» »

Nakup Avtomobila KIA

Nakup Avtomobila KIA

1
2
3 4 5

simba89 ::

Odpiram tole temo, ki ni tako stara...
Bil sem v dveh Kijinih salonih in povsod podobne izkušnje kot zgoraj opisano.
Financiranje napišejo na listek, ki ti ga na koncu seveda ne dajo. Pri obisku drugega salona sem se vsaj opremil in vse zapisal kar je računal.
Kje lahko najdem recimo splošne pogoje BONUS financiranja pri Kiji, oz druge splošne pogoje financiranj?
Tale forum sem našel, po mojem obisku ker sem bil zmeden glede oblik financiranja in njihovem odnosu.
Bom šel res pogledat na Hyundai še...
Išem pa v rangu, karavan, bencin, vsaj nekaj asistenčnih sistemov do 22k...:)

LeQuack ::

Ko sem jaz kupoval Kio leta nazaj so bile cene od ~11k naprej. Medtem pa danes pogledam in je najcenejša Kia Ceed 22kEUR. Spomnim se da tudi eno leto nazaj so bile cene še za pod 20k. A kdo dejansko kupi Kio po tej ceni?
https://www.kia.si/ceed

Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Matheus ::

Fuknjeno... zakaj potem ne bi izbral Golfa (če že hočem zmetati toliko denarja in želim nov avto)?

Cene rabljenih pa tudi še vedno v višavah. Evo na hitro iz TOP 100:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Reno dizelca iz leta 2016 z 120km in 110 KM za slabih 14.000EUR :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matheus ()

Utk ::

Ja, ker golf je pa ful cenejši.

Matheus ::

Utk je izjavil:

Ja, ker golf je pa ful cenejši.


Ni. So pa tam-tam cene, če se nemotim je bil pred leti razpon cene med KIO in Golfom kar konkreten ali pa sem že pozabil...

Kaj mi KIA ponuja za isti denar več kot tale Golf denimo:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Samo sprašujem se pač kako lahko ciljna skupina potem raje kupi KIO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matheus ()

matobeli ::

Ljudje ki niso zaljubljeni v VW.

T440 ::

Ciljna skupina se poistoveti z 'njim, da se njega vpraša, svi bi vozili Kio'.

LeQuack ::

Matheus je izjavil:

Utk je izjavil:

Ja, ker golf je pa ful cenejši.


Ni. So pa tam-tam cene, če se nemotim je bil pred leti razpon cene med KIO in Golfom kar konkreten ali pa sem že pozabil...

Kaj mi KIA ponuja za isti denar več kot tale Golf denimo:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Samo sprašujem se pač kako lahko ciljna skupina potem raje kupi KIO.


Tudi jaz ne vem. Ampak ko sem jaz kupoval sem vzel ravno zato, ker je bila toliko cenejša od VW in podobnih. Zdaj pa res ni razloga.
Vprašanje če je ta nora podražitev sploh posledica Kia kot proizvajalca, ali pa je slovenski uvoznik toliko navil cene? A ima kdo info z drugih trgov?
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

WizzardOfOZ ::

Matheus je izjavil:

Samo sprašujem se pač kako lahko ciljna skupina potem raje kupi KIO.


Ker je v vsem boljša od golfa in ima več opreme, pa cenejše servise.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Matheus je izjavil:

Samo sprašujem se pač kako lahko ciljna skupina potem raje kupi KIO.


Ker je v vsem boljša od golfa in ima več opreme, pa cenejše servise.


Danes placal za letni vw servis 135eur
I’m out.
:3

kriptobog ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Matheus je izjavil:

Samo sprašujem se pač kako lahko ciljna skupina potem raje kupi KIO.


Ker je v vsem boljša od golfa in ima več opreme, pa cenejše servise.


Kia ima servise na pooblascenem servisu med drazjimi...

SambaShare ::

LeQuack je izjavil:

Matheus je izjavil:

Utk je izjavil:

Ja, ker golf je pa ful cenejši.


Ni. So pa tam-tam cene, če se nemotim je bil pred leti razpon cene med KIO in Golfom kar konkreten ali pa sem že pozabil...

Kaj mi KIA ponuja za isti denar več kot tale Golf denimo:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Samo sprašujem se pač kako lahko ciljna skupina potem raje kupi KIO.


Tudi jaz ne vem. Ampak ko sem jaz kupoval sem vzel ravno zato, ker je bila toliko cenejša od VW in podobnih. Zdaj pa res ni razloga.
Vprašanje če je ta nora podražitev sploh posledica Kia kot proizvajalca, ali pa je slovenski uvoznik toliko navil cene? A ima kdo info z drugih trgov?


Saj tudi prodaja bolj šepa:
https://www.acea.auto/files/20230621_PR...

So pa zadnje mesece nore številke za VW/Reno. Mi ni jasno kje je fora, so šle cene kaj dol? Ali pa recimo 47% rast prodaje na Hrvaškem YTD. Wtf?

WizzardOfOZ ::

PacificBlue je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Matheus je izjavil:

Samo sprašujem se pač kako lahko ciljna skupina potem raje kupi KIO.


Ker je v vsem boljša od golfa in ima več opreme, pa cenejše servise.


Danes placal za letni vw servis 135eur


Jaz pa 75€ za svoj avto. In?

kriptobog je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Matheus je izjavil:

Samo sprašujem se pač kako lahko ciljna skupina potem raje kupi KIO.


Ker je v vsem boljša od golfa in ima več opreme, pa cenejše servise.


Kia ima servise na pooblascenem servisu med drazjimi...


Potem pa ne veš, kaj so dragi servisi.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

Jaz pa 75€ za svoj avto. In?


Clio?

V glavnem tako poceni servise kot jih imam z VW se nisem imel.
Zdaj veš.
I’m out.
:3

kriptobog ::

WizzardOfOZ je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Matheus je izjavil:

Samo sprašujem se pač kako lahko ciljna skupina potem raje kupi KIO.


Ker je v vsem boljša od golfa in ima več opreme, pa cenejše servise.


Danes placal za letni vw servis 135eur


Jaz pa 75€ za svoj avto. In?

kriptobog je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Matheus je izjavil:

Samo sprašujem se pač kako lahko ciljna skupina potem raje kupi KIO.


Ker je v vsem boljša od golfa in ima več opreme, pa cenejše servise.


Kia ima servise na pooblascenem servisu med drazjimi...


Potem pa ne veš, kaj so dragi servisi.


Bratranec je nekaj let delal na Kmagu pa sem videl kako te opalijo za redni servis. Za A6 sem pri vrtacu manj placal redni servis, kot pa za eno Kio Ceed.

mugen999 ::

PacificBlue je izjavil:


Danes placal za letni vw servis 135eur

Ko poveš takšno ceno za servis, je potrebno povedat, kje so ti ga naredili za tak denar. Ali na uradnem, ali pri privatniku, ali pri popoldanskem fuserju, ali si pa frendu prinesel dele in olje in je za naredil. Najbolj zaskrbljujoce je, ce so ti za ta denar servis naredili na uradnem, ker v tem primeru so ti nalili najcenejse/najslabse olje ki ga imajo. Seveda je pa v redu ce so za tak denar naredili recimo na starejsem polu z 1.2 atmosfer masino. Ker za tak avto je olje z lidla v redu.

WizzardOfOZ ::

PacificBlue je izjavil:

Jaz pa 75€ za svoj avto. In?


Clio?

V glavnem tako poceni servise kot jih imam z VW se nisem imel.
Zdaj veš.


Subaru. Zdaj veš da si drago plačal 4 litre olja in par filtrov.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

PacificBlue ::

mugen999 je izjavil:

PacificBlue je izjavil:


Danes placal za letni vw servis 135eur

Ko poveš takšno ceno za servis, je potrebno povedat, kje so ti ga naredili za tak denar. Ali na uradnem, ali pri privatniku, ali pri popoldanskem fuserju, ali si pa frendu prinesel dele in olje in je za naredil. Najbolj zaskrbljujoce je, ce so ti za ta denar servis naredili na uradnem, ker v tem primeru so ti nalili najcenejse/najslabse olje ki ga imajo. Seveda je pa v redu ce so za tak denar naredili recimo na starejsem polu z 1.2 atmosfer masino. Ker za tak avto je olje z lidla v redu.


Privatnik. Ni to neki popoldanski fuser..je profi. Naslednji avto za mano je bil ktm x bow.
I’m out.
:3

matobeli ::

3 filtri in 5l dragega olja je cca 80eur, ena ura dela 30eur, 110eur, z davkom 134.2eur

Nevem zakaj bi bila razlika med pasatom in cliotom sploh kakršnakoli, oziroma če že je je razlike za 1.5l olja in par evrov cenejši filtri. Torej maksimalno 15eur.

Ali pa pač dvigneš avto, zamenjaš tist olje pa gotovo. Ostaledva filtra sta pa itak stvar 10min dela in imaš vse skupaj za 75eur.

PacificBlue ::

Pa sam sebi izdaš račun?
Po mojem je fino, če take stvari potem pokažeš ob prodaji avta..

Razen, če vozis clio. al pa subaru. Tam tako ni važno:)
I’m out.
:3

LeQuack ::

Kakorkoli, treba je primerjati cene na pooblaščencih da dobiš neko realno primerjavo med servisi.
Quack !

WizzardOfOZ ::

matobeli je izjavil:

3 filtri in 5l dragega olja je cca 80eur, ena ura dela 30eur, 110eur, z davkom 134.2eur

Nevem zakaj bi bila razlika med pasatom in cliotom sploh kakršnakoli, oziroma če že je je razlike za 1.5l olja in par evrov cenejši filtri. Torej maksimalno 15eur.

Ali pa pač dvigneš avto, zamenjaš tist olje pa gotovo. Ostaledva filtra sta pa itak stvar 10min dela in imaš vse skupaj za 75eur.


Drago olje? Katero olje pa je drago? Danes so vsa olja po ceni med 6 in 8 evrov, če ti ga pa v trgovini ali na servisu prodajajo po 15 evrov ali več na liter, si pa sam kriv.
Sej ga lahko sam kupiš, pa filtre tudi in to prineseš na servis, da zamenjajo. Je potem samo 32€ za tisto delovno uro, kolikor si vzamejo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Utk ::

Servis stane 80, največ 100 evrov, ostalo je pač garancija. Tako da to primerjanje z menjavo v svoji garaži je idiotsko, in to primerjavo lahko dela samo idiot. In v vsaki temi se najde.
Jaz imam 10 let garancije na toyoti, seveda dokler vozim na servise. Če to stane 2 jurja v 10 letih, pač tolk stane. Težko da bom naredu profit s tem, ker najbrž ne bo nič narobe, ampak tudi kasko stane še več v 10 letih, pa ga tudi ne rabim.
Garažni mojster je menjal sam in mu je škoda zaribala po petih letih. Seveda ni on nič kriv, škoda je kriva. Zdaj pa tuhtajte kaj se bolj splača...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

WizzardOfOZ ::

Še enkrat preberi, da ne bo Utk idiotizem ven udaril;
Olje in filtre lahko sam kupiš in na servisu ti jih morajo zamenjati. Ne rabiš kupovat njihovih izdelkov, če so predragi. Zakaj bi plačal na servisu za slabše olje 15 do 20€ na liter, če lahko kupiš bolj kvalitetnega za med 6 in 8 evrov na liter. In enako velja za filtre.
In potem plačaš samo delovno uro, ki pa so danes okoli 30€ z DDV.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Utk ::

In potem plačaš samo delovno uro, ki pa so danes okoli 30€ z DDV.

LOL.

Zakaj bi plačal na servisu za slabše olje 15 do 20€ na liter, če lahko kupiš bolj kvalitetnega za med 6 in 8 evrov na liter. In enako velja za filtre.

Ker ti bojo napisali, da so ti vlili tvoje "neznano" olje. Če bo vse v redu, je vseeno, če ne bo, pa ne bo vseeno. In če bo vse v redu, je čisto vseeno, če si si tisto olje tudi sam vlil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

matobeli ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Katero olje pa je drago?

0W20 so dražja. Dexelia supra 0W20 je recmo 10€/l in to je celo dobra cena. Na servisu verjetno pride 20€.

Zgolj zaradi tega da se kdo v izračunu servisnega materjala ne bi vtaknil da sem računal z oljem iz "lidla"...

WizzardOfOZ ::

Jaz uporabljam Mobil Super 3000 0W20 gradacije. Na servisu je 20EUR na liter, v trgovinah pa med 10 in 11 evrov (brez popusta - polna cena). Če kupiš 60l sodček pa med 6 in 7EUR na liter. Okoli 8 je potem tudi na liter, če dobiš dober popust v trgovini.

Utk je izjavil:

In potem plačaš samo delovno uro, ki pa so danes okoli 30€ z DDV.

LOL.

Zakaj bi plačal na servisu za slabše olje 15 do 20€ na liter, če lahko kupiš bolj kvalitetnega za med 6 in 8 evrov na liter. In enako velja za filtre.

Ker ti bojo napisali, da so ti vlili tvoje "neznano" olje. Če bo vse v redu, je vseeno, če ne bo, pa ne bo vseeno. In če bo vse v redu, je čisto vseeno, če si si tisto olje tudi sam vlil.


Očitno voziš na slabe servise. Na večini servisov vpišejo katero olje vlijejo. Sej ga prineseš v tapravi embalaži in zapakiranega. Razen, če ga ti nosiš v čudnih embalažah, v kaki kantici od kisa al pa kaj podobnega. Kaj češ nekateri ste res čudni, pa tudi to počnete. Ker potem pa res ne more vedet, katero olje vliva v motor.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

grimth ::

mojih 5 centov, trenutni kia avto ki ga vozim sem kupil rabljenega pri uradnem glavnem KIA prodajalcu/hiši v LJ, ma ne kupim kia avta nikoli več v življenju. Pa lep dan vam želim.

LeQuack ::

grimth je izjavil:

mojih 5 centov, trenutni kia avto ki ga vozim sem kupil rabljenega pri uradnem glavnem KIA prodajalcu/hiši v LJ, ma ne kupim kia avta nikoli več v življenju. Pa lep dan vam želim.


Zelo uporaben post z veliko informacijami.
Quack !

Utk ::

Kaj češ nekateri ste res čudni, pa tudi to počnete. Ker potem pa res ne more vedet, katero olje vliva v motor.

Nekateri premalo spite in potem sred dneva fantazirate kaj nekdo dela, ko pa nihče ni reku, da to dela.
Če bom hotel sam menjat olje, ga bom menjal sam, tudi to sem delal, ampak mi ni treba več (en je v garanciji, en električni), če pa vozim na servise, bom pa vozil na servise. Ne bom ciganil nekaj vmes. Ker nisem cigan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

grimth ::

LeQuack je izjavil:

grimth je izjavil:

mojih 5 centov, trenutni kia avto ki ga vozim sem kupil rabljenega pri uradnem glavnem KIA prodajalcu/hiši v LJ, ma ne kupim kia avta nikoli več v življenju. Pa lep dan vam želim.


Zelo uporaben post z veliko informacijami.


To se dobi za 5 centov :P

WhiteAngel ::

Konec 2017 kupil novo Kio Ceed 5 vrat za 12k, 1.4 bencinar, neka srednja oprema. Avto je drugi pri hiši, igra vlogo "cliota", le z večjim prtljažnikom. Takrat so imeli akcijo in se je začela že pri 10.500 eur s popusti. Delamo 10k km/leto, na servis vozimo k pooblaščencu Nasmeh 1x na leto. Tistih 150-200eur za redni servis se ne pozna ravno. Avto je prijeten, nič posebnega, poceni in dela. Danes ne vem, kaj bi vzel, ker mi rabljeni avti smrdijo, novi pa niso vredni takega denarja (to se vidi tudi po nečloveških dobičkih koncernov). Verjetno bi kakšno Dacio izbral.

LeQuack ::

WhiteAngel je izjavil:

Konec 2017 kupil novo Kio Ceed 5 vrat za 12k, 1.4 bencinar, neka srednja oprema. Avto je drugi pri hiši, igra vlogo "cliota", le z večjim prtljažnikom. Takrat so imeli akcijo in se je začela že pri 10.500 eur s popusti. Delamo 10k km/leto, na servis vozimo k pooblaščencu Nasmeh 1x na leto. Tistih 150-200eur za redni servis se ne pozna ravno. Avto je prijeten, nič posebnega, poceni in dela. Danes ne vem, kaj bi vzel, ker mi rabljeni avti smrdijo, novi pa niso vredni takega denarja (to se vidi tudi po nečloveških dobičkih koncernov). Verjetno bi kakšno Dacio izbral.


In koliko bi stal primerljiv model zdaj nov?
Quack !

PacificBlue ::

Nove Kie Ceed 5 vratne 1.0 motor so nekje 22k eur.
Z 1.5 motorjem pa okoli 25keur. Mal več opreme ali pa 1.6T motor pa si ze na 30k eur.
I’m out.
:3

Choc ::

Respect prodajalcem, da jim uspe to prodati :D

Miha 333 ::

PacificBlue je izjavil:

Nove Kie Ceed 5 vratne 1.0 motor so nekje 22k eur.
Z 1.5 motorjem pa okoli 25keur. Mal več opreme ali pa 1.6T motor pa si ze na 30k eur.

Potem je Hyundai konkretno cenejši: https://www.hyundai.si/media/uploads/pu...

WizzardOfOZ ::

Utk je izjavil:

Kaj češ nekateri ste res čudni, pa tudi to počnete. Ker potem pa res ne more vedet, katero olje vliva v motor.

Nekateri premalo spite in potem sred dneva fantazirate kaj nekdo dela, ko pa nihče ni reku, da to dela.
Če bom hotel sam menjat olje, ga bom menjal sam, tudi to sem delal, ampak mi ni treba več (en je v garanciji, en električni), če pa vozim na servise, bom pa vozil na servise. Ne bom ciganil nekaj vmes. Ker nisem cigan.


Kljub temu, da dovolj spiš, še vedno ne razumeš poante.
Če boš sam menjal, ne bo garancije, če ti menjajo na servisu, potem garancija ostane. Olje in filtre pa s sabo prineseš, da namesto 100€ daš samo 50.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Mato989 ::

Jaz sem lani kupil KIA Ceed 1.5 160KM hatchbacka za 27.7k ex vision model torej nivo opreme takoj pod gt line pa moram rect da sem zadovoljen avto dela super brezobrestni kredit torej placam tocno 27.7k pa je lahko om na 10 postov

Prepricali so me predvsem z dejstvom da je 7 let garancije na motor in se kar nekaj zadev

Je pa tak da sorodnik pozna v medvodah enega prodajalca pa smo tam vzeli

Se pa strinjam da je malo overpriced, tam ene 24k bi moral bit tak model morda 22k da bi bla okish cena

Me pa zanima kaj bo oktobra z 1 servisom tam bom pa tezak na kia centru v mb
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Utk ::

Če boš sam menjal, ne bo garancije, če ti menjajo na servisu, potem garancija ostane. Olje in filtre pa s sabo prineseš, da namesto 100€ daš samo 50.

Ja, bom pa plačal 200 namesto 250, res big deal. In še zmeraj ti lahko komplicirajo pri garanciji in še zmeraj ti lahko potem ne dajo "popust" na delo, ki je, se stoprocentno strinjam, čista prevara, ampak ti vseeno odnese lahk 20 evrov od tistih 50 "prihranka".

WizzardOfOZ ::

Pri garanciji bodo vedno komplicirali, pa ni važno al je pod kozolcem ali pa na uradnem servisu servisiran avto.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Jaz sem lani kupil KIA Ceed 1.5 160KM hatchbacka za 27.7k ex vision model torej nivo opreme takoj pod gt line pa moram rect da sem zadovoljen avto dela super brezobrestni kredit torej placam tocno 27.7k pa je lahko om na 10 postov

Prepricali so me predvsem z dejstvom da je 7 let garancije na motor in se kar nekaj zadev

Je pa tak da sorodnik pozna v medvodah enega prodajalca pa smo tam vzeli

Se pa strinjam da je malo overpriced, tam ene 24k bi moral bit tak model morda 22k da bi bla okish cena

Me pa zanima kaj bo oktobra z 1 servisom tam bom pa tezak na kia centru v mb


Drag bo servis to je pa to. Nimas kaj biti tezak. Ce se veliko vozis si pa 7 let garancije lahko vtaknes v rit, ker je garancija 7 let ALI 150k km prevozenih. Jaz sem v 2014 gledal Kio pa sem takrat potem vzel Focusa, ker so dali 5 let garancije brez omejitve kilometrov. Stepal sem jih pa 45k letno.

WizzardOfOZ ::

Subaru ima 8 let garancije, brez omejitve na kilometre.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jaz sem lani kupil KIA Ceed 1.5 160KM hatchbacka za 27.7k ex vision model torej nivo opreme takoj pod gt line pa moram rect da sem zadovoljen avto dela super brezobrestni kredit torej placam tocno 27.7k pa je lahko om na 10 postov

Prepricali so me predvsem z dejstvom da je 7 let garancije na motor in se kar nekaj zadev

Je pa tak da sorodnik pozna v medvodah enega prodajalca pa smo tam vzeli

Se pa strinjam da je malo overpriced, tam ene 24k bi moral bit tak model morda 22k da bi bla okish cena

Me pa zanima kaj bo oktobra z 1 servisom tam bom pa tezak na kia centru v mb


Drag bo servis to je pa to. Nimas kaj biti tezak. Ce se veliko vozis si pa 7 let garancije lahko vtaknes v rit, ker je garancija 7 let ALI 150k km prevozenih. Jaz sem v 2014 gledal Kio pa sem takrat potem vzel Focusa, ker so dali 5 let garancije brez omejitve kilometrov. Stepal sem jih pa 45k letno.


Ne vem, kolega je peljal KIO na prvi redni servis je plačal lani 210EUR... sicer mi je to preveč ampak jaz bom težil in hočem prinest svoje olje in gledam da ga not vlijejo...

Jaz oz. moja vozi letno cca 11-12k km... tako da 150k bo pokrilo vseh 7 let gladko.

Na koncu mi je prevagalo dejstvo da 7 let garancija + design avta zunaj.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jaz sem lani kupil KIA Ceed 1.5 160KM hatchbacka za 27.7k ex vision model torej nivo opreme takoj pod gt line pa moram rect da sem zadovoljen avto dela super brezobrestni kredit torej placam tocno 27.7k pa je lahko om na 10 postov

Prepricali so me predvsem z dejstvom da je 7 let garancije na motor in se kar nekaj zadev

Je pa tak da sorodnik pozna v medvodah enega prodajalca pa smo tam vzeli

Se pa strinjam da je malo overpriced, tam ene 24k bi moral bit tak model morda 22k da bi bla okish cena

Me pa zanima kaj bo oktobra z 1 servisom tam bom pa tezak na kia centru v mb


Drag bo servis to je pa to. Nimas kaj biti tezak. Ce se veliko vozis si pa 7 let garancije lahko vtaknes v rit, ker je garancija 7 let ALI 150k km prevozenih. Jaz sem v 2014 gledal Kio pa sem takrat potem vzel Focusa, ker so dali 5 let garancije brez omejitve kilometrov. Stepal sem jih pa 45k letno.


Ne vem, kolega je peljal KIO na prvi redni servis je plačal lani 210EUR... sicer mi je to preveč ampak jaz bom težil in hočem prinest svoje olje in gledam da ga not vlijejo...

Jaz oz. moja vozi letno cca 11-12k km... tako da 150k bo pokrilo vseh 7 let gladko.

Na koncu mi je prevagalo dejstvo da 7 let garancija + design avta zunaj.


Ves kaj delajo ce pripeljes svoje olje? Vpisejo opombo in ce je karkoli narobe z motorjem se izgovarjajo, da si prinesel svoje olje in ne jebejo garancije. Bratranec je imel primer Sportage, ki je ribnil, stranka je nosila svoje olje, garancija zavrnjena, ker ne morejo odgovarjati zaradi kvalitete olja, ker je stranka prinesla sovjega. Problem je, ker je veliko ljudi nosilo olje iz balkana, original embalaza, zaprta, notri pa neka jajca od olja.

Mato989 ::

In kje točno je to dovoljeno? Če prineseš TOVARNIŠKO zaprto olje nimajo kaj za jebat... kolikor jaz vem če ustreza olje standardom ki jih zahteva proizvajalec mora garancija laufat...

Če ob reklamaciji lahko dokaže, da je olje v vozilu ustrezno, potem z uveljavljanjem garancije ni težav. Če pa se vozilo pokvari zaradi nizkocenovnega olja, se mora kupec za povrnitev stroškov popravila obrniti na prodajalca tega olja.


Zadeva je zelo preprosta, če motor zariba se naredi test olja, če je specifikacijam zadovoljeno ni razloga da reklamacija ne bi bila odobrena... če ne pa pač sodišče in bo tam odobreno z 10x hujšimi posledicami za servis.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kriptobog ::

Kar je popolnoma nepotrebno jajcanje v primeru tezav. Placas tisti servis pa je. JAz sem na VWju vprasal kako je ce prinesem svoje olje in filtre, ker mi bratranec dobavi vse s 40% popustom, pa so rekli, da lahko, ampak da podpisem, da je to na lastno odgovornost. :)) PRi Kiji se ti pa zlo zavlece ce so taki problemi, ker popravila v garanciji odobri pisarna v Beogradu pa tudi sodisc se ne bojijo. Imam kar nekaj primerov na lagerju, kako se je stranka na koncu obrisala pod nosom. Zaradi nekaj 10e prihranka. Ampak ja, upam da se ne bos rabil ukvarjati s takimi pizdarijami.

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Kar je popolnoma nepotrebno jajcanje v primeru tezav. Placas tisti servis pa je. JAz sem na VWju vprasal kako je ce prinesem svoje olje in filtre, ker mi bratranec dobavi vse s 40% popustom, pa so rekli, da lahko, ampak da podpisem, da je to na lastno odgovornost. :)) PRi Kiji se ti pa zlo zavlece ce so taki problemi, ker popravila v garanciji odobri pisarna v Beogradu pa tudi sodisc se ne bojijo. Imam kar nekaj primerov na lagerju, kako se je stranka na koncu obrisala pod nosom. Zaradi nekaj 10e prihranka. Ampak ja, upam da se ne bos rabil ukvarjati s takimi pizdarijami.


Razumljivo, ampak ne vidim težave, če je olje dokazano znotraj specifikacij problema enostavno ne sme bit. Oziroma je to vnaprej zgubljena tožba...

Ker po tej logiki pa mi KIA serviser not vlije slabo olje ker ga BOLI K in pol kaj mi ne priznajo garancije in rečejo da sem to jaz sam not vlival... kaj pa pol? Kako dokazat da so oni krivi?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

LeQuack ::

Miha 333 je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Nove Kie Ceed 5 vratne 1.0 motor so nekje 22k eur.
Z 1.5 motorjem pa okoli 25keur. Mal več opreme ali pa 1.6T motor pa si ze na 30k eur.

Potem je Hyundai konkretno cenejši: https://www.hyundai.si/media/uploads/pu...


Je cenejši. No sej par let nazaj je bil tudi Ceed za isto ceno kot i30, ker sta zelo primerljiva modela iz istega koncerna. Potem so se pa odločili da bo Kia 10k dražja.
Quack !

Utk ::

Razumljivo, ampak ne vidim težave, če je olje dokazano znotraj specifikacij problema enostavno ne sme bit. Oziroma je to vnaprej zgubljena tožba...

Kako boš ti za 4 servise nazaj dokazal, da je bilo pravo olje not? Oni bojo pa privlekli "izvedenca", ki bo reku, da je to zarad olja.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Razumljivo, ampak ne vidim težave, če je olje dokazano znotraj specifikacij problema enostavno ne sme bit. Oziroma je to vnaprej zgubljena tožba...

Kako boš ti za 4 servise nazaj dokazal, da je bilo pravo olje not? Oni bojo pa privlekli "izvedenca", ki bo reku, da je to zarad olja.


Kako bom pa dokazal če vzamem vedno njihovo olje in zariba in oni rečejo da sem na črno sam not vlival napačno?

Po tej logiki nobena garancija ne velja ker oni vedno lahko to rečejo tudi če so oni vse delali ni dokaza da nisem jaz zmes vliv pred 4 servisi doma olja not
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KIA in Hyundai (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21139939 (9819) LeQuack
»

Kia Ceed - redni pooblaščeni servis (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9530244 (6500) LeQuack
»

Najcenejša avtomobilska znamka za vzdrževanje.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8218216 (14798) starfotr
»

Karavan do 13.000€ - kaj predlagate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8111760 (8679) Utk

KIA - mnenja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
290110851 (63786) Mavrik

Več podobnih tem