» »

Družinski avto...Nuja ali ne?

Družinski avto...Nuja ali ne?

1
2
3

Tody ::

m0LN4r je izjavil:

Kaj pa ljudje v mestih brez avta? Kako dojencki prezivijo, ko grejo z vlakom/letalom na izlet?


Ne preživijo! Zato pa imamo tako nataliteto!

Bolibri ::

Ko so se vozili z vozom, so imeli po 10 otrok, ko se vozijo z avtobusi, imajo od 0 do 1 otroka. Neka korelacija torej je ! ;)

Tody ::

Bolibri je izjavil:

Ko so se vozili z vozom, so imeli po 10 otrok, ko se vozijo z avtobusi, imajo od 0 do 1 otroka. Neka korelacija torej je ! ;)

Na vozu se lažje seksa kot na busu?

Mr_Globus ::

energetik je izjavil:

Vsak pediater ti bo povedal, da rabi dojenček prve mesece povsem ravno ležišče. Naša 2 sta ogromno ur prespala v vozičku na sprehodih in izletih.
Razne rute in ruzaki pridejo v poštev šele ko začenja sedeti.


Jup, v maternici je otrok povsem zravnan ;((

V ruto ga lahko das takoj ko pride iz porodnisnice. Fetalni polozaj je za hrbtenico cisto vredu in glava je podprta. Ruzak (ali kenguru) pa ko sedi, ja

Kekokekič ::

Hvala za odgovore :)

Ideja s kufrom na strehi ni slaba. Bom malo pogledal :)

Drugače glede menjave pa je stvar v tem, da pri mojem avtu trenutno vem kaj je bilo menjano, kaj lahko gre, itd. Dela dobro in mi je škoda menjat, sploh ker bi za njega realno verjetno dobil okrog 6k. Moral bi dodat vsaj še 5-6k, če bi želel nekaj vsaj približno solidnega. Denar sicer imam ampak ga šparam za stanovanje in nebi rad vlagal v druge stvari, če ne bo res nujno..

Utk ::

Če rabiš za drugo, ne rabiš menjat, z enim ni sile.

Sparkxl ::

Kot rečeno, problem je samo na začetku z ogromnim vozičkom in avtosedežem.
Tvoja bo imela fiesto? Razkošno. Moja je takrat imela fiat 500. Nakup vozička je izgledal tako, da je prišla na parking in prodajalcu rekla naj proba kateri voziček not paše. Košara je bila na zadnjem sedežu.
Jaz sem takrat tudi imel golfa in debilnih pripomb ni manjkalo. Ostali z enim otrokom so imeli najmanj karavana, eni tudi enoprostorce.
Na morje smo 2 leti imeli trugo na strehi, potem sploh več ne. Ker sem pogruntal da je malo prostora v bistvu plus. Babo omejiš s prostorom in tako ne vlači pol omare zraven in cele otroške sobe. Ker na koncu to tak ti kot tovorna mula vlačiš okoli

Kekokekič ::

Sparkxl je izjavil:

Kot rečeno, problem je samo na začetku z ogromnim vozičkom in avtosedežem.
Tvoja bo imela fiesto? Razkošno. Moja je takrat imela fiat 500. Nakup vozička je izgledal tako, da je prišla na parking in prodajalcu rekla naj proba kateri voziček not paše. Košara je bila na zadnjem sedežu.
Jaz sem takrat tudi imel golfa in debilnih pripomb ni manjkalo. Ostali z enim otrokom so imeli najmanj karavana, eni tudi enoprostorce.
Na morje smo 2 leti imeli trugo na strehi, potem sploh več ne. Ker sem pogruntal da je malo prostora v bistvu plus. Babo omejiš s prostorom in tako ne vlači pol omare zraven in cele otroške sobe. Ker na koncu to tak ti kot tovorna mula vlačiš okoli


No sej načeloma, ko imamo plan it na morje bo imela tamala že 9 mesecev tako, da bi brez problema vzeli tisti voziček z marelo, ki vzame precej manj prostora. Trenutno pa na kakšne hude izlete ne hodimo tako, da zaenkrat tudi ni panike s prostorom.

Sem pa že od večih to slišal ja. Je tud en znanec razlagal kako je šel iz manjšega na precej večji avto. Manjši avto so za morje nafilal do konca, zdej ko imajo večjega je lih tko zafilan do konca. S tem, da zdaj, ko imajo večjega vzamejo sabo 2x tok neuporabne krame, ki jo včasih niti iz avta ne vzamejo za čas dopusta... Vsaj tko on pravi [:D]

Invictus ::

Meni je frend pravil, je baba od sodelavca hotela velik avto za na morje. Ford S-Max.

Ampoak zdaj se večino z njim vozi on v službo, sam, in ima namesto 5l porabe, 8l. Zato da greš 1x na leto na morje...

Krame je pa itak vedno toliko, kot jo lahko stlačiš noter...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

energetik ::

To so spet anekdote, o ženah, ki nabašejo vse do konca, tudi če je kombi. Imate pač čudne žene.

Jaz sem sam prišel do tega, da je precej bolj udobno imeti večje vozilo da ne doktoriraš vsakič ko pakiraš za dopust. Pa vedno optimiramo prtljago, ne vzamemo s sabo nič odvečnega. Že če gremo na planinski izlet pride prtljažnik karavana precej prav, blatne gojzarje elegantno postaviš na pladenj in imaš na drugem koncu prtljažnika še vedno ogromno placa za ruzake in jakne. Pri manjšem prtljažniku smo morali vse vržt na en kup. Ali pa ko grem sam laufat na smučkah in ni treba dajat prljažnika na streho, samo podrem 1/3 klopi in vržem smučke direkt notr.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

Stikalo ::

Invictus je izjavil:

Meni je frend pravil, je baba od sodelavca hotela velik avto za na morje. Ford S-Max.

Ampoak zdaj se večino z njim vozi on v službo, sam, in ima namesto 5l porabe, 8l. Zato da greš 1x na leto na morje...

Krame je pa itak vedno toliko, kot jo lahko stlačiš noter...


Meni touran pokuri cca 6L/100km. Družinski avto je bolj udoben in primeren za vožnjo otrok. Tukaj ni kaj. Dejstvo pa je da ga niti slučajno ne potrebuješ, če imaš samo 1 ali 2 otorka. Mi smo kupili enoprostorca pri 3 otrocih.

l0g1t3ch ::

Kekokekič je izjavil:

Lep pozdrav.

V zadnjem času sem že parkrat padel v debato okrog tega - Kdaj kupit družinski (večji) avto?

Sam imam trenutno Golfa, žena ima tudi golfa ampak je res že starina tako, da ga bova prodala in kupila Fiesto od sorodnika, ker sva dobila res top ponudbo.

Zdaj naju z mojo vsi gledajo kot dva debila, ker sva pač pred nekaj meseci dobila otroka. Vsi pričakujejo, da bom kupu octavio, passata oz. nek drug avto v tem rangu...Men se pa ne zdi, da bi dejansko nujno rabil avto večji od golfa. Še bolj debilno naju gledajo, ker bova vzela Fiesto, katera je seveda še manjša od golfa..

Dejansko ne vem zakaj bi nujno rabil večji avto? Voziček gre notri + nekaj placa je potem še za ostale stvari. Za morje bo mogoče malo na tesno ampak mislim, da ne bo take težave, če pa bo si ga pa lahko sposodim od moža od sestre recimo, itd.

Kdaj ste kupili večji avto? A je res to takšna nuja in tak dodaten luksuz?

Lp,


Golf je družinski avto.
Sploh za družine z enim ali dvema otrokoma.

Večji kot imaš avto, več krame boste peljali s sabo ko boste šli na dopust.
Če pa že rabiš celo hišo vozit s sabo pa kupiš kufer za na streho.

energetik ::

l0g1t3ch je izjavil:

Večji kot imaš avto, več krame boste peljali s sabo ko boste šli na dopust.
Če pa že rabiš celo hišo vozit s sabo pa kupiš kufer za na streho.
Ne posplošuj na druge, če imaš tako ti doma.

Zakaj bi se vozil v golfu, če je npr. Corolla karavan cenejša pa skor 2x več prljažnika ima?
vires in numeris

Tody ::

Zmeri me navdušuje, koliko ljudi je funkcionalno nepismenih. Vprašanje ali je GOLF zadosti velik avto za imeti 1 otroka ali ne? Ni tukaj govora ali je Q7 boljši avto od Golfa, seveda je ampak rabiš tudi 50.000 eur več za njega. Ker si človek hoče nabavit stanovanje pa vrjetno bolje zna uporabit 50.000 eur kot je nakup avta.

Energetik je pa osebno prizadet ko mu nekdo reče da ma preveč krame :) Pa še vprašanja ne zna brat.

l0g1t3ch ::

energetik je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Večji kot imaš avto, več krame boste peljali s sabo ko boste šli na dopust.
Če pa že rabiš celo hišo vozit s sabo pa kupiš kufer za na streho.
Ne posplošuj na druge, če imaš tako ti doma.

Zakaj bi se vozil v golfu, če je npr. Corolla karavan cenejša pa skor 2x več prljažnika ima?


Ker ima že golfa.

Tisto zgoraj sem slišal praktično od mnogih, očitno to drži za 3/4 ljudi.

P.S. Jaz z prtlajo nisem imel problemov ker pri nadstandardnem številu otrok, noben avto nima prostora za preseravanje s prtljago.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

Gagatronix ::

energetik je izjavil:

To so spet anekdote, o ženah, ki nabašejo vse do konca, tudi če je kombi. Imate pač čudne žene.

Jaz sem sam prišel do tega, da je precej bolj udobno imeti večje vozilo da ne doktoriraš vsakič ko pakiraš za dopust. Pa vedno optimiramo prtljago, ne vzamemo s sabo nič odvečnega. Že če gremo na planinski izlet pride prtljažnik karavana precej prav, blatne gojzarje elegantno postaviš na pladenj in imaš na drugem koncu prtljažnika še vedno ogromno placa za ruzake in jakne. Pri manjšem prtljažniku smo morali vse vržt na en kup. Ali pa ko grem sam laufat na smučkah in ni treba dajat prljažnika na streho, samo podrem 1/3 klopi in vržem smučke direkt notr.


Ti si cuck. Tebi zeno sosed servisira.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

TheBlueOne ::

l0g1t3ch je izjavil:


P.S. Jaz z prtlajo nisem imel problemov ker pri nadstandardnem številu otrok, noben avto nima prostora za preseravanje s prtljago.


Kaksen tadolg Spacetourer? :)

Sparkxl ::

energetik je izjavil:

To so spet anekdote, o ženah, ki nabašejo vse do konca, tudi če je kombi. Imate pač čudne žene.



To niso nobene anekdote ampak dejstvo. Če tvoja ne spada v 99% vseh, čestitke

TheBlueOne ::

Ampak vseeno ne prides mimo tega, da mora biti rezerva katero lahko napolnijo. Proriteto imajo se vedno nujne zadeve. Ce pa jo s tem naredis srecno, malo zaposlis itn., pa v tem menda ni kaj slabega? In verjetno ne nesejo 0.5m3 licil, tako da ima morda vsak kaj od tega?

mr_chai ::

Karavan je zmaga. Vse ostalo je za tepce.

Invictus ::

Mah, da se tudi z limuzino.

Na streho kufer in kolesa, pa malo manj krame s sabo...

Seveda to gre, dokler sta 1 ali 2 otroka. Potem je težje. Otrokom je pa vseeno, koliko igrač imajo s sabo. Se znajo zaposliti tudi z eno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

link_up ::

to s kolesi je pa meni fenomen. :) gres na dopust furat bicikl ... hehe :D
In and Out

Invictus ::

Ja, nekateri se pač radi vozimo okoli. Na plaže, kjer ne srečah pijanih slovenskih turistov.

Ne da samo sedimo v lokalu in se ga nažigamo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: skyline ()

TheBlueOne ::

Invictus je izjavil:

Ja, nekateri se pač radi vozimo okoli. Na plaže, kjer ne srečah pijanih slovenskih turistov.

Ne da samo sedimo v lokalu in se ga nažigamo...


Na take plaze se ne hodi z avti. :)

Invictus ::

Zato kolo >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

energetik ::

Tody je izjavil:

Zmeri me navdušuje, koliko ljudi je funkcionalno nepismenih. Vprašanje ali je GOLF zadosti velik avto za imeti 1 otroka ali ne? Ni tukaj govora ali je Q7 boljši avto od Golfa, seveda je ampak rabiš tudi 50.000 eur več za njega. Ker si človek hoče nabavit stanovanje pa vrjetno bolje zna uporabit 50.000 eur kot je nakup avta.

Energetik je pa osebno prizadet ko mu nekdo reče da ma preveč krame :) Pa še vprašanja ne zna brat.
Ne, govora je bilo o tem, da je bedarija vozit Golfa s 380L prtljažnika namesto npr. I30 Wagon za enako ceno s 600L. Zdaj pa kakor komu paše, ja z 1 otrokom boš šlo, bo pa velikokrat podrta klop, ali pa kaj na klopi postavljeno zraven otroškega sedeža.
vires in numeris

Miki N ::

Prav vam je, kaj ste pa Lambote nabavljali, zdaj pa vozički ne gredo notri!

TheBlueOne ::

Invictus je izjavil:

Zato kolo >:D.


Kolo ni to. Moras iti z barko. Ti si pa ja poln kesa, bi lahko imel malo pridiha navtike .... :)

bbbbbb2015 ::

Kekokekič je izjavil:

Lep pozdrav.

V zadnjem času sem že parkrat padel v debato okrog tega - Kdaj kupit družinski (večji) avto?

Sam imam trenutno Golfa, žena ima tudi golfa ampak je res že starina tako, da ga bova prodala in kupila Fiesto od sorodnika, ker sva dobila res top ponudbo.

Zdaj naju z mojo vsi gledajo kot dva debila, ker sva pač pred nekaj meseci dobila otroka. Vsi pričakujejo, da bom kupu octavio, passata oz. nek drug avto v tem rangu...Men se pa ne zdi, da bi dejansko nujno rabil avto večji od golfa. Še bolj debilno naju gledajo, ker bova vzela Fiesto, katera je seveda še manjša od golfa..


Moj najboljši nakup avta v mjem življenju je bil Renault Grand Espace. Bil je tako velik, da ko je to žena prvič videla v salonu, se je prestrašila.
No, na luskuz smo se navadili hitro.

Hodili smo na morje, dopuste, izlete. Otroci so lepo sedeli na zadnjih sedežih, imeli smo ogromno prostora, žena je ogromno stvari s sabo vzela, nič se nismo sekirali. Ko smo šli iz morja, smo plastične lopatke in vedrce kar na kup dali, sploh ni nihče nič pospravljal, ker plastične grače, če jih ne zložiš, poberejo ogromno prostora. Vzeli smo ležalne pene, kolikor se nam je zahotelo.

Ko so bili otroci majhni, smo vzeli zložljivo posteljico, stajico, voziček, ko sta bila otroka nekje vmes - dva vozička. Ali pa smo vzeli kolesa s sabo.

Ustavili smo se, kjer se nam je zdelo prav, lepo raspakirali in jedli, kar nam je pasalo. Ker ko imaš vse nabasano, težko prideš do vsega. Do hrane, plenic.

Potem je žena ugotovila, da je to zelo varen avto, 2,2 toni je imel in ga ni dala od hiše. Prodal sem ga za mali denar, imel je čez 500k km. Otroci pa so bili že veliki in so hodili že po svoje.

Takih več ne delajo. Prostor je luskuz.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

TheBlueOne je izjavil:

Invictus je izjavil:

Zato kolo >:D.


Kolo ni to. Moras iti z barko. Ti si pa ja poln kesa, bi lahko imel malo pridiha navtike .... :)

Saj ga imam. 2x na leto...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ales85 ::

Neverjetno, vsaka tema se lahko izrodi. OP si je v bistvu že sam odgovoril, da ne potrebuje večjega avta. In prav ima. Kdor rabi velik avto zato, da si lahko vso kramo zloži horizontalno je pa tudi vredu, pa naj ga ima. Ampak dejansko pa ni nobene potrebe po tem.

Invictus ::

Kot si rekel, tema se izrodi...

Ponavadi zaradi fovšije in osebnih napadov...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nekoman ::

Imam golfa 7 karavan, 4 članska družina, pa gremo povsod; men ni panike sploh.
če pa veš kam greš, pa da se boš ustavil, pa pač tako zložiš notr da imaš stvar ki jo potrebuješ pri roki...
hladilno naprimer :)

TheBlueOne ::

Tisti podaljsan Golf ima priblizno toliko prostora, kot karavani, nima dosti manj od Passata. S tistim si ze bolj pri karavanih kot HB.

l0g1t3ch ::

Seveda je večji avto bolj na komot.

Ampak. Naslov teme je: "Družinski avto...Nuja ali ne?"

In odgovor na to je jasen: NE. Nikakor ni nuja, sploh če imaš že avto golfovega ranga s 5imi vrati in enega otroka.

Vse od tu naprej so pa želje in ugibanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

Utk ::

Ja, golf karavan ali pa golf hb je čisto nekaj drugega.

In odgovor na to je jasen: NE. Nikakor ni nuja, sploh če imaš že avto golfovega ranga s 5imi vrati in enega otroka.

Za enega res ni, za 2 pa že.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

TheBlueOne ::

l0g1t3ch je izjavil:


Ampak. Naslov teme je: "Družinski avto...Nuja ali ne?"

In odgovor na to je jasen: NE. Nikakor ni nuja, sploh če imaš že avto golfovega ranga s 5imi vrati in enega otroka.


Nuja je relativno.

Ali je avto nuja? Ne.

Ali je hisa nuja? Ne.

Ali je nepremicnina nuja? Ne, ce ti kdo posodi naslov.

Ali je telefon nuja? Ne.

Tako vprasanje ne mores jemati 100% dobesedno. Verjetno je bolj v stilu: "Ali se dandanes bolj prostoren avto smatra kot standard, ce imas druzino.".

l0g1t3ch ::

Vse kar je manj kot podaljšan Multivan ni vredno naziva družinski avto.

OK, če imaš enega otroka, gre pogojno skozi S-max, galaxy, Sharan,...

Ampak zgolj pogojno. Za enega otroka.

/S off

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

Netrunner ::

Družinski avto...Nuja ali ne?

V večini primerov je nuja ja.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

mr_chai ::

Invictus je izjavil:

Zato kolo >:D.


Ko je že o govora o biciklih za na plažo. A obstaja kakšen tak zložljiv, pa da ima po možnosti še elektro motor (ni nujno), pa da lahko gor daš babnico pa še otroka (do 6 leta starosti) ? Aja pa še prtljago za na plažo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

l0g1t3ch ::

Otroci gredo s svojim kolesi, če so stari vsaj 4+.

Babnica pa lahko poganja svoje kolo, če ga ne si si sam kriv :))

Invictus ::

mr_chai je izjavil:

Invictus je izjavil:

Zato kolo >:D.


Ko je že o govora o biciklih za na plažo. A obstaja kakšen tak zložljiv, pa da ima po možnosti še elektro motor (ni nujno), pa da lahko gor daš babnico pa še otroka (do 6 leta starosti) ? Aja pa še prtljago za na plažo.

Seveda obstajajo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

l0g1t3ch ::

Če so pa manjši otroci pa seveda obiske plaže prilagodiš njihovim zmožnostim ali pa greš tja z avtom, sam ponavadi je tam več drena.

Ali pa greš na kako osamljeno s čolnom.

Neskončno možnosti :)

Magic1 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Kekokekič je izjavil:

Lep pozdrav.

V zadnjem času sem že parkrat padel v debato okrog tega - Kdaj kupit družinski (večji) avto?

Sam imam trenutno Golfa, žena ima tudi golfa ampak je res že starina tako, da ga bova prodala in kupila Fiesto od sorodnika, ker sva dobila res top ponudbo.

Zdaj naju z mojo vsi gledajo kot dva debila, ker sva pač pred nekaj meseci dobila otroka. Vsi pričakujejo, da bom kupu octavio, passata oz. nek drug avto v tem rangu...Men se pa ne zdi, da bi dejansko nujno rabil avto večji od golfa. Še bolj debilno naju gledajo, ker bova vzela Fiesto, katera je seveda še manjša od golfa..


Moj najboljši nakup avta v mjem življenju je bil Renault Grand Espace. Bil je tako velik, da ko je to žena prvič videla v salonu, se je prestrašila.
No, na luskuz smo se navadili hitro.

Hodili smo na morje, dopuste, izlete. Otroci so lepo sedeli na zadnjih sedežih, imeli smo ogromno prostora, žena je ogromno stvari s sabo vzela, nič se nismo sekirali. Ko smo šli iz morja, smo plastične lopatke in vedrce kar na kup dali, sploh ni nihče nič pospravljal, ker plastične grače, če jih ne zložiš, poberejo ogromno prostora. Vzeli smo ležalne pene, kolikor se nam je zahotelo.

Ko so bili otroci majhni, smo vzeli zložljivo posteljico, stajico, voziček, ko sta bila otroka nekje vmes - dva vozička. Ali pa smo vzeli kolesa s sabo.

Ustavili smo se, kjer se nam je zdelo prav, lepo raspakirali in jedli, kar nam je pasalo. Ker ko imaš vse nabasano, težko prideš do vsega. Do hrane, plenic.

Potem je žena ugotovila, da je to zelo varen avto, 2,2 toni je imel in ga ni dala od hiše. Prodal sem ga za mali denar, imel je čez 500k km. Otroci pa so bili že veliki in so hodili že po svoje.

Takih več ne delajo. Prostor je luskuz.

Je res, samo moraš predpostavljat, da se boš tako fural kar nekaj večkrat, kot pa enkrat na morje. Drugače je malo drag lukuz za 2 tedna dopusta, potem se pa celo leto eno oseba fura v takem praznem avtu.
Magic

energetik ::

Magic1 je izjavil:

Je res, samo moraš predpostavljat, da se boš tako fural kar nekaj večkrat, kot pa enkrat na morje. Drugače je malo drag lukuz za 2 tedna dopusta, potem se pa celo leto eno oseba fura v takem praznem avtu.
Golf HB vs karavan bo porabil praktično enako, tudi vzdrževanje bo enako stalo. Enako npr. pri I30HB vs wagon, CorollaHB vs TS itd. Edina razlika je kakšnih 1-2k višja cena na začetku. Če imaš doma in na šihtu normalen plac za parkirat, ni kaj dosti za razmišljat.

Druga stvar so potem neki že napol kombiji.
vires in numeris

ginekk ::

krho je izjavil:

Še 1x za butle, ki ne dojemejo in bluzijo. Dobil bo majhnega otroka, do nekje 6 mesecev vlačiš s seboj "velik" voz in košaro, da mulc vsja normalno lahko spi, ker lupinica ni glih prav udobna. Ko mulc sedi je načeloma dovolj tudi marela čeprav zaradi mehkega hrbtišča ni priporočljiva. Če imaš dva mulca in od tega je eden dojenčke do 6 mesecev je isto sranje. Pol, k so mal večji s seboj ponavadi vlačiš še prenosno posteljo, ker na navadni postelji tak ne more spat, ker pade iz nje. Če ga pa daš med partnerja si pa ves nenaspan še na dopustu. Ko so mulci večji teh problemov ni več.


Ja in? Voz se zloži. Prenostna postelja pa je res luksuz.
Skor vsak avto s štirimi vrati zadostuje pogojem. Izgleda misliš da tule od teh ki odgovrjajo, nihče še ni imel otrok.

TheBlueOne ::

ginekk je izjavil:



Ja in? Voz se zloži. Prenostna postelja pa je res luksuz.
Skor vsak avto s štirimi vrati zadostuje pogojem. Izgleda misliš da tule od teh ki odgovrjajo, nihče še ni imel otrok.


Zanimivo, mi smo posebej za od 0 - 1 leta imeli same velike vozeke. Vse kar sem videl na kar lahko pritrdis jajcko je bilo veliko, tudi pri ostalih starsih. Potem tudi za kasneje je bila vecina velikih, dokler ne pridejo v postev tiste marela stil, katerih pa skorajda ne potrebujes, ker praviloma ze hodijo. Prenosna postelja je primerjalno zelo majhna in je skoraj najbolj nujna, ce kam gres, ker menda ja ne bos dal mikromulca spat na navadno posteljo, ker ga bos skoraj sigurno nasel na tleh. Potem pa se vsa ostala oprema od plenic, do flask, hrane, rezervne cunje, dekice in ne vem kaj se vse. Pa sem sigurno vec kot polovico pozabil, ker pakira zena.

Drug problem, ce avto ni dovolj velik je, da ni prostora za narobe obrnjen stol. Recimo v Twingecu sedis kot v cerkvi, ce sploh imas kam dati noge, ce je zadaj vzvratno obrnjen froc.

Si mislim, da je kar drago, ce moras iskati neke ultimokompaktne zadeve in da porabis kar nekaj casa, ker moras za vse posebej gledati kako se zlozi.

l0g1t3ch ::

Glede stolov je vseeno ali imaš HB ali karavana.
Preverjeno gredo v golfa in kio ceed. In v Karavanskih verzijah imaš povsem enako protora v kabini. Če hočeš biti tu bolj na komot rabiš enoprostorca ali višjo klaso avta ala passat.

Za prvi voziček je bil mislim da tale



voziček + košara je šlo v prtljažnik, pa je eden bolj glomaznih vozičkov. Je imelo precej ljudi bolj kompaktne zadeve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

l0g1t3ch ::

energetik je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Je res, samo moraš predpostavljat, da se boš tako fural kar nekaj večkrat, kot pa enkrat na morje. Drugače je malo drag lukuz za 2 tedna dopusta, potem se pa celo leto eno oseba fura v takem praznem avtu.
Golf HB vs karavan bo porabil praktično enako, tudi vzdrževanje bo enako stalo. Enako npr. pri I30HB vs wagon, CorollaHB vs TS itd. Edina razlika je kakšnih 1-2k višja cena na začetku. Če imaš doma in na šihtu normalen plac za parkirat, ni kaj dosti za razmišljat.

Druga stvar so potem neki že napol kombiji.


To je res.
Če pač ravno kupuješ avto in imaš troke ali planiraš da boš imel, potem je karavan dobra opcija.

Če si pa kot OP, ki že ima soliden avto sedaj, pa res ni prav nujno iti na vrat na nos menjat samo za to, da boš ustrezal pričakovanjem okolice.

Če mu je golf do sedaj zadoščal, potem očitno nima nekih hobijev, ki bi zahtevali kombije in bo tudi za enega otroka čez glavo dovolj placa.

TheBlueOne je izjavil:


Prenosna postelja je primerjalno zelo majhna in je skoraj najbolj nujna, ce kam gres, ker menda ja ne bos dal mikromulca spat na navadno posteljo, ker ga bos skoraj sigurno nasel na tleh. Potem pa se vsa ostala oprema od plenic, do flask, hrane, rezervne cunje, dekice in ne vem kaj se vse. Pa sem sigurno vec kot polovico pozabil, ker pakira zena.


Mi smo uporabljali tole

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

TheBlueOne ::

l0g1t3ch je izjavil:




voziček + košara je šlo v prtljažnik, pa je eden bolj glomaznih vozičkov. Je imelo precej ljudi bolj kompaktne zadeve.


V Golfa? GT3 zavzame skoraj cel prtljaznik v Passatu.

Nasel zlozenega:

https://img.ebay-kleinanzeigen.de/api/v...

S takimi mamutom pa res potrebujes vsaj Passata, pa se tam bo tezka, ce gre kam cela familija z enim otrokom.

Zgodovina sprememb…

1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira pogonsekga agretata v letu 2022 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11114437 (10410) Ghost7
»

Nakup RABLJENEGA karavana (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12814861 (9052) sm1x
»

Kateri nov "družinski" avto (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
25748956 (31615) GR2
»

Manjši družinski avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5810175 (8385) m0LN4r
»

Mali avto in otrok/dojenček (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29037871 (31403) Super Sonic

Več podobnih tem