» »

Cene Avtomobilov

Cene Avtomobilov

««
10 / 23
»»

hojnikb ::

asdf_jklc je izjavil:

Raj vozim Clio Storia, kot pa EV sranje. Se nam obeta kubanski scenarij, k bomo vozl stare kripe namest tega EV sranja.

You think, but you're wrong...
#brezpodpisa

Utk ::

Sej kmalu bo tako, ev ali clio storia, vse drugo bo predrago.

asdf_jklc ::

@bojnikb: EV mi lahko zastojn dajo, pa bom še vedn raj navadn avto vozu - dokler se bo seveda bencin dobilo. Gorivo pa za EV, vodikova, jedrska, ... vozila nau nikol cenej, ker bo država na vsa goriva nabila davke... Tudi na elektriko, slej kot prej.

hojnikb ::

asdf_jklc je izjavil:

@bojnikb: EV mi lahko zastojn dajo, pa bom še vedn raj navadn avto vozu - dokler se bo seveda bencin dobilo. Gorivo pa za EV, vodikova, jedrska, ... vozila nau nikol cenej, ker bo država na vsa goriva nabila davke... Tudi na elektriko, slej kot prej.

nič te ne ustavlja, da se usedeš na avtobus. Ali pač furaš ropotuljico, dokler boš lahko....

Tudi zaprtomiselnih boomerjov, k so še sposobni vozit, bo vsak dan manj....
#brezpodpisa

asdf_jklc ::

@hojnikb: poznam zelo malo ljudi, tudi mlajših od mene 20 let, ki so navdušeni na EV bedarijo. To ni nič drugega kot EKO terorizem in želja po kontroli ljudi. Javni prevoz v tej zahojeni državi pa je sploh NO GO.

V tujini ja, pri nas pač ne.

Zgodovina sprememb…

viper66 ::

nekateri ste direkt za na Luno....s plačami v Slo naj bi si kupovali avte med 30 in 50k...

pol pa svizec zavijo čokolado v folijo

kriptobog ::

viper66 je izjavil:

nekateri ste direkt za na Luno....s plačami v Slo naj bi si kupovali avte med 30 in 50k...

pol pa svizec zavijo čokolado v folijo


Glede na to kaksni avti so ze sedaj na cseti, ocitno ni problem kupiti avta med 30-50k... :)

LeQuack ::

Ja, za avto bo Slovenec zapravil zadnji evro če je treba.
Quack !

viper66 ::

kriptobog je izjavil:

viper66 je izjavil:

nekateri ste direkt za na Luno....s plačami v Slo naj bi si kupovali avte med 30 in 50k...

pol pa svizec zavijo čokolado v folijo


Glede na to kaksni avti so ze sedaj na cseti, ocitno ni problem kupiti avta med 30-50k... :)


kolk od teh ki jih vozi take avte niso v mama hotelih...ne poznam jih veliko...pravzaprav ne poznam niti enega, s svojo hišo ter EV do 40k...

vsi so mama hoteli...

hojnikb ::

koncept rabljenih vozil je očitno tle vsem tuj... tudi evji so lohk rabljeni :)
#brezpodpisa

kow ::

Majhen problemcek - rabljene EVje se moramo se nauciti kupovati. Ni preprosto.

Revez bo se nekaj casa moral kupiti Dacio.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

asdf_jklc ::

viper66 je izjavil:

nekateri ste direkt za na Luno....s plačami v Slo naj bi si kupovali avte med 30 in 50k...
pol pa svizec zavijo čokolado v folijo

Že v osnovi: zakaj bi dal za kripo s 300km dosegom s problemi za tankanje (daljše poti) in kupom brezvezne elektronike 50 jurjev? Pa s principa NE, pa če Dacio vozim.

Zgodovina sprememb…

kow ::

Kaj te kdo sili? Kupi rabljen Clio ali novo Dacio.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

kriptobog ::

viper66 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

viper66 je izjavil:

nekateri ste direkt za na Luno....s plačami v Slo naj bi si kupovali avte med 30 in 50k...

pol pa svizec zavijo čokolado v folijo


Glede na to kaksni avti so ze sedaj na cseti, ocitno ni problem kupiti avta med 30-50k... :)


kolk od teh ki jih vozi take avte niso v mama hotelih...ne poznam jih veliko...pravzaprav ne poznam niti enega, s svojo hišo ter EV do 40k...

vsi so mama hoteli...


Nisem mislils samo na EV. Recimo v oci mi pade kako veliko vecjih SUVov je na cesti (XC90, X5, itd). Ti avti niso tako poceni. Sploh XC90 jih zadnje case opazam kar precej na cesti. Potem imas pa se cel kup passatov, raznih bemflc, itd. Lahko kupis rabljenega, ampak recimo ze samo rabljen xc90 (2-3 leta), te stane prek 50k...

kow ::

Taki ti pac padejo v oci. Vecine parkiranih "jajc" pa ne opazis. Sprehodi se po parkiriscih blokovskih naselij in opazil bos realnost.

Utk ::

Ne vem zakaj skrb, tako kot zdaj raja kupuje izraubane nemce, bo tudi električne id3/4 govna iz Nemčije. Nič slabši ne bojo, ker so enako zanič kot njihovi dizli.

viper66 ::


Nisem mislils samo na EV. Recimo v oci mi pade kako veliko vecjih SUVov je na cesti (XC90, X5, itd). Ti avti niso tako poceni. Sploh XC90 jih zadnje case opazam kar precej na cesti. Potem imas pa se cel kup passatov, raznih bemflc, itd. Lahko kupis rabljenega, ampak recimo ze samo rabljen xc90 (2-3 leta), te stane prek 50k...


jaz se dnevno vozim oziroma vsaj 3x tedensko med Primorskim koncem ter Lj....to kar vidim na cesti, pa vse je Slo registracija...se kar vprašam od kje folku denar...

to ti dam prav...vozi se vse od Volvota, da razno raznih X5 in ostalo...pa da ne bo pomote, to so vse cca 50k naprej...
se vprašam koliko je tole mesečni obrok...ali ga je skeširal itd..ž
če ima za avto 50k, kolk je dal za bajturino itd....

kow ::

Utk, ne mores mimo tega, da so se nizje sloje rabljeni avtomobili mocno podrazili.

Utk ::

kow je izjavil:

Utk, ne mores mimo tega, da so se nizje sloje rabljeni avtomobili mocno podrazili.

Jasno da so se, in še se bojo, gledano na cel strošek. Se bo pač kupilo par let starejše in par let več vozilo, nobene tragedije.

kow ::

Malo empatije ti ne bi skodilo. Jasno, da ni "tragedija", je pa to nizji standard za revnejse prebivalstvo.

Utk ::

Ne bo empatije. Mi ko nismo bli pri denarju smo kupili rabljeno katrco, cliota. Zdaj "reveži" kupujejo rabljene passate, nad dacio se pa zmrdujejo. Ni še krize. Sej hvala bogu, samo ne pol jamrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

kriptobog ::

kow je izjavil:

Taki ti pac padejo v oci. Vecine parkiranih "jajc" pa ne opazis. Sprehodi se po parkiriscih blokovskih naselij in opazil bos realnost.


Prvo blokovsko naselje je 7km stran :))

asdf_jklc ::

viper66 je izjavil:


jaz se dnevno vozim oziroma vsaj 3x tedensko med Primorskim koncem ter Lj....to kar vidim na cesti, pa vse je Slo registracija...se kar vprašam od kje folku denar...

to ti dam prav...vozi se vse od Volvota, da razno raznih X5 in ostalo...pa da ne bo pomote, to so vse cca 50k naprej...
se vprašam koliko je tole mesečni obrok...ali ga je skeširal itd..ž
če ima za avto 50k, kolk je dal za bajturino itd....

Jaz sem dal za oba avtomobila skupaj nekaj čez 50.000 EUR (nobenega lizinga, kreditov in podobnih bedarij), s tem da je bilo "doplačilo" manj kot polovica tega zneska (2022). Imava pa v garažni hiši daleč daleč najslabša avtomobila - praktično sami SUV-ji ali limuzine / karavani za 40.000 EUR+. Potem pa malo povprašaš ljudi kako (ker meni tudi ni jasno od kod) - ja bajta kredit, avto lizing, TV kredit, počitnice kredit... sej gre dokler ne poči.

Zgodovina sprememb…

Senzor ::

jaz se dnevno vozim oziroma vsaj 3x tedensko med Primorskim koncem ter Lj....to kar vidim na cesti, pa vse je Slo registracija...se kar vprašam od kje folku denar...


To je tako, kot poleti, ko srečuješ Čehe in Slovake z avtodomi, misliš, koliko denarja ima folk na Češkem in Slovaškem.

Newsflash: kdor dela za minimalca v fabriki, se najbrž ne vozi vsak dan iz Kopra v Ljubljano.

Ahim ::

viper66 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

viper66 je izjavil:

nekateri ste direkt za na Luno....s plačami v Slo naj bi si kupovali avte med 30 in 50k...

pol pa svizec zavijo čokolado v folijo


Glede na to kaksni avti so ze sedaj na cseti, ocitno ni problem kupiti avta med 30-50k... :)


kolk od teh ki jih vozi take avte niso v mama hotelih...ne poznam jih veliko...pravzaprav ne poznam niti enega, s svojo hišo ter EV do 40k...

vsi so mama hoteli...

Vprasaj feryza, on rad maha s ceniki.

Pri nas marsikateri avto, ki sicer res nov stane precej, ni nov, niti ga prvi slovenski lastnik (ali pa preprodajalec) nima od novega. Sploh razni Porscheji, MBji, BMWji, Audiji ... rabljeno - uvoz. Hecno pa da so tablice ob uvozu zadnje case veckrat vzhodna Evropa (Madzarska, Ceska) in ne vec Nemcija, kot je bilo vcasih :))

viper66 ::


Potem pa malo povprašaš ljudi kako (ker meni tudi ni jasno od kod) - ja bajta kredit, avto lizing, TV kredit, počitnice kredit... sej gre dokler ne poči.


torej good old US way...ne hvala..
da imaš pa v glavi vsak dan samo to, da moraš od plače dat vsaj 2k in več da sploh dihaš pa tud ni ravno life...raje imam manj, pa vsaj mirno spim ponoč...ne pa da razmišljam koliko mi bo od plače ostal k banke vse odtrgajo...

Ahim ::

kriptobog je izjavil:

Sploh XC90 jih zadnje case opazam kar precej na cesti. Potem imas pa se cel kup passatov, raznih bemflc, itd. Lahko kupis rabljenega, ampak recimo ze samo rabljen xc90 (2-3 leta), te stane prek 50k...

Nov XC90 se je pri nas prodajal pod 60K v letu 2022.

Cene rabljenih niso prav smsielne, razen ce ima res ogromno dodatne opreme (ze osnovni ima kar precej tega).

m0LN4r ::

asdf_jklc je izjavil:

viper66 je izjavil:


jaz se dnevno vozim oziroma vsaj 3x tedensko med Primorskim koncem ter Lj....to kar vidim na cesti, pa vse je Slo registracija...se kar vprašam od kje folku denar...

to ti dam prav...vozi se vse od Volvota, da razno raznih X5 in ostalo...pa da ne bo pomote, to so vse cca 50k naprej...
se vprašam koliko je tole mesečni obrok...ali ga je skeširal itd..ž
če ima za avto 50k, kolk je dal za bajturino itd....

Jaz sem dal za oba avtomobila skupaj nekaj čez 50.000 EUR (nobenega lizinga, kreditov in podobnih bedarij), s tem da je bilo "doplačilo" manj kot polovica tega zneska (2022). Imava pa v garažni hiši daleč daleč najslabša avtomobila - praktično sami SUV-ji ali limuzine / karavani za 40.000 EUR+. Potem pa malo povprašaš ljudi kako (ker meni tudi ni jasno od kod) - ja bajta kredit, avto lizing, TV kredit, počitnice kredit... sej gre dokler ne poči.

Preseli se v revnejsi predel, pa bo obratno.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

asdf_jklc ::

Utk je izjavil:

Ne bo empatije. Mi ko nismo bli pri denarju smo kupili rabljeno katrco, cliota. Zdaj "reveži" kupujejo rabljene passate, nad dacio se pa zmrdujejo. Ni še krize. Sej hvala bogu, samo ne pol jamrat.

Dacia bo kmalu postala super avto - vsa novejša vozila imajo gore in gore neuporabne krame in z vsako generacijo vozil imam več dela, da dam zadeve izklopit oz. mi pijejo živce. Npr: izklop aktivnega avtomata, izklop start stop sistema, izklop lane asist, izklop piskanja za utrujenost, nalivanje ad blue in podobne bedarije. Stvari, ki pa so res uporabne, pa so še vedno dodatna oprema: LED/matrične luči, nadzor mrtvega kota, kamera za parkiranje, bočni senzorji

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

nadzor mrtvega kota, kamera za parkiranje, bočni senzorji
Kdo to rabi?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

dfgdfg ::

Zadnič gledu en po mojem mnenju dokej realn video. Na testu nek premium EV z oglaševanim 500km dosega. Realno 350km. Pozimi v minusu 150km. Ni več tok smiselno plunit 40 evrov za en charge, s katerim nardis 150km jelda?

feryz ::

Dajte se na tem forumu že enkrat odločiti, kakšno politiko boste ubrali.
Tukaj jokate, da je nemogoče kupiti avto za 40 ali 50 jurjev, v temi o pomanjkanju delavcev se pa derete, da nihče ne bo kelnaril za manj kot 2 jurja neto.
Pri takih plačah, kot jih tam izkazujete, je 50 jurjev za avto res drobiž.

viper66 ::

jst osebno EV ne kupim dokler imaš za vsega skp par100 km....za ta denar ne...ko se za 20k dobi nek spodoben EV z nekim dostojnim dosegom ( vsaj 500km+), pol se pa lahko pogovarjamo...

glede na razmere v svetu ter EU, tega ne bomo videli še vsaj 10+ let....

ne glede na vse, je avto samo prevozno sredstvo od točke A do točke B...

več kot to pač meni avto ni...žena ima malce novejši avto, z več opreme, pač tipično za družinski avto...jaz rabim do službe in nazaj...še to kar imam je preveč...vžge ko rabim, pelje ko rabim, ostalo je luksuz....
raje dam odvečni denar nase in na svojo družino, pleh je ipak samo pleh...

m0LN4r ::

EV takrat, ko ga zeleni castijo. Ne pa progresivne subvencije lol. Ampak premoznejsim 0%, revezem 90% subvencije in vmes.
Pa se bo zelo zelo hitro marsikdo odlocil za EV ne samo javnosektorski serekesi.

PS: Za okolje se gre.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

tonttu ::

dfgdfg je izjavil:

Zadnič gledu en po mojem mnenju dokej realn video. Na testu nek premium EV z oglaševanim 500km dosega. Realno 350km. Pozimi v minusu 150km. Ni več tok smiselno plunit 40 evrov za en charge, s katerim nardis 150km jelda?

Saj zato se pa potem cjazis za vsemi temi fancy Teslami (vsaj) 30km/h pod omejitvami... da vsaj do Kranjske Gore in nazaj nekako pride s tistimi kvazi 500km dosega. :))

Invictus ::

Nemčija ima že tesla Hate Klub, ker vsi teslaši drekajo 110 po avtocestah in prehitevajo tovornjake.

Zato pizdijo nad njimi. Celo sam sem 1x enega srečal... Ni opcije da pospeši...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

feryz ::

Ne skrbi, Nemci bodo kmalu ceste prilagodili Teslam, v to ni dvoma.
Tendence modernega sveta so prepovedi in omejitve. Na vseh področjih. Vzgoja ovc ni tako simpl zadeva, kot si nekateri tu predstavljate. Se je treba plansko lotiti tega.

tonttu ::

@feryz saj ni point da so AC brez omejitev... point je da ze na 90km/h omejitvi Tesle vozijo po 60km/h. Malce nadlezno, ko se celo pot iz Kranjske Gore do Jesenic drajsas med 30 in 60km/h, nasproti pa nepretrgana kolona. In ko ti uspe prehiteti eno, dobis cez 500m drugo in nato se tretjo in cetrto. Saj vem da zadnjih par dni ni ravno statistika, ampak dobesedno vsi taksni drekaci so bili v Teslah (od 3 preko X do S).

Invictus ::

EV lastniki so pogruntali, da odstotnost menjalnika ni najboljša zadeva, ker kljub visokemu navoru elektro motorja narašča poraba zvezno s hitrostjo...

Zato drekajo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Alfonso ::

No, ti pa nisi pogruntal, da višja poraba pri višji hitrosti pri EV, nima nobene zveze z odsotnostjo menjalnika. Pa tudi to ne, da poraba ne narašča zvezno s hitrostjo.

feryz ::

Seveda je point. Prejšnji teden bi kmalu ornk krešnili.
Nobeden od nas, ki smo se "normalno" peljali po tri pasovni AC, ni pričakoval, da je najhitrejši, na skrajno levem pasu, prehiteval z 90/km/h. Ostala dva na desni še manj.
Priletiš kot idiot in ti ni nič jasno. Prvi je še nekako dojel, ostali za njim pa smo imeli dosti dela, da smo se, ne samo skoraj, ampak dejansko ustavili.

link_up ::

zakaj tako pocasi vozijo?
In and Out

tonttu ::

link_up je izjavil:

zakaj tako pocasi vozijo?

Glede na to, da vecina, ce na kar vsi, ki imajo EV mislijo, da se vozijo zastonj, predvidevam da ni problem cena elektrike, tako da verjetno ostane zgolj se problem dometa in tega, da jim pri 60km/h nekako rata pridrekat do doma, kjer bodo ta super avto spet lahko "brezplacno" napolnili.

asdf_jklc ::

link_up je izjavil:

zakaj tako pocasi vozijo?

Dve hiše stran imajo dve tesli doma - pred hišo zgleda fancy kako so teslce pred bajto. Grem zadnjič na AC, se pa s tem uiber fancy avtom pelje 90 do 100 po AC. Še enkrat EV, dokler se bo dal oldtimerja na bencin furat - NO F* WAY. 90 po avtocesti v 2023...

Počas se pa furajo, ker se baterijica sprazne. Sm že vidu primer, k je bemfl španu teslco - sta mim pržgala k zmešana. Tko čez 20minut, pa teslca ob ograji parkirana k je baterijce zmanjkal...

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Alfonso je izjavil:

No, ti pa nisi pogruntal, da višja poraba pri višji hitrosti pri EV, nima nobene zveze z odsotnostjo menjalnika. Pa tudi to ne, da poraba ne narašča zvezno s hitrostjo.

https://www.researchgate.net/figure/Ene...

Celo malo narašča eksponentno s hitrostjo...

Kaj šele če vklopijo gretje ali klimo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Utk ::

Počasi se vozijo, ker se jim ne mudi. Če bi se vozili v gajbi kot je golf ali passat, bi ga tudi šponali, da bo čim prej konc te muke.

feryz ::

Saj niso bili EV, ali pa tudi, nimam pojma.
Folk se tudi z navadnimi trajba tako, ker bodo prišparali pol evra na sto kilometrov.
EV-jaši so pa še hujši.

V bistvu nas je bilo 5 ali 6 za njimi. Vsi preko 170 km/h. Ni fajn ko taka rešta žlajfa na polno.
Pa ne v tvojih gajbah, ampak kultrurnih avtih. Vsaj na hitro pogledano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Alfonso ::

Invictus je izjavil:

Alfonso je izjavil:

No, ti pa nisi pogruntal, da višja poraba pri višji hitrosti pri EV, nima nobene zveze z odsotnostjo menjalnika. Pa tudi to ne, da poraba ne narašča zvezno s hitrostjo.

https://www.researchgate.net/figure/Ene...

Celo malo narašča eksponentno s hitrostjo...

Kaj šele če vklopijo gretje ali klimo...


Lol, ne narašča zvezno kot si napisal ampak eksponentno in to zaradi upora zraka...

Mato989 ::

link_up je izjavil:

zakaj tako pocasi vozijo?



Simpl, zato ker če se jaz v 7mi v avtomatiku na tempometu peljem 87 recimo mi žre 3,6l/100 cca, če pa se vozim 130 pa mi žre 5,2l/100
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

feryz ::

Seveda to drži, če se voziš do bližnjega špara.
Če pa želiš dejansko kam priti, je ogromna razlika.
««
10 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pretirana uporaba avtomobila (kako pretirana uporaba avtomobila uničuje posameznika i (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
51270094 (2529) m0LN4r
»

Evropa popustila nemčiji, ICE 2035 Ban, bodo izjema E Goriva (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Na cesti
61953539 (45057) Comandante
»

Lani že desetina prodanih avtomobilov električnih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12919816 (16035) trancer01
»

Koliko bo štromar vreden čez 10 let? (strani: 1 2 3 445 46 47 48 )

Oddelek: Na cesti
2352190858 (127490) Mato989

Več podobnih tem