» »

Kdo so po vašem mnenju top SLO programerji?

Kdo so po vašem mnenju top SLO programerji?

vrol ::

Jih znate kaj naštet? Recimo top 3 najboljših slo programerjev?

Kakšen % SLO programerjev zna nakucat wolf3d style game engine brez neke večje tuje pomoči?

pegasus ::

Definiraj najprej kako meriš "dobro" pri programerju. Ko imaš to definirano, je odgovor na tvoje vprašanje precej bolj enostaven.

vrol ::

Ja recimo da imajo neke vidne uspehe tudi za kakšno res znano tuje IT podjetje, da so bili del ekipe pri kakšnem produktu, ki je bil "tehnološka prelomnica". Pa ne mi sedaj o nekih tisočerih mladih IT startup podjetjih v vzponu, teh že vem da jih mrgoli.

velikBrokoli ::

Edino moja koda je dobra, pa še to le tisti moment, ko jo pišem, čez 5min je že shit legacy codebase.

Vsi ostali programerji pišejo zanič kodo.

Lp

Malajlo ::

Podpišem :P

velikBrokoli je izjavil:

Edino moja koda je dobra, pa še to le tisti moment, ko jo pišem, čez 5min je že shit legacy codebase.

Vsi ostali programerji pišejo zanič kodo.
Lp

vrol ::

Imamo Slovenci kakšnega programerja kalibra Yukihiro Matsumoto??

Hangman ::

Slovenci nismo ravno programerski narod. Razvijamo le spletne strani in trgovine, ker bi skoraj vsak rad nekaj prodajal preko spleta. Od ostale programske opreme pa nimamo ravno nekih referenc (na pamet mi pade Intrix, BSPlayer, ISL). Mi raje uporabljamo tujo programsko opremo in plačujemo licence, kot da bi razvili lastne rešitve. Kdor je pri nas kolikor toliko sposoben, spakira kovčke in gre čez lužo ali pa vsaj na drugo stran Alp.

urli ::

Ni pomembno, kako je dober ampak, kako je uspešen in merilo uspešnosti so €€€. Ostalo je posrednega pomena. Med programerji je seveda zelo, zelo malo zares uspešnih. Scat jih peljejo že kakšni prodajalci cenene kitajske robe iz aliexpress. Tak mamo.

Scaramouche3 ::

Lahko bi naredili kak državni program kjer bi morali zgraditi naš OS, pa naj traja deset let, vzami kaj lahko pokupiš, en cilj, mislim da bi lahko veliko naredili, samo so ljudje razškropljeni in ni enotne misli!

urli ::

Scaramouche3 je izjavil:

Lahko bi naredili kak državni program kjer bi morali zgraditi naš OS, pa naj traja deset let, vzami kaj lahko pokupiš, en cilj, mislim da bi lahko veliko naredili, samo so ljudje razškropljeni in ni enotne misli!


Ma kakšen OS neki... Na čem si ti, da pišeš takšne nebuloze?

Scaramouche3 ::

urli je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Lahko bi naredili kak državni program kjer bi morali zgraditi naš OS, pa naj traja deset let, vzami kaj lahko pokupiš, en cilj, mislim da bi lahko veliko naredili, samo so ljudje razškropljeni in ni enotne misli!


Ma kakšen OS neki... Na čem si ti, da pišeš takšne nebuloze?


Zakaj ne? Naredili bi lahko našo verzijo Ubuntu!

Jarno ::

Pri programerjih je tako, da je v določenih primerih škoda časa in talenta za pokazateljstvo.
Zato je težje oceniti, kdo je dober, sploh, ko so v igri specializirani zaprtokodni projekti.
#65W!

FireSnake ::

Hangman je izjavil:

Slovenci nismo ravno programerski narod. Razvijamo le spletne strani in trgovine, ker bi skoraj vsak rad nekaj prodajal preko spleta. Od ostale programske opreme pa nimamo ravno nekih referenc (na pamet mi pade Intrix, BSPlayer, ISL). Mi raje uporabljamo tujo programsko opremo in plačujemo licence, kot da bi razvili lastne rešitve. Kdor je pri nas kolikor toliko sposoben, spakira kovčke in gre čez lužo ali pa vsaj na drugo stran Alp.


Ne bi se mogel bolj motiti.
Slovenci razvijamo vrhunske produkte! Res je, da za tujce, a zveneča imena so s Slovenci zadovoljna.
Če jih ti ne vidiš še ne pomeni, da jih ni.

OP: v razmišljanju si zelo omejen. Game engine ni edina programska oprema, ki se da razviti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Old Spice ::

Poznam jih zelo malo. Rekel bi pa Janez Demšar. Imel sem tudi privilegij poslušati en semester njegovih predavanj.

neboben ::

IceWM od Marko Maček. Ne vem, recimo Ivan Bratko k je za Prolog spisu knjigo. V bistvu za ostale pa še kej na wiki piše. LP !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neboben ()

Endivja ::

Shintaro je sesul cel ST, mislim da sodi na lestvico.

Sc0ut ::

Hangman je izjavil:

Slovenci nismo ravno programerski narod. Razvijamo le spletne strani in trgovine, ker bi skoraj vsak rad nekaj prodajal preko spleta. Od ostale programske opreme pa nimamo ravno nekih referenc (na pamet mi pade Intrix, BSPlayer, ISL). Mi raje uporabljamo tujo programsko opremo in plačujemo licence, kot da bi razvili lastne rešitve. Kdor je pri nas kolikor toliko sposoben, spakira kovčke in gre čez lužo ali pa vsaj na drugo stran Alp.


Slo farm podjetje ima recimo polno lastnega razvoja. Seveda je polno kupljenega programja, veliko pa je lastnega znanja, znotraj in med kupljenimi programi.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sc0ut ()

m0LN4r ::

Nicehash niso slovenci?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Lowink ::

Inventar & velikost špajza se zmanšuje, razlag sigurno obstaja.

driver_x ::

Med najboljšimi programerji so tile ali mogoče tile.

Buggy ::

Dobrega programerja brez teama za njim ni, ce gledas zgolj na koncni produkt v neki bolj kompleksni resitvi.
Jaz sem jih v svoji karieri srecal kar nekaj in nihce od njih ni pasal v kalup geeka, kot mislite vi. To so bili ljudje s sirino in konkretnim pogledom na zivljenje, jim je bilo pa programiranje (arhitektura) nekaj za zraven v veselje ;)

acookook ::

vrol je izjavil:

Jih znate kaj naštet? Recimo top 3 najboljših slo programerjev?

Kakšen % SLO programerjev zna nakucat wolf3d style game engine brez neke večje tuje pomoči?

A ni Mavrik pri googlu?
.

FireSnake ::

m0LN4r je izjavil:

Nicehash niso slovenci?


So.
Štajerci.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

OutOfTheBox ::

Chris Sawyer. Glede na to da je sam napisal RollerCoaster Tycoon v Assembliju, si zasluži katerokoli državljanstvo se mu spaše in je lahko zaradi mene tudi slovenec.

Zgodovina sprememb…

BRBR ::

velikBrokoli je izjavil:

Edino moja koda je dobra, pa še to le tisti moment, ko jo pišem, čez 5min je že shit legacy codebase.

Vsi ostali programerji pišejo zanič kodo.

Lp


Ti si zanič programer. Vsi ostali, ki tega kar si na pisal ne spoznajo nikoli, so pa super. Zaprmej so ziher sami vase, da bodo čez 20 let znali brat lastno kodo.
To je definicja dobrega programerja v SLO. Vsaka nadaljna razprava je brezpredmetna.

sreda ::

Nejc Kodrič in Damjan Merlak. Sta iz 0 postavila Bitstamp.

inferno666 ::

sreda je izjavil:

Nejc Kodrič in Damjan Merlak. Sta iz 0 postavila Bitstamp.


Nejc Kodrič ni programer, Damjan Merlak je. O kvaliteti njegove kode bi lahko razpravljali. Definitivno je veliko SLO devov boljših.

c0ck4m0u53 ::

Buggy je izjavil:


Jaz sem jih v svoji karieri srecal kar nekaj in nihce od njih ni pasal v kalup geeka, kot mislite vi. To so bili ljudje s sirino in konkretnim pogledom na zivljenje, jim je bilo pa programiranje (arhitektura) nekaj za zraven v veselje ;)

Ko sem prebral ta prispevek sem se spomnil na jype. Starosta tega foruma, zelo nenavadno, da ga ni še nihče omenil.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

TESKAn ::

Primož. Ko je večina za forum vzela eno 'inštalirej to pa dej svoj skin gor' varianto, je on spisal ta forum. In (forum) živi še danes, po 23 letih. (Disclaimer: če so bili zraven drugi, mi ni znano. Slava tudi njim. Tudi koliko (če kaj) 'originalne' kode še laufa).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

WizzardOfOZ ::

Scaramouche3 je izjavil:

urli je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Lahko bi naredili kak državni program kjer bi morali zgraditi naš OS, pa naj traja deset let, vzami kaj lahko pokupiš, en cilj, mislim da bi lahko veliko naredili, samo so ljudje razškropljeni in ni enotne misli!


Ma kakšen OS neki... Na čem si ti, da pišeš takšne nebuloze?


Zakaj ne? Naredili bi lahko našo verzijo Ubuntu!


Pa ti veš, da smo nekoč imeli celo slo-tech verzijo linuxa?


Drugače pa recimo Borut Žalik. Nekdanji dekan na FERI. Njegovi algoritmi so celo v Autocadu uporabljeni.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Scaramouche3 ::

WizzardOfOZ je izjavil:



Pa ti veš, da smo nekoč imeli celo slo-tech verzijo linuxa?


Drugače pa recimo Borut Žalik. Nekdanji dekan na FERI. Njegovi algoritmi so celo v Autocadu uporabljeni.


Verjamem,predstavljaj si državni projekt kjer so garantirana sredstva 10let!

WizzardOfOZ ::

Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Scaramouche3 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

https://distrowatch.com/table.php?distr...


Hudo, prvič vidim, pohvalno!

WizzardOfOZ ::

Leta 2004. Kok sem jaz že star!!!
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Scaramouche3 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Leta 2004. Kok sem jaz že star!!!


Ja ni čudno da nisem videl...
Kok je pa bilo oseb na projektu? Koliko časa ste rabili?

WizzardOfOZ ::

Bilo jih je kar nekaj k so delal na tem. Sej bi sedaj lahko spet naredili kaj takega. Pa ponudili javni upravi zastonj verzijo. :))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri Linux distro?

Oddelek: Operacijski sistemi
323150 (183) damjanster
»

Iskratel Innbox HD30 nettop

Oddelek: Pomoč in nasveti
313985 (1118) Invictus
»

Linux distro, ki je bolj domac?

Oddelek: Pomoč in nasveti
191574 (1117) mr_chai
»

Pok socialnega balončka

Oddelek: Novice / Rezultati
4915830 (12523) spirit
»

Izšla Fedora 17

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
216656 (5292) Ales

Več podobnih tem