» »

IP kamere na mobilni 4G povezavi

IP kamere na mobilni 4G povezavi

«
1
2

mrTwelveTrees ::

Najprej naj povem, da razumem, da le imaš IP kamere na optiki ali xDsl povezavi se ti bodo takoj naložile slike na mobitelu (tudi če nisi na wifi)

Ampak bega me, zakaj za vraga vrti krogec toliko časa (različno) in velikokrat ne pokaže slike, moraš ponoviti tudi parkrat da prikaže sliko kamer.

Na oddaljeni lokaciji imam 4G modem B535-333, signal je poln, VEDNO je speed test 90/49 ali 120/49 ali celo več.
To vem ker imam na tej lokaciji računalnik in se na njega povežem remote, speedtest je ok,
če pa probam IP kamero iz tega računalnika takoj pokaže sliko.
Vse naprave so preko kabla, POE kamere, snemalnik, vse Dahua, posodobljeno.

Sem začel že dvomiti da je kriv operater Hot-sim kartica, ker ni prioriteta od A1 naročnikov na istem oddajniku, ne vem.

Aplikacija na telefonu je DMSS (verzija HD za tablice pa je sploh obup)

hojnikb ::

VPNaj se tja poskus tako...
#brezpodpisa

mrTwelveTrees ::

A nisi prebral, da imam tam računalnik na katerega se povežem preko Teamviewerja in preko tistega računalnika vse deluje ok.

hojnikb ::

potem pa začni izločat krivce... to imaš dirketno ip povezavo (kako ti potem to deluje, glede na to da je 4g?) al gre preko kakega dahua clouda?
#brezpodpisa

mrTwelveTrees ::

Ja, na snemalniku poskeniraš QR kodo v aplikaciji DMSS in vneseš podatke.

Ampak to ni to, ker imam v isti aplikaciji kamere še na drugi lokaciji kjer je optika in takoj naloži sliko.

Danes zjutraj sem probal je skoraj takoj naložilo 4x sliko kamere kjer imam 4G LTE povezavo, zdaj pa spet moraš 2x ali 3x ponovit da naloži vse slike.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

To s QR kodo gre mogoče preko njihovega Clouda? Si kaj odpiral na FW? Če ne, verjetno odpiraš preko kitajskega strežnika, nekje v Šanghaju.

Baja ::

ja, jaz tudi mislim da ti na 4g loada slike via china

čeprav, kako pa maš dostop do mašine rešen? maš odprte kake porte al kaki teamviewer furaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

starfotr ::

Kakšna pa je situacija, če greš na lokacijo s telefonom, se povežeš na wifi in pogledaš kamere?

In še en test, ki je morda za probat, na huaweju vzpostavi VPN in se poveži nanj iz oddaljene lokacije ter probaj, kako je potem.

mrTwelveTrees ::

Ja sej če se preko teamviewerja povežem na mašino, mi lokalno IE/Crome takoj odpre sliko kamere

Kolikor vem, se preko mobilnega neta ne da nastavljat portov, ker je od zunaj vse zaklenjeno, ni tako ?

Baja ::

tako je. zato ko se od zunaj povežeš na kamero, gre slika via china.

ko pa se povezes s TV pa dobis sliko na masino direkt z lokalnega omrezja..

mrTwelveTrees ::

c3p0 je izjavil:

To s QR kodo gre mogoče preko njihovega Clouda? Si kaj odpiral na FW? Če ne, verjetno odpiraš preko kitajskega strežnika, nekje v Šanghaju.


Da, sej drugače ne moreš na android telefonih/tablicah, zato je app.

Ampak: še 1x napišem: imam na še na eni lokaciji, samo je optika, dela vse brez problema.

Tukaj pa enkrat ok, pol pa moraš tudi 2, 4x refreshat da dobiš sliko. Tako da dvomim da je app kriv.

Ok res pa da sta dva različna operaterja. Mobilna lokacije je Hot Telekom (A1) , na drugi pa je optika T2

Baja je izjavil:

tako je. zato ko se od zunaj povežeš na kamero, gre slika via china.

ko pa se povezes s TV pa dobis sliko na masino direkt z lokalnega omrezja..


Ja ? kaj si hotel s tem povedati, to že vse vem da mi lokalno dela ok :)

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Glede VPN, lahko nastaviš na huaweiu, da se nekam poveže, na neko lokacijo s fiksnim žičnim internetom. Saj ni treba, da se ti povežeš nanj in odpiraš porte, katerih itak ne moreš, ker si za CG NAT.

Zagotovo imaš to možnost.

mrTwelveTrees ::

starfotr je izjavil:

Glede VPN, lahko nastaviš na huaweiu, da se nekam poveže, na neko lokacijo s fiksnim žičnim internetom. Saj ni treba, da se ti povežeš nanj in odpiraš porte, katerih itak ne moreš, ker si za CG NAT.

Zagotovo imaš to možnost.


S tem hočeš povedat, da bi mi kamere hodile ven preko VPN (preko drugega operaterja) da to probam ?

Daniel ::

B535 ima VPN klienta ampak tudi če se povežeš domov na lasten strežnik bo omrežje za Hauawei še zmeraj drugo omrežje, tako da dvomim, da bo kaj dosti razlike. Za poskusiti bi morda bilo.

starfotr ::

Ne. Da vedno gledaš lokalno in ne preko kitajskega clouda.

4G modem na nekje. Ta se poveže npr. k tebi domov. Ti želiš pogledat kamere na svojem telefonu in se z njim povežeš na isti VPN pri tebi doma in vse dela tekoče, saj bo vedno vse lokalno.

To teorijo lahko sedaj probaš v praksi.

mrTwelveTrees ::

Pol je isti k. ali če grem tja pa se s telefonom povežem na wifi pa probam.

Samo, mislim da ne bo to delalo lokalno. Telefon (mobilni Android) bo še vedno se povezal na kitajski strežnik od tam pa nazaj na 4G modem. Ker je app.
Lokalno dela samo če na lokalni mrežni vtipkam IP od snemalnika.
To pa preverjeno deluje brez problema.

Daniel ::

Meni se Reolinkove kamere v lokalni mreži v njihovi aplikaciji povezujejo preko IPja. Oddaljen dostop pa deluje preko njihovega oblaka.

Zdaj če bi želel spraviti tiste kamere v lokalno mrežo bi dejansko moral narediti EOIP tunel iz oddaljene lokacije k tebi domov, potem bi tudi imel en DHCP strežnik za obe lokaciji. Je pa vprašanje, če ima smisel.

mrTwelveTrees ::

Nima smisel, VPNja ne rabim.

Hočem ugotoviti kje je razlog, zakaj moram včasih tudi 3x refresat da mi spoh pokaže sliko.

Sumim na mobilnega operaterja in povezavo do kitajske, število hopov (traceroute)

Sej bi naredil ta test pa ne vem IP od kitajskega strežnika.

Daniel ::

Saj to je najbrž razlog. Enostavno se na poti do Kitajske in nazaj zadeva nekje izgubi.

mrTwelveTrees ::

Pol lahko samo še probal z drugo SIM kartico drugega operaterja.
Z BOB bo najbrž isto ker je A1

Telemach...

Baja ::

ce ti TV povezava dela normalno in lokalno vidis sliko, med tem ko istočasno na appu ne dobis slike, bo pri vsakem operaterju isto. slika se zgubi med potjo do kitajske pa nazaj.

mrTwelveTrees ::

Kakšna tv povezava ti govoriš ? Snemalnik nimam priklopljen na tv.
Ja lokalno, na compu v lokalni mreža dela vse super.

Ko enkrat sliko na mobitel dobim, dela, ampak tudi šteka.
Zdajle sem gledal posnetek za nazaj pa na telefonu sploh ne prikaže, velike težave, moraš refreshat 4x

Ne, ne.
Glej imam enak snemalnik in kamere na tretji lokaciji, na optiki in dela preko telefona (android, mobilni podatki) tekoče.

Daniel ::

Potem je lahko težava z dvojnim NATom. To boš težko obvozil, morda edino, če ves promet pošlješ čez VPN domov, kar B535 omogoča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

mrTwelveTrees ::

Jutri bom testno zamenjal še POE switch, (čeprav je 1% možnosti da bi bilo to)
Nameravam testirat še z Telemach kartico

Aja pozabil sem omeniti da je to delovalo ok, zadnjih nekaj dni pa je sranje.

Lahko da so spremenili traceroute.

Baja ::

TV => TeamViewer

hojnikb ::

težave rešuješ na napačni strnai, čeprav so ti ze povedal mozne resiteve. Problem je v kitajskem cloudu. Promet gre, če ni mozna direktna konecija (kar na 4G sigurno ni, glede na to da so porti zaprti) preko njihovih serverjov. Kar pa seveda nardi določen delay in slabšo zanesljivost...
#brezpodpisa

mrTwelveTrees ::

Sem našel problem. Problem je appu, je znana težava rešujejo zadevo.
Tudi druga aplikacije imajo težavo od srede.

Tako da, čičat pa čakat.

matic600 ::

Živjo!

Od istega datuma cca 15-20 decembra lansko leto do sedaj se tudi jaz ubadam z popolnoma istim problemom ampak IZKLJUČNO SAMO pri 2 strankah ki sta OBA na A1 operaterju.
In sicer, program DMSS naj bi se nekaj updajtal okoli božiča so mi rekli na Digitkliku, ampak težava je v tem da imam v istem programu več strank in nimajo vsi optike , pa po 12kamer in se mi
odpre live stream v 5sekundah , kljub ''težavam z DMSS - ga posodabljajo'' mi deluje non-stop brez problema... Sedaj bom poskusil priključiti enega na drugo linijo (sosedovo) in sprobam....

Si ti kaj rešil vmes ?....

lp Matic

mrTwelveTrees je izjavil:

Sem našel problem. Problem je appu, je znana težava rešujejo zadevo.
Tudi druga aplikacije imajo težavo od srede.

Tako da, čičat pa čakat.

Dejan ener ::

Sam imam na dveh lokacijah enake probleme, da se občasno sploh ne da naložiti "live" videa (in ne dela tudi po več ur ali pa je treba tudi 10 krat odpreti da odpre kakšno od kamer). Na obeh lokacijah A1 in sumim bolj A1 kot pa kaj drugega. Na eni lokaciji še baker na drugi optika 200/40. Zamenjal že vse kar se da, DHCP router, na eni lokaciji komplet 7 switchev (vse v giga), zamenjal tudi PoE switch, zamenjal celo NVR ampak nič ni pomagalo. Je pa ta problematika že mesece, res pa zadnjih par tednov še občutno slabše. Vse Dahua ali Policetech in nič bolje. Uporabljam aplikaciji gDmss in Dmss. Upam da skupaj pridemo do kake rešitve teh problemov. Dvomim, da je problem 4G, ker četudi sem na neki lokaciji, kjer je wifi signal in sem preko njega povezujem v internet je enak problem, da preko Android app ni povezave, se odpre samo kakšna od kamer in potem je treba klikat in poskušat, da se odpre še kakšna.

mrTwelveTrees ::

Sem dobil odgovor od servisa za Dahua.

A1 je krivec..... zdaj sem že pisal mail na Hot (ki uporablja A1 omrežje)

Ali je A1 začel omejevati, blokirati promet do tega kitajskega oblaka pa bomo videli.

Senzor ::

Zanimivo, tudi sam imam Dahua kamere na eni lokaciji, ampak na Telekomu in ni nobenih težav.

Če je A1 začel na lastno pest blokirati promet, je to zrelo za prijavo na AKOS (čeprav glede na njihov track record je bolj verjetno, da je kakšen njihov tehnik šalabajzersko zajebal kakšno konfiguracijo).

mrTwelveTrees ::

Zjutraj še dela ok, malo kasneje pa že slabše, zvečer pa nikakor se ne poveže, če se 1 kamera pa šteka.

Vrtimo se v začaranem krogu. Ko bi vsaj vedel IPje teh kitajskih oblakov na katere se povezujejo Dahua kamere.

b3D_950 ::

Hikvision -> Amazon
Dahua -> uCloud (Zenlayer Inc)?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b3D_950 ()

scythe ::

Senzor je izjavil:

Zanimivo, tudi sam imam Dahua kamere na eni lokaciji, ampak na Telekomu in ni nobenih težav.

Če je A1 začel na lastno pest blokirati promet, je to zrelo za prijavo na AKOS (čeprav glede na njihov track record je bolj verjetno, da je kakšen njihov tehnik šalabajzersko zajebal kakšno konfiguracijo).


To bi trebalo povprašati pri A1, zakaj prihaja do blokade. Tudi mene muči A1 Ultra pri povezavi iz DMSS aplikacije na Dahua snemalnik, šele po večih poskusih se povežem na kakšno kamero. Septembra še ni bilo tega problema pri A1 Ultra, to se dogaja zadnje mesece. Če priklopim na T-2 internet, dela vse BP, edino malo dlje časa rabi da se poveže na kamero (slab upload).
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

mrTwelveTrees ::

Težava je res očitno na A1 povezavi v tujino, na specifično lokacijo - ozko grlo.
Ne glede na to ali imaš mobilni internet ali optiko.

scythe ::

mrTwelveTrees je izjavil:

Težava je res očitno na A1 povezavi v tujino, na specifično lokacijo - ozko grlo.
Ne glede na to ali imaš mobilni internet ali optiko.


Upam da rešijo težavo, bo trebalo malo pojamrati pri A1 tehnični pomoči. Določene alarme sem moral izklopiti na snemalniku, ker sem dobival skoz obvestila ¨lost connections¨. V resnici pa ni niti 1x padel internet na A1 Ultra ali pa kaj podobnega.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

mrTwelveTrees ::

Vsi javite napako takoj! Le tako bodo hitreje ukrepali.

scythe ::

Probi na PC-ju tole

Start-->cmd---> tracert vrs.easy4ipcloud.com pa naredi sreenshoot.

T-2 mi spusti skozi alicloud.interxionfrall.nl-ix.com, A1 Ultra mi pa napiše ¨Request timed out¨.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

matic600 ::

evo sem probal jaz..

https://imgur.com/a/krWfCAl



scythe je izjavil:

Probi na PC-ju tole

Start-->cmd---> tracert vrs.easy4ipcloud.com pa naredi sreenshoot.

T-2 mi spusti skozi alicloud.interxionfrall.nl-ix.com, A1 Ultra mi pa napiše ¨Request timed out¨.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic600 ()

mrTwelveTrees ::

Ja na T-2 povezavi mi gre skozi, na A1 pa trenutno ne morem testirat
https://i.imgur.com/CZloOXY.jpeg

scythe ::

matic600 je izjavil:

evo sem probal jaz..

https://imgur.com/a/krWfCAl



scythe je izjavil:

Probi na PC-ju tole

Start-->cmd---> tracert vrs.easy4ipcloud.com pa naredi sreenshoot.

T-2 mi spusti skozi alicloud.interxionfrall.nl-ix.com, A1 Ultra mi pa napiše ¨Request timed out¨.


Katerega operaterja imaš?


A1 Ultra



T-2

X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

matic600 ::

pri stranki kjer so težave, A1 100/20 ima paket, sicer sem tole sedaj na remote probal iz njegovega MAC-a kjer ima winse gor na paralells....
tko da....



scythe je izjavil:

matic600 je izjavil:

evo sem probal jaz..

https://imgur.com/a/krWfCAl



scythe je izjavil:

Probi na PC-ju tole

Start-->cmd---> tracert vrs.easy4ipcloud.com pa naredi sreenshoot.

T-2 mi spusti skozi alicloud.interxionfrall.nl-ix.com, A1 Ultra mi pa napiše ¨Request timed out¨.


Katerega operaterja imaš?


A1 Ultra



T-2

b3D_950 ::

Mogoče je težava v DNS-u?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

scythe ::

Sem že probal spremeniti DNS in je isti problem.

Evo našel link, drugi imajo tudi probleme.

https://ipcamtalk.com/threads/dahua-clo...
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

mrTwelveTrees ::

To ni isti problem, ker v SLO če imaš T2 priključek, ali Telekom ali Telemach teh težav ni (jutri bom še 1x preveril z Telemach SIM kartico)

V-i-p ::

Levo Izi (Telekom), desno Hot (A1).

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

mrTwelveTrees ::

mrTwelveTrees ::

Ko dam pa Telemach kartico notri je isto sranje, speed test 50/30
Tracert https://imgur.com/a/AZuTD4Z
Ne odpre slike, moraš 5x pritisnit da pokaze

tictac ::

zdravo,

a ste kaj rešili ? jaz imam isti problem ...

link_up ::

a je mogoce 10 hopov cnej? :)

ps: aja, pocaki se sloMo efekte, ki se radi dogajajo med streamanjem :)
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadzorne kamere (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
9413787 (215) bf4ed
»

A1 ULTRA (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
608113318 (4017) scythe
»

dostop do kamere preko interneta

Oddelek: Omrežja in internet
354692 (1825) Daniel
»

Povezava IP kamere v svet

Oddelek: Loža
171565 (1124) Vuli
»

IP kamera IR svetloba žužki

Oddelek: Pomoč in nasveti
384084 (2351) b3D_950

Več podobnih tem