» »

Cene Avtomobilov

Cene Avtomobilov

««
11 / 23
»»

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

link_up je izjavil:

zakaj tako pocasi vozijo?



Simpl, zato ker če se jaz v 7mi v avtomatiku na tempometu peljem 87 recimo mi žre 3,6l/100 cca, če pa se vozim 130 pa mi žre 5,2l/100


In potem s 87 zapeljes na prehitevalni pas in prehitevas z isto hitrostjo. Takim bi pobral izpit, avto, pa se kaj polomil.

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

link_up je izjavil:

zakaj tako pocasi vozijo?



Simpl, zato ker če se jaz v 7mi v avtomatiku na tempometu peljem 87 recimo mi žre 3,6l/100 cca, če pa se vozim 130 pa mi žre 5,2l/100


In potem s 87 zapeljes na prehitevalni pas in prehitevas z isto hitrostjo. Takim bi pobral izpit, avto, pa se kaj polomil.


Jaz tega ne počnem, jaz sem samo odgovoril zakaj folk vozi 90 namesto 130km/h to je vse.

Mene bolj moti neumnost slovenskih omejitev na cestah ko imaš 90km pol pa 60km pol pa 70km pa spet 90km 50 metrov itd... in to je najslabše za porabo, jaz se potem skoz na tempomatu ponoči peljem 82km/h recimo ampak te pol policija lovi kot da si kriminalc čeprav šolarjev ob 22:00 ni na cesti, skratka kr nekaj. to bolj blokira promet in izpuščne pline proizvaja ko sploh pospešujem in zaviram
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

link_up je izjavil:

zakaj tako pocasi vozijo?



Simpl, zato ker če se jaz v 7mi v avtomatiku na tempometu peljem 87 recimo mi žre 3,6l/100 cca, če pa se vozim 130 pa mi žre 5,2l/100


In potem s 87 zapeljes na prehitevalni pas in prehitevas z isto hitrostjo. Takim bi pobral izpit, avto, pa se kaj polomil.


Jaz tega ne počnem, jaz sem samo odgovoril zakaj folk vozi 90 namesto 130km/h to je vse.

Mene bolj moti neumnost slovenskih omejitev na cestah ko imaš 90km pol pa 60km pol pa 70km pa spet 90km 50 metrov itd... in to je najslabše za porabo, jaz se potem skoz na tempomatu ponoči peljem 82km/h recimo ampak te pol policija lovi kot da si kriminalc čeprav šolarjev ob 22:00 ni na cesti, skratka kr nekaj. to bolj blokira promet in izpuščne pline proizvaja ko sploh pospešujem in zaviram


Ker privarcujes lih pol litra na tak nacin? Ce te poraba tako moti, avto pac ni zate.

Mato989 ::

Ker privarcujes lih pol litra na tak nacin? Ce te poraba tako moti, avto pac ni zate.


Nič ni narobe če zmeraj vidiš možnost prihranka... zato ker je to samo 0,5l ne pomeni da ne bi mogli tako gledat vsi in nanese nekaj tisoče ali nekoč milijonov litrov.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Ker privarcujes lih pol litra na tak nacin? Ce te poraba tako moti, avto pac ni zate.


Nič ni narobe če zmeraj vidiš možnost prihranka... zato ker je to samo 0,5l ne pomeni da ne bi mogli tako gledat vsi in nanese nekaj tisoče ali nekoč milijonov litrov.


Na ta racun imamo en kup bebcev na cesti, ki ne spostujete omejitev oz. se vec bebcev, ki se trajbajo 90 po avtobanu.

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ker privarcujes lih pol litra na tak nacin? Ce te poraba tako moti, avto pac ni zate.


Nič ni narobe če zmeraj vidiš možnost prihranka... zato ker je to samo 0,5l ne pomeni da ne bi mogli tako gledat vsi in nanese nekaj tisoče ali nekoč milijonov litrov.


Na ta racun imamo en kup bebcev na cesti, ki ne spostujete omejitev oz. se vec bebcev, ki se trajbajo 90 po avtobanu.


Vožnja 90km po avtocesti ni proti CPP... Sploh ne po voznem pasu...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

feryz ::

Ni, je pa povzročanje nevarnosti.
Če vidiš kamion prehitevati, ti je vse jasno. Če vidiš avto prehitevati, ti ni nič jasno. Da prehiteva z 90 km/h.
Je pa čedalje več tega, na voznem ga tišči 90 km/h na tempomatu, prehiteva ga pa enak model z 92 km/h na tempomatu. In se vlečeta tako par minut oz. par kilometrov.

Mato989 ::

feryz je izjavil:

Ni, je pa povzročanje nevarnosti.
Če vidiš kamion prehitevati, ti je vse jasno. Če vidiš avto prehitevati, ti ni nič jasno. Da prehiteva z 90 km/h.
Je pa čedalje več tega, na voznem ga tišči 90 km/h na tempomatu, prehiteva ga pa enak model z 92 km/h na tempomatu. In se vlečeta tako par minut oz. par kilometrov.


Največja nevarnost zraven majmunov ki štrckajo po telefonu ali so pijani, so ravno vozniki ki ne znajo spustit ročke za gas... večinoma nekoga vidiš in če se mu približujem jaz, pač spustim stopalko ne pa s polno na njega pol pa po bremzi in blendat, če mi to kdo naredi mu še zanalašč spustim gas in grem še počasneje.

Sploh me razkurijo majmuni ko prehitevam 140km/h nekdo zadaj mi pa BLENDA...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Ne, najbolj nevarni drekači so tisti, ki na prehitevalnem pasu šparajo gorivo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kriptobog ::

Invictus je izjavil:

Ne, najbolj nevarni drekači so tisti, ki na prehitevalnem pasu šparajo gorivo.


Tako. Vozi 90 po voznem pasu, kar je recimo ok, problem je ko prehiteva z 90...

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Invictus je izjavil:

Ne, najbolj nevarni drekači so tisti, ki na prehitevalnem pasu šparajo gorivo.


Tako. Vozi 90 po voznem pasu, kar je recimo ok, problem je ko prehiteva z 90...


Problem je tudi ko butli prehitevate 190km/h čepravj e omejitev 130km/h potem pa blendate enemu pred vami ki prehiteva 140km/h češ naj se umakne... ker je avtocesta itak vaša...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Nauči se uporabljati vzratno ogledalo, ti bo lažje.

Največ boš pa prišparal, če kar ostaneš doma.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kriptobog ::

Invictus je izjavil:

Nauči se uporabljati vzratno ogledalo, ti bo lažje.

Največ boš pa prišparal, če kar ostaneš doma.


Tako, sicer pa blendam smo tistim, ki prehitevajo z manj kot 130.
Pred leti se je nasel celo en bebec, ki je prehiteval s 95 in se ni umaknil niti ko je prehitel, mu blendam, on nic, potrobim, on pa na bremzo na polno. Ker ni bilo nikogar v blizini sem samo vklopil vse 4 malo pobremzal in mu dal vzgojno s cca 60kmh v rit. Model je stopil ven ves objokan ,ces da ima pol leta star avto. Meni je itak vseeno za avto. Bonusa nisem izgubil, ker je agentka porihtala, vse kar je bilo 350e kazni in tisto malega odbitne fransize. Ta bebec pa mislim, da ne bo vec prehiteval s 95.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Sej, sej... ko prehitevam z 140 v mestnem avtu bi me najrajš na 100m posiljeval, v starmu terencu z masivno vlečno kljuko pa pri 110 nikol nobenega za ritjo.

Utk ::

kriptobog je izjavil:

Invictus je izjavil:

Nauči se uporabljati vzratno ogledalo, ti bo lažje.

Največ boš pa prišparal, če kar ostaneš doma.


Tako, sicer pa blendam smo tistim, ki prehitevajo z manj kot 130.
Pred leti se je nasel celo en bebec, ki je prehiteval s 95 in se ni umaknil niti ko je prehitel, mu blendam, on nic, potrobim, on pa na bremzo na polno. Ker ni bilo nikogar v blizini sem samo vklopil vse 4 malo pobremzal in mu dal vzgojno s cca 60kmh v rit. Model je stopil ven ves objokan ,ces da ima pol leta star avto. Meni je itak vseeno za avto. Bonusa nisem izgubil, ker je agentka porihtala, vse kar je bilo 350e kazni in tisto malega odbitne fransize. Ta bebec pa mislim, da ne bo vec prehiteval s 95.

Eno je da si idiot, marsikdo je, ampak da se s tem hvališ naokoli moraš bit pa idiot ekstra klase.

stara mama ::

feryz je izjavil:

Ni, je pa povzročanje nevarnosti.

Ti si ena nevarnost

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

Sej, sej... ko prehitevam z 140 v mestnem avtu bi me najrajš na 100m posiljeval, v starmu terencu z masivno vlečno kljuko pa pri 110 nikol nobenega za ritjo.


Ce prehitevas s 140 je ok. Problem so bebci, ki prehitevajo z 90.

Utk je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Invictus je izjavil:

Nauči se uporabljati vzratno ogledalo, ti bo lažje.

Največ boš pa prišparal, če kar ostaneš doma.


Tako, sicer pa blendam smo tistim, ki prehitevajo z manj kot 130.
Pred leti se je nasel celo en bebec, ki je prehiteval s 95 in se ni umaknil niti ko je prehitel, mu blendam, on nic, potrobim, on pa na bremzo na polno. Ker ni bilo nikogar v blizini sem samo vklopil vse 4 malo pobremzal in mu dal vzgojno s cca 60kmh v rit. Model je stopil ven ves objokan ,ces da ima pol leta star avto. Meni je itak vseeno za avto. Bonusa nisem izgubil, ker je agentka porihtala, vse kar je bilo 350e kazni in tisto malega odbitne fransize. Ta bebec pa mislim, da ne bo vec prehiteval s 95.

Eno je da si idiot, marsikdo je, ampak da se s tem hvališ naokoli moraš bit pa idiot ekstra klase.


Tako kot so idioti, ki se hvalijo kako jim golfic pije 3l, ker se vozijo 90 po prehitevalnem.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Tako kot so idioti, ki se hvalijo kako jim golfic pije 3l, ker se vozijo 90 po prehitevalnem.

S tem ne še delajo poskusov umora.

kriptobog ::

Utk je izjavil:

Tako kot so idioti, ki se hvalijo kako jim golfic pije 3l, ker se vozijo 90 po prehitevalnem.

S tem ne še delajo poskusov umora.


Kaksen poskus umora neki? Vse kar sem naredil narobe je bila premala varnostna razdalja ;)

dfgdfg ::

kriptobog je izjavil:

Utk je izjavil:

Tako kot so idioti, ki se hvalijo kako jim golfic pije 3l, ker se vozijo 90 po prehitevalnem.

S tem ne še delajo poskusov umora.


Kaksen poskus umora neki? Vse kar sem naredil narobe je bila premala varnostna razdalja ;)


Zgornji posti so priznanje, da si namenoma povzroču nesrečo. Pa še lepo detajlno vse popisal. Internet vse shrani. Sed doma, se tresi v strahu in upaj, da oškodovanec nikol ne bo bral teh vrstic.

stara mama ::

kriptobog je izjavil:


Kaksen poskus umora neki? Vse kar sem naredil narobe je bila premala varnostna razdalja ;)

Povsem dovolj za zelo hudo prometno nesrečo. Potem pa še kak nalet dodatnih vozil, tovornjakov, ...
Si večkrat močno želim, da bi malo bolj merili varnostne razdalje, če jih sploh kdaj...

feryz ::

stara mama je izjavil:

feryz je izjavil:

Ni, je pa povzročanje nevarnosti.

Ti si ena nevarnost
Ufff, kako se motiš.
Živi dalje v svoji zmoti.

Nova zafira bo imela skupaj 588 konjičev. Ok, zgolj par sekund, ampak važno da takrat brcne.

kriptobog ::

dfgdfg je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Utk je izjavil:

Tako kot so idioti, ki se hvalijo kako jim golfic pije 3l, ker se vozijo 90 po prehitevalnem.

S tem ne še delajo poskusov umora.


Kaksen poskus umora neki? Vse kar sem naredil narobe je bila premala varnostna razdalja ;)


Zgornji posti so priznanje, da si namenoma povzroču nesrečo. Pa še lepo detajlno vse popisal. Internet vse shrani. Sed doma, se tresi v strahu in upaj, da oškodovanec nikol ne bo bral teh vrstic.


Sm mu ze na mestu povedal svoje pa je klical policijo, pa sem se enkrat razlozil situacijo. Dobil je kazen za stalno voznjo po prehitevalnem pasu :)) Popravilo avta je pa itak slo z moje police, ker sem bil kriv. Ni bilo pa bas nesto od trka, niti airbag se ni sprozil.

Utk ::

Če si naredil, da je zgledalo kot nesreča, še ne pomeni, da si kaj manjši idiot.

Če bi meni to naredu, nima veze zakaj, bi bila tista tvoja kazen tvoj najmanjši problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

asdf_jklc ::

Najnižja dovoljena hitrost na avtocesti je 60 na uro, kar pomeni, da se lahko pelješ toliko po avtocesti in pika. Koliko je pa smiselno, da tako omejitev držimo dovoljeno, je pa druga zgodba, saj te bodo prehitevali tudi drugi.

Drugače pa je na naših avtocestah tako nemogoče vozit - če greš malo hitreje, recimo 150, se ti tak noben kurac ne umakne ali pa prehiteva z 100.1 avtobus ki pelje 100. Če pa recimo voziš od oka po omejitvah, npr. čez trojanske tunele, pa po možnosti dajo omejitev 80, te bo pa vsak tovornjak iz ceste rinu. Policajev je brutalno premalo na cestah, da o sekcijskih merjenjih ne govorim.

Invictus ::

Trojanske predore se vozi vsaj 120 km/h, zdaj po novem je to 140. Tako ali takjo je omejitev 100.

Saj mene ne moti, če folk vozi špočasi. Samo naj ne vozi na prehitevalnem pasu, s katerega se po prehitevanju brez blendanja zadaj nihče ne vrne na vozni pas.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kriptobog ::

Utk je izjavil:

Če si naredil, da je zgledalo kot nesreča, še ne pomeni, da si kaj manjši idiot.

Če bi meni to naredu, nima veze zakaj, bi bila tista tvoja kazen tvoj najmanjši problem.


Itak, vsi pogumni, ko stopite iz avta pa jok zaradi zbitega avta :))

stara mama ::

asdf_jklc je izjavil:

Policajev je brutalno premalo na cestah, da o sekcijskih merjenjih ne govorim.

Nekoč bi te gledal zelo postrani, ampak dandanes se zelo močno strinjam. Glede na današnji promet in vse izpade bi policajev moralo bit vsaj x2, tud v civilu.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Policajev je čisto dovolj, naj vržejo tiste 40 letnike ven iz pisarn, in javno objavijo njihove lokacije kje se gibljejo.

Odkar so mešani pari, se mi zdi, da so večinoma v avtu v kaki gmajni >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tonttu ::

Tocno to... policajev je vec kot dovolj, problem je samo njihovo "delo". Konec koncev ravno vceraj nekje videl novico, da je "brez dela" ostalo 1400 policajev, ki so bili na meji s Hrvasko. No nihce od njih ni izgubil sluzbe in so se vedno zaposleni na Policiji, samo po novem bodo "nakljucno preverjali potnike, vozila in prtljago v notranjosti drzave", oz po domace povedano, sedeli bodo po pisarnah pili kavo in cakali na penzijo. Tako da ni problem kolicina policajev pac pa to, da se nobenemuj ne da na teren, vkljucno s sefi, ki taksno "delo" dovolijo.

miha98 ::

Mato989 je izjavil:

feryz je izjavil:

Ni, je pa povzročanje nevarnosti.
Če vidiš kamion prehitevati, ti je vse jasno. Če vidiš avto prehitevati, ti ni nič jasno. Da prehiteva z 90 km/h.
Je pa čedalje več tega, na voznem ga tišči 90 km/h na tempomatu, prehiteva ga pa enak model z 92 km/h na tempomatu. In se vlečeta tako par minut oz. par kilometrov.


Največja nevarnost zraven majmunov ki štrckajo po telefonu ali so pijani, so ravno vozniki ki ne znajo spustit ročke za gas... večinoma nekoga vidiš in če se mu približujem jaz, pač spustim stopalko ne pa s polno na njega pol pa po bremzi in blendat, če mi to kdo naredi mu še zanalašč spustim gas in grem še počasneje.

Sploh me razkurijo majmuni ko prehitevam 140km/h nekdo zadaj mi pa BLENDA...


BMW.... tudi jaz ga imam in vozim tako včasih :D

miha98 ::

miha98 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

feryz je izjavil:

Ni, je pa povzročanje nevarnosti.
Če vidiš kamion prehitevati, ti je vse jasno. Če vidiš avto prehitevati, ti ni nič jasno. Da prehiteva z 90 km/h.
Je pa čedalje več tega, na voznem ga tišči 90 km/h na tempomatu, prehiteva ga pa enak model z 92 km/h na tempomatu. In se vlečeta tako par minut oz. par kilometrov.


Največja nevarnost zraven majmunov ki štrckajo po telefonu ali so pijani, so ravno vozniki ki ne znajo spustit ročke za gas... večinoma nekoga vidiš in če se mu približujem jaz, pač spustim stopalko ne pa s polno na njega pol pa po bremzi in blendat, če mi to kdo naredi mu še zanalašč spustim gas in grem še počasneje.

Sploh me razkurijo majmuni ko prehitevam 140km/h nekdo zadaj mi pa BLENDA...


BMW.... tudi jaz ga imam in vozim tako včasih :D

BTW jaz tudi vozim včasih ko prehitevam 10 ali 20 km/h več od prehitevanca , če se mi nihče ne približuje od zadaj... Če pa se pa pospešim normalno...

black ice ::

tonttu je izjavil:

Tocno to... policajev je vec kot dovolj, problem je samo njihovo "delo".

Spet sami znalci, isto kot v temi o zdravstvu. Url pls.

tonttu ::

Ker ravno ne znas najti...
https://www.policija.si/o-slovenski-pol...
Mislim da je 8.398 zaposlenih v policiji (od tega 5.763 uniformiranih policistov) vec kot dovolj za drzavo velikosti Slovenije, ki za po vrhu po novem nima niti metra zunanje meje. Ce te poleg iskanja daje tudi branje, za lazjo predstavo... 288 prebivalcev na policaja. Zares tako malo, da bi vsak policaj lahko vsak delovnik naredil obhod okoli vseh "svojih" drzavljanov ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tonttu ()

miha98 ::

Pri nas na Ptuju je bilo včasih več kot 70 policistov na policijski postaji. Danes jih je samo 35... Znanka klicala , ker so ji kradli okrog hiše in je bilo težko dobiti varovanje? Naj pridejo na Ptuj??? :0

m0LN4r ::

5700? Ziher? Jaz jih nikoli nikjer ne srecam...
5000 jih verjetno sedi v pisarni in prelaga papirje ostalih 700 pa dejansko dela.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

stara mama ::

tonttu je izjavil:

288 prebivalcev na policaja. Zares tako malo, da bi vsak policaj lahko vsak delovnik naredil obhod okoli vseh "svojih" drzavljanov ;)

Ker edino delo policaja je patruljiranje nad državljani...

#facepalm

tonttu ::

stara mama je izjavil:

tonttu je izjavil:

288 prebivalcev na policaja. Zares tako malo, da bi vsak policaj lahko vsak delovnik naredil obhod okoli vseh "svojih" drzavljanov ;)

Ker edino delo policaja je patruljiranje nad državljani...

#facepalm

Glede na to, koliko jih je v zadnjih letih vidno po cestah, to verjetno sploh ni v opisu del in nalog. Verjetno je delo sedenje v pisarni in pitje kave, err sorry ukvarjanje z birokracijo, podobno kot pri zdravnikih, ki tudi cel cas jokajo da imajo toliko birokracije da ne morejo delati. Najbrz tudi policaji v parih (pac tisto en zna brati drugi pa pisati) izpolnjujejo obrazce 12h na dan potem pa zmanjka casa za tisto, kar bi v resnici morali delati.
In ja 5.763 uniformiranih policajev najbrz ni tam, da bi delalo kaj dosti drugega kot patruljiralo naokoli. Zelo verjetno ne popravljajo racunalnike, asistirajo pri mozganskih operacijah ali daje nasvete glede bancnih kreditov.

asdf_jklc ::

Invictus je izjavil:

Trojanske predore se vozi vsaj 120 km/h, zdaj po novem je to 140. Tako ali takjo je omejitev 100.
Saj mene ne moti, če folk vozi špočasi. Samo naj ne vozi na prehitevalnem pasu, s katerega se po prehitevanju brez blendanja zadaj nihče ne vrne na vozni pas.

Veš kaj je najbolj smešno pri trojanskih predorih? K se pelje kaka marica 95, se potem ves folk pelje za njimi 95 kot ene ovce. Dobesedno moreš potem prosit ljudi, da se ti umaknejo, da se lahko normalno 110 po števcu pelješ mimo (za 110 do 115 po števcu te ne provida ne marica nau lovila) - če boš pa 150 mim prpizdu je pa druga zgodba. Že vsaj 30x sem prehitel s to hitrosjo policaje čez trojane ali klanec proti dolenski, pa ne niso nikol lovil.

Glede policajev sicer je pa tko: pri nas se ob akciji hitrosti postavijo za tablo za konec naselja in objavijo točke merjenja - mislim WTF. Policaji bi mogl bit povsod - na AC, na nadvozu, sekcijsko merjenje, z radarjem v roki hodit po ulicah mest ter merit in slikat - da res lahko policaja pričakuješ povsod, ne samo na enih in istih mestih. Pa bi se situacija hitro spremenila. Recimo da se pelješ iz Kopra do Maribora - točn se ve na katerih izvozih stojijo - (ponavad še s pržganimi žmigovci), tak da kamot pičiš k blesav, edino v aleji policajev upočasniš (Šempeter v savinjski dolini do počivališča zima) in pred tem še izvoz Lukovica... mislim brezveze.

LeQuack ::

Ugotovil sem, da ima sedaj tudi Mazda po novem 6 let tovarniške garancije, kar je ob bok Kia z 7 in pa Hyundai s 5 let. In pa ta novi Kitajski MG-ji imajo tudi 7 let garancije. Vem da ko sem Kio kupoval svoje čase je bila tudi garancija odločilna, tako da Mazda in MG imata po mojem mnenju tudi prednost sedaj.
Quack !

A. Smith ::

asdf_jklc je izjavil:

Policaji bi mogl bit povsod - na AC, na nadvozu, sekcijsko merjenje, z radarjem v roki hodit po ulicah mest ter merit in slikat - da res lahko policaja pričakuješ povsod, ne samo na enih in istih mestih. Pa bi se situacija hitro spremenila. Recimo da se pelješ iz Kopra do Maribora - točn se ve na katerih izvozih stojijo - (ponavad še s pržganimi žmigovci), tak da kamot pičiš k blesav, edino v aleji policajev upočasniš (Šempeter v savinjski dolini do počivališča zima) in pred tem še izvoz Lukovica... mislim brezveze.

A si res želiš, da jim uspe zmanjšati hitrost? A Slovenske AC še nimajo dovolj konkretnega prometnega infarkta? Naj cesar pobere nekaj kazni, potem naj pa zadeve pusti pri miru. Rešitev bo tretji pas, če kdaj bo, do takrat pa lahko pretočnost povečaš samo z višjimi hitrostmi.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

IL_DIAVOLO ::

Hitrost lahko zmanjsas ali povecas, ampak problem ostaja isti, gužvo bodo delale se vedno iste osebe. Avtoceste rabijo vec nadzora, da bos moral 2x premisliti, ce se bos peljal 150 namesto 130.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Mato989 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Hitrost lahko zmanjsas ali povecas, ampak problem ostaja isti, gužvo bodo delale se vedno iste osebe. Avtoceste rabijo vec nadzora, da bos moral 2x premisliti, ce se bos peljal 150 namesto 130.



Zakaj pa ne bi bil nadzor v smeri da boš 2x premislil če se boš po prehitevalnem peljal manj kot 130????
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Kawhi ::

;). Vama pa ni jasno da se pretočnost, od neke zasedenosti pasov naprej, bistveno poveča z zmanjšanjem hitrosti. Mal možgančke uporabita, če jih imata seveda...

Mato989 ::

Kawhi je izjavil:

;). Vama pa ni jasno da se pretočnost, od neke zasedenosti pasov naprej, bistveno poveča z zmanjšanjem hitrosti. Mal možgančke uporabita, če jih imata seveda...



Glavni problem pretočnosti v SLO je dejstvo da folk ki vozi manj kot 130 gre na levi pas kar naredi živčne one ki vozijo 130-140 in potem folk pizdaka in nato naredi nesrečo...

Če bi vsakemu ki po levi pelje manj kot 130km/h dali kazen jurčka ojričev, bi bil hitro red....
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Lonsarg ::

Bolj kot same hitrosti je za pretocnost in varnost vazna manjsa razlika hitrosti.

In ja lepo bi bilo vse pocasnele dvignit je pa to v praksi neizvedljivo, tak da je edina resitev da se poreze vse ki vozijo nad 140, to pa je enostavno izvedljivo brez spremembe zakonov. In pocasnel ki gredo pod 135 na prehitevalnim pasom vseeno ni tako veliko, veliko bolj pogosta so panicna nevarna umikanja in bremzanja tistih ki vozijo 135 pred tistimi ki vozijo 150..

Bi prisla prav se prepoved voznje brez tempomata, folk res pelje tako neenakomerno hitro da je groza. Ampak spet to je mal tezko uvest, morda bodo pocasi ljidje sami zguntali da tempomat obstaja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

IL_DIAVOLO ::

Kawhi je izjavil:

;). Vama pa ni jasno da se pretočnost, od neke zasedenosti pasov naprej, bistveno poveča z zmanjšanjem hitrosti. Mal možgančke uporabita, če jih imata seveda...


Tebi pa ni jasno, da samo z omejitvijo hitrosti navzdol ne bos nic dosegel. Ti moras voznike pripraviti k temu da bodo začeli voziti bolj defenzivno.

Potrebno je narediti red, senzorje hitrosti ki glede na razmere na cesti sporočajo voznikom, da naj pospešijo ali upocasnijo. In predvsem da držijo varnostno razdaljo. V primeru pogostih krsitev poslati na teren avtocestno policijo.

Na slovenskih avtocestah ne more biti fiksne hitrosti 130 km/h, ker za to ni pogojev. Ko pa so, pa to mora dars jasno nakazat voznikom, kje in kdaj lahko vzdrzujejo taksno hitrost. Divjakom je seveda treba prepovedat na avtocesto po prvi vecji krsitvi.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Utk ::

Mato989 je izjavil:


Glavni problem pretočnosti v SLO je dejstvo da folk ki vozi manj kot 130 gre na levi pas kar naredi živčne one ki vozijo 130-140 in potem folk pizdaka in nato naredi nesrečo...
.

To sploh ni res in če bi naredil kaj več kot 1000 km letno po njih bi to vedel. Pretočnost nima nobene veze s tem ali se voziš 110 ali 150, samo zmanjša se če greš hitreje. Če bi bila omejitev 110 in se bi je vsi držali, bi bila pretočnost bistveno večja. Ko je malo več prometa, ponoči je vseeno, lahk voziš kolk češ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

AvtoR ::

Pretočnost najbolj zmanjšujejo kamioni. Oni za kamionom se spravijo z 80km/h na prehitevalni pas in potem pospešujejo šele na prehitevalnem pasu. Na prehitevalnem potem nekdo zabremza in zadaj je takoj zamašek...

LeQuack ::

Tema je sicer o cenah avtomobilov, ne pa prometu v Sloveniji, za to že imamo temo.
Quack !
««
11 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropa popustila nemčiji, ICE 2035 Ban, bodo izjema E Goriva (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Na cesti
61948592 (40110) Comandante
»

Lani že desetina prodanih avtomobilov električnih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12918456 (14675) trancer01
»

Koliko bo štromar vreden čez 10 let? (strani: 1 2 3 445 46 47 48 )

Oddelek: Na cesti
2352174717 (111349) Mato989
»

Pretirana uporaba avtomobila (kako pretirana uporaba avtomobila uničuje posameznika i (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50765689 (51283) woroh4

Več podobnih tem