» »

Kompresor

Kompresor

dady ::

V sluzbi rabimo en kompresor za razpihovat racunalnike, ampak to podrocje mi ne lezi kaj prevec. Mi zna kdo povedati, kaj je potrebno gledati, kaksne specifikacije bi bile dobre? Ne sme pa biti pretezak ker se bo nosil iz 1. nadstropja ven, rabil se bo samo za razpihovanje, pa cenovno bi bilo fino ce bi bil pod 100€. Ali se splaca pogledat v kaksen Obi, Bauhaus ali je njihova roba bolj srot?

Vikking ::

Če imaš možnost dobi kompresor od kakšnega starega hladilnika, za razpihovanje bo več kot dovolj.

harvey ::

@Vikking kompresor od starega hladilnika ne bo dober, ker še dolgo časa po predelavi za "pihanje" spušča iz sebe nekoliko mastne tekočine. To pa ni najboljše.

Boljša izbira je po mojem kak mini brezolji membranski kompresor za 150 EUR in manj se jih že dobi. Več izbire npr. tule.

edit:
ali pa tale 8bar za 120 EUR, tule

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

dady ::

Kaksna pa je razlika med oljnim pa membranskim? Vsaj koliksen tlak in pretok zraka moram gledati?

tale iz bolhe bi bil kar primeren samo 28kg.. :\

harvey ::

>Kaksna pa je razlika med oljnim pa membranskim?

V grobem je razlika glede na kompresorski mehanizem, ki vsebuje olje (bati) ali pa ne (lamele/membrane). Seveda je odveč pripomniti, da je potem lahko nekaj olja tudi v izpihanem zraku. Še posebej v kaki prehranski industriji ali zdravstvu to ne pride v poštev.

Najbolje, da obrneš kakšen telefon prodajalcev in zastopnikov, ki jih je res mnogo in jim poveš za kaj bi zadevo imel. Ponudba je pa kar široka in kak polprofesionalni kompresorček ustreznih mer in teže gotovo imajo.

Calligulla ::

Kompresorji so v akciji v Leclercu (mislim, da cca 50 Eurov) in pa v Hura diskontu za cca 60 Eurov.

d0rK ::

Jaz tudi iscem manjsi kompresor za obcasno ciscenje racunalnika predvsem pa za pumpanje kolesa ter avta.

Kolo najbrz ne bo trivialno, za avto pa ne vem. So manjsi kompresorji kos nalogi? Z manjsimi mislim nekaj kar lahka postavim na polico.
Mejna velikost je 35x55x33 (globina x dolzina x visina). Dopuscam moznost da so te namizni kompresorji bolj kot ne šrot in imam se en
prostor pri katerem je samo omejitev pri sirini in to je 40cm. Sem bi pasal kaksen bolj resen kompresor. Budget je cirka 150EUR +- 20.
Seveda pa to ne pomeni da moram toliko porabiti. Torej s predlogi na dan.


Hvala.

dzinks63 ::

d0rK ::

A so te mejhni 25L 8 barni kompresorji dost za napumpat gumbo na avtu, kksno zracno ciscenje, mal brusenja mogoce?

Pyr0Beast ::

Za gumo filat še nekako gre, za čistit tut. Za kakšno brušenje pa se mi zdi, da mu manjka mal moči. Spet odvisno, koliko je stvar močna in kakšen izkoristek ima.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

d0rK ::

Precej sigurem sem, da bom vzel tole: Kompresor 300/10/50 z 12 delnim setom.

Cena se mi tudi zdi zelo fer, se posebej ker je zraven ze set prikljuckov. Lahka kdo potrdi da je dobra izbira?

muhc3 ::

Tudi sam sem kupoval kompresor, ki bi ga uporabljal predvsem za čiščenje (računalnik, monitor, tv, radio, ipd.)
in se odločil za nakup kompresorja ELEKTRO maschinen 50l , oljni, v Mercator-tehnika za 130€.

Dobiš pa podobnega - ABAC, tudi v Merkurju, po akcijski ceni 130€.

Predvsem ti proporočam najmanj 50l. Sam sem najprej zaradi velikosti bil malo skeptičen in sem gledal samo 24l, sedaj ko ga imam, pa vidim, da se že ta dokaj hitro začne polniti ko izpihuješ ali delaš z njim malo več. Tisti, ki pa zadeve poznajo, pa so mi tako ali tako svetovali 100l.

Lahko rečem, da se nisem odločil narobe oz., da mi ni nič žal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: muhc3 ()

d0rK ::

Hvala za informacije.


Koliko je pomemben pretok zraka? Tisti kompresor ki sem ga izbral malo visje ima namrec sumljivo nizek pretok
zraka glede na moc motorja...Znasa namrec samo 180L, motor je pa 1.8kw. Vecina cenejsih izvedenk ima vsaj
220L.

Pyr0Beast ::

tisti pretok zraka je 'tko tko' ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri zračni kompresor?

Oddelek: Loža
407072 (933) Gregor5816
»

kompresor za doma

Oddelek: Loža
214209 (2941) fikus_

Čiščenje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
282280 (2014) dzinks63
»

Zračni kompresor ... Na kaj biti pozoren pri nakupu?

Oddelek: Loža
3717158 (9297) ShowDown
»

stisnjen zrak

Oddelek: Kaj kupiti
199000 (8451) DMX

Več podobnih tem