» »

Uveljavljanje zahtevkov po nakupu avta od fizične osebe

Uveljavljanje zahtevkov po nakupu avta od fizične osebe

««
8 / 8
»
»»

nokia6310 ::

r00k je izjavil:

Nokia, ti tu govoriš kako bi kot vesten prodajalec povedal nevem katere vse stvari o avtu. Kaj pa kot vesten kupec ? Te ni nič brigalo koliko km je do velikega servisa ? Glede na to, da niti servisne knjige nisi pogledal mislim da je odgovor jasen.

Seveda me je brigalo. Saj to so mi povedali na petrolovem hitrem servisu, da bo kmalu potrebno naredit velik servis, kar smo danes tudi uspešno opravili. Avto se vozi lepše kot prej vsaj po mojem občutku. Zdaj pa samo še turbina manjka pa bo. Sem klical tega iz Velikih lašč pa mi je rekel, da je nesmiselno menjat turbino če se ne ve vzrok zakaj je začela piskat stara in da se mora prej ta vzrok odpravit ker s tem ko se samo zamenja turbina se po njegovo ne naredi nič, ker se ne odpravi vzroka zaradi katerega je začela piskat. No bomo videli kolk časa bo avto zdržal.

val46 je izjavil:

7 polnih strani enega pisanja, pa OP razen sam sebe ni nikogar prepričal, da ima prav. Morda mu je pa res treba predlagat civilno tožbo do te prodajalke. Ga bo sodišče in sodni izvedenci, nenazadnje pa tudi odvetniki potem prepričali, da ni imelo smisla se s takimi zadevami ukvrajati. Sam, če gre v to, pol ne bo denarja niti za benzin, kaj šele za menjavo jermena in podobnih zadev, ki jih bo potrebno menjati. Ampak, če že on nam priželi imeti tako "nesrečo" z novim rabljenim avtom, pol mu pa tudi jaz lahko to želim. Ampak OP, naj ti povem, da mi, no vsaj jaz, take "nesreče" sigurno ne bom imel ob nakupu, prvič zato, ker ko kupujem avto, se že pred nakupom dobro informiram kaj kupujem, predvidevam v naprej dodatne stroške, predvsem pa, sem na to pripravljen in ne mislim še cel mesec po nakupu "jokat" po forumih, kako me je nekdo nategnil. Predvsem zato, ker tebe te ni nategnil nihče, nategnil si se kvečjemu sam.

Tavečja cvetka je pa resnično to, da ob predpostavki, da OP namerava delat cca 7-10kkm na mesec, kar nanese preko 100000km na leto, gre model kupovat 12 let starega passata z 370kkm na števcu! Za take kilometre(katere sicer dvomim, da jih OP resnično prevozi), se kupi nov avto. Že zaradi tega, da si gvišen na cesti in če avto resnično toliko potrebuješ, potem ne kupiš ene stare škatle, ki bo več pri mehanikih, kot na cesti.

Ne, ne bom šel v tožbo. Avto je za enkrat odličen. Za novega nimam ta pa mi je zaenkrat res v redu. Upam, da mi bo čimdlje zdržal. Zdaj sem malo bolj pomirjen ko so novi jermeni.

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

Ce se avto pelje brez tezav kljub prevozenim 6k km v enem mesecu, nesi prodajalki najvecjo bomboniero kar jih majo. Ta avta je, vsaj po tem sodec, cisto soliden.

nokia6310 ::

Včeraj recimo smo naredili okrog 330 km in ni z avtom nobenega problema. Do 200 km/h smo ga sprobal več si pa nismo upal oz. ni šlo.

delavec44 ::

Turbina je kaj piskala?

nokia6310 ::

Pri taki hitrosti je nisem slišal. Jo je pa zjutraj ko je bolj mrzlo bolj slišat kot po dnevi. Ampak avto za enkrat nima nobenih problemov. Potegne normalno, spelje normalno, vozi se normalno. Ko se bo glasnost turbine poviševala in ko bo avto zgubil moč takrat pa bo problem. Takrat jo bo pa treba zamenjat. V tistvu se jo sliši, ko avto spelje, pa še potem ko šalta recimo iz prve v drugo. Potem pa ne več.

MadMax ::

OP, jurja na mesec! daješ za gorivo, pa na 3 mesece 400eur za gume, pa servis vsaka 2 meseca, vsako leto servis menjalnika, v letu pa pol veliki servis, pa kazni za hitrost...
In se kurčiš po nakupu zgonjene kante za 4 jurje, ker ni nova??? Resno??
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

GupeM ::

Trol je.

nokia6310 ::

MadMax je izjavil:

OP, jurja na mesec! daješ za gorivo, pa na 3 mesece 400eur za gume, pa servis vsaka 2 meseca, vsako leto servis menjalnika, v letu pa pol veliki servis, pa kazni za hitrost...
In se kurčiš po nakupu zgonjene kante za 4 jurje, ker ni nova??? Resno??

Ne to je bil samo test če je avto v redu in zgleda, da je res! Še vedno pa se je bolš vozit v stari kanti kot hodit peš. In ne, ni bil trol. Bom poskušal bit bolj realen. Najmanj cca 130 km na dan. Kazni pa ne bom dobil jst, ker mam uporabnika in če že. jih bo dobival on.

GupeM ::

nokia6310 je izjavil:


Tony1, od 09.09.2022 do danes smo s tem avtom naredili že več kot 6.000 km. Podobno bo tudi mesečno povprečje.

Kaj zdaj, je bil samo test, ali bo takšno mesečno povprečje? Počasi bo čas, da si daš dudo v usta in greš pančkat.

val46 ::

Ja, morda bo pa vsak mesec delal test. Sej veš, pri takem avtu bo treba še veliko menjati in kako naj to ve, če prej ne opravi "testa"? ;) Z njegovimi mehaniki in nami tu na forumu si kej dosti ne more pomagat, ker itak jih/nas ne posluša. Važno, da on piše kot se njemu zdi.

Ampak OP, če si že tolk "sral" po tej prodajalki, od katere si kupil avto...zdaj, ko še sam praviš, da je avto oh in sploh super, pa da se lepo pelje in ne vem še kaj...si ji morda nesel ene čokolatine in eno rožico ter se ji zahvalil, ker ti je res ugodno prodala super avto?

GupeM ::

Tako. Jaz sem tudi včasih žarnice nazaj nosil, če niso zdržale navedenih 10.000 ur. Vsako žarnico sem najprej testiral 10.000 ur. Če je preživela, sem jo montiral v operativo. Če ni, sem zahteval novo in nato novo testiral.

Zimonem ::

Človek dela milijone kilometrov na dan. In star avto ga je razočaral. Med tem so mu morali na servisu povedati kdaj se jermen menja, ker časa ali znanja za pregled servisne dokumentacije ni imel. Pač bolj stvar za zdravnika, kot pa resen problem. Človek je nekoliko škratast pod glavo. O mehaniki nima pojma bi pa rad uveljavljal neke pravne zadeve kjer nudijo garancijo. Saj pomagalo ne bo je pa vsaj smešno. Počasi sumim slo-tec, da najema retarde za odpiranje novih tem na strani.

SambaShare ::

Zimonem je izjavil:

Saj pomagalo ne bo je pa vsaj smešno. Počasi sumim slo-tec, da najema retarde za odpiranje novih tem na strani.


Smešno ni že od prve strani dalje. Prodajalka je pa tudi gotovo zadnjič prodala avto v lastni režiji. Hudič, ko nabašeš takega pacienta.

val46 ::

Sploh ne. Jst takega odpikam po prvem klicu in/ali smsu. Če vem kaj prodajam in za tem stojim, enostavno mu rečem, naj me toži če želi. Tam se je vedno zgodba zaključila. Je pa res, da še nikdar nisem nikogar zavedno preslepil ali mu karkoli prikrival, če sem za zadevo vedel. Kot nemehanik in kot človek, ki avto potrebuje od točke A do B in ne kot nek fan blagovne znamke ali modela avta, pa tudi ni potrebe, da bi poznal vse njegove možne hibe. Če to kupec pričakuje, naj se sam pred nakupom poduči, jaz ga nimam namena učit in predavat, kaj bi v naslednjih km lahko crknilo.

nokia6310 ::

Vi se kar delajte norca. Ne vem kaj imate od tega da se naslajate nad tujo smolo. Kolikor vem, sem na slo-techu registriran že od leta 2002. 1. Popolnoma se zavedam, da sem kupil 12 let star avto z cca 372.000 prevoženimi kilometri in da je za pričakovati, da bo v tak avto potrebno še vlagat in menjat stvari ki so se in se bodo obrabile. Ampak kar je bistvo tega posta je to, da smo do danes s tem avtom brez kakršnihkoli težav naredili skoraj že 10.000 km.

GupeM je izjavil:

nokia6310 je izjavil:


Tony1, od 09.09.2022 do danes smo s tem avtom naredili že več kot 6.000 km. Podobno bo tudi mesečno povprečje.

Kaj zdaj, je bil samo test, ali bo takšno mesečno povprečje? Počasi bo čas, da si daš dudo v usta in greš pančkat.

Res je, da je več kilometrov narejenih kot sem jih prvotno pričakoval da jih bo. Vseh stvari se ne da vedet vnaprej. Če bi se to dalo potem bi si vedeževalci sami pisali številke za loto. Zakaj nobeden izmed njih nikoli ne zadane na lotu?

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Smolo je imela prodajalka, da je tebi prodala avto, ne pa ti. Ti si imel srečo, ker avto dela, pa še izpadel kreten, ker si ji nekaj očital brez veze.

GupeM ::

nokia6310 je izjavil:

Res je, da je več kilometrov narejenih kot sem jih prvotno pričakoval da jih bo. Vseh stvari se ne da vedet vnaprej. Če bi se to dalo potem bi si vedeževalci sami pisali številke za loto. Zakaj nobeden izmed njih nikoli ne zadane na lotu?

Kar ne spremeni dejstva, da lažeš in zavajaš. Najprej si napisal, da ste naredili že 6000 km in da bo podobno tudi mesečno povprečje, nato si rekel, da je bil to samo test če je avto v redu ...

Kakor pač zapiha ...

val46 ::

In še enkrat...zgodba iz prvega OP posta je že zdavnaj zaključena, pa vse ostale tudi, ker je še sam priznal, da je avto super za tak denar, kot je odštel zanj. Ampak, on še kar mora vsake tolk časa kaj napisat v temo. Tipičen primer novodobnih "influencerjev", ki živijo za like, komentarje in podobne zadeve. Ni važno kaj in zakaj se o čemu govori, važno je le, da se govori. Menda pravijo, da slabe reklame ni. V kolikor se o njej govori(produktu reklame), je uspešna. In tako gledam na to temo in OPja.

nokia6310 ::

GupeM je izjavil:

nokia6310 je izjavil:

Res je, da je več kilometrov narejenih kot sem jih prvotno pričakoval da jih bo. Vseh stvari se ne da vedet vnaprej. Če bi se to dalo potem bi si vedeževalci sami pisali številke za loto. Zakaj nobeden izmed njih nikoli ne zadane na lotu?

Kar ne spremeni dejstva, da lažeš in zavajaš. Najprej si napisal, da ste naredili že 6000 km in da bo podobno tudi mesečno povprečje, nato si rekel, da je bil to samo test če je avto v redu ...

Kakor pač zapiha ...

Nič ne lažem in nikogar ne zavajam. S tem ko sem najprej napisal, da smo naredili 6000 km sem samo povedal realno stanje. Moja poznejša pripomba da je bil to samo test pa nebi smela biti dobesedno razumljena, ker ni bila tako mišljena. Le zakaj bi nekdo naredil 6000 km samo zaradi testa samega? Tu ni logike. Ampak kar sem hotel danes napisat je to, da smo zamenjali olje v dsg menjalniku in opravili mali servis. Zdaj samo še turbina ostane za enkrat v prihodnosti.

mat xxl ::

Samo, ste pa eni drekači, pa kaj ne kupite novega avta, rabljen ni nikoli nov ima težave in pomanjkljivosti vedno in vsak ! PIKA .
««
8 / 8
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto od 1000 do 2000 eur? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14213278 (6201) link_up
»

Prodaja avtomobila, kupcu je po 2000km crknil (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22429061 (17691) Mato989
»

Koliko je realna življenska doba vozila? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9919331 (16121) Klemzz
»

"Življenjske dobe" vaših avtomobilov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15450008 (26311) krneki0001
»

nakup rabljenega avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
32689202 (54746) lucky13

Več podobnih tem