» »

Regulacija ogrevanja - osnove

Regulacija ogrevanja - osnove

DamijanD ::

V temi o TČ je nekdo omenil, da naj si naredim regulacijo preko home assistanta. V bistvu se mi ne da, ampak sem vseeno malo razmišljal o tem in samo preverjam, če razmišljam v pravo smer

Regulacija deluje v nivojih:

1. Na podlagi zunanje temperature (Tz) se določi T ogrevalnega toka (t.i. ogrevalna krivulja in se jo nastavi glede na lastnosti objekta). Dodatno na to temperaturo lahko vplivamo še z vplivom razlike med nastavljeno sobno temperaturo (Tns) in trenutno sobno temperaturo(Tis):
Tok = Fok(Tz) + k(Tns - Tis)

2. PID kontroler na podlagi zahtevane Tok in izmerjene (povratne) Tok daje + ali - signal na mešalni ventil, tako da se vzdržuje zahtevano Tok

3. Če je T vira (zalogovnik, peč,...) manjša od zahtevane Tok, potem je potrebno vključiti gretje - za ta korak v primeru TČ skrbi kar sama regulacija TČja
  • spremenilo: DamijanD ()

starfotr ::

Pri TČ imaš samo 1 delo. V začetku sezone jo prižgeš, ob koncu sezone jo ugasneš.

Vse ti dela sama. Ima dovolj pameti in če imaš termostatske ventile je to to.

phnj90 ::

Mi nikdar ne izklapljamo TČ, ker nam greje tudi sanitarno vodo, centralno ogrevanje pa se vklopi na osnovni tipal; na TČ sicer znižam ogrevalne temperaturne pragove, čeprav tudi to ni potrebno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: phnj90 ()

feryz ::

Jaz sem jo nastavil 3 leta nazaj, ko sem jo zmontiral. Pa imamo najbolj neumno možno regulacijo, sobni termostat.
Od takrat dela, v bajti je 24 na dan 25 stopinj in to je to. Kaj bi še nastavljal, mi ni niti najmanj jasno.

Edino v spalnici je okno odprto, da je malo hladneje in so topla tla. To je edina nastavitev, ki jo rabiš. Odpiranje in zapiranje okna v spalnicah.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Toplotna črpalka katero izbrati (strani: 1 2 3 475 76 77 78 )

Oddelek: Loža
3862563683 (639) joez7
»

Prezračevanje novogradnja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34865701 (5898) edi123
»

Consko talno ogrevanje

Oddelek: Loža
193678 (3240) mirch
»

ogrevanje hiše s termostatskimi ventili

Oddelek: Loža
4821323 (13168) vinetu
»

Vremensko vodena regulacija da ali ne

Oddelek: Loža
96051 (5657) sese12

Več podobnih tem