» »

A1 ULTRA

A1 ULTRA

««
2 / 12
»»

lebang1 ::

lebang1 je izjavil:


Ping 30 ms, download 100 Mbps, upload 120 Mbps, najboljši pa:
Ping 16 ms, download 300 Mbps, upload 120 Mbps


Da se še malo razpišem o hitrosti.
Tista 300 Mbps je bila bolj izjema ob zelo zgodnji uri.

Pretekle 2 dni je bila hitrost bolj 70/60 Mbps, danes ponovno malo bolje okoli 130/100
Ping med (20)25-30 ms.

Problem je tudi ena stena ali 2 od routerja.
Ena stena skoraj ne zmanjša hitrosti če je ta še na 5GHz wifi, če preklopi na 2.4GHz je max hitrost cca 60/60 Mps
Če se gre za dve steni proč od routerja potem je hitrost kar histro tudi 8/18 ali 22/3 Mps. Malo je odvisno ali se še matra na 5 ali pa že preklopi na 2.4 GHz (telefon še vedno kaže po 4 od 5 črtic).

 Hitrost čez steno na 2.4

Hitrost čez steno na 2.4

lebang1 ::

Skyfall je izjavil:

Samo v info, da se tudi kot tester vežete na operaterja A1 in stane prekinitev pogodbe tudi v brezplačnem času in kasneje 10€.


Hmmm, če se ne motim naj bi tole odpravilo ta zaračunavanja:
https://www.findinfo.si/medijsko-sredis...

Sam še ni sprejeto.

bandidosss ::

mag3 je izjavil:

Tudi TV bo delal prek tvojega routerja. Pri ultri je zraven OTT STB, ki potrebuje samo internet za delovanje.


Pa ne dela ... je potrebno kaj posebej nastaviti?

mag3 ::

bandidosss je izjavil:

mag3 je izjavil:

Tudi TV bo delal prek tvojega routerja. Pri ultri je zraven OTT STB, ki potrebuje samo internet za delovanje.


Pa ne dela ... je potrebno kaj posebej nastaviti?


Ne nič posebnega, samo internet rabi.

SpEkTr ::

Tudi jaz testiram na gorenjskem koncu tole zadevo sedaj ene 2 dni. Zenkrat je obetajoča, prenosi so nekje okoli 90mb v smer proti meni ter okoli 20 od mene. To so nekako povprečja. Seveda včasih zaniha..
Ni mi pa čisto jasno kako sem imel prenos 350mb ko sem zadevo priklopil, pa sem testiral brzino vsaj 10x in je bil download res nor.
lp Dejan

Jest ::

Tudi jaz sem vceraj dobil testno opremo ... in zaenkrat deluje kar spodobno ... Sicer so navodila in prilozeni papirji malo konfuzni ... Ko sem pac sel brez teh papirjev in navodil... in zacel prikljapljati opremo, sem videl, da vse deluje "od prve" :D ... Zunanjo anteno sem postavil na okensko polico ... edino daljsi kabel sem moral dat vmes pri povezavi do modema, ker je okno predalec od TVja ...

Hitrost izmerjena s telefonom, povezanim na router:

Lp
Thomas
www.mobile.si

matobeli ::

Kdaj pa si se prijavil za testno opremo? Jaz sem tudi pa me nič nočjo klicat.

Vanich ::

matobeli je izjavil:

Kdaj pa si se prijavil za testno opremo? Jaz sem tudi pa me nič nočjo klicat.


Pokliči jih, piši jim. Mene so 3x klicali po prijavi, pa potem ko sem podpisal še enkrat. Skoraj imam vtis, da dobi vsak, ki se prijavi. :D
P.S. - zaenkrat mi vleče cca 50/50, vendar sploh še nisem dal antene ven na balkon. Bom postavil danes, če se mi bo dalo...

Jest ::

matobeli je izjavil:

Kdaj pa si se prijavil za testno opremo? Jaz sem tudi pa me nič nočjo klicat.


Kaj pa vem... pred kaksnim mesecem je bil nekje link ...


EDIT: Sem nasel. Link je bil tukaj >> https://www.alter.si/tema/novo-pri-a1.2... ... v mailu pa sem nasel, da sem se prijavil 2.8.2022 ...
Lp
Thomas
www.mobile.si

lebang1 ::

Tisti ki imate tudi televizijo... Kako vam dela? 4k kanali brez kockanja?

SpEkTr ::

A so kaki 4k kanali vmes?
Jaz sem opazil samo to, da je kvaliteta same slike slabša kot recimo na t-2. Najbrž je sam način , kompresija, ipd..pač drugačen.
lp Dejan

Vanich ::

lebang1 je izjavil:

Tisti ki imate tudi televizijo... Kako vam dela? 4k kanali brez kockanja?


Nimam 4k kanalov. Youtube 4K pa dela super in brez kockanja.

delavec44 ::

Je kdo probal, če dela sim telekoma ali telemacha ali je modem zaklenjen? Oprema je v njihovi lasti predvidevam? Za 4g je uporabnik moral kupiti modem in mu je potem ostal.

eF ::

delavec44 je izjavil:

Je kdo probal, če dela sim telekoma ali telemacha ali je modem zaklenjen? Oprema je v njihovi lasti predvidevam? Za 4g je uporabnik moral kupiti modem in mu je potem ostal.


Oprema za Ultro je v lasti operaterja, v primeru prekinitve pogodbe jo je potrebno vrnit.
Važno je, da je še vedno vse pod kontrolo.

eF ::

Jest je izjavil:

Tudi jaz sem vceraj dobil testno opremo ... in zaenkrat deluje kar spodobno ... Sicer so navodila in prilozeni papirji malo konfuzni ... Ko sem pac sel brez teh papirjev in navodil... in zacel prikljapljati opremo, sem videl, da vse deluje "od prve" :D ... Zunanjo anteno sem postavil na okensko polico ... edino daljsi kabel sem moral dat vmes pri povezavi do modema, ker je okno predalec od TVja ...

Hitrost izmerjena s telefonom, povezanim na router:



Hitrosti na 5G so lahko kar brutalne, če ima oprema dober signal. Seveda pa je za merodajen speedtest nujno potrebno povezat PC z ruterjem preko LAN kabla, wifi ima preveč možnih motečih parametrov za izmeritev pravilne hitrosti same povezave:

 Speedtest5G

Speedtest5G

Važno je, da je še vedno vse pod kontrolo.

lebang1 ::

Pri meni so bile zelo podobne hitrosti preko kabla ali preko wifi. Mislim, da največ razlike kdaj v dnevu sem testiral, se pravi koliko je bila bazna postaja obremenjena z ostalimi uporabniki...

MajorM ::

matobeli je izjavil:

Kdaj pa si se prijavil za testno opremo? Jaz sem tudi pa me nič nočjo klicat.


Jaz sem ravno danes urejal nekaj na A1 glede storitev pa sem povprašal tudi glede tega. Menda je, kar se testnih uporabnikov tiče, zadeva zaključena. S prvim (1.9.?) naj bi bila storitev mogoča za vse uporabnike.
Sem bil malo presenečen, da je tako kratko obdobje testiranja, ampak kaj čmo.

celje ::

malce so hecni z temi testiranji. se prijavil, mine cca 10 dni, klicejo ste izbrani. ok. rece: samo se par podatkov: email, telefonska, ... pravi ok to je to, posljemo. potem pa: ops sorry, pise ne gre na. asem naslovu? vas poklicemo, ....

Jest ::

Skyfall je izjavil:

Samo v info, da se tudi kot tester vežete na operaterja A1 in stane prekinitev pogodbe tudi v brezplačnem času in kasneje 10€.



Tole menda ne bo drzalo...

Takle odgovor sem dobil na A1:

S podpisom se nihče ne veže, paketi so brez vezave.
V kolikor je stranka v brezplačnem obdobju (v testnem obdobju do 1.9.), je prekinitev naročniškega razmerja oz zapiranje računa brezplačno.
Lp
Thomas
www.mobile.si

_Denny_ ::

Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

xseki ::

Prišla je rešitev, prišla je Ultra!

NAROČILO:
https://www.a1.si/ultra

lebang1 ::

Ultra odrešitev :)
Za razliko od avstrijske različice , niso omejili hitrosti po paketih, ampak so vsi do 300/100.

Po prvem letu akcije za 20€, je potem 53€, za paket z največ tv kanali.

Imajo pa mesec brezplačnega testiranja sedaj.

MajorM ::

Kako je pa s porti? Pri vseh teh GSM dostopih do interneta je potem potrebno vedno urejati extra, da ti ne blokirajo kakih portov. Je kdo kaj stestiral?

eF ::

V koliko želiš odpirat porte, je potrebno naročit statični IP, potem pa se porti odpirajo na ruterju brez težav. Brez statičnega IPja ostane naprava za NAT-om operaterja.
Važno je, da je še vedno vse pod kontrolo.

lebang1 ::

Ena reklama za ultra:
https://racunalniske-novice.com/a1-slov...

Nisem opazil, ampak v drobnem tisku oglašujejo hitrosti do 1000 Mb/s

V paketih so ob izpolnjenem pogoju tehnične zmogljivosti na voljo opcije za nadgradnjo
paketa:
? Do 1000/100 Mb/s
Navedene hitrosti so Oglaševane hitrosti skladno s Posebnimi pogoji za izvajanje
širokopasovnih storitev. Na dejansko hitrost prenosa podatkov lahko vplivajo različni
dejavniki...


Samo dvomim, da trenutno kakšna bazna postaja zmore to hitrost, sploh za daljši čas.

xseki ::

Ja, 5€ na mesec za 1000/100 Mb/s. Vprašanje kje bodo lahko to zagotovili čez čas ko pride več naročnikov.

scythe ::

Gledam tale A1 Ultra, piše prvo leto brez vezave, to pomeni da lahko v 1 letu kadarkoli prekinem oz. sploh nisi vezan na nič? Me prav zanima, kako se bo obnesla stvar pozimi ko bo snežilo, megla...pač motnje.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

lebang1 ::

Ma kolikor vem je skoz brez vezave, le prvo leto dobiš akcijo. Samo pri njih ne smeš biti 9 mesecev, da si spet novi in na akciji :)

Če gledaš sedaj tvoj telefon pozimi na 4G ni nekih motenj, enako pričakujem na 5G.

nokia6310 ::

Pozdravljeni, tudi jst sem naročil A1 ultro. Nisem dobil nobene zunanje antene samo modem in tv vmesnik.. Zadeva dela tako tako. Prekinja, upload ni v redu upload cca 5 mb(s, download je cca 37 mb/s. Multicast oz ip tv ne dela. Pri predvajanju tv-ja prek spleta občasno precej prekinja. Modema ne morem postavit nikamor drugam kot tu kjer ga imam, ker je tu najbolj praktično.

scythe ::

Meni so danes rekli na A1, da naj pri naročilu rečem, da želim notranjo in zunanjo enoto oz. zunanjo anteno, modem in tv komunikator. Če nimaš vidne linije do postaje, potem te bo malo basa, da prekinja...itd. Jaz bom v ponedeljek testiral, moram dvignati njihovo opremo, pa da vidimo kako bo delalo na 1050m od 5G oddajnika.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

lebang1 ::

nokia6310 je izjavil:

Pozdravljeni, tudi jst sem naročil A1 ultro. Nisem dobil nobene zunanje antene samo modem in tv vmesnik.. Zadeva dela tako tako. Prekinja, upload ni v redu upload cca 5 mb(s, download je cca 37 mb/s. Multicast oz ip tv ne dela. Pri predvajanju tv-ja prek spleta občasno precej prekinja. Modema ne morem postavit nikamor drugam kot tu kjer ga imam, ker je tu najbolj praktično.


Koliko si pa daleč od oddajnika? Je na tisti strani hiše kot modem?

nokia6310 ::

Ni daleč dve bazni postaji sta tu blizu. Lj šiška.

lebang1 ::

Meni so poslali z zunanjo anteno, pa imam 2 bazni postaji stran po 250m.
Potemtakem je vprašanje, kje pride v poštev tista enota brez zunanje antene?

scythe ::

Tudi mene to zanima, edino če si 100m zraven oddajnika in ti dajo brez zunanje antene. Vemo da zunanja antena lepo ojača signal, kar je pa nujno za stabilnost....itd.


@nokia6310

https://www.a1.si/ultra-vodic

Daj naslov sem noter in boš videl kje je idealno zate. Drugače pejt na A1 zamenjati enoto, da dobiš še zunanjo anteno.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

ZveeZ ::

Jaz sem dobil ZTE modem (tisti brez zunanjih anten). Prvi dan sem dosegal 350/20mbps ce sem drzal napravo ob stresnem oknu.
Na neki "cloveski" lokaciji sem dosegal do 150/5-10mbps.
Danes sem se prvic lotil configa, se logiral v modem in vidim jakost signala -110dBm. Speedtest pride redko do 100/10mbps, tudi pri lokaciji ob oknu. Tam sicer skace signal med -80dBm in -110dBm. V bistvu mi preklaplja med 4G+ in 5G.
Sem pa cca 220m od bazne postaje. Ce stopim na streho jo vidim.
A kaj komplicirajo pri A1 ce zelim zamenjati opremo? S tem modemom je uporabno zgolj za gledanje TV.

Meizu ::

lebang1 je izjavil:



Preko dneva je bil najslabši test:
Ping 30 ms, download 100 Mbps, upload 120 Mbps, najboljši pa:
Ping 16 ms, download 300 Mbps, upload 120 Mbps



Kam si to pingal? Ljubljana?

lebang1 ::

Speedtest aplikacija, kamor se sama poveže, Ljubljana ja, saj moja lokacija je tudi Lj.
Oziroma Akostest, oni pa tudi Lj.

mag3 ::

Če bo kdo na novo vzel Ultro, koda za popust za 15 mesecev:
https://slo-tech.com/forum/t145143/p769...

zrno ::

Koliko časa traja da se to poveže na omrežje. Pri meni že dve uri nič. Samo utripajo zelene lučke.
l.p

lebang1 ::

zrno je izjavil:

Koliko časa traja da se to poveže na omrežje. Pri meni že dve uri nič. Samo utripajo zelene lučke.
l.p

Minuta, dve...

Ravno videl reklamo na televizij,



V reklami je tako lepo, kaže le Zte modem, odložiš ga kar sred dnevne ali kjerkoli pa stvar dela :)) Še na elektriko ga ni treba priključit ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebang1 ()

nokia6310 ::

Mislim, da tole ultro še malo izboljšujejo ker ne dela vsak dan isto. Kako se pride v nastavitve modema in ali se da tam kaj posebnega nastavljat?

lebang1 ::

Hitrost lahko kar niha, pomojem glede na obremenjenost bazne postaje, kamor se povezuješ.

Lahko se povežeš na anteno/modem (ip naslov je bil tu objavljen) ali pa na ta router, nalepka na njegovi zadnji strani.
Na anteni nič posebnega, router pa kot vsi routerji, lahko nekaj nastavljaš če veš kaj delaš, načeloma pa ni treba spreminjati.

misek ::

Kolikšen bandwidth pa ena bazna postaja sploh omogoča?

starfotr ::

Nima veze koliko omogoča. Veze ima, koliko operater plača licenčnine proizvajalcu opreme na bazni postaji. Torej, koliko kapacitet proizvajalec odklene.

lebang1 ::

starfotr je izjavil:

Nima veze koliko omogoča. Veze ima, koliko operater plača licenčnine proizvajalcu opreme na bazni postaji. Torej, koliko kapacitet proizvajalec odklene.


Samo res, kakšen je internet do bazne postaje? optika tja speljana?

starfotr ::

Največkrat so mikrovalovne povezave. Vedno več je pa tudi optike. Vsaj pri TS je tako. A1 nima svojih cevi in se bolj zanaša na mikrovalove, najbrž.

nokia6310 ::

A mi lahko kdo pove a Multicast dela na A1? Se da gledat tv preko te optike ali je nujen T2?

starfotr ::

Kakšne optike? Tema govori o Ultri. To je 5G.

In ja, imajo multicast. Imajo pa tudi HLS.

scythe ::

Že dajejo omejitve na določene lokacije, zgleda da je velik naval na 5G internet. Pa sem 800m od glavnega oddajnika....

Evo tole meni piše v pogodbi, čez 30 dni lepo vračam tole.

X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: scythe ()

xseki ::

8-O
Itak, bodo primorani ojačat postaje če bodo želeli tržit to storitev naprej. Še dobro da ni vezave
««
2 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom hibridni modem - izkušnje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
17136601 (519) RobertG
»

Kater LTE modem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
997247 (2123) Pistol01
»

A1 Ultra net

Oddelek: Pomoč in nasveti
141860 (1183) Patrik0
»

težave z internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
171727 (1102) Voluharr
»

Carrier Aggregation

Oddelek: Omrežja in internet
183661 (2914) rofl_1

Več podobnih tem