» »

Sušilni stroj BOSCH error coda 24

Sušilni stroj BOSCH error coda 24

traxxas ::

Tole kodo mi je napisalo na displeju stroja. Mogoče kdo ve kaj bi bilo narobe.Po ponovnem vklopu dela normalno,zaenkrat.

VelkBla ::

Pomivalni stroj? Poglej, če je zamašen filter pomivalnega stroja.

https://www.bosch-home.com/us/experienc...

traxxas ::

sušilni je

Alfonso ::

https://www.bosch-home.si/servis/podpor...

Je res težko v gugl napisati "sušilni Bosch koda 24"

traxxas ::

Sem že poguglov,sam kej konkretno v težavi ni podatka.

Zanimivo. da je garancija 5.let potekla mesec dni nazaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: traxxas ()

ToniT ::

To pomeni, da je nekaj narobe z elektroniko - servis!

DeeJay ::

traxxas je izjavil:

Sem že poguglov,sam kej konkretno v težavi ni podatka.

Zanimivo. da je garancija 5.let potekla mesec dni nazaj


klasika... zdej bo servis koštal cca pol novega stroja in boš v dilemi al popravlat, al kupit novga, ker se zna zgodit, da boš čez eno leto mel pa spet nove težave in nove stroške.
Don't f with me.

Mr.B ::

Vse lahko sam popraviš.
If the E24 error message occurs on Bosch dryers, the following components may be affected:
Compressor for the heat pump
Inverter electronics for the compressor
Wiring / connectors
Recommendation for repair:
You have to check the electrical connection between the two components, because very often a bad connector is the cause of the error E24. Here it is often sufficient to unplug the connector and plug it back in again. In most cases, the plug connection on the compressor is directly affected. The compressor is located in the front area behind the right side panel. If the plug contact is OK, you have to measure the resistance values on the compressor. An identical resistance should be measurable there between all 3 contacts. If these measured values are correct and error E24 occurs again, the inverter or motor electronics are replaced.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

link_up ::

jaz bi stavil na kondenzator za zagon kompresorja. 5-7e
In and Out

TESKAn ::

Novejši so inverterski, ni kondenzatorja za zagon.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

traxxas ::

Ja, je inverterski. Danes dela normalno,ni znakov okvare.

Mr.B ::

traxxas je izjavil:

Ja, je inverterski. Danes dela normalno,ni znakov okvare.

Torej je verjento kje salb kontakt, ali kot pravijo v navoilih, najprej konektor ven in nato nazak.
Sparanje na materialu in je verjento konektor oksidiral.

Pač znamka, ki nima nič s kvaliteto.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Aramis ::

No, katera znamka pa ima kvaliteto? Gorenje? Beko, ELECTROLUX, Candy, Amica:))

Mr.B ::

Aramis je izjavil:

No, katera znamka pa ima kvaliteto? Gorenje? Beko, ELECTROLUX, Candy, Amica:))

Jaz sem zadovolen z LG pralno sušilnim storjem , ki ga imam cca 7 let (ima garancijo 10 let na motor). Pere se praktično vsak dan, celo večkrat na dan. Edino kar me je žena na začetku napizdila da se skoraj nič ne vidi, Pa sej ji rekel, da ji na telefonu naredim screen saver s pralnim strojem, kjer se obrača boben, če se bo počutila bolje, pa se je debata zaključila. Pač fetiš ko babab dobi novo napravo.
Gorenje mi je crknil po enem mesecu uporabe. Drugi gorenjev prlni stroj, je crknil ležaj po dveh letih, popravilo ja ne bomo več kupovali gorenja.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Aramis ::

... ja to so tvoje osebne iskušnje, katere so pač dobre. Drugi pa bodo drugače rekli. Meni osebno je LG tv crknil. Sreči v garanciji....

Mi imamo gorenje pralni stroj cca 25 let. Pa še dela. Zanimivo ne?
Imam bosch kuhinjski robot tudi cca 20 let. Mesi testo za pice 2x na teden. Še vedno dela.

roba87 ::

Mr.B je izjavil:

Aramis je izjavil:

No, katera znamka pa ima kvaliteto? Gorenje? Beko, ELECTROLUX, Candy, Amica:))

Jaz sem zadovolen z LG pralno sušilnim storjem , ki ga imam cca 7 let (ima garancijo 10 let na motor). Pere se praktično vsak dan, celo večkrat na dan. Edino kar me je žena na začetku napizdila da se skoraj nič ne vidi, Pa sej ji rekel, da ji na telefonu naredim screen saver s pralnim strojem, kjer se obrača boben, če se bo počutila bolje, pa se je debata zaključila. Pač fetiš ko babab dobi novo napravo.
Gorenje mi je crknil po enem mesecu uporabe. Drugi gorenjev prlni stroj, je crknil ležaj po dveh letih, popravilo ja ne bomo več kupovali gorenja.


Jaz imam več strojev od Gorenja in nimam nobenih težav (sploh 300 stopinjska pečica s pirolizo je zakon). Imam tudi nekaj bosch naprav, ki so enako dobre (se ne kvarijo) tako da teh jajc, da je gorenje zanič ne verjamem. Sem pa imel s Samsung pralnim strojem probleme (ampak po kakšnih 7 letih - armotizerji, ležaj..)

Magic1 ::

Jaz sem imel par problemov s Gorenjevim sušilcem. V garanciji je ena žička mal zatavala in senzor ni delal, ker je prišlo do šorta na boben. So porihtal. Po sedmih letih je lani crknil kondenzator. So ga menjali in zraven še ventilator. Vse skupaj 50€.
Magic

Mr.B ::

Magic1 je izjavil:

Jaz sem imel par problemov s Gorenjevim sušilcem. V garanciji je ena žička mal zatavala in senzor ni delal, ker je prišlo do šorta na boben. So porihtal. Po sedmih letih je lani crknil kondenzator. So ga menjali in zraven še ventilator. Vse skupaj 50€.

Torej je za 50€ prišel seriver menjat kondenzator za stroj izven garancije.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Magic1 ::

Tako je. Stoj ni delal. Sem poklical Gorenje servis. So me povprašal kakšno je stanje in so si zabeležili. Nato me je čez par dni serviser poklical in z njim sva se zmenila, da se popravlja, če se splača. Mi je že po telefonu rekel, da gredo ponavadi kondenzatorji. Je prišel, zamenjal kondenzator in en že res bogi ventilator. Storitev vse skupaj 50EUR. Sem bil kar presenečen. Sem bil že pripravljen, da grem novega kupit.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

settler ::

Nič bat, vse je podoben šmoren. Na vseh aparatih se špara kolikor se pač lahko. Se pa na srečo počasi obrača zadeva, vsaj kar se tiče popravljivosti. Od kar so Francozi začeli točkovati popravljivost se bo tudi Gorenje počasi obrnil v to smer da se zadeve malo lažje začnejo popravljati. Že na novi liniji pomivalnih strojev je to možno opaziti, nismo pa še čisto tam no :D

Nikec3 ::

Ker delam kot razvojni inženir v eni firmi, ki dela gospodinjske aparate, lahko iz prve roke povem nekaj stvari:
1. Noben aparat ni dizajniran z namenom, da bi po nekem času crknil
2. Da pritiski na pocenitve so visoki, ampak večji problem je manko kadrov in hiter razvojni čas. Enostavno v tako kratkih ciklih ne moreš vsega dobro preverit in nato se gre z določenim rizikom na trg (čeprav tega nihče od vodilnik ne bo priznal).
3. Delamo aparate, ki jih ljudje želijo kupit. In ljudje želijo v prvi vrsti poceni aparate. Sej ni problema naredit aparata, ki bo zdržal 20 let. Bo pač namesto 300€ stal 2000€. A obstaja masovni trg za take aparate? Ne. Zakaj ne? Ker ljudje (v veliki večini) ne iščejo dobrih aparatov, ampak poceni aparate.

Vsaka stvar je narejena z mislijo na potrošnika. Tudi to, da raje 50€ prišpara pri nakupu in mu aparat po treh letih crkne.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
782181133 (1340) dope1337
»

Pralni stroj (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7319397 (2058) darkolord
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
358154941 (3193) IL_DIAVOLO
»

So Candy dobri pralni stroji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5127906 (16136) Hanzi77
»

Pokvarjen 5 let star boschov pralni stroj (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5918702 (17612) Vajenc

Več podobnih tem