» »

Pokojninska reforma 2023-

Pokojninska reforma 2023-

«
1
2

GregiB ::

Po vseh medijih se prebivalstvo pripravlja na predlog vlade o pokojninski reformi. Kaj pričakujemo?
Najbolj bode v oči priporočilo EU, naj se najnižja upokojitvena starost dvigne s 60 na 62 let, pokojninska doba pa s 40 na 42 let. Smešno pri celi zadevi je, da je v rodni grüdi povprečna starost ob prvi zaposlitvi 24,5, ki pa je lahko v primeru študija, ki ne gre čisto gladko tudi precej več, 3 leta + absolvent za dodiplomski, 2 leti + absolvent za podiplomski študij, kakšno leto vmes kiksneš... pa si 27... Kako bodo te mladi delali 42 let ali celo več, če vmes vsekajo še kakšno reformo, mi ni jasno.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Tilen ::

Stari bodo 150 let ob smrti, ne kot mi. Eno z drugim. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Sheteentz ::

Intelektualno delo človek brez problema dela do cca sedemdesetega leta, ali celo dlje. Fizikalci pa itak ne študirajo, in se jim prej šteje delovna doba.

Brezveze komplicirate.

Invictus ::

Jaz sploh ne bom šel v penzijo, samo manj bom delal, recimo 20 ur na teden.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Invictus ::

Seveda, dokler mi bodo hoteli dati job. Ampak glede na mladino, bo dela za nas "ta stare" vedno dovolj
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GregiB ::

Vlada že zdaj "med vrsticami" govori, da bo pokojnina v prihodnje zgolj za socialni minimum in, da če bo kdo hotel "kaj več", si bo moral sam prišparat... Ob tem se poraja vprašanje, zakaj potem prispevek v pokojninsko blagajno ni za vse enak, pa naj tisti, ki hočejo kaj več, šparajo iz razlike?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Wrop ::

Višina pokojnine naj bo samo iz vplačanih prispevkov skozi vsa leta. Vse ostale iz te vreče naj se izloči in naj ta del prevzame država iz druge vreče.
Študentarijo se lahko omeji na maksimalno 3+2+2 let. Pavziranje, ponavljanje in prepisi te pač stanejo eno leto. Bodo pač zadnje letnike delali ob delu. Jeba.
40 let bi jaz še pustil. Bombončke pa talajo in bi jih mogoče še povečal. Lahko bi delal in bil v penziji ob enem. Zakaj pa ne.
Pa država bo predvsem morala tudi delati na bodočih vplačnikih. Drugače je vse brezveze.
Glede na to, da imamo pokojninsko ponzi shemo, bi bilo za razmisliti, da bi v višino pokojnine vezali še eno povratno zanko. Na število otrok.
2 otroka 100 %. Ostalo prinese manj ali več.

GregiB je izjavil:

Vlada že zdaj "med vrsticami" govori, da bo pokojnina v prihodnje zgolj za socialni minimum in, da če bo kdo hotel "kaj več", si bo moral sam prišparat... Ob tem se poraja vprašanje, zakaj potem prispevek v pokojninsko blagajno ni za vse enak, pa naj tisti, ki hočejo kaj več, šparajo iz razlike?


To se je že zasidralo v glavo marsikateremu upokojencu. Vsi bi morali dobiti enako pokojnino. Vprašaj kakega upokojenca, boš presenečen.
Ko vprašaš zakaj ne bi potem plačevali vsi enake prispevke ne dobiš odgovora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wrop ()

Tilen ::

Dokler bo minimalna pokojnina za več kot 50% višja od minimalnih prispevkov, nekega reda ne gre pričakovati in se karkoli nad minimalnim ne splača. Vplačujte raje maksimalno v drugi steber preko davčnih ugodnosti, ki vam jih nudi delodajalec in sicer v tisto možnost, kjer država jamči za izplačilo in to je to.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

energetik ::

Že ko sem štartal z zaposlitvijo 15 let nazaj, sem vedel, da iz 1. stebra ne bo nič. Glupo je samo, ker plačujem silne zneske za trenutne penzije. Takoj podpišem, da mi dajo na TRR neobdavčen prispevek. Ampak to logično ne gre ob tej ponzi shemi. Poleg tega, nekako moramo biti solidarni s trenutnimi penzionisti, vsaj z večino.

Kakorkoli, zanašam se le na 2., še bolj pa na svoj 3. steber.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Pokojnina je navzgor omejena, plačilo prispevkov pa ni.

Kateri normalen bo pač plačeval več, razen kakih naivnežev..
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

lisaac ::

Kmalu bo črna kronika približno takole:
Mnogo prezgodaj nas je zapustil sodelavec Janez X, star je bil 82 let, našli so ga sodelavci na delovnem mestu, saj jim je bilo čudno kako to, da ga ni bilo na malici v fabriški menzi :D

Tilen ::

energetik je izjavil:

Že ko sem štartal z zaposlitvijo 15 let nazaj, sem vedel, da iz 1. stebra ne bo nič. Glupo je samo, ker plačujem silne zneske za trenutne penzije. Takoj podpišem, da mi dajo na TRR neobdavčen prispevek. Ampak to logično ne gre ob tej ponzi shemi. Poleg tega, nekako moramo biti solidarni s trenutnimi penzionisti, vsaj z večino.

Kakorkoli, zanašam se le na 2., še bolj pa na svoj 3. steber.


Prvi steber ima dejansko vrhunska izplačila, če si skozi na minimalki. Vsi ostali žal nimajo te sreče.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Wrop ::

GregiB je izjavil:

Vlada že zdaj "med vrsticami" govori, da bo pokojnina v prihodnje zgolj za socialni minimum in, da če bo kdo hotel "kaj več", si bo moral sam prišparat... Ob tem se poraja vprašanje, zakaj potem prispevek v pokojninsko blagajno ni za vse enak, pa naj tisti, ki hočejo kaj več, šparajo iz razlike?


Aja, pa še to. Kdo pa garantira, da država ne bo spremenila pravila igre med samo igro. Če je zmožna to sedaj, ko se plačuje glede na dohodek in za nazaj, potem je možno da ti nacionalizira še individualno pokojninsko varčevanje.
Tile kekci se sploh ne zavedajo kakšno štalo delajo s takimi izjavami. Ne samo, da oni izpadejo smešni. Dodatno mečejo senco in postavljajo dvom v cel pokojninski sistem. Kar pomeni še hitrejši razkroj celega pok. sistema.
Neomejena višina prispevka, nazaj pa samo minimum. A se ne vprašajo kako bo to zgledalo in kdo se ne bo maksimalno začel izogibati plačevanju prispevkov.

Tilen ::

GregiB je izjavil:

Vlada že zdaj "med vrsticami" govori, da bo pokojnina v prihodnje zgolj za socialni minimum in, da če bo kdo hotel "kaj več", si bo moral sam prišparat... Ob tem se poraja vprašanje, zakaj potem prispevek v pokojninsko blagajno ni za vse enak, pa naj tisti, ki hočejo kaj več, šparajo iz razlike?


Za vse enak "ne sme" biti, ker potem bi za socialni minimum zmanjkalo oziroma bi bil ta še bistveno nižji. Sedaj pač se dviguje "minimalno" pokojnino na neki osnovi, ki sploh ne obstaja in razliko krijemo ostali. Pokojninska reforma nikoli ne bo omogočala vsem enakih vplačil in razliko v individualne račune. Tak sistem ni vzdržen oziroma nima več pogojev za dovolj priljubljenosti ter dovolj političnih točk.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

GregiB ::

Tilen je izjavil:


Za vse enak "ne sme" biti, ker potem bi za socialni minimum zmanjkalo oziroma bi bil ta še bistveno nižji.


Tudi prav... a naj se potem postavi neka zdrava kapica... Ne pa, da nekdo z 5.000€ bruto vplačuje 2x toliko, kot tisti z 2.500€ bruto, potem pa oba dobita enako pokojnino.... kot tisti, ki je bil 20 let na sociali, 20 let pa delal za minimalca
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Tilen ::

No saj to priložnost bodo sedaj imeli na vladi. Samo dvomim, da bo kaj konkretnih sprememb v tej smeri. Minimalna pokojnina je konkretno previsoka glede na minimalna vplačila in kdor pozna tukaj rešitev in si upa narediti spremembe, lahko to reši, drugi ne.

Minimalne pokojnine bi se namreč za rešitev tega problema morale znižati, kar se pa zagotovo ne bodo, ker to ne prinaša političnih točk.

Z visoko zajamčeno pokojnino smo se ujeli v res neugodno zanko, ker se plače prepočasi dvigujejo in odmerni odstotek je prenizek. Kapica navzgor skrbi, da ne bi imel kdo previsoke pokojnine, med tem ko se minimalno dviguje ves čas. Neokusno za vse nad minimalko.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

kriptobog ::

lisaac je izjavil:

Kmalu bo črna kronika približno takole:
Mnogo prezgodaj nas je zapustil sodelavec Janez X, star je bil 82 let, našli so ga sodelavci na delovnem mestu, saj jim je bilo čudno kako to, da ga ni bilo na malici v fabriški menzi :D


In potem... Do pogreba lezi na delovnem mestu.

Utk ::

kriptobog je izjavil:

lisaac je izjavil:

Kmalu bo črna kronika približno takole:
Mnogo prezgodaj nas je zapustil sodelavec Janez X, star je bil 82 let, našli so ga sodelavci na delovnem mestu, saj jim je bilo čudno kako to, da ga ni bilo na malici v fabriški menzi :D


In potem... Do pogreba lezi na delovnem mestu.

Fraza "naj počiva v miru" bo po 2000 letih končno dobila smisel.

Wrop ::

GregiB je izjavil:

Tilen je izjavil:


Za vse enak "ne sme" biti, ker potem bi za socialni minimum zmanjkalo oziroma bi bil ta še bistveno nižji.


Tudi prav... a naj se potem postavi neka zdrava kapica... Ne pa, da nekdo z 5.000€ bruto vplačuje 2x toliko, kot tisti z 2.500€ bruto, potem pa oba dobita enako pokojnino.... kot tisti, ki je bil 20 let na sociali, 20 let pa delal za minimalca


Selektivni ZUJF. Sprememba pokojnine, ki so vezana na vplačila, na socialni korektiv, pa pomeni ZUJF na kvadrat.
Navidezno bodo rešili nek namišljen ideološki problem, ki so ga sami ustvarili. Ob tem pa bodo podrli temelje sistema. Eksodus mladih in tudi drugih produktivnih se bo povečal.

Invictus ::

Produktivne zadržijo samo še z normirancem.

Ko tega ne bo več, bo exodus še teh... Tudi starih, izkušenih.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

link_up ::

kaj so se vedno delodajalci krivi, da tolk folka dela za minimalca? :) Ste pac zapisali v ustavo, da smo socialna drzava.
In and Out

FrRoSt ::

Tilen je izjavil:

energetik je izjavil:

Že ko sem štartal z zaposlitvijo 15 let nazaj, sem vedel, da iz 1. stebra ne bo nič. Glupo je samo, ker plačujem silne zneske za trenutne penzije. Takoj podpišem, da mi dajo na TRR neobdavčen prispevek. Ampak to logično ne gre ob tej ponzi shemi. Poleg tega, nekako moramo biti solidarni s trenutnimi penzionisti, vsaj z večino.

Kakorkoli, zanašam se le na 2., še bolj pa na svoj 3. steber.


Prvi steber ima dejansko vrhunska izplačila, če si skozi na minimalki. Vsi ostali žal nimajo te sreče.


:))

Koliko je sedaj že minimalna penzija za polno starost in polno delovno dobo!?? ;)

Počasi se bomo peibližali RAZVITEMU Zahodu, kjer se ob krizah pojavijo kolone upokojencev, ki iščejo delo in novo službo. :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

zobnik ::

Vzdržn pokojninski sistem je samo pod enim pogojem, toliko kot si vplačal, toliko dobiš. Če nimaš vsaj 700 (prag revščine)naj se doplača na račun socialne.
Ampak POZOR, tu se bod oglasil par 10 tisoč ljudi češ da oni so delal 25 let in sedaj dobijo 700 s socialo. Jaz pa delal 40 let in dobim 700, ni pošten
In pademo v začaran krog.
Mogoče je rešitev, da se polna pokojnina zviša na 900 evrov, pa da se tistim s 25 let dela doplača v obliki sociale do 700, kolikor je prag revščine, toda DNARJA ni.
Evo vam nič ne bo.

zobnik ::

1500 bruto/bruto je za 40 let vplačila ravno za 600 evrov/mesec za 20 let življenja. Koliko ljudi je dobivalo bruto bruto 1300-1200-1100.
Tak je moj izračun, torej dost ljudi dobiva poleg zaslužene pokojnine 450-550-600 evrov še "socialno" doplačilo d aimajo 800 penzije. Nisem upošteval inflacije, ki tako veselo požre vplačila.
To o čemer govorijo eni o zasluženi pokojnini je laž. Mogoče 600 evrov + prodana bajta to pa 100%

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Tilen ::

Kaj pa nekateri s.p. in tisti, ki so ves čas na minimalki? 40 let so si plačevali minimalne prispevke in bi po izračunu eni morali dobiti pod 300 EUR pokojnine, sedaj jim pa pripada 600+ EUR. Se pravi 100% več, kot so vplačali in takih ni malo.

Tega ne moreš enostavno rešiti, ko enkrat postaviš minimalno pokojnino bistveno nad vrednostjo, ki je bila vplačana s strani nekatere skupine.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

GregiB ::

zobnik je izjavil:

Nisem upošteval inflacije, ki tako veselo požre vplačila.


Inflacije ni treba upoštevati ker... se zaradi pokojninskega sistema samega vplačila v pokojninsko blagajno sama po sebi revalorizirajo s sprotnim vplačevanjem... V rodni grüdi pa so se plače dvigovale precej bolj, kot je bila inflacija.
Drugič... če bi pokojninska blagajna bila dobro organizirana v smislu pokojninskih skladov v razviti tujini, bi morali s sredstvi ustvarjati kapitalske dobiče višje, kot je inflacija.

zobnik je izjavil:

To o čemer govorijo eni o zasluženi pokojnini je laž.

Pa je res? Trenutno zaposleni v ZPIZ vplačujemo 15,5% bruto plače, nadaljnih 16,1% delodajalec, torej 31,6%. Če bi povprečen upokojenec prejemal npr. 65% svoje bruto plače, znesejo vplačila za 20 let pokojnine... kar pa nekako ustreza pričakovani dolžini povprečne pokojninske dobe (povprečna življenska doba v SLO je 80,5 let)
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

pingme ::

Tilen je izjavil:

Kaj pa nekateri s.p. in tisti, ki so ves čas na minimalki? 40 let so si plačevali minimalne prispevke in bi po izračunu eni morali dobiti pod 300 EUR pokojnine, sedaj jim pa pripada 600+ EUR. Se pravi 100% več, kot so vplačali in takih ni malo.
Tega ne moreš enostavno rešiti, ko enkrat postaviš minimalno pokojnino bistveno nad vrednostjo, ki je bila vplačana s strani nekatere skupine.

Kakšen pa je ta izračun?
Če plačuješ 40 let malce pod 300 EUR mesečno prispevkov za pokojninsko zavarovanje ... po kakšnem izračunu "bi morali dobiti pod 300 EUR pokojnine", ko se upokojiš pri 65. letu?
Je mogoče povprečna življenska doba 105 let (če že zanemariš obresti)?
Velika večina ne bo nikoli dobila vplačanega, eni so pač bolj, drugi manj "nategnjeni".

GregiB ::

zobnik je izjavil:

1500 bruto/bruto je za 40 let vplačila ravno za 600 evrov/mesec za 20 let življenja.


Pri 1.500€ bruto / bruto je mesečno vplačilo v ZPIZ 436€, kar v 40 letih znese 209.280€. To je 348 mesecev po 600€ = 29 let
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

feryz ::

Matr, kako je to zanimivo! Država bo, vlada bo ...
Očitno sta na tem svetu dva pola.
Na eni strani ljudje, ki živijo na nekem prostoru, ustvarjajo in prinašajo denar in na drugi strani neke, od ljudi izvoljene, kvazi entitete, ki hočejo tem ljudem vse pokrasti in jih zjebati.
Baje se temu reče demokracija.

Sicer pa vi kar vlagajte v dodatne sklade, stebre in podobne gluposti. Če jih ni še dovolj pocrkalo, jih bo pa v prihodnje. V poduk tistim, ki bodo za nami gojili take misli ali upe.
Inflacije niti omenil nisem, ker mi jo verjetno ni treba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

link_up ::

tocno to, nagrabite si raje nepremicnine, denar pa zapravite.
In and Out

zobnik ::

GregiB je izjavil:

zobnik je izjavil:

1500 bruto/bruto je za 40 let vplačila ravno za 600 evrov/mesec za 20 let življenja.


Pri 1.500EUR bruto / bruto je mesečno vplačilo v ZPIZ 436EUR, kar v 40 letih znese 209.280EUR. To je 348 mesecev po 600EUR = 29 let


Poglej si stopnjo pred 40 leti, 30 in 20 leti, niti 15% bruto bruto, mogoče 20-25% šele 10-20 let nazaj
Ta stopnja sedaj kot je nekdo napisal dobrih 30% je od katerega leta.
In 1500 bruto bruto je bla še 5 let nazaj kar dobra plača, večina ni niti 800 neto dobivala, min.plača 650, bruto bruto torej 1100+-
Inflacija požira vplačila.

GregiB je izjavil:

zobnik je izjavil:

Nisem upošteval inflacije, ki tako veselo požre vplačila.


Inflacije ni treba upoštevati ker... se zaradi pokojninskega sistema samega vplačila v pokojninsko blagajno sama po sebi revalorizirajo s sprotnim vplačevanjem... V rodni grüdi pa so se plače dvigovale precej bolj, kot je bila inflacija.
Drugič... če bi pokojninska blagajna bila dobro organizirana v smislu pokojninskih skladov v razviti tujini, bi morali s sredstvi ustvarjati kapitalske dobiče višje, kot je inflacija.

zobnik je izjavil:

To o čemer govorijo eni o zasluženi pokojnini je laž.

Pa je res? Trenutno zaposleni v ZPIZ vplačujemo 15,5% bruto plače, nadaljnih 16,1% delodajalec, torej 31,6%. Če bi povprečen upokojenec prejemal npr. 65% svoje bruto plače, znesejo vplačila za 20 let pokojnine... kar pa nekako ustreza pričakovani dolžini povprečne pokojninske dobe (povprečna življenska doba v SLO je 80,5 let)


Od kdaj 31% ?????
Tolk sigurno ni blo 15 let nazaj kaj šele 25 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Mato989 ::

Problem je ker nobena vlada ne bo želela rešit z reformo glavnega problema.

Kot je povedal admin v temi, ti dobiš zagarantirano pokojnino za 40 let delovne dobe če se upokojiš pri 65tem vsaj 600 al skor 700EUR če se ne motim... tudi če si celih 40 let delal na minimalcu...

Dejansko če vzamemo današnje cifre je tako da je najslabše če delaš za plače med minimalcem in 1.700 bruto... vsi boste dobili enako visoko penzijo, vplačeval bo pa oni pri 1.700 bruto dosti več kot on na minimalcu

Way to go je minimalc, ostalo na roke... ali pa povprečje vsak 2k ali več
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

feryz ::

A ti ni jasno, da pri penzijah ne gre tako?
To je socialna kategorija, ne bančno varčevanje.
Saj tudi zdravstva ne dobiš več, če več plačuješ.

Da nagovarjaš k kriminalu, je pa hvale vredno.
Jaz sem to poverbal, ko sem firmo kupil. Danes ni niti evra na roke. Vse uradno.
Razen tringelt iz mojega žepa. Ki je pa itak že podvržen vse sorte mučenjem s strani furs-a in komapnije.

Mato989 ::

feryz je izjavil:

A ti ni jasno, da pri penzijah ne gre tako?
To je socialna kategorija, ne bančno varčevanje.
Saj tudi zdravstva ne dobiš več, če več plačuješ.

Da nagovarjaš k kriminalu, je pa hvale vredno.
Jaz sem to poverbal, ko sem firmo kupil. Danes ni niti evra na roke. Vse uradno.
Razen tringelt iz mojega žepa. Ki je pa itak že podvržen vse sorte mučenjem s strani furs-a in komapnije.


Kot je povedal "direktor" ZPIZa v Tarči... Penzija naj bo USTAVNA PRAVICA, socialna pomoč pa naj bo socialna kategorija....

Penzija se naj dobi TOČNO TOLIKO kot je izračun na podlagi vplačil... če je to premalo naj da oseba vlogo za socialno pomoč ki se na 10 let obnavlja in naj pokrije sociala razliko za socialno državo SLO...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

FrRoSt ::

pingme je izjavil:

Tilen je izjavil:

Kaj pa nekateri s.p. in tisti, ki so ves čas na minimalki? 40 let so si plačevali minimalne prispevke in bi po izračunu eni morali dobiti pod 300 EUR pokojnine, sedaj jim pa pripada 600+ EUR. Se pravi 100% več, kot so vplačali in takih ni malo.
Tega ne moreš enostavno rešiti, ko enkrat postaviš minimalno pokojnino bistveno nad vrednostjo, ki je bila vplačana s strani nekatere skupine.

Kakšen pa je ta izračun?
Če plačuješ 40 let malce pod 300 EUR mesečno prispevkov za pokojninsko zavarovanje ... po kakšnem izračunu "bi morali dobiti pod 300 EUR pokojnine", ko se upokojiš pri 65. letu?
Je mogoče povprečna življenska doba 105 let (če že zanemariš obresti)?
Velika večina ne bo nikoli dobila vplačanega, eni so pač bolj, drugi manj "nategnjeni".


Upokojiš se lahko že s 60 leti, če imaš 40 let delovne dobe. ;) 65 let je za tiste, ki ne morejo zbrati 40 let delovne dobe! 8-)

Poleg tega, ker moramo v formuli upoštevati tudi demografijo, naj ppovem za razne izračune, da na 1 upokojenca pride 1,7 zaposlenega!! :))

Potem pa računajte penzije! :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Mato989 ::

Najboljši sistem je itak takšen:

1. Od plače se plačuje dohodnina
2. Po 65tem letu bi vsak državljan RS (pogoj je da imaš državljanstvo VSAJ 40 let torej Juga, Slo) dobil socialno pomoč torej to je danes koliko? 400 in nekaj fičnikov
3. Ostalo pa kolikor si prihranil (od tega kar zdaj plačamo od bruto v ZPIZ tisto kar plača v bruto 2 delodajalec v ZPIZ gre za pokrivanje tega iz točke 2

To bi zelo olajšalo sistem, nisem pa delal izračunov, koliko bi bilo manjka nekaj let
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

feryz ::

Mato989 je izjavil:

Kot je povedal "direktor" ZPIZa v Tarči... Penzija naj bo USTAVNA PRAVICA, socialna pomoč pa naj bo socialna kategorija....

Penzija se naj dobi TOČNO TOLIKO kot je izračun na podlagi vplačil... če je to premalo naj da oseba vlogo za socialno pomoč ki se na 10 let obnavlja in naj pokrije sociala razliko za socialno državo SLO...
Malo težko kdorkoli zagovarja, da si leta 2022 vplačal za 750 evrov penzije, leta 2023 pa za 730 evrov penzije.
Težko to prodaš kot znanstveni točni izračun.

Jebeš ustavno pravico, ki je v torek drugačna kot v ponedeljek.

zobnik ::

Mato989 je izjavil:

feryz je izjavil:

A ti ni jasno, da pri penzijah ne gre tako?
To je socialna kategorija, ne bančno varčevanje.
Saj tudi zdravstva ne dobiš več, če več plačuješ.

Da nagovarjaš k kriminalu, je pa hvale vredno.
Jaz sem to poverbal, ko sem firmo kupil. Danes ni niti evra na roke. Vse uradno.
Razen tringelt iz mojega žepa. Ki je pa itak že podvržen vse sorte mučenjem s strani furs-a in komapnije.


Kot je povedal "direktor" ZPIZa v Tarči... Penzija naj bo USTAVNA PRAVICA, socialna pomoč pa naj bo socialna kategorija....

Penzija se naj dobi TOČNO TOLIKO kot je izračun na podlagi vplačil... če je to premalo naj da oseba vlogo za socialno pomoč ki se na 10 let obnavlja in naj pokrije sociala razliko za socialno državo SLO...


Ne, ker so proti tud sociali, zakaj bi on s 40 let dobil 700, on s 20 let dela +socialo pa 650 evrov.
To je temeljni problem družbe, ki ni rešljiv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Mato989 ::

zobnik je izjavil:

Mato989 je izjavil:

feryz je izjavil:

A ti ni jasno, da pri penzijah ne gre tako?
To je socialna kategorija, ne bančno varčevanje.
Saj tudi zdravstva ne dobiš več, če več plačuješ.

Da nagovarjaš k kriminalu, je pa hvale vredno.
Jaz sem to poverbal, ko sem firmo kupil. Danes ni niti evra na roke. Vse uradno.
Razen tringelt iz mojega žepa. Ki je pa itak že podvržen vse sorte mučenjem s strani furs-a in komapnije.


Kot je povedal "direktor" ZPIZa v Tarči... Penzija naj bo USTAVNA PRAVICA, socialna pomoč pa naj bo socialna kategorija....

Penzija se naj dobi TOČNO TOLIKO kot je izračun na podlagi vplačil... če je to premalo naj da oseba vlogo za socialno pomoč ki se na 10 let obnavlja in naj pokrije sociala razliko za socialno državo SLO...


Ne, ker so proti tud sociali, zakaj bi on s 40 let dobil 700, on s 20 let dela +socialo pa 650 evrov.
To je temeljni problem družbe, ki ni rešljiv.



Seveda je to temeljni problem in ni rešljiv, oz. je, če ukinemo pokojnine in izbrišemo da smo socialna država, to bi bilo še najbolje, tako bi se postopoma ljudje naučili da so za svojo prihodnost odgovorni sami...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dronyx ::

Taka enostavna modifikacije obstoječega pokojninskega sistema bi bila lahko to, da bi imel ZPIZ za vsakega bodočega upokojenca, ki plačuje prispevke v to državno piramidno shemo pregled, koliko denarja je vplačal (v to državno piramidno shemo). Ko bi se upokojil, bi upokojenec prejemal izračunano pokojnino do trenutka, ko bi dosegel vplačana sredstva, od tistega trenutka dalje pa samo še neko zajamčeno minimalno pokojnino. Tako kot je državna piramidna shema zasnovana sedaj si tisti z visokimi pokojninami lahko privoščijo boljšo zdravstveno oskrbo (praktično lahko zamenjajo skoraj vse organe, razen možganov), posledično živijo lahko bistveno dlje in bistveno dlje časa prejemajo visoko pokojnino. Vse to pa seveda financirajo tisti, ki pridejo v to državno piramidno shemo kasneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mato989 ::

dronyx je izjavil:

Taka enostavna modifikacije obstoječega pokojninskega sistema bi bila lahko to, da bi imel ZPIZ za vsakega bodočega upokojenca, ki plačuje prispevke v to državno piramidno shemo pregled, koliko denarja je vplačal (v to državno piramidno shemo). Ko bi se upokojil, bi upokojenec prejemal izračunano pokojnino do trenutka, ko bi dosegel vplačana sredstva, od tistega trenutka dalje pa samo še neko zajamčeno minimalno pokojnino. Tako kot je državna piramidna shema zasnovana sedaj si tisti z visokimi pokojninami lahko privoščijo boljšo zdravstveno oskrbo (praktično lahko zamenjajo skoraj vse organe, razen možganov), posledično živijo lahko bistveno dlje in bistveno dlje časa prejemajo visoko pokojnino.


No to sicer ni čisto res (ta drugi del) namreč moja Babica ima 420 eur penzije ampak ima delovne dobe 33 let v penziji pa je že 35 let!!!!!

Bi pa bilo mogoče zanimivo... 6 mesecev pred penzijo bi dobil papirje, da si v svojih 39 letih delovne dobe vplačal toliko in toliko in kako želiš izplačat...

In bi sam izbral koliko se ti naj plačuje, ko prideš do te cifre izplačane kar si vplačal bi naprej bila samo še socialna podpora...

Tu bi potem bila potrebna varovalka, da moraš raztegnit vplačevanje najmanj do povprečne življenske dobe za moškega/žensko glede na spol! >:D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

dronyx ::

Mato989 je izjavil:

No to sicer ni čisto res (ta drugi del) namreč moja Babica ima 420 eur penzije ampak ima delovne dobe 33 let v penziji pa je že 35 let!!!!!

Sigurno brez večjih težav najdeš tudi take, ki so se upokojili pri 50 letih ali še prej, živijo danes 90 let plus in prejemajo ves čas visoke pokojnine. Ti so zmagovalci te državne piramidne sheme in marsikdo od teh je v pokojninsko blagajno vplačal bistveno manj, kot je potegnil ven denarja. Pa razumem, da gre tu za zavarovanja in to moj predlog tudi omogoča. Ko ti s pokojninami izplačajo vplačana sredstva (seveda upoštevaje inflacijo) dobivaš še naprej neko zajamčeno minimalno pokojnino, ki naj bi omogočala neko socialno varnost, torej gre še vedno za zavarovanje.

ales85 ::

Zanimivo mi je kako berem vse vrste predlogov, da ne bi izplacali prevec. Nihce pa ne omeni tistih, ki vsega ne uspejo porabiti ali pa preminejo pred upokojitvijo. A to je pa v redu, da se socializira?

Mato989 ::

ales85 je izjavil:

Zanimivo mi je kako berem vse vrste predlogov, da ne bi izplacali prevec. Nihce pa ne omeni tistih, ki vsega ne uspejo porabiti ali pa preminejo pred upokojitvijo. A to je pa v redu, da se socializira?


Ja to je pač problem tega ponzi sistema.

Najbolje bi bilo kot sem sam povedal.

Poseben račun po DAVČNI... kjer se nabira keš... če prej umreš deduje otrok brez davkov in gre na NJEGOV penzijski račun... se pravi ne dobi za zapravit ampak za njegovo penzijo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ales85 ::

Mato989 je izjavil:

ales85 je izjavil:

Zanimivo mi je kako berem vse vrste predlogov, da ne bi izplacali prevec. Nihce pa ne omeni tistih, ki vsega ne uspejo porabiti ali pa preminejo pred upokojitvijo. A to je pa v redu, da se socializira?


Ja to je pač problem tega ponzi sistema.

Najbolje bi bilo kot sem sam povedal.

Poseben račun po DAVČNI... kjer se nabira keš... če prej umreš deduje otrok brez davkov in gre na NJEGOV penzijski račun... se pravi ne dobi za zapravit ampak za njegovo penzijo...

Potem vsaj povejte, da to ne bi vec bilo zavarovanje, pac pa varcevanje.

Mato989 ::

ales85 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

ales85 je izjavil:

Zanimivo mi je kako berem vse vrste predlogov, da ne bi izplacali prevec. Nihce pa ne omeni tistih, ki vsega ne uspejo porabiti ali pa preminejo pred upokojitvijo. A to je pa v redu, da se socializira?


Ja to je pač problem tega ponzi sistema.

Najbolje bi bilo kot sem sam povedal.

Poseben račun po DAVČNI... kjer se nabira keš... če prej umreš deduje otrok brez davkov in gre na NJEGOV penzijski račun... se pravi ne dobi za zapravit ampak za njegovo penzijo...

Potem vsaj povejte, da to ne bi vec bilo zavarovanje, pac pa varcevanje.


Saj tako bi bilo edino prav... Hkrati bi država morala skrbet da ta denar konzervativno nalaga v obveznice za morebiten mikro minimalni donos
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dronyx ::

ales85 je izjavil:

Zanimivo mi je kako berem vse vrste predlogov, da ne bi izplacali prevec. Nihce pa ne omeni tistih, ki vsega ne uspejo porabiti ali pa preminejo pred upokojitvijo. A to je pa v redu, da se socializira?

To je pa slabost te državne piramidne sheme. Tako kot je sistem zasnovan sedaj nimaš nikjer nič privarčevanega ampak se iz tekočih vplačil zaposlenih izplačujejo pokojnine. Torej tu ni nekih varčevalnih računov, naložb v delnice, nepremičnine, zlato itd., da bi dedovali potomci, če umreš preden dočakaš prvo pokojnino ali po par letih. Ampak to je pač zavarovanje. Vplačuješ premijo, da imaš ko se upokojiš nekaj za živet. če umreš prej...jebi ga. Tudi zdravstveno zavarovanje plačuješ in če ti ni nikoli nič je to na prvi pogled stran vržen denar. Samo če pa hudo zboliš gre pa verjetno precej več denarja za zdravljenje kot si vplačal premij. Podobno pokojnina. Plačuješ premije za riziko, da boš živel dlje od delovne dobe. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mato989 ::

dronyx je izjavil:

ales85 je izjavil:

Zanimivo mi je kako berem vse vrste predlogov, da ne bi izplacali prevec. Nihce pa ne omeni tistih, ki vsega ne uspejo porabiti ali pa preminejo pred upokojitvijo. A to je pa v redu, da se socializira?

To je pa slabost te državne piramidne sheme. Tako kot je sistem zasnovan sedaj nimaš nikjer nič privarčevanega ampak se iz tekočih vplačil zaposlenih izplačujejo pokojnine. Torej tu ni nekih varčevalnih računov, naložb v delnice, nepremičnine, zlato itd., da bi dedovali potomci, če umreš preden dočakaš prvo pokojnino ali po par letih. Ampak to je pač zavarovanje. Vplačuješ premijo, da imaš ko se upokojiš nekaj za živet. če umreš prej...jebi ga. Tudi zdravstveno zavarovanje plačuješ in če ti ni nikoli nič je to na prvi pogled stran vržen denar. Samo če pa hudo zboliš gre pa verjetno precej več denarja za zdravljenje kot si vplačal premij. Podobno pokojnina. Plačuješ premije za riziko, da bo živel dlje od delovne dobe. ;)



Ampak problem o katerem se ne pogovarja je to, kdo je tu generalni zmagovalec... tisti ki so prvi dobivali penzijo, niso NIČ VPLAČEVALI kajne? Če predpostavljamo da je vse PAYGO... torej prvi penziči so krivci za okraden denar prihodnjih ljudi
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zobnik ::

Rešil ne bodo nič, slabše bo, razen kvazi pohvalil kako se za 40 let dvignil penzijo iz 650 na 700, čeprav mamo neuradno inflacijo 30%, uradno 10%.
Životarjenje se bo nadaljeval vse po zaslugi ljudi, ki ne podpirajo tega in onega, da bi lahko drugi vsaj min.dobro živel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Utk ::

Ampak problem o katerem se ne pogovarja je to, kdo je tu generalni zmagovalec... tisti ki so prvi dobivali penzijo, niso NIČ VPLAČEVALI kajne? Če predpostavljamo da je vse PAYGO... torej prvi penziči so krivci za okraden denar prihodnjih ljudi


Prvih penzičev je bilo bistveno manj kot vplačil, takrat je imel ZPIZ viške denarja, ki jih je vlagal v nova podjetja. Danes bi temu rekli v delnice, oni so pa fizično gradili tovarne. Kar je sigurno najboljša investicija (če delaš to pametno, seveda). Tako bi moralo bit še zmeraj, ZPIZ ima vseeno ogromno denarja, bi moral imet, in bi moral vlagat v konkretne dolgoročne investicije.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obdavčitev plače v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16816382 (8977) tony1
»

Pokojninski steber kako preprečiti njegov zlom ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12811007 (6944) Levica
»

Nižanje pokojnin najstarejši populaciji? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15513072 (8795) solatko
»

Višina pokojnine vs. prispevek ZPIZ (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6914832 (13378) solatko

Več podobnih tem