» »

menjava gum

menjava gum

Binji ::

No stvar je taka: trenutno mam na svoji Skodi Forman 165/70/R13 Sava Eskimo S3 gume ki pa so odkrito povedano sranje. Slabe, znucane, na mokri cesti me zanasa na vsakem ovinku tko da mi je v glavo sinla ideja jih menjat za ene 175 gume. Koliko je to izvedljivo ce bi jih od nekje dobil ze s feltnami vred? Pa kasne so kej priporocljive (sem student tko da nic ultra prosim)?
Ce je ideja neumna prosm povejte:D


P.S. Kasne gume so Hankook in pa Fulda?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!
  • spremenil: Binji ()

MadMax ::

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Binji ::

Sicer hvala sam te dimenzije ni v nobenem testu. Pa tudi se od ksnega izkusnje me zanimajo.
Me tudi bl zanima ce bo ksna komplikacija ce bi dau feltno ku je bla prej recimo na polotu na skodo. Dimenzija seveda ista.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

MadMax ::

Vem da ni točno te v testu, ampak vseeno lahko potegneš izvleček o kvaliteti firme/modela, ne?

Glede platišč: če so dimenzije ustrezne (paše na avto) in ima enako ET vrednost, potem ni nobenega problema.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

neki123 ::

Kje pa piše, da so gume krive, če te zanaša in se slabo pelješ po ovinkih. Preveri amortizerje!

Yohan del Sud ::

Ali pa na gobec suni inštruktorja!

Gume ja... :\

xy! ::

Gume 175 daš lahko na te feltne ki jih imaš sedaj. Če pa misliš, da se bo avto zaradi 1cm širših gum druge firme boljše obnašu , boš pa verjetno razočaran.

iso2000 ::

Ravno zadnjič sem bral v sobotni prilogi, je bilonekaj o varni vožnji in je bivši voznik rallya "Kizmič" nekaj pripomnil tudi o gumah. Dimenzije gum naj bi bile v skladu s proizvajalčevimi priporočili, ker je avto na takih gumah optimalno stabilen na cesti. Tlak na posamezni gumi in posledično lepenje itd... V glavnem povedal je, da tisti ki si fajejo "valarje" na kakšne "spedenane" avte in mislijo, da je to to, se motijo. Seaj pa preveri kako je pri tebi. Sicer 1 cm razlike res ni valar, a samo tako za info, sem to napisal.
Drugače pa ne vem kaj delaš z avtom. Jaz sem imel S2 in so bile čisto ok. Avto je bil pa Volvo 460. In nisem imel nobenih opisanih težav. Lahko je kaj drugega, kot so ti že napisali pred mano.
LP

Binji ::

Jah sej nism vec sigurn. Drgaci sm pa tudi jst pomislu na amortizerje sam nej bi bli kao pregledani, edn pa celo menjan. Zdej morda mam sam tak filing sam kdr vozm od matke Fabio je avto v primerjavi z mojim ko na tirih. In to tudi na kaksni vodi, kjer moj skorej kr po svoje luta. Ze res da je cistu drugi avto to sam vseeno ZELO velika razlika.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

xabre ::

Jaz mam na svoji fiestici Fulda cristal al neki tazga 175/65 R13, pa se pelje ko vlak.
Bile so pa 52000sit.
Ta mera /65 je ful neobičajna, tako da...
Zgledajo pa kar fenci:D

xy! ::

Binji Ne moreš primerjat avtomobila, ki je narejen na isti platformi kot novi polo, s starimi češkoslovaškimi jajci. Že v felicija se bistveno bolje vozi kot forman. Gume kar te obdrž, ker je problem v avtu.

BALAST ::

Koliko vas je kaj prišla zamenjava in centriranje gum? Mene je 20EUR za 4gume brez računa.

Slišim da je v okolici Lj. brez računa 25, z računom pa 35EUR. Ima kdo tako izkušnjo?

Zheegec ::

Nazadnje 30EUR, samo so bile zraven še gume za 450EUR, tako da je najbrž brez gum to kar dražje.

Drugače pa čestitke za odprtje 7 let stare teme :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

T-h-o-r ::

menjava sama s fotrom gume doma

vsako 2. leto pa jih dama scentrirat
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

tomaz- ::

no, pa smo odprli še enega dinozavra. Verjetno je tip svojo škodičko že zdavnaj prodal, z gumami ali brez...

Sem imel pa "podoben" primer. Scenic, gume 205-65-15. Na koncu niso bile gume , ampak levi amortizer.. Po menjavi se je avtek spet peljal kot po tirih.. Pa moram rečt, da se za enoprostorca prekleto trdno drži v ovinkih..

Gregc69 ::

lol, jaz sem med prakso menjal gume za 15-20e, seveda brez računa, s tem da sem jih še scentriral. če te zanaša v ovinkih je tut to da so končniki slabi, to pa opaziš s tem da se pelješ po avtocesti ter rahlo sukaš volan levo-desno, slabi so takrat ko se volan premika avto pa ne(levo desno)

T-h-o-r ::

za to ne rabiš avtoceste
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Gregc69 ::

sem pač dal primer, lahko se tudi po navadni cesti, po makedamu boš bolj mal občutil kajne? ;)

T-h-o-r ::

ja, samo ne dajat folku idej, da pri 160 na avtocesti začne kaj pretirano sukat volan sem in tja :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Gregc69 ::

omejitev na slovenskih avtocestah je 130km/h, kdor bo avto na streho obrnu pri 160 jaz ne odgovarjam, bo pa kabriolet ane :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregc69 ()

toxius ::

Obujam malo zaprašeno temo, bliža se menjava zimskih gum in sem mnenja, da ni potrebno čakat na sneg, ampak ko je dovolj nizka temperatura, potem se zadeva menja? Kakšne so kaj vaše izkušnje?

Nabavil bi si bon na www.e-boni.si, ker je res ugodno (samo 16,9 do 16col), ker me drugače to vsako leto stane cca 40€ + ventili + hramba... pa je na sezono cca 70€..

Vaše izkušnje s cenami v LJ?

Invictus ::

Poceni vulkanizer je Todivo v Šenčurju. Toliko da se ljudje vozijo tja iz Ljubljane. Vem ker sem tam srečal mojega bivšega sodelavca :)).

Centriranje 4 gum tam pride 16 EUR. Najbolje vložen denar letos za avto. Punto spet pelje kot mora. naravnost, brez držanja volana. Seveda je pa enkrat na leto servisiran.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

toxius ::

Bencin do Šenčurja in 16€... mislim da se mi še vseeno splača za 16,9€ kupit bon na www.e-boni.si

lebang1 ::

Pa bi jaz kar tukaj postavil moje vprašanje,
in sicer imam 2 zimski gumi, ki zgledata navzven kot novi, vendar sta letnik 06.
Zanima me ali naj ju dam zadaj na avtu ali naj kupim kar 4 nove?

kixs ::

Naceloma je starost do 7 let se v redu. Vendar pod pogojem, da so bile gume primerno skladiscene v casu neuporabe.

Lp

Alec999 ::

7 let je pomoje res max, če je guma na videz še dobra (primerno skladiščena + ne pretirano kilomterov). Drugače pa jih je priporočeno menjati na 4 leta če se ti že prej ne uničijo.

gruntfürmich ::

lebang1 je izjavil:

Pa bi jaz kar tukaj postavil moje vprašanje,
in sicer imam 2 zimski gumi, ki zgledata navzven kot novi, vendar sta letnik 06.
Zanima me ali naj ju dam zadaj na avtu ali naj kupim kar 4 nove?


varianta je te dve poleti porabit, na avto pa daš 4 nove.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

amigo_no1 ::

4 nove kupi...

WarpedGone ::

varianta je te dve poleti porabit, na avto pa daš 4 nove.

Tudi to je slaba varianta, ki se lahko žalostno konča. Ko drek zadene ventilator je lahko 5 centimetrov razlike med glasno kletvico in smrtno tišino. Razlika med dobro in slabo gumo je lahk tut 5 metrov, ne le centimetrov.

Če je stara, je fuč. Lep profil ni važen sploh. Dirkalne gume sploh nimajo profila, mal premisli o tem in lepo nabavi 4 nove gume, ki si zaslužijo ime.
Zbogom in hvala za vse ribe

IceIceBaby ::

7 let je kul, če je guma vseh 7 let preživela v ustreznem skladišču. Ko je guma eno ali 2 sezoni na mrzlem pa se lastnosti bistveno poslabšajo.

Kupi nove gume. Boljše so cheap nove gume kot stare in trde brand name. Še najboljše so pa dobre nove :)

Invictus ::

Ne špraraj ne gumah. Boš vse plačal nazaj ob prvem rahlem dežju ko bo mastna cesta.

Vem iz lastnih izkušenj :'(.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jalovec09 ::

Men je enkrat nekdo hotel prodat avto na katerih so bile gumeXX01, to je 10 let.

Na gumah se res ne špara.

karafeka ::

jalovec09 je izjavil:

Men je enkrat nekdo hotel prodat avto na katerih so bile gumeXX01, to je 10 let.


A si kupoval avto ali gume? :-P

A cena letnim gumam kaj pade v tem obdobju v primerjavi z marcem? A bi se jih splačalo kupit že zdaj?

jalovec09 ::

Ne fora je v tem, da niti do doma se nebi upal peljat s takimi gumami.

Če ljudje prodajajo avto potem poskrbiš, da je avto vsaj spucan, kakšna malenkost popravljena, ki vpliva na prodajo, tudi brat je prodajal ibizo pa jo je spucal, kakšno reč popravil, glavna popravila pa niso tako nujna, ker ne crkne kar tako.
Ali ap po telefonu pove, da so slabe gume, da vem pri čem je nekdo.

Me pa nebi motilo, če bi bile letnik 05 ali pa imele le 3mm letnega profila.

Problem so leta ter razpokice med profilom, idealno da ti odpre gumo, kot jo je meni enkrat pred domo, razneslo zaradi starosti.

WarpedGone ::

odvisno od dimenzije za kolk ampak v splošnem ja.
Odvisno tut kej gledaš in kakšne cene majo. Kjer prodajajo po priporočenih cenah ne upat na kaka znižanja, kjer pa praktično dnevno spreminjajo cene pa zna bit razlika bistvena. Najbolš občutek boš dobil če dlje časa spremljaš cene za gume tvojih dimenzih in ranga.

Js bi z letnimi počakal nekje do januarja. Enkrat sm kupu že jeseni pa so ble potem marca praktično iste cene dokler se ni začela sezona ko je skočila iz 190 na 250 po komadu.

Z nakupom izven sezone sicer zelo povečaš verjetnost da dobiš mal starejšo gumo (cca 1 - 2 leti), ki pa je ležala v skladišču tko da to ni resen problem. Če pa je, pol plačaš tolk več in morda dobiš bol frišno.
Zbogom in hvala za vse ribe

AndyS ::

lebang1 ::

ok, ste me prepričali da kupim kar 4 nove :)

balocom ::

Cene grejo zdaj samo še gor, posebej zaradi zakonske spremembe v Nemčiji kjer od lani pokupijo dosti več zimskih gum. Idealen čas za nakup je bil recimo 2 tedna nazaj. Čas za nakup letnih gum pa je okoli 15. februarja.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Različne avtomobilske gume na oseh (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5312486 (10885) rok_p
»

Nakup jeklenih platišč za zimo, da ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8815423 (12787) nekoman
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
382102312 (74725) gruntfürmich
»

Zamenjati ali ne zamenjati stare pnevmatike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10536129 (33722) GrimReaper
»

Kater zimske gume? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9213061 (10905) Gray_Warden

Več podobnih tem