» »

IP kamera IR svetloba žužki

IP kamera IR svetloba žužki

abazuu ::

Zdravo,

Inštaliral IP kamero DAHUA zunaj na hišo. Vse OK, dokler ne pride noč. Vklopi se night vision, prižgejo se IR lučke, nabere se kup mušic in s tem tudi pajki. Moti motion detector in vse skupaj je bolj slabo.
Malo sem že googlal in folk maže kamere z raznimi insekticidi in se s tem začasno znebijo pajkov. še vedno pa so tam mušice, ki motijo. Vem, da obstaja varianta, da se odklopi IR lučke in namontira drugo IR luč fizično nekje drugje, da sveti na površino, ki jo želim opazovati tudi ponoči, kar mi ni najbolj všeč...

zanima me, če ima kdo podoben problem oz. je uspel rešiti zadevo?

Ribič ::

Tole sem tudi sam razmišljal, pa sem nekako prišel do dveh možnih rešitev.

- Uporabiš ločeno kamero ter IR luč in ju namontiraš nekoliko narazen.
- Na snemalcu posnetkov namestiš deep-learning algoritem, ki bo sproti pregledoval video in ugotovil ali gre za mrčes ali kaj drugega.
Vse ribe so mi pobegnile!

abazuu ::

aja, a obstaja ta deep learning algoritem? Imam Dahua snemalnik, bi to šlo? googlam...

samo v primeru,da se loči IR od kamere, je potrebno kamero razstavit in odklopit/prerezat kable za IR ane?

c3p0 ::

Ja, Dahua Neural Net plugin (NN) /jk

IR lahko izklopiš v GUI, ni potrebe po drastičnih metodah.

bajsibajsi ::

Mogoce kdo ve, ima ta https://www.gearbest.com/ip-cameras/pp_... kaj drugace IR narejen, ali bo tudi privlacila pajke? Ideja, da imam polno pajkov na terasi, me ne obdaja ravno z navdusenjem.

c3p0 ::

Nima, IR ledice.

abazuu ::

men ne uspe izklopt sam IRja? lahko izklopim samo night vision in s tem avtomatsko IR in črnobel look? v GUIju

aky ::

Izklopi (ali zamaskiraj) IR ledice na kameri in kupi od Kitajca IR illuminator. Daš ga nekoliko vstran od kamere. Žužki se bodo tam zbirali, kamera bo pa "čista".

Recimo tole...

A.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aky ()

sirotka ::

Kupi dovolj dobro Dahua kamero, ki bo praktično v čisti temi še vedno imela color mode vlopljen in bo. Imajo pa tudi te boljše kamere dovolj sposoben algoritem, ki načeloma sam prepozna mrčes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

abazuu ::

sirotka, zgleda dobr. sam pr nas je ob 11h že zdavnaj trda tema.

ja, dodatno IR svetlobo, ampak je potrebno spet štrom iz bajte vlečt, itd,..

sirotka ::

abazuu je izjavil:

sirotka, zgleda dobr. sam pr nas je ob 11h že zdavnaj trda tema.

ja, dodatno IR svetlobo, ampak je potrebno spet štrom iz bajte vlečt, itd,..



ti javim, ko dobim svojo, če je res, kar pravi marketing.

abazuu ::

to me pa res zanima! javi prosim :)

refosk ::

sirotka ::

refosk ::

abazuu ::

Sirotka, tole zgleda kot ponaredek DAHUE. logotipi so prekriti? precej drago za 2 mp kamero s kitajske??

sirotka ::

Ni, je prava in uradno se jo nadgrajuje. Sicer tega prodajalca ne poznam, jih je pa dosti. Ne glej sam MP, kaj ti bo 8mp, če je neuporabna takoj, ko sonce malo zaide. Glej speficikacije:



tukaj so 2mp starlight modeli malo bolj podrobno:
https://ipcamtalk.com/threads/dahua-2mp...

Sam pa čakam na 8mp Dahua BULLET HFW2831TP-ZS, pri nas so okoli 400EUR, direktno iz Kitajske pa pridejo nekje pol manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

abazuu ::

ja, tok se pa spet ne spoznam :P jst sm zase naroču tole:

https://www.aliexpress.com/item/Dahua-4...

in morm rečt, da zelo lepo dela! edin res teli žužki mi težijo skoz. Zdej k so se temperature spustile je bolš. bom pa res mogu očitno eno IR lučko naštimat ločeno.

sirotka ::

Tale ni slaba, je pa vseeno starlight v čisto drugem rangu.

Tvoja ima za color mode: 0.01Lux/F2.0 (Color), tista pa 0,006/f1,4.

sirotka ::

danes dobil kamero, je originalna...škatla in vsi logotipi Dahua, naredil auto upgrade in je naredilo. Slika podnevi odlična, bom zmontiral in dam par slik gor.
lp

refosk ::

Jaz sem pa tole naročil https://www.ebay.co.uk/itm/2MP-POE-50M-...

in sem presenečen kako dobro se vidi v temi.

TOP ::

refosk je izjavil:

Jaz sem pa tole naročil https://www.ebay.co.uk/itm/2MP-POE-50M-...

in sem presenečen kako dobro se vidi v temi.

Kaj maš priklopljeno preko POE.

refosk ::

Ne, z 12V napajalnikom.

abazuu ::

sama svetloba je ok, resolucija pa porazna? Ura 15 do 18h, je to bla že kr trda tema?

refosk ::

Slika je skozi dvojno steklo za testne namene.

sirotka ::

Nisem imel še časa zmontirat, imam pa par slik iz garaže, je pa v razsulu, ker smo še v gradnji...

Gre za print screene telefona, in tudi pretočnost je 1/8 maksimuma, bom kasneje dodal par slik v pravi resoluciji.

odzumirano:


zoom do konca:


barvna v temi:


Iphone 8 primerjava:


ir:


lp

TheBlueOne ::

sirotka je izjavil:

Nisem imel še časa zmontirat, imam pa par slik iz garaže, je pa v razsulu, ker smo še v gradnji...

Gre za print screene telefona, in tudi pretočnost je 1/8 maksimuma, bom kasneje dodal par slik v pravi resoluciji.

odzumirano:


zoom do konca:


barvna v temi:


Iphone 8 primerjava:


ir:


lp


Kul okus za motorje.

abazuu ::

Sirotka, lepa!

iphone slika primerjava ne deluje? a to si mel čisto temo?

sirotka ::

duče je zmaga ja :)
evo za iphone, v garaži tema, odprta ena vrata kjer je bila prižgana luč.



Moram zmontirat in se mal poigrat z nastavitvam. To je vse default

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

abazuu ::

Kaj pa slika v čisti temi? oz v taki svetlobi kukr jo maš na dvorišči npr? to mi je pomembno.

Zakaj mene tok motjo te žužki? Sprogramiru sm si svoj app k streama kamero in rd bi naredu tko, da ko zazna gibanje piskne oz nardi screenshot, da zabelež... in mi delajo probleme te žužki pr IR k skoz piska heh...

Brainstorm ::

Da si malo sposodim temo, upam da abazuu ne bo hud.:)

Kater program za nadzor uporabljate, a kar tega od Dahue SmartPSS?
A je pri vseh Dahuah upravljanje zooma iz SmartPSS tako leseno, pomoje rabim ravno ene 30krat kliknat plus, da full nazumiram, ne glede na to kakšno vrednost koraka nastavim, če pa zumiram iz web strani pa zoom deluje tekoče, vendar kaj ko teži chrome in edge, da je potrebno zmeraj na novo instalirat nek dodatek za upravljanje kamere in še potem se stran tako čudno prikaže, da pol menijev manjka in še live preview javlja napako.

In še to, je komu uspelo usposobit Dahuo v P2P načinu v SmartPSS, zmeraj mi javi napako, ko hočem dodati serijsko za new device?
Na androidu v P2P načinu pa čisto lepo deluje preko gDmSS aplikacije.

Zgodovina sprememb…

abazuu ::

Ne bo nič jezen.

na telefonu gDMSS Plus, na kompu pa easy viewer add on za Chroma in deluje BP. Inštaliraš ga samo enkrat in deluje.

Brainstorm ::

Thanks, sem instaliral addon easy viewer, samo mislim da to deluje samo z IP številko v lokalnem omrežju in ne v načinu P2P. Nisem še pa dejansko preizskusil, ker še nisem n lokaciji kamere.

Namreč računalnik in kamera nista v istem omrežju, zato bi rad videl kamero v P2P načinu preko interneta in brez odpiranja in nastavljanja portov, kjer samo vpišeš serijsko od dahua kamere.
V smartPSSju ne morem dodat kamere v P2P načinu, javi error, kljub temu da je kamera online.
Ne vem bi moral instalirat še kakšen drug program?

b3D_950 ::

Kamera za P2P potrebuje dostop do interneta, in pa na routerju poglej da nimaš blokado za P2P promet, pa seveda pravilno nastavljene IPje/Gateway/DNS na kameri.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Brainstorm ::

Kamera je priključena na internet, prav tako lahko na telefonu z aplikacijo gDMSS iz oddaljene lokacije gledam živo sliko kamere v P2P načinu, se pravi preko oblaka, tako da ni potrebno nobenih portov odpirat, nič, samo vpišeš serijsko kamere username in geslo in deluje.
V winsih pa ne morem prepričat nobenega programa, da bi lahko dodal kamero v P2P načinu, pač pa samo direk z ip številko, kar v lokalnem omrežju ni problem, zunaj omrežja pa kamera ni vidna. Sem poskusu tudi firewall izklopit, vendar ne pomaga.
Naredil sem kot je tukaj prikazano, samo zmeraj javi "failed to add device." čeprav je geslo pravo, kamera je na netu, serijska je prava.
Poskusil v winsih tudi s programom imou, bivši lechange in isto ne gre. https://web.lechange.com/

https://dahuawiki.com/Remote_Access/Eas...

Zgodovina sprememb…

b3D_950 ::

Kje pa imaš ta windows računalnik, na istem priključku kot kamero ali čist drugje v drugem kraju?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Brainstorm ::

Na istem omrežju, priključen je računalnik in kamera na isti router.

sirotka ::

enostavno odpri porte, duckdns domeno in si zmagal :)

b3D_950 ::

Možno da p2p ne deluje, ker router ne podpira "loopback" za public IPje ali pa zaradi kakšnega NAT (privat naslovi/public naslovi). Verjetno se kamera konekta na aws server in potem odpre udp/tcp sejo, ko daš zahtevo na clientu, router/firewall pa potem spusti promet čez, ker gre že za vzpostavljeno sejo, zato ne potrebuješ odpirat porte. Sicer pa če imaš lokalno dostop, uporabi direktno IP naslov.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadzorna kamera (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6724582 (5085) refosk
»

Wifi router s POE porti (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
818838 (5816) rdecaluc
»

Kateri alarmni sistem in video nadzor

Oddelek: Pomoč in nasveti
104511 (4108) LeQuack
»

kamera ki se poveze na wifi z moznostjo gledanja na gsm

Oddelek: Kaj kupiti
289665 (4402) dc10
»

Spletna kamera prosim za pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
213973 (3219) Egii

Več podobnih tem