» »

Pravni nasvet - ZZSV

Pravni nasvet - ZZSV

Nashina ::

Pozdravljeni, imam sledečo težavo. Po pošti sem dobil od dars-a globo v višini 300,00€ ker naj avto ne bi posedoval e-vinjete. Po preverjenem računu, sem ugotovil da je žena vpisala napačno reg. št, saj je zamenjala vrstni red. Globa se nanaša na vozilo LJ-xxx-yy, medtem ko je na računu reg.št LJ-yy-xxx. Pač, več kot očitno se vidi, da je tukaj vpletena človeška napaka in ne kakršnokoli izigravanje sistema. V primeru da bi vedel, da vozilo nima vinjete se seveda ne bi vozil po avtocesti, tako sem se pa v zmoti peljal ne bu ne mu.
Vprašanje, če ni še kakšna globa na poti... Sicer sem si na koncu dneva sam kriv, ker nisem sem kupil vinjete. Zanima me če ima pritožba na globo tukaj sploh kakšen smisel, ali bo zavržena? Je bolje da plačam polovičko pa pojem vinjeto in upam, da ne bo dodatne pošte?
Science flies you to the moon. Religion flies you into buildings.

UkrFTW! ::

Ne bo zavržena, temveč bo zavrnjena.
Plača naj žena.

styrian ::

Novo vinjeto boš moral kupiti v vsakem primeru. To naredi že danes.

DARSU pa pošlji pritožbo in sliko prometnega dovoljenja in jih prosi da ti povrnejo denar za napačno vinjeto. Globo ne vem če ti bodo oprostili. Če je samo 150€, odbij ženi.

Thomxy ::

Jaz bi jim pisal, oziroma poklical. Nič ne stane.

styrian ::

Če si jo kupil na začetku leta, boš za napačno dobil samo 1/4 denarja nazaj, glede na to da smo že septembra.

evinjeta@dars.si

Invictus ::

Saj bo nova veljavna spet eno leto, ne samo do konca leta.

Zdaj nisi nič na izgubi.

Najbolje bo poklicati... Mogoče ti celo spregledajo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dars in vnos registerskih številk za vinjete (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
82390181 (3493) St235
»

Vinjeta (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22349299 (32896) Mare2
»

Kazen za (ne)uporabo vinjete (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9120298 (15481) darkolord
»

Vinjeta - jo že imate? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
81256551 (26553) Mare2

Več podobnih tem