oboji prav.

Invictus ::

nejcek74 je izjavil:

tardusm je izjavil:

Mogoče bi bilo le zdravo, da se Finci, ki veljajo za dokaj resne ljudi, sami zamislijo o svoji "usodi"....

Saj so se, zato pa so povlekli to potezo. Rusija dojema Nato kot grožnjo, ampak Ruske sosede (razen Belarusije) pa dojemajo Rusijo kot grožnjo in zelijo v Nato. Relacija je obojestranska, in iz lastnega stališča imajo oboji prav.

Kolega, Slovenec, ki živi na Finskem, pravi da je razočaran nad Finci.

Ovce prve klase, presegajo celo Slovence...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

FrRoSt ::

ginekk je izjavil:

kuall je izjavil:


ginekk je izjavil:

Nikakor ne podpiram rusko Putinovega sranja, vendarle Zelenski tudi razpihuje že od začetka.

Nič ne razpihuje Zelensky. Zelensky je načelni heroj, ki je mislil, da bo umrl prve dni vojne. Se še spomnim, ko je na eni EU videokonferencdi rekel, da ga najbrž vidijo zadnjič živega. Na živce vam gre, ker se ne pusti vašemu idolu Putlerju in ker se bori za demokracijo. Tak da ne blodite preveč s tem, da je Zelensky kriv za vojno, ker je to kozlarija prve klase in vsak, ki mi to prijavi pri meni izgubi ugled za vekomaj.


Jasno je, da je napadel Putin. Je pa tudi jasno, da ni bilo čisto nepričakovano, ker razni militantni spori na vzhodni meji so se že dogajali vrsto let in Putin nikakor ni skrival kaj ga boli.

Meni sta oba prav enaka infantilna idiota in Putin mi ni noben idol. Njegov mindset je izpred 40 let, ostal je v času hladne vojne.
Vojna se začne in konča za pogajalsko mizo, vmes pa nastradajo pretežno oni, ki niso imeli nobene neposredne besede. Tej vojni bi se lahko izognili.


:)):)):)) Misliš!??

Ali je ta vojna res bila potrebna, se tudi jaz sprašujem!??

Čedalje bolj se mi zdi, da ja. ;)

SZREZNILA bo marsikoga! In Putinovi ideologi (žal) imajo prav! Nastalo bo nekaj centrov moči na svetu. Da se bo težišče prevesilo na Azijo, so pa že dolgo ptički čivkali! ;)

Da je pa NATO še vedno največji (in najmočnejši) je najbolj pomembno (ravno) za nato. Kako bo pa naprej, bomo pa še videli. ;)

Bodo mladi povedali, čez kakšno desetletje. :))

Invictus je izjavil:

nejcek74 je izjavil:

tardusm je izjavil:

Mogoče bi bilo le zdravo, da se Finci, ki veljajo za dokaj resne ljudi, sami zamislijo o svoji "usodi"....

Saj so se, zato pa so povlekli to potezo. Rusija dojema Nato kot grožnjo, ampak Ruske sosede (razen Belarusije) pa dojemajo Rusijo kot grožnjo in zelijo v Nato. Relacija je obojestranska, in iz lastnega stališča imajo oboji prav.

Kolega, Slovenec, ki živi na Finskem, pravi da je razočaran nad Finci.

Ovce prve klase, presegajo celo Slovence...


:)):)):))

Saj veš, da je pri sosedih vedno bolje! ;)

Kdo se pa ne bi v tisti mrzli vukojebini počutil ogroženega!?? 8-) Lahko tja vdrejo lačni in prezebli zlobni rusi in jih vse pohrustajo za maloco! ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

tomlin ::

Pa kaj bluzite.Erdogan skuša z grožnjami povleči določene ugodnosti za Turčijo, to je vse.

Erdogan didn't threaten outright to veto membership, and officials and analysts believe he won't stand in their

way. No other country has raised serious objections to them joining, either in public at home or at NATO

headquarters in Brussels, officials say.


Erdogan ni neposredno zagrozil z vetom na članstvo, uradniki in analitiki pa menijo, da jim ne bo stal na poti.

Nobena druga država ni izrazila resnih ugovorov, da bi se pridružili, bodisi v javnosti doma ali na sedežu Nata

v Bruslju, pravijo uradniki..



Kar se pa političnega greenhorna Goloba tiče, ga noben tisk sploh ne omenja, razen hrvaški tisk poroča, da se bo

taubi usral od nervoze in strahu.


https://www.news4jax.com/business/2022/...

nejcek74 ::

Invictus je izjavil:

Kolega, Slovenec, ki živi na Finskem, pravi da je razočaran nad Finci. Ovce prve klase, presegajo celo Slovence...

Tvoj kolega se ne potrudi prav dosti, da bi razumel kaj dosti o ljudeh h katerim se je preselil. Sem bil tudi sam nekajkrat na Finskem, in Finci, kljub zgodovini, niso bili rusofobi.
:| Le kaj tako nenavadnega se je zgodilo, da je prišlo do tega premika v glavah ljudi, o ko bi le kdo to lahko razumel? :))

tomlin ::

Toliko praznega gobezdanja na ST s strani mularije, starih bab in starih prdcev. To je portal za vse frustrirance v Sloveniji.Naj se preimenuje raje v Slofrust:D

fikus_ ::

nejcek74 je izjavil:

tardusm je izjavil:

Mogoče bi bilo le zdravo, da se Finci, ki veljajo za dokaj resne ljudi, sami zamislijo o svoji "usodi"....

Saj so se, zato pa so povlekli to potezo. Rusija dojema Nato kot grožnjo, ampak Ruske sosede (razen Belarusije) pa dojemajo Rusijo kot grožnjo in zelijo v Nato. Relacija je obojestranska, in iz lastnega stališča imajo oboji prav.


Putin je Lukašenku že reševal rit, zato sta prijatelja.

Kaj bodo pa Finci in Švedi naredili mi je pa vseeno. Jih razumem, da hočejo imeti neko dodatno varnost.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

tomlin ::

Če mu ni všeč, pa naj gre kolega ven iz Finske, recimo v Rusland, kjer ga bo kremeljska klet verjetno

sprejela. Sploh pa mislim, da je ta kolega izmišljen, plod fantazije nekega frustriranega osebka.


nejcek74 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Kolega, Slovenec, ki živi na Finskem, pravi da je razočaran nad Finci. Ovce prve klase, presegajo celo Slovence...

Tvoj kolega se ne potrudi prav dosti, da bi razumel kaj dosti o ljudeh h katerim se je preselil. Sem bil tudi sam nekajkrat na Finskem, in Finci, kljub zgodovini, niso bili rusofobi.
:| Le kaj tako nenavadnega se je zgodilo, da je prišlo do tega premika v glavah ljudi, o ko bi le kdo to lahko razumel? :))

fikus_ ::

Spet ideja pošiljanja človeka nekam, če govori stvari, ki ti niso všeč.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kuall ::

Invictus je izjavil:

Kolega, Slovenec, ki živi na Finskem, pravi da je razočaran nad Finci.

Ovce prve klase, presegajo celo Slovence...

Dej nehi, jaz sem pa ponosen na Fince. Razumni ljudje. Razen to mi gre malenkost na živce, da rinejo v NATO šele zdaj, ko oni rabijo NATO. Ne more en jebeni balkanc ocenjevat prvoklasnih fincev, najmanj skorumpiran narod. To je isto, ko mene kot ocenjuje ena neumna baba. :D

tomlin ::

Če kao kolega Slovenec iz Finske ni zadovoljen s Finci, mu prijateljsko predlagam naj spoka kufre, svet je širok, če je iz slovenije šel na Finsko, lahko mimogrede skoči kam drugam, kjer bo manj razočaran. To ni podenje nikogar nikamor, temveč samo prijazen nasvet.

tomlin ::

Fikus, kot fikus samo, da izusti neko prežvečeno floskulo pa doživi mini vrhunec:))

lebang1 ::

Zakaj je tukaj toliko političnih debat?
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V vzhodni Ukrajini internetni promet že teče prek Rusije (strani: 1 2 3 475 76 77 78 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3851180264 (125082) Pithlit

Ukrajina part VI (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27422936 (20488) PrimoZ_

Prihodnost Rusije, Eu in Ukrajine (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24427622 (22209) bbbbbb2015

Več podobnih tem