» »

Nakup stanovanja z najemnikom

Nakup stanovanja z najemnikom

1
2
»

Miki N ::

OP, pa ti prav z nago ritjo po gej-baru skačeš. Ne se potem čuditi. Ni mi pa jasno kaj je toliko posebnega na tej dražbi - po zadnjem opisu je precej standardna situacija, zakaj ne počakati na kako manj sumljivo situacijo - makar z malo višjo izklicno ceno. Tukaj je še potem čas - medtem ko se boš jebal s Porodico bodo vmes šle že boljše dražbe.

c3p0 ::

Natto je izjavil:


Tudi marsikdo od socialnih primerov je od mladega delal za svoje premozenje pa je se vedno socialni primer, kljub temu, da dela delo, ki se ga ti niti dotaknil ne bi. Tako, da STFU, vase zagledani egoist in nehaj pumpat kurac na racun ljudi, ki imajo manj srece v lajfu.


Marsikdo je pa socialec in ni delal dneva v življenju, your point? Stopil na žulj, si se kje prepoznal? Cry me a river.

c3p0 ::

nejc_nejc je izjavil:

Ne poznam, zato sprasujem.
En odklop in nato strosek ponovnega priklopa so brezveze v primerjavi z sitnostmi z najemnikom.


To je res, a sodišče take zadeve obravnava prednostno in štrom bo hitro nazaj. Par 100€ stroškov sicer ni dosti, a efekt je majhen, pa še moralno zmago bodo imeli.

Invictus ::

MIHAc27 je izjavil:

Verjemi da v 1 mesecu lahko naredim škodo, da bo bajta samo za podret (kar še dodatno stane).
Od mene boš pa dobil 0 preko sodišča, ker pač nič nimam.

Imaš pa dvoje zdravih kolen, komolca in zobe.

Nekaj se že da iztržit...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Furbo ::

Tak nakup ni za nekoga, ki komaj spraska za eno stanovanje.

V to greš, če imaš že 10+ nepremičninskih poslov za seboj, dobre odvetnike, kakšno vezo in predvsem kapital.

Če si boš moral trgati od ust za odvetnike, bo tista družina notri še 20 let.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

cronos1234 ::

Dzhimen je izjavil:

Najprej hvala vsem za mnenja in informacije. V bistvu je tako, kot sem se bal, da znajo biti z izselitvijo še problemi, če slučajno do tega pride.

Situacija je taka, da je lastnik stanovanja nekomu dolžan cca 150kEUR. Sodišče je nato odredilo dražbo stanovanja. Sodišče je tudi naročilo cenilca, ki je stanovanje ocenil na cca 120k (gre za stanovanje v bloku). Prodaja se na online dražbi z zviševanjem cene, izklicna cena je malo več kot 80k. Moja ocena je, da je stanovanje v trenutnem stanju vredno najmanj 150k-160k. Sklepam po tem, ker zadnje leto spremnjam cene v dotičnem mestu in oglasi izginjajo, ki imajo manjšo kvadraturo in višjo ceno. Pa recimo zaradi tega ker se "trg ohlaja" ter prodaja upočasnjuje, da je številka taka, pred 6 meseci bi bila 170-180k.

Lastnik ne odgovarja na telefon, njegov odvetnik nima informacij o najemnikih, sodišče tudi ne. Tako da je to velika uganka, kakšno pogodbo in kakšno najemnino imajo.
Recimo da vzamem v zakup, da je stanovanje, če bi bilo prazno, vredno 150kEUR (pa je sigurno več). Za 85kEUR, se ga sigurno splača kupit. Ampak ker bodo na dražbi predvidevam tudi drugi interesenti (ki bodo imeli najbrž iste pomisleke kot jaz), sedaj probam ugotovit, do katere cene se še "splača" it.

Mislil sem, da je nekako worst-case scenarij, da imajo pogodbo za nedoločen čas, in jih zato ne morem izselit. Ampak da bi mi vsaj najemnino plačevali. Pa ne najdem nekih informacij, ali lahko v tem primeru jaz najemnino dvignem na neko realno tržno vrednost, da bi vsaj kaj od tega imel. Kaj če majo najemnino 150EUR na pogodbi, a sem pol obsojen oddajat njim stanovanje za 150EUR na veke vekov, al kako? :O


Se pravi nimaš nobenih izkušenj s tovrstnimi zadevami (očitno če sprašuješ o tem po forumih :) , kupoval bi na dražbi od lastnika ki je dolžan cele kupe denarja bogve komu in s katerim ni mogoče komunicirati drugače kot preko odvetnika (kateri "ne ve" skoraj nič o zadevi) stanovanje o katerem ne veš skoraj nič in z nekimi najemniki o katerih ne veš skoraj nič. In vse to za ceno ki naj bi bila 50% nižja od domnevne tržne.

V tem zapletu manjka samo še nigerijski princ ("sanjski posel", naivnež, manjko informacij so že prisotni) - vse ostalo izgleda že precej podobno zadevam iz Spam folderja :)

Zgodovina sprememb…

Tidule ::

nejc_nejc je izjavil:

Caki, najemnik se ne drzi pogodbe, kakrsna pac je......pozivi, pa dopisi itd.. Strom odklopim in pika, ne vem ce se lahko buni. Ok pri nas mogoce. Zato pa sprasujem.


In sodišče bo prednostno v roku max enega meseca saniralo zadevo, ti pa boš plačal stroške sodišča, priklopa in začasne nastanitve najemnika, ker ni imel pogojev za bivanje v stanovanju. Predvsem pa od kje izhaja domneva, da se v konkrenem primeru najemnik ne drži pogodbe? Vse kar je OP napisal, je da v stanovanju so najemniki, očitno za nedoločen čas, med tem ko pogodbe še videl ni.

MIHAc27 ::

Jup, vode, elektrike in ogrevanja ne moreš ugasnit. Edino če bi dobivali položnice na svoje ime, pa ne bi plačevali potem bi ostali brez.

Neznank je preveč, kar že vsi govorimo. Jaz bi še pred prevzemom hotel imeti spisano in podpisano novo pogodbo za določen čas (pa še to ne zagotavlja veliko). Ampak ker gre to preko dražbe itak so to potem samo mokre sanje.

Me pa zanima, če in kdo bo to kupil.

nejc_nejc ::

Tidule je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

Caki, najemnik se ne drzi pogodbe, kakrsna pac je......pozivi, pa dopisi itd.. Strom odklopim in pika, ne vem ce se lahko buni. Ok pri nas mogoce. Zato pa sprasujem.


In sodišče bo prednostno v roku max enega meseca saniralo zadevo, ti pa boš plačal stroške sodišča, priklopa in začasne nastanitve najemnika, ker ni imel pogojev za bivanje v stanovanju. Predvsem pa od kje izhaja domneva, da se v konkrenem primeru najemnik ne drži pogodbe? Vse kar je OP napisal, je da v stanovanju so najemniki, očitno za nedoločen čas, med tem ko pogodbe še videl ni.

Jaz sem uletel z vprašanjem za v temo in ne za primwr iz treme.:D
Torej najemnik bolje zaščiten kot stanodajalec.....

Tidule ::

Logicno, saj je gledano skozi obligacijsko razmerje sibkejsi, predvsem pa so za najemnika krsitve pogodbe s strani najemodajalca praviloma bistveno bolj eksistencne narave kot obratno. Eden "tvega" streho na glavo, drugi pa pasivni dohodek.

nejc_nejc ::

Torej, kaj lagko storiš, če ti ne plačuje najemnine?
Pogodba je pa klasicna, je prepisana iz neke uradne strani od drzave.

jocoj ::

velikBrokoli je izjavil:

jocoj je izjavil:

Vse se da rešit v roku par dni, če veš kje in kako in imaš veze.


Seveda, preko interneta je najlažje pametovati :) v realnosti bodo pa poklicali policijo in boš plačal kazen..

Če ti tako praviš. Jaz sem jih dobil ven v roku enega tedna in to Brazilce. Res pa je, da niso bili stalno prijavljeni na tem naslovu.

Tidule ::

nejc_nejc je izjavil:

Torej, kaj lagko storiš, če ti ne plačuje najemnine?
Pogodba je pa klasicna, je prepisana iz neke uradne strani od drzave.

Pojma nimam kaj je zate klasicna pogodba. Nisem se slisal da bi drzava pisala pogodbe za nakljucne mimoidoce. Najemodajalec ima kontrolo pri pripravi pogodbe in namesto nekih breveznih vzorcev mora pred podpisom razmisljat kako in kaj. Ce pogodba recimo vkljucje neposredno notarsko izvrsljivost je bistvene lazje resit situacijo. Pac priprava pogodbe je resna zadeva, ne glede na taka ali drugacna nabijanja po forumih. Drugace pa tako kot vsaka situacija kjer nekdo ne placa. Tozba in izvrzba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Dzhimen ::

No, da povem epilog. Dražba je bila danes in stanovanje je bilo prodano za 141k€. Brez najemnikov bi bilo vredno kot pravim nekje med 170k-180k. :D

MIHAc27 ::

Lep popust, ampak če bi sam hotel živeti notri...pa še čim prej... pač odpade.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novopečen v oddaji stanovanja hitro vprašanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7211597 (1015) St235
»

Pisni opomin najemniku - kako? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
577136 (3618) BCSman
»

Najemna pogodba - neposredna izvršljivost

Oddelek: Loža
367630 (6344) mat xxl
»

Deložacija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30364122 (57038) Ishmael
»

Odpoved najemne pogodbe

Oddelek: Loža
3212802 (12108) EC9

Več podobnih tem