» »

Katere parkirne senzorje ste kupili in ste zelo zadovoljni ?

Katere parkirne senzorje ste kupili in ste zelo zadovoljni ?

mrTwelveTrees ::

Katere parkirne senzorje ste kupili pri kitajcu, recimo pri AE
in vam zelo dobro služijo, delujejo odlično, po možnosti že nekaj let ?

Hvala za info.

Assass1n ::

Če bi rad kvaliteto, katere lahko prebarvaš ti lahko priporočam :
http://www.digitalelektronik.si/index.p...
Imam jih 3 leta in se nanje lahko zaneseš. Verjetno pa najdeš na ae tudi kaj solidnega za desetino cene :)

Odvisno od avta, če imaš nekaj novejšega jaz nebi šparal in kupil dobre, če imaš kaj starejšega ...

Srečno
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

mrTwelveTrees ::

Kaj pa je danes kvaliteta pri teh senzorji? Zame to da delajo ber problema 5 let.

hojnikb ::

kupis androidno enoto in vzratno kamero, pa nerabis park senzorjev. Zgleda lepse kto tisti ceski senzorji, k niso v barvi odbijača, pa se dodatno funkcionalnost radia dobis ;)
#brezpodpisa

ZveeZ ::

Najbolj zanesljivi so "touch" senzorji. Nikoli ne zatajijo:)

m0LN4r ::

Jaz bi rabil dodatne za frontspoiler, je to sploh izvedljivo? Ko se v kako garazo zapeljes al robnik, da zapiska.

mrTwelveTrees je izjavil:

Kaj pa je danes kvaliteta pri teh senzorji? Zame to da delajo ber problema 5 let.

So razlike, recimo razlika med senzorji pri vw in hyundai nasplosno v delovanju, verjetno so razlicno kalibrirani.
Recimo pri hyundaju mi ne reagira na dolocene stvari tako dobro, v garazi na alu kolo, kartonazo, kako vejko, redko grmicevje. Pri vw to deluje odlicno. Tudi ce se prehitro spustim v garazno hiso pa je spoiler preblizu asfalta naredi lepo pipip.
Pri Hyundaju sem se odpeljal cez robnik s spoilerjem tako, da sem v rikverc moral avto dvignit, drugace bi vse odtrgalo. Senzorji niso mrdnili ama nista. Pri vw, te na kaj takega lepo opozori, ce ni dovolj razmaka.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

solatko ::

Če ne znate parkirat, nesite vozniško dovoljenje nazaj na UE.:'(
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

mrTwelveTrees ::

solatko: tvoje komentar ignoriram.

Pa sej, opažam da je 90% teh kitov eno in isto.
Če bi vedel ali ti senzorji iz AE delajo OK, bi šel v nakup.
Tudi plačal vi vgradnjo ker se mi ne da s tem zajebavat, ampak ko vidim da ti S.P. ji ki to delajo pri nas uporabljajo te kite od kitajcev za 20 - 30 eur, računajo pa ga za 100 ali 150 eur.

anketar ::

mrTwelveTrees je izjavil:

solatko: tvoje komentar ignoriram.

Pa sej, opažam da je 90% teh kitov eno in isto.
Če bi vedel ali ti senzorji iz AE delajo OK, bi šel v nakup.
Tudi plačal vi vgradnjo ker se mi ne da s tem zajebavat, ampak ko vidim da ti S.P. ji ki to delajo pri nas uporabljajo te kite od kitajcev za 20 - 30 eur, računajo pa ga za 100 ali 150 eur.


roke niso pocen

mrTwelveTrees ::

Jaz sem pisal samo za material. Vem da delo ni poceni.

srus ::

Sicer ni odgovor na vprašanje, ampak priporočam kamero, ne senzorjev.

Karen ::

Origninalne, vgrajene. Aftermarket so vsi samo približek, že po funkcionalnosti, kako so (ne)integrirani v sistem ipd. Če kupuješ novega pa misliš da boš prihranil z AE senzorji ti povem da boš, na račun uporabniške izkušnje (beri original praviloma prikazujejo grafiko na zaslonu, aftermarket seveda ne), pa tudi sicer... jaz sem na enem avtu imel zadnji original, sprednje sem dal pa aftermarket - piskali so mi polno na taki razdalji kot sem že sam videl da še je 30cm (enoprostorec), tako da tudi če jih ne bi imel za to informacijo.
Če bi montiral na zatečeno stanje, pa da imaš multimedijski sistem oz. radio/navi kamor lahko na Aux obesiš kamero tako da se ti na rikverc avtomatsko vklopi bi dal 10x raje kamero. Dobiš te namesto lučke za osvetljevanje tablice, montaža 10x bolj simpl (tudi kot uni senzorji z magnetnim trakom, da ne govorim o vrtanju), pa vsaj uporabna informacija. Če je avto tolk star da tud zaslona nima pa mogoče kar originalno stanje pustiš, bo več vreden. Al pa kamera na telefon, pa telefon na nosilec v avtu...

mrTwelveTrees ::

Avtoradio bo novi Android, in ja kamera je zraven, samo mislim da ne bo taka ki se vgradi v lučko tablice.
Avto je karavan Škoda, Mislim da senzorje se ne da priklopit, vaj nikjer ni napisano samo kamera.

Offtopic: kako vežeš vklop kamero ? 12+V žico iskat pri menjalniku ali pri napeljavi do vzratne luči ?

Avto mislim da nima CANBUS ? (Škoda Fabia 2010)

Zgodovina sprememb…

Assass1n ::

Na plus rikverc lampe, oboje kamera ali senzorji. Pogooglaš katera je ali pa multimeter/kontrol lampco v roke in poiščeš med tiste par kabli.

Lp
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

hojnikb ::

mrTwelveTrees je izjavil:

Avtoradio bo novi Android, in ja kamera je zraven, samo mislim da ne bo taka ki se vgradi v lučko tablice.
Avto je karavan Škoda, Mislim da senzorje se ne da priklopit, vaj nikjer ni napisano samo kamera.

Offtopic: kako vežeš vklop kamero ? 12+V žico iskat pri menjalniku ali pri napeljavi do vzratne luči ?

Avto mislim da nima CANBUS ? (Škoda Fabia 2010)


Seveda ma. Prakticno vsi VAGovci majo canbus od leta 2000 naprej. Kupi taksno kamero ki se vgradi v lučko tablice in je tam lično, kot da bi bla original. Kabel pa spelas lepo do armature. Kameri das stalni +12V, lahko kr iz zarnice za tablico. Ker je to canbus, lahko bp pustis staln strom kameri, ker akvitiral jo bo itk canbus, ko bos sel vzratno.
https://www.aliexpress.com/item/1034982...

tole bo bistveno lazje vgradit (lahko nardis sam) kot vgradnja park senzorjev, zgledal bo lepse, uporabno bo bolj. No brainer.

Assass1n je izjavil:

Na plus rikverc lampe, oboje kamera ali senzorji. Pogooglaš katera je ali pa multimeter/kontrol lampco v roke in poiščeš med tiste par kabli.

Lp

ni potrebe. To si počel pri 25+ let starih avtih brez canbusa. Danes je dovolj staln strom, ostalo nardi ECU. Itk se novodbna androidna enota nebo aktivirala drugače kot da dobi preko canbusa signal za vzratno voznjo.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

mrTwelveTrees ::

Kako pa je z parking senzorji in temi android 2din avtoradii.
Kako se priklopi to na njih, imajo namenski priklop - univerzalni, ali ima vsak po svoje.

Če je carbus, ni pa tovarniških senzorjev na avtu.

kajtimara ::

Mni je serviser za ople pri Litiji zaforsiral Valeo(?). 350EUR pred 7 leti.
Nikoli se mi niso pokvarili, ker sem jih reklamiral takoj pri prevzemu.

VGRADILI so mi nedelujoče senzorje. VGRADILI so mi nedelujoče senzorje!

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

mrTwelveTrees je izjavil:

Kako pa je z parking senzorji in temi android 2din avtoradii.
Kako se priklopi to na njih, imajo namenski priklop - univerzalni, ali ima vsak po svoje.

Če je carbus, ni pa tovarniških senzorjev na avtu.
Vsak ma svoje.

Obstajajo eni, ki se povežejo na CAN bus od android radia in simulirajo tovarniške, ampak žal imajo narejeno tako, da niso kompatibilnimi z ostalimi CAN boxi (torej da ti delajo še ostale stvari od avta).

Jaz imam trenutno elektromagnenti senzor - je poceni, ne rabi vrtanja (antena se zalepi na notranjo stran odbijača), nima mrtvih točk/kota. Slabost je, da razdalja ni konsistentna (odvisno od vremena, ovire), je pa vseeno zanesljivo (piska pred dotikom).

Jih bom pa zamenjal za originalne, ker imam sedaj radio + nov ekranček, ki to podpira. Kabel za ECU je že v avtu, tako da rabim samo ECU + senzorje + kabel od ECU do senzorjev. Skupaj bo krepko manj kot 100 eur rabljeno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VW radio

Oddelek: Zvok in slika
182367 (1312) Vanadium
»

Avtomobili, zasebnost, prihodnost. (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
869572 (8038) jype
»

Parkirni senzorji

Oddelek: Na cesti
113466 (2825) miraldi
»

Passat - menjava avtoradia

Oddelek: Na cesti
144527 (3056) FTad
»

Bodo vzvratne kamere obvezne na vozilih v ZDA? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6516647 (14570) Pyr0Beast

Več podobnih tem