» »

dostop do kamere preko interneta

dostop do kamere preko interneta

fakmarjana ::

Spoštovani,

doma sem želel nastaviti video nadzor. Vse lepo in prav, če je kamera povezana na "domač" router (asus).
Težava nastopi, ker sem nadzor želel nastaviti na parceli, kjer sem redko in nimamo adsl oz optike, zato sem si omislil LTE router (ASUS 4G-AC53U).
Uporabljam REOLINK RLC-511W kamero in ASUS 4G-AC53U. Router ima poln 4G signal in dostop do interneta. Do kamere lahko dostopam, če sem povezan v omrežju (LAN), ne morem pa dostopati z oddaljenim dostopom. Mobilna povezava preko aplikacije.
Zanimivo mi je da doma, na optiki dela vse BP, ko kamero priklopim na LTE router pa ne gre.

Kakšna ideja?

kloko ::

Internet preko LTE gre v svet ponavadi preko NAT pri ponudniku, kjer ti nimaš možnosti odpirati portov za dostop od zunaj.

L.p., Kloko

jukoz ::

fakmarjana ::

kloko je izjavil:

Internet preko LTE gre v svet ponavadi preko NAT pri ponudniku, kjer ti nimaš možnosti odpirati portov za dostop od zunaj.

L.p., Kloko



Kar pomeni, da ne bo šlo? Kolegu recimo gre normalno plug & play brez problema... če treba bom že nabavil drugi ruter, samo rad bi spravil to zadevo v pogon ker mi ne da miru.

Gejspodar ::

Nabavi en RPi, daj gor WireGuard, pa se povezuj gor, ko boš potreboval dostop do kamere. Vsaj meni se zdi najbolj simple varianta.

b3D_950 ::

fakmarjana je izjavil:

kloko je izjavil:

Internet preko LTE gre v svet ponavadi preko NAT pri ponudniku, kjer ti nimaš možnosti odpirati portov za dostop od zunaj.

L.p., Kloko



Kar pomeni, da ne bo šlo? Kolegu recimo gre normalno plug & play brez problema... če treba bom že nabavil drugi ruter, samo rad bi spravil to zadevo v pogon ker mi ne da miru.


Verjetno gre preko p2p:
https://ipvm.com/forums/video-surveilla...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Vuli ::

pa na tem routerju se ne da nič po nastavitvah pošarit, recimo port odpret ali upnp?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|64GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

starfotr ::

Če imaš telekom ali a1 ali t2, potem lahko dobiš IPv6 in ni težav z CGN.

In za dostop do kamer se rabi VPN. Vedno!

Vuli ::

https://support.reolink.com/hc/en-us/ar...

sigurno se da neki uštimat.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|64GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

fakmarjana ::

Ja. Nekaj se siurno da. Kot sem napisal, če imam kamero priklopljeno na domač internet (optiko) deluje vse super brez kakršnih koli dodatnih nastavitev.
Ko pa kamero povežem z 4G LTE ruterjem pa zadeva ne gre, razen preko LAN omrežja. Zdaj že imam drugi ruter D-lINK DWR 921. Ista zgodba.
Moja želja je, da do kamere dostopam preko andriod aplikacije od zunaj.
Sem sam poskušal odpirat porte pa mi ni uspelo. Verjetno sem narobe delal. Nimam pa več časa se s tem ukvarjati.

Če ima kdo željo, lahko konektamo preko TeamViewerja, da mi zrihta. Dam 50€ nagrade. Mislim, da za nekoga, ki je vešč nastavitev omrežij, to ni dela za več kot 1 uro.

XS!D3 ::

Dokler si za CG-NATom in sploh nimaš javnega IP-ja, ti odpiranje portov na tvoji opremi ne bo nič pomagalo. Delalo bo kvečemo preko kakega clouda oziroma če VPN vzpostaviš na neko drugo lokacijo, preko katere se potem povezuješ. Če hočeš pa direktno gor pridet, bo pa za začetek treba doplačat za javni IP in odprte porte na strani operaterja (no IPv6 lahko vrjetno dobiš for free). Sicer pa je že par tem odprtih za isto stvar.....

b3D_950 ::

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Bakunin ::

Če imaš A1, potem si nastavi oz. omogoči IPv6 na APN, ker dela brez kakšne prijave/najave/zahtevka na A1.
Dobiš javni globalni IPv6 naslov. Za statičnega IPv4 boš pač moral doplačati...

SeMiNeSanja ::

Bakunin je izjavil:

Če imaš A1, potem si nastavi oz. omogoči IPv6 na APN, ker dela brez kakšne prijave/najave/zahtevka na A1.
Dobiš javni globalni IPv6 naslov. Za statičnega IPv4 boš pač moral doplačati...

Sploh mu bo IPv6 veliko pomagal, če ima router in kamero, ki podpirata le IPv4?

Kako že gre tista z žvečilkami in vaščani?
Za OP-a je kvečjemu kakšna 'Cloud' kamera, ki se poveže na nek Cloud servis, preko katerega potem pristopa do nje. Vse ostalo je zanj Sci-Fi.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Egii ::

Ta more podpirat p2p

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egii ()

Egii ::

Na uradni strani piše da podpira Network Protocol
HTTPS, SSL, TCP/IP, UDP, UPNP, RTSP, SMTP, NTP, DHCP, DNS, DDNS, FTP, ((( P2P )))
Tak da bi moral z par kliki to rešit.

fakmarjana ::

Še enkrat... Kolegu dela BP neka čunga lunga kamera iz aliekspresa isto na LTE modemu. Ne rečem, da reolink ni čungalunga pa vseeno, je malo boljša.

Dam 50€ nagrade tistemu, ki se mi oddaljeno konekta na računalnik in poštrcka kar mora, ker mislim, da bi se dalo rešit z par kliki. Pogoj je, da do kamere dostopam preko REOLINK aplikacije na telefonu.
Sam res nimam več časa.

Je kdo za? Lahko tudi poskusi. Ni mus da mu uspe. :-)

Anney ::

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Daniel ::

fakmarjana je izjavil:

Ja. Nekaj se siurno da. Kot sem napisal, če imam kamero priklopljeno na domač internet (optiko) deluje vse super brez kakršnih koli dodatnih nastavitev.
Ko pa kamero povežem z 4G LTE ruterjem pa zadeva ne gre, razen preko LAN omrežja. Zdaj že imam drugi ruter D-lINK DWR 921. Ista zgodba.
Moja želja je, da do kamere dostopam preko andriod aplikacije od zunaj.
Sem sam poskušal odpirat porte pa mi ni uspelo. Verjetno sem narobe delal. Nimam pa več časa se s tem ukvarjati.

Če ima kdo željo, lahko konektamo preko TeamViewerja, da mi zrihta. Dam 50EUR nagrade. Mislim, da za nekoga, ki je vešč nastavitev omrežij, to ni dela za več kot 1 uro.


Imaš vklopljen UID na kameri? Network - Advanced

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

fakmarjana ::

Ja. Sem bil z njihovo tehnično podporo na vezi. Ne znajo pomagati.

Voluharr ::

Če njihova tehnična ne zna rešit je edina možnost VPN ali pa lasten APN.
V obeh primerih pa je potreben nek router na drugi strani, ki ima javni IP, pa naj bo to doma ali pa VPS v datacentru.

Predlagal bi nekega Mikrotika: https://mikrotik.com/product/sxt_lte_kit
In VPN na VPS, ki je precej poceni na kakem https://contabo.com/, https://www.ovh.ie/ in https://www.hetzner.com/ v tujini ali pa https://reavisys.si/ pri nas.

Pri A1 lahko dobiš svoj APN in IPsec do svoje lokacije brezplačno, le skonfigurirat je treba.

Potem pa se s telefonom povežeš na to isto omrežje preko VPNja in imaš dostop do kamer.

Če je katera od teh dveh variant uporabna in nebi predstavljala prevelikega stroška, lahko pomagam tudi pri vzpostavitvi.

XS!D3 ::

Če doplača za javni statični IP in odprte porte (A1 računa 1,99 / mesec, Telemach 1,9€/mesec, T-2 6,1€/mesec,...), se lahko direktno povezuje (priporočljivo preko VPNa ne direktno na kamero) in ne rabi še ene točke z javnim IP na drugi strani. Vrjetno se pa da kak IPv6 dobit tudi zastonj, če to zadostuje. Če vzpostavi stalni VPN na drugo lokacijo z javnim IP, pa niti ni potrebe po statiki ali custom APNju na mobilni strani, mogoče edino poenostavi konfiguracijo.

starfotr ::

Ravno to je bedarija. Uporabiš IPv6 na obeh lokacijah (če uporabljaš Telekom, A1 ali T-2 je to šala mala) in to je to. Nobenih doplačil ...

Seveda še bolje vzpostavit VPN.

raceboy ::

za test odpri port 8000 in 554 na routerju

XS!D3 ::

Še enkrat, dokler se skriva za CG-NATom, nima javnega IP naslova in so porti zaprti že pri ISPju, so kakršnekoli nastavitve glede tega na njegovi opremi brezpredmetne....

Daniel ::

Tole je vsekakor zanimivo, ker tudi meni Reolinkove kamere normalno delajo v domačem omrežju ob zaprtih portih, ker seveda delajo preko UID in njihovega neke sorte oblaka. Se pa da ta opcija izključit in uporabit VPN vendar zaenkrat ne snemajo nič tako občutljivega. Preko 4G pa jih nisem poskušal priklopiti a je vseeno čudno, da ne bi delalo, če kamera ima dostop do oblaka.

SeMiNeSanja ::

Daniel je izjavil:

Tole je vsekakor zanimivo, ker tudi meni Reolinkove kamere normalno delajo v domačem omrežju ob zaprtih portih, ker seveda delajo preko UID in njihovega neke sorte oblaka. Se pa da ta opcija izključit in uporabit VPN vendar zaenkrat ne snemajo nič tako občutljivega. Preko 4G pa jih nisem poskušal priklopiti a je vseeno čudno, da ne bi delalo, če kamera ima dostop do oblaka.

Po moje OP sploh ni skonfiguriral / vklopil dostop do 'oblaka'.

Posledično seveda ne more do kamere brez forwariranja portov ali VPN povezave. Slednji dve opciji pa sta problematični na mobilnih omrežjih...
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Daniel ::

Pri Reolinku zadeva deluje bolj kot ne avtomatsko, če kamero najprej prijaviš v aplikaciji na telefonu preko istega WiFija kot je gor kamera potem jo aplikacija kasneje najde tudi če nisi na Wifi, res pa je, da včasih ne naloži streama v prvo. UID je privzeto vklopljen, vsaj pri meni. Glede na to, da prodajajo tudi 4G kamere bi po moje moralo delati tudi čez NAT.

fakmarjana ::

Ampak ne dela. :-(

Daniel ::

Žal trenutno nimam možnosti preizkusa pri sebi, saj nimam nobene rezervne kamere za te primere, ostale pa so priklopljene.

Imaš morda možnost naročiti statični IP pri mobilnem operaterju?

Tale tvoj Asus se sicer lahko obnaša tudi kot VPN Client, si kaj preizkusil to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

fakmarjana ::

Ravno to sem še imel namen preizkusiti.

Daniel ::

Javi, če bo delalo. Kaj drugega kot VPN ti ne bo ostalo, če ne bo šlo drugače.

fakmarjana ::

Ne uspe mi. :-)

Daniel ::

Si si pa vzel čas. Potem pa vpn, ni drugega.

solatjek ::

Si bom malo sposodil temo. Imam dostop do interneta preko A1 LTE modema. V lokalnem omrežju imam dve dahua kameri, določen IP 192...., obe snemata na NAS, ki je prav tako v 192...

Do kakih 14 dni nazaj je vse delovalo, v DMSS sta bili kameri dodani preko oblaka z QR kodo, lepo sem se povezal nanju od kjerkoli, deloval je tudi ogled posnetkov iz NAS-a, preko aplikacije.

Sedaj posnetki sploh več ne delujejo - no record piše, povezovanje pa je tudi naključno, včasih dela, včasih ne. Enaka zgodba je tudi na internem omrežju. Če v DMSS dodam kamere z lokalnim IP (ne preko QR in oblaka), v lokalnem deluje vse bp, logično pa je, da od zunaj ne pridem do kamer. Odpiranje portov na modemu nima vpliva, ker je verjetno na strani A1 vse zaprto.

Kaj lahko storim oz. še bolj me zanima, zakaj kar naenkrat ne deluje več - spreminjal nisem ničesar!

Daniel ::

Poskusi s SIM kartico drugega operaterja. Če to ne pomaga je najbrž težava nekje v "oblaku".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kamera v svet (DMZ, UPnP, noip)

Oddelek: Omrežja in internet
141356 (263) oposum
»

Mobilni internet - javni IP

Oddelek: Omrežja in internet
162769 (1027) Lightning5
»

IP kamere na mobilni 4G povezavi (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
564467 (2515) sloxl8
»

Dostop do kamer ki so na 3G/4G mobilnem omrežju, Slovenija, Hrvaška

Oddelek: Pomoč in nasveti
141664 (1130) Daniel
»

LTE internet in wifi ip kamera NASTAVITEV

Oddelek: Omrežja in internet
152200 (1874) okna

Več podobnih tem