» »

A1 ULTRA

A1 ULTRA

««
4 / 12
»»

brujo ::

Tu doli v Izoli je download od 170 do 300,občasno celo 440 (!!!)
Upload pa bolj švoh 5,10,20,25,30 in včasih 40..
Kar se tiče ostalega pa zgleda, da so šli v komercializacijo Ultre bolj na hitro.
Pred par tedni so me kontaktirali, da lahko grem v 6 mesečni test.
Nisem šel in danes imam 30 dnevni test pred nakupom ?!?!

ZveeZ ::

brujo je izjavil:

Tu doli v Izoli je download od 170 do 300,občasno celo 440 (!!!)
Upload pa bolj švoh 5,10,20,25,30 in včasih 40..
Kar se tiče ostalega pa zgleda, da so šli v komercializacijo Ultre bolj na hitro.
Pred par tedni so me kontaktirali, da lahko grem v 6 mesečni test.
Nisem šel in danes imam 30 dnevni test pred nakupom ?!?!

Jaz sem lociran 220m od gostinske sole, kjer je oddajnik in imam UL konstantno med 30 in 60mbit, pa mi falita 2 crtici do polnega signala. DL pa je okoli 150mbit, med 200 in 300 pa zgolj ponoci (npr sedaj).

brujo ::

Evo ravnokar preveril in imam 240/15
Upload pač je kar je.

ZveeZ ::

brujo je izjavil:

Evo ravnokar preveril in imam 240/15
Upload pač je kar je.

Imas notranjo enoto?
Provaj kaksno drugo lokacijo. Jaz sem opazil, da pozicija vpliva precej bolj na UL kakor DL.
Jaz sem zunanjo dal na dimnik in sedaj cakam kolega, da mi jo pride montirat na stango od tv antene. Sam se ne pocutim samozavestno na strehi:)

Edit: trenutno 256/46 preko wifi (6)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

brujo ::

Imam notranjo enoto.
Ta moment je 400/25
Bom šel jih vprašat, da mi dajo kako anteno.

issak ::

Ravno sem dobil notranjo enoto - 290-300/25 - veliko bolje kot LTE. Bom še malo premikal če bo kaj upload boljši.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

lebang1 ::

issak je izjavil:

Ravno sem dobil notranjo enoto - 290-300/25 - veliko bolje kot LTE. Bom še malo premikal če bo kaj upload boljši.


Koliko imaš oddaljen oddajnik?
Sporoči po kakšnem dnevu hitrosti, ker čez dan lahko dosti nihajo.

issak ::

200m zračne razdalje, je pa vmes stena in še en blok.

Zjutraj ob 6:30h je vleklo 400/25.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

ZveeZ ::

Zna bit, da tile notranji ZTEji dosegajo visje hitrosti kakor zunanja antena. po besedah tehnika, zunanja antena naj ne bi podpirala carrier aggregation.
Ker kolikor vidim, vecina uporabnikov dosega visje hitrosti DL in hkrati nizji UL od mene.
Po nizkem UL sklepam, da je signal sibkejsi, zaradi carrier aggregation pa je DL hitrejsi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

lebang1 ::

Notranje enote dosegajo slabši upload...

Kolikor testiram sedaj ta mesec je povprečni download nekje med 70-200Mbps, upload nekje med 70-110 Mbps, Ping povprečje 16-25

Kakšen ping je pri notranjih enotah?

ZveeZ ::

lebang1 je izjavil:

Notranje enote dosegajo slabši upload...

Kolikor testiram sedaj ta mesec je povprečni download nekje med 70-200Mbps, upload nekje med 70-110 Mbps, Ping povprečje 16-25

Kakšen ping je pri notranjih enotah?

Zunanje pa download.
Z notranjo sem ze presegel 350mbit dl. Z zunanjo pa tega se nisem dosegel.

brujo ::

Ta teden imam download nekje med 250 in 350.
Upload pa 20-25.
Notranja enota ZTE.
A bi bilo smiselno kupit to anteno

tinyurl.com/3vaf2dwy

lebang1 ::

brujo je izjavil:

Ta teden imam download nekje med 250 in 350.
Upload pa 20-25.
Notranja enota ZTE.
A bi bilo smiselno kupit to anteno

tinyurl.com/3vaf2dwy


Ti sam kupi, pa testiri, pa če bo isto vrni nazaj :)

lebang1 ::



En čudn račun dobil :)

jelkom1222 ::

Kaj pa slika? Meni npr športni prenosi ne delajo ok... Pri nogometu je žoga spacana pušča sled. Pa ne najdem rešitve. Ostalo je ok. Hiteost 120/80 na 4G... Ampak zaradi slabše slike verjetno ne bim ostal na Ultri. Trenutno imam baker linijo 40/10 pa je slika na hd neprimerno boljša...

mag3 ::

jelkom1222 je izjavil:

Kaj pa slika? Meni npr športni prenosi ne delajo ok... Pri nogometu je žoga spacana pušča sled. Pa ne najdem rešitve. Ostalo je ok. Hiteost 120/80 na 4G... Ampak zaradi slabše slike verjetno ne bim ostal na Ultri. Trenutno imam baker linijo 40/10 pa je slika na hd neprimerno boljša...


Lahko sedaj še 1x preveriš. Na areni sport 1 pa 2 imaš sedaj boljši stream. Ostali še pridejo :)

jelkom1222 ::

Kdaj se je pa spremenilo? Bom na novo postavil in javim. Hvala

mag3 ::

Pardon Arena Sport 1 pa Š1 sta zaenkrat, danes je bilo spremenjeno. Na Areni Sport 1 boš bolj opazil, ker je pri Š1 že source slabši.

jelkom1222 ::

Že testiram. Od kje ti pa te info? Na tehnični pomoči niso nič vedeli... ostale programe praviš da bodo tudi nadgradili? Javim kako je...

mag3 ::

Jaz urejam tole :)
Ja bomo tudi ostale nadgradili postopoma. Zaenkrat sta ta 2 z višjim bitratom, ostali pa še pridejo.

jelkom1222 ::

Ok, hvala. Arena 1 je sedaj ok. Š1 mi pa še vedno riše sledi... praviš sa se splača sprobat, da bo le še bolje? Ps kolko vpliva antena - moč sevanja itd?

mag3 ::

Sam se odloči... Na IPTV torej na fiksni liniji boš imel boljšo sliko. Glede antene itd pa ti težko pomagam, sem bolj za TV odgovoren.

jelkom1222 ::

Hvala za vse informacije :)

jelkom1222 ::

Ps ko bodo ostali progami nadgrajeni, javi :) hvala

lebang1 ::

Jaz sem takrat rekel, da ne rabim TV, sedaj sem pa klical če bi mi lahko omogočili Xplore, četudi za par dni, da vidim kako je s tem.
Najprej mi je dva dni ena govorila kako bi to moglo delat in da bo delalo in da naj še enkrat naložim aplikacijo na TV :D
No, danes mi je pa ena druga rekla, da žal ne bo nič s tem.

jerry2 ::

Jaz sem tudi tester za A1.

Na moji lokaciji (Rudnik) je razdalja do bazne postaje 1500m piše. Signal je na eni modri črtici tako na oknu zunaj kot znotraj, tako da imam opremo notri.

Download je nekje med 60 in 200 Mbit/sek, upload je pa bolj 15.

Sprobal sem tudi SIM kartico v Huawei 5G routerju, dela 60/15 nekako. Sprobal sem tudi direkt brez njihovega routerja v prenosnik in je podobno.

Tako da imam zdaj njihovo anteno (modem) v svoj router vtaknjen in na polici in imam prej napisane hitrosti.

TV mi dela z vmesnikom, ker za Philips TV-je ni aplikacije. Mi pa dela preko Telekomovega omrežja trenutno TV, ker moram na routerju še nastaviti, da mi IP vmesnika gre preko te nove povezave (nisem še našel IP TV vmesnika).

Problem imam z registracijo na moj A1, ker registracija dela, prijava pa potem ne dela, kao nimam dovoljenja za dostop. Menda so problemi pri vseh novih uporabnikih, tako da mi tudi app Moj A1 na androidu ne dela.

Toliko za zdaj, sem šele danes montiral opremo.
tom & jerry

brujo ::

Meni pa na tej ultri nagaja smart tv aplikacija.
Na pc-ju preko browserja in android app lepo dela.
Na Samsung tv pa se pri loginu pojavi napis
Ta uporabniški račun pripada drugemu uporabniku.
Žal gremo že v drugi teden reševanja raznih težav.
Vidim, da je mesec brezplačne uporabe pred nakupom
namenjen instalaciji zadeve....

mag3 ::

brujo je izjavil:

Meni pa na tej ultri nagaja smart tv aplikacija.
Na pc-ju preko browserja in android app lepo dela.
Na Samsung tv pa se pri loginu pojavi napis
Ta uporabniški račun pripada drugemu uporabniku.
Žal gremo že v drugi teden reševanja raznih težav.
Vidim, da je mesec brezplačne uporabe pred nakupom
namenjen instalaciji zadeve....


To napako za aplikacijo ti hitro rešim, pošlji mi v zs device id, ki se ti izpiše ob napaki.

lebang1 ::

mag3, kolikor sem večkrat klical na A1, je čista loterija koga dobiš in koliko on ve... Folk na telefonih bi moral met mesečna izobraževanja :)
Preko email, pa tak katastrofa, treba klicat :P

jerry2 ::

Jaz sem klical, 60 minut pustil prižgano, nič, je avtomat rekel, da pokličejo nazaj... Ok. Odložim. Čez 3 ure dobim SMS, da poklicali ne bodo, ker imajo zdaj email za te zadeve in mi napiše email, kam naj pišem. Pišem na email in dobim nazaj odgovor avtomata, da na emaile ne odgovarjajo, ker imajo zdaj formular za pomoč in dobim link na formular za pomoč...

LOL
tom & jerry

mag3 ::

lebang1 je izjavil:

mag3, kolikor sem večkrat klical na A1, je čista loterija koga dobiš in koliko on ve... Folk na telefonih bi moral met mesečna izobraževanja :)
Preko email, pa tak katastrofa, treba klicat :P


Se popolnoma strinjam z tabo. Sem bil tudi jaz pred par leti v klicnem centru, takrat je bilo popolnoma drugače, večinoma vsi smo imeli tehnično znanje. Zdaj pa je malo takšnih, ki vejo vsaj neke osnove.

brujo ::

Vse te mega firme vlagajo v marketing,oglaševanje in posodabljanje mašinerije.
Ko pa je potrebno izobrazit tehnično podporo, pa verjetno rečejo "bo že kako" in zaposlijo mlade neizkušene študente.
Enako velja za poslovalnice, na desetine strank z najrazličnejšimi zahtevami, zaposleni pa mora delat čisto vse.
Kot da firme nimajo denarja za kader...

matobeli ::

Zakaj bi sploh imel ful izobražen kader? Da se bodo pol v 99% ukvarjal s starim mamam ki rade klepetajo in navodili kako resetirat modem.

brujo ::

matobeli je izjavil:

Zakaj bi sploh imel ful izobražen kader? Da se bodo pol v 99% ukvarjal s starim mamam ki rade klepetajo in navodili kako resetirat modem.


Usposobljen kader bi rabili zato, da lahko npr. meni uredijo statični IP in Smart TV aplikacijo v enemu ali dveh dneh, ne pa da moram to urejat tu na forumu po enem tednu neuspešnega klicanja na vse konce in kraje.
Kaj pomeni full izobražen kader ?
Rabi kader, ki je tehnično dovolj podkovan, da lahko zadevo reši v trenutku, ko komunicira s stranko.

lebang1 ::

jerry2 ::

Kako si dobil statični IP, meni ves čas govorijo, da te opcije še ni na voljo pri Ultri...
tom & jerry

brujo ::

jerry2 je izjavil:

Kako si dobil statični IP, meni ves čas govorijo, da te opcije še ni na voljo pri Ultri...


Ko sem podpisal pogodbo za 30 dnevno testiranje, sem po mailu dobil cenik, v katerem je pod Ultro cena tudi za statični IP.
Torej...

matobeli ::

brujo je izjavil:

l
Usposobljen kader bi rabili zato, da lahko npr. meni uredijo statični IP in Smart TV aplikacijo v enemu ali dveh dneh, ne pa da moram to urejat tu na forumu po enem tednu neuspešnega klicanja na vse konce in kraje.


Ma ja, sej vem. Sam za tistih 1% ljudi se jim ne splača trudit. Vsaj cenijo se storitve, če je to na račun slabšega supporta smo fizični uporabniki praviloma pripravljeni potrpeti.

jerry2 ::

Hm, ok, jaz imam test za 6 mesecev. Morda je kaj drugače.
tom & jerry

issak ::

jerry2 je izjavil:

Kako si dobil statični IP, meni ves čas govorijo, da te opcije še ni na voljo pri Ultri...


040 40 40 40
Jaz ga že imam, tako da se da.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

bandidosss ::

Klical, čakal na liniji ... večkrat. In ta statični IP kao ne gre, mhm. Poslal tudi mail in sedaj čakam par dni. Issak, kakšen IP pa si dobil, public ali je še vedno private?

nokia6310 ::

starfotr je izjavil:

Multicast vs. HLS.

Mi lahko razložiš kaj je hls?

issak ::

bandidosss je izjavil:

Klical, čakal na liniji ... večkrat. In ta statični IP kao ne gre, mhm. Poslal tudi mail in sedaj čakam par dni. Issak, kakšen IP pa si dobil, public ali je še vedno private?


Public IPv4. Tudi port forward deluje brez težav.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

starfotr ::

nokia6310 je izjavil:

starfotr je izjavil:

Multicast vs. HLS.

Mi lahko razložiš kaj je hls?


HTTP Live Streaming @ Wikipedia

jerry2 ::

Mi lahko prosim nekdo razloži kaj je to public vs private IP? Mislim vem kaj je to, ampak sem mislil, da tudi če imam dinamični IP, da je public, saj je viden navzven.
tom & jerry

starfotr ::

Tu je malo čudno zapisano.

IPv4 privzeto dobiš tak, da si za CGNAT. Ne dobiš svojega, pač pa si ga deliš z mnogimi. In ne moreš kaj dosti delat na njem (odpiranje portov ipd.). Najbrž je tudi dinamičen. Imaš možnost naročiti statiko, če jo rabiš. Ne vem ali je kaj za plačat.

IPv6 dobiš svoj subnet. Zastonj. Še vedno pa ne vem ali ti dodelijo statiko ali dinamiko. In upam, da ni statika za plačilo.

issak ::

starfotr je izjavil:

Imaš možnost naročiti statiko, če jo rabiš. Ne vem ali je kaj za plačat.


2€/mesec
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

bandidosss ::

issak je izjavil:

starfotr je izjavil:

Imaš možnost naročiti statiko, če jo rabiš. Ne vem ali je kaj za plačat.


2€/mesec


Pa si testni ali "plačljivi" uporabnik?

issak ::

Običajen plačljiv uporabnik.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

brujo ::

Po tednu dni deluje vse OK.
Explore TV aplikacija je na Androiudu zelo odzivna,
na Samsung Smart TV NU7112K (Tizen) pa porazno neodzivna, na meji uporabnosti.
Ob vsakem "kliku" na daljinec je potrebno počakat 2,3,4 do 10 sekund.
Dvomin, da je procesor v TV tako za nič.
««
4 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater LTE modem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
996719 (1595) Pistol01
»

Telekom hibridni modem - izkušnje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
17035913 (2352) Daniel
»

A1 Ultra net

Oddelek: Pomoč in nasveti
141776 (1099) Patrik0
»

težave z internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
171705 (1080) Voluharr
»

Carrier Aggregation

Oddelek: Omrežja in internet
183626 (2879) rofl_1

Več podobnih tem