» »

Dars in vnos registerskih številk za vinjete

Dars in vnos registerskih številk za vinjete

««
14 / 17
»»

DejchSLO ::

Pa sej to govorim, da nebi ble cenejše, sam neb smele bit dražje no. Ker že prej smo mel ekstremno drage vinjete. In če se že nardi sprememba, hočm da je upgrade, ne pa ta shit k ga mamo zdaj.

Tidule ::

DejchSLO je izjavil:

Kdo govori o cenejših, dražje neb smele bit. Pa tud govort, da je to nek upgrade k sploh ni, je tud bosa no.

Glede na to da nisi sposoben razumet tako enostavne povedi, je povsem brezveze, da se oglasas.

Ce bi ostale nalepke, danes vinjete ne bi bile nic cenejse kot so. Za nepisnene bedake: vinjete bi se vseeno podrazila, gled ena inflacijo ki jo imamo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

DejchSLO ::

Fak a sploh znate brat. Pravil sem, da nebi smele bit dražje in da se je z nalepkam vse hitreje opravilo. Ampak dejmo pisat te idiotizme o nekih inflacijah (kot da od vsega začetka nimamo daleč precenjene vinjete, dražje od vseh držav razn mađarske, a najmanj kilometrov avtocest), da nebi bile cenejše itd. pa noben ne govori, da naj bi bile cenejše, ampak da nebi smele bit dražje, če je kao po njihovih besedah novi način stroškovno manj potraten, ker za koj kurac bi ti nekaj menjal, če te dražji pride pa še vse dalj traja. pa kaj mene in marsikoga boli kurac če je inflacija, če se moja in od marsikoga plača ne inflacira v enaki meri. pač z nalepko je blo vse hitreje in bolj enostavno, cenovno je bla cenejša in ta upgrade sploh ni upgrade, in kar pravim, da če so že to ufural, nej dejansko nardijo nek upgrade ne pa to skrupucalo k ga mamo zdaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DejchSLO ()

Tidule ::

Ja smo razumeli, da si prezabit da bi razumel kaj je inflacija in potem delas bedaka iz sebe. Nic novega.

Tudi pivo so prasci podrazli pa je v enaki flash in tudi nic vec ga ni notri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

DejchSLO ::

Zabit si ti.

DamijanD ::

Ni važno samo koliko km AC imamo, važno je tudi koliko so ti km dragi. In pri nas je km avtoceste kar drag, ker imamo pestro pokrajino.

DejchSLO ::

Nič ni bolj zahtevna od češke, slovaške, švice ali avstrije.

Tidule ::

To da ti tunele in viadukte loceno zaracunajo, pa seveda slaboumno spregledas.

DejchSLO ::

Tidule je izjavil:

To da ti tunele in viadukte loceno zaracunajo, pa seveda slaboumno spregledas.

Kar vse te države to ločeno računajo? Ko sem se jaz vozil po Avstriji, Švici se ne spomnem, da bi ločeno neki plačeval. Edin kar se spomnem je tunel mont blanc. zdaj se sicer že dolg po tujini nism vozu. pa a ne plačamo mi tud karavanke tunel?

nejc_nejc ::

DejchSLO je izjavil:

Tidule je izjavil:

To da ti tunele in viadukte loceno zaracunajo, pa seveda slaboumno spregledas.

Kar vse te države to ločeno računajo? Ko sem se jaz vozil po Avstriji, Švici se ne spomnem, da bi ločeno neki plačeval. Edin kar se spomnem je tunel mont blanc. zdaj se sicer že dolg po tujini nism vozu. pa a ne plačamo mi tud karavanke tunel?


dej nehaj se smešit......

DejchSLO ::

vse se boste probal zmislit, da opravičujete predrago vinjeto in zastarel sistem. sej ni čudno, da pr ns v uradnih zadevah vse traja 100 let da se karkol spremeni.

jernejl ::

DejchSLO je izjavil:

pač z nalepko je blo vse hitreje in bolj enostavno
Ne drži. Zdaj lahko vinjeto v dveh minutah kupim in plačam iz domačega naslanjača, prej sem pa moral pred potjo zaviti na bencinsko črpalko ali stati v vrsti v štacuni (letnih je občasno tudi zmanjkovalo), jo lepiti na steklo in po poteku veljavnosti s priborom še praskati dol.

ker za koj kurac bi ti nekaj menjal, če te dražji pride
Cena fizičnih vinjet se je tudi podvojila, tako da še dobro, da smo se jih znebili. Kdo ve koliko bi koštale danes.

ampak da nebi smele bit dražje, če je kao po njihovih besedah novi način stroškovno manj potraten
Saj so elektronske vinjete koštale enako kot predtem fizične.
Stroškovno pa je seveda trenutni sistem ugodnejši, ker ni treba tiskati fizičnih vinjet, jih prevažati naokrog na prodajna mesta in prodajalcem plačevati provizij za prodajo (v primeru nakupa preko DARS spletne strani pač te provizije ni). Tudi nadzor je zdaj lahko učinkovitejši zaradi avtomatizacije.

Nekoč so tebi podobni tudi bentili nad tem, ko so po firmah pisalne stroje nadomeščali z računalniki, pa zdaj vidimo, da je to bila edina smiselna pot.

DejchSLO ::

jernejl je izjavil:

DejchSLO je izjavil:

pač z nalepko je blo vse hitreje in bolj enostavno
Ne drži. Zdaj lahko vinjeto v dveh minutah kupim in plačam iz domačega naslanjača, prej sem pa moral pred potjo zaviti na bencinsko črpalko ali stati v vrsti v štacuni (letnih je občasno tudi zmanjkovalo), jo lepiti na steklo in po poteku veljavnosti s priborom še praskati dol.

ker za koj kurac bi ti nekaj menjal, če te dražji pride
Cena fizičnih vinjet se je tudi podvojila, tako da še dobro, da smo se jih znebili. Kdo ve koliko bi koštale danes.

ampak da nebi smele bit dražje, če je kao po njihovih besedah novi način stroškovno manj potraten
Saj so elektronske vinjete koštale enako kot predtem fizične.
Stroškovno pa je seveda trenutni sistem ugodnejši, ker ni treba tiskati fizičnih vinjet, jih prevažati naokrog na prodajna mesta in prodajalcem plačevati provizij za prodajo (v primeru nakupa preko DARS spletne strani pač te provizije ni). Tudi nadzor je zdaj lahko učinkovitejši zaradi avtomatizacije.

Nekoč so tebi podobni tudi bentili nad tem, ko so po firmah pisalne stroje nadomeščali z računalniki, pa zdaj vidimo, da je to bila edina smiselna pot.

Jaz nisem nikoli bentil nad tem (da so računalniki v pisarnah), ampak sem za to celo bil, jaz sem tko edn prvih k je imel internet v šoli itd. Enostavno ne veš o meni nič, neki posplošujete zato, ker ste osebno užaljeni, ker vam je ta sistem oh in sploh, v bistvu je pa počasen, ki bi lahko bil definitivno bolj hiter in efektiven.
Primer plačevanje položnic. A bi ročno izpolnevanje položnice blo boljš kakor preko QR kode? Ne, ker je počasneje, veliko napak se lahk zgodi zarad katerih koli razlogov, preko QR je pa takoj. Tko da ja, vinjete bi mogle bit na tak sistem, sam pr ns kokr govorim, rabimo 100 let da se kaj spremeni, to je že evinjeta dokaz, k smo jih mel šele 2022, pa tud če bi mel nalepke neb bil noben tak bav bav, ker če daješ primerjave, pol je vinjeta nalepka bla laserski tiskalnik, evinjeta pa tiskalnik na tinto k tok časa dalj traja. Drugo kar govorim tuki že 2 strani, da bi bila ta evinjeta 100x hitrejša kokr v tej obliki k ji trenutno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DejchSLO ()

jernejl ::

DejchSLO je izjavil:

Primer plačevanje položnic. A bi ročno izpolnevanje položnice blo boljš kakor preko QR kode? Ne, ker je počasneje
QR je čiz brezveze. Je treba kupit drag pametni telefon, pa nameščat neke aplikacije, ki ti potem sledijo, pa elektronsko banko imet kjer ti lahko ukradejo geslo, na koncu pa pri slabi svetlobi itak ne prime ali pa zmanjka baterije. Bolš in cenej je it na pošto stat v vrsto.

DejchSLO ::

QR sm dal kot primer pr položnicah. Itak majo vsi mobitele k so smartphoni zdej lol. Tist par odstotek k ma stare je pa isti kurac kokr za folk k doma nima neta. Pa oboje bi blo lahk komot QR in NFC izi k pie. Se bi sam poskeniral pa vsi podatki direkt. Grem stavt da bo neki takega slej k prej, če ne pri nas pa drugje, itak drugje.

Pa to prometno bodo slej k prej zamenjal tko kot so stare osebne izkaznice, vozniške itd. Ufuraš te brezstične vrjante v njih in voila, vse hitrej in boljš. Pa al če je doma al pa v trgovini pa še verjetno uradnikom pri preverjanju vinjete. Recimo pri zavarovanju in tehničnih. Na tehničnih sam poskenira in ma vse podatke o avtu, ni treba šasijske pa tablske tm tipkat (bi blo hitrej), pa na zavarovanju, ni treba tisti ženski tam vse vnašat v komp pa tiskat po prometni pa itd itd. Spet vse hitrej in opravimo v 10 min prej vse skp. Sam jebiga, to bi blo preveč hitro.

Pa vse razloge k si naštel za proti, je tko kokr folk k je kurcal proti vnašanju podatkov na netu za uradne stvari, nakupe itd itd. lol

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DejchSLO ()

delavec44 ::

Se ti ne zdi malce ironično, da položnice bi po netu plačeval, vinjeto bi pa raje na steklo limal?

Glede prometne predlagam še korak naprej. Avti bi imeli skener kamor jo vstaviš in če ni veljavna ali od ustreznega vozila, ne bi vžgal. Podobno tudi z vozniško. Odpade takoj 50% dela prometne policije.

GupeM ::

DejchSLO je izjavil:

Ufuraš te brezstične vrjante v njih in voila, vse hitrej in boljš.

Pa saj vinjete so zdaj brezstične. Včasih niso bile. Je bil stik med vinjeto in šipo kar divji.

DejchSLO ::

delavec44 je izjavil:

Se ti ne zdi malce ironično, da položnice bi po netu plačeval, vinjeto bi pa raje na steklo limal?

Glede prometne predlagam še korak naprej. Avti bi imeli skener kamor jo vstaviš in če ni veljavna ali od ustreznega vozila, ne bi vžgal. Podobno tudi z vozniško. Odpade takoj 50% dela prometne policije.

Položnice kjerkoli vplačaš so 100x hitreje kakor včasih, ko je bilo treba vse podatke not vtipkavat.

starfotr ::

A vi ste še pri položnicah? Čeke imate tudi še od birme?

Ljudje, elektronski računi obstajajo že precej dolgo.

DejchSLO ::

starfotr je izjavil:

A vi ste še pri položnicah? Čeke imate tudi še od birme?

Ljudje, elektronski računi obstajajo že precej dolgo.

No sej trajnik je tud bil že prej. Eni pač radi sami plačujejo, da imajo bol pregledno evidenco.

starfotr ::

Direktna bremenitev je to. Trajnik je drugo. Pregledno evidenco si rekel :))

DejchSLO ::

Pelješ debato tam kjer ni point. Tipično.

nejc_nejc ::

DejchSLO

Ti si preveč INDOKTRINIRAN z elektronskimi igračami.
Kam to vodi, si predstavljaj sam če si v stanju.....v kar dvomim, glede na to, kar pišeš.

Tidule ::

DejchSLO je izjavil:

Tidule je izjavil:

To da ti tunele in viadukte loceno zaracunajo, pa seveda slaboumno spregledas.

Kar vse te države to ločeno računajo? Ko sem se jaz vozil po Avstriji, Švici se ne spomnem, da bi ločeno neki plačeval. Edin kar se spomnem je tunel mont blanc. zdaj se sicer že dolg po tujini nism vozu. pa a ne plačamo mi tud karavanke tunel?

Spet, ce si ti prezabit da bi vedel kaj druge drzave racunajo (ja, tako svica kot avstrija racunata tunele/vidukte.) je to jasen indikator da nisi dorasel temi.

Idioti tvojega kova bi ploskal da spustimo ceno vinjete na 50 eur, pol pa colal 5 eur vsakic cez crni kal, pa pet cez trojane...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

GupeM ::

Tidule je izjavil:


Idioti tvojega kova bi ploskal da spustimo ceno vinjete na 50 eur, pol pa colal 5 eur vsakic cez crni kal, pa pet cez trojane...

Jaz sem za. Pa me lahko kličeš idiot, ampak prihranil bi pa veliko.

starfotr ::

Ampak bi bil prvi v vrsti, ki bi pizdil, da nič ni tako, kot je treba. Pojdi malo na Balkan ali pa v Afriko. Lahko tudi v Ameriko. Tam ni veliko davkov.

DejchSLO ::

Tidule je izjavil:

DejchSLO je izjavil:

Tidule je izjavil:

To da ti tunele in viadukte loceno zaracunajo, pa seveda slaboumno spregledas.

Kar vse te države to ločeno računajo? Ko sem se jaz vozil po Avstriji, Švici se ne spomnem, da bi ločeno neki plačeval. Edin kar se spomnem je tunel mont blanc. zdaj se sicer že dolg po tujini nism vozu. pa a ne plačamo mi tud karavanke tunel?

Spet, ce si ti prezabit da bi vedel kaj druge drzave racunajo (ja, tako svica kot avstrija racunata tunele/vidukte.) je to jasen indikator da nisi dorasel temi.

Idioti tvojega kova bi ploskal da spustimo ceno vinjete na 50 eur, pol pa colal 5 eur vsakic cez crni kal, pa pet cez trojane...




Povedal sm čist enostavna dejstva:
- nalepka je bila hitreje za vse kupce
- vinjeta je spet dražja neglede na spremembo
- evinjeta rabi hitrejšo vrjanto kakor je v tej obliki.

delavec44 ::

Če ti tako misliš, še ne pomeni, da je to dejstvo.

Tidule ::

GupeM je izjavil:

Tidule je izjavil:


Idioti tvojega kova bi ploskal da spustimo ceno vinjete na 50 eur, pol pa colal 5 eur vsakic cez crni kal, pa pet cez trojane...

Jaz sem za. Pa me lahko kličeš idiot, ampak prihranil bi pa veliko.

Seveda, tako kot vsi ostali zahojeni
egoisti, ki dlje od svojega nosa ne vidijo. Dajmo nazaj cestnisnke postaje pa zajebat cim vec ljudi. Ce bi ti pa slucajno zaracunali odsek na katerem se ti vozis bi pa veselo jodlal v drugi smer.

In ce je zate 60 eur velik prihranek , potem imas v zivljenju bistveno vecje probleme kot vinjete

DejchSLO je izjavil:

Tidule je izjavil:

DejchSLO je izjavil:

Tidule je izjavil:

To da ti tunele in viadukte loceno zaracunajo, pa seveda slaboumno spregledas.

Kar vse te države to ločeno računajo? Ko sem se jaz vozil po Avstriji, Švici se ne spomnem, da bi ločeno neki plačeval. Edin kar se spomnem je tunel mont blanc. zdaj se sicer že dolg po tujini nism vozu. pa a ne plačamo mi tud karavanke tunel?

Spet, ce si ti prezabit da bi vedel kaj druge drzave racunajo (ja, tako svica kot avstrija racunata tunele/vidukte.) je to jasen indikator da nisi dorasel temi.

Idioti tvojega kova bi ploskal da spustimo ceno vinjete na 50 eur, pol pa colal 5 eur vsakic cez crni kal, pa pet cez trojane...




Povedal sm čist enostavna dejstva:
- nalepka je bila hitreje za vse kupce
- vinjeta je spet dražja neglede na spremembo
- evinjeta rabi hitrejšo vrjanto kakor je v tej obliki.

Vse nasteto so idiotske blodnje nakljucnega forumasa, ki nima nic z realnostjo. Ze to da ne rabim ustavit na crpalki/trgovini ampak vinjeto kupim medtem ko mi ga tvoja zena vlece, postavi prvo izjavo na laz.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: streki ()

starfotr ::

Ko so bile cestninske, so lokalne skupnosti lobirale in izsiljevale za marsikaj. Od prestavitev cestniske postaje, do odmika od naselja. Sedaj, ko so vinjete, to itak ni pomembno. Nekatere občine pa sedaj jokajo, da gre ves promet mimo in da jim turizem ne cveti zaradi odmika avtoceste. Pač slovenceljni.

Invictus ::

DejchSLO je izjavil:

Povedal sm čist enostavna dejstva:
- nalepka je bila hitreje za vse kupce
- vinjeta je spet dražja neglede na spremembo
- evinjeta rabi hitrejšo vrjanto kakor je v tej obliki.

- Ne, ni bila... Meni je hitreje kupit 3 vinjete preko neta.
- V vsakem primeru bi bila dražja
- Hitreje pač ne gre.

Za tujce je evinjeta odrešitev. Nabaviš in določiš datum veljave. Ne pa da čakaš na neki pumpi v vrsti, potem pa še lepljenje in seveda potem čiščenje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

c23po ::

Invictus, v nevarno področje se spuščaš. Razumeti je, da merilo za hitrost spletne usluge primerjaš s tem, koliko hitro Tidule... Ker hitreje ne gre?
Sedaj sem zbegan... Je hitro, ni hitro, bo naj hitreje?
Računalniki nimajo spominov.

delavec44 ::

Pa pismo, valda je hitreje e vinjeto kupiti preko spleta kot prej hoditi po nalepko na prodajno mesto in jo limati na šipo.

cesnja ::

Par stvari je glede evinjet, ki brez dobrega razloga pokvarijo uporabnisko izkusnjo, obenem so pa kazni za krsitve drakonske, sploh ce upostevamo, da se je s tem novim sistemom prakticno nemogoce izogniti kontroli. Ne verjamem, da kdo gre na avtocesto povsem zavestno brez vinjete, da bi DARS opetnajstil za tistih nekaj evrov, ko je jasno, da te kamere lahko takoj dobijo. V casu nalepk so bila mogoca razna mesetarjenja, recimo limanje vinjete na prozorno folijo, da je bila prenosljiva med avti, in podobno.

Glede uporabniske izkusnje pa - za eno crko se je preprosto zatipkati. DARS ne pokaze nobenega razumevanja - ce si placal za neobstojeco tablico, nisi placal zase in pika. Vpis znakov tablice je tudi povsem drugacen, kot pise na tablici in kot pise v prometni izkaznici. Ko se vsedes v nek avto, ni takoj jasno, ce ima evinjeto. To bi se vse dalo zastaviti uporabniku mnogo bolj prijazno.

Tidule ::

Ja, res je. Kam smo prisli, da pricakujemo od opravilno sposobnih ljudi, da so zmozni vpisat 7 znakov brez da se zmotijo. Idiocracy at its finest...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Utk ::

Ah, ni takoj jasno, če ima vinjeto...jaz ko sem dobil nadomestni avto nisem niti vprašal če ima vinjeto. Bi šel na avtocesto, ker je nekdo reku, da je ima? Ne bi. Bi je (lahko) kupil še enkrat, če je bi imel? Ne bi. Preveriš v 10 sekundah pa je. Res strašen problem.

jernejl ::

cesnja je izjavil:

Glede uporabniske izkusnje pa - za eno crko se je preprosto zatipkati.
Za uspešen nakup vinjete se je treba dvakrat enako zatipkati, ker je treba številko vnesti dvakrat in oba vnosa se morata ujemati.
Saj ne da je nemogoče, ampak preprosto pa to ravno ni. Sploh če potem, ko dobiš potrdilo, še enkrat preveriš število na potrdilu.

DejchSLO je izjavil:

Povedal sm čist enostavna dejstva:
- nalepka je bila hitreje za vse kupce
Seveda, enako kot je za vse kupce hitreje položnico iti plačati na okence kot preko spletne banke. Pa še odrezek - potrdilo v fizični obliki dobiš na okencu.
Sicer pa ti in tebi podobni še zmeraj lahko greste na petrol in evinjeto kupite tam, pa potem dobljeno potrdilo prilepite na vetrobransko steklo... če se vam to zdi hitreje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

DejchSLO ::

Tidule je izjavil:

GupeM je izjavil:

Tidule je izjavil:


Idioti tvojega kova bi ploskal da spustimo ceno vinjete na 50 eur, pol pa colal 5 eur vsakic cez crni kal, pa pet cez trojane...

Jaz sem za. Pa me lahko kličeš idiot, ampak prihranil bi pa veliko.

Seveda, tako kot vsi ostali zahojeni
egoisti, ki dlje od svojega nosa ne vidijo. Dajmo nazaj cestnisnke postaje pa zajebat cim vec ljudi. Ce bi ti pa slucajno zaracunali odsek na katerem se ti vozis bi pa veselo jodlal v drugi smer.

In ce je zate 60 eur velik prihranek , potem imas v zivljenju bistveno vecje probleme kot vinjete

DejchSLO je izjavil:

Tidule je izjavil:

DejchSLO je izjavil:

Tidule je izjavil:

To da ti tunele in viadukte loceno zaracunajo, pa seveda slaboumno spregledas.

Kar vse te države to ločeno računajo? Ko sem se jaz vozil po Avstriji, Švici se ne spomnem, da bi ločeno neki plačeval. Edin kar se spomnem je tunel mont blanc. zdaj se sicer že dolg po tujini nism vozu. pa a ne plačamo mi tud karavanke tunel?

Spet, ce si ti prezabit da bi vedel kaj druge drzave racunajo (ja, tako svica kot avstrija racunata tunele/vidukte.) je to jasen indikator da nisi dorasel temi.

Idioti tvojega kova bi ploskal da spustimo ceno vinjete na 50 eur, pol pa colal 5 eur vsakic cez crni kal, pa pet cez trojane...




Povedal sm čist enostavna dejstva:
- nalepka je bila hitreje za vse kupce
- vinjeta je spet dražja neglede na spremembo
- evinjeta rabi hitrejšo vrjanto kakor je v tej obliki.

Vse nasteto so idiotske blodnje nakljucnega forumasa, ki nima nic z realnostjo. Ze to da ne rabim ustavit na crpalki/trgovini ampak vinjeto kupim medtem ko mi ga tvoja zena vlece, postavi prvo izjavo na laz.

Vse kar sm napisu je res.

Da bi vsaj reku, hudo da mamo tok drago vinjeto vsaj tujce gulimo, sam ne model bo šu trdit obratno, da je pač evinjeta hitrej kokr nalepka.

delavec44 ::

Samo v tvojem svetu bi bila nalepka cenejša.

DejchSLO ::

Sej sm napisal dejstva. Nikjer nisem napisal dejstva, da bi bila cenejša. Sem napisal v treh alinejah in na kratko in jedrnato, da ja ne bodo nekateri probaval speljat debato tam kjer ji ni mesta. Lahk tud napišeš, da bi mogl tud NLPjem računat vinjeto, sam jaz o tem nisem govoril.

Tidule ::

déjstvo -a s (ẹ̑) kar dejansko obstaja ali se je dejansko zgodilo.
idiót -a m (ọ̑) med. najhujše duševno nerazvit človek.

Torej ne, to kar blodi idiot po forumih niso dejstva.

DejchSLO ::

Ja to sebe opisuješ direkt :D

Tidule ::

Se vedno ostaja dejstvo, da si ti idiot, ki ne ve kaj so dejstva.

c23po ::

DejchSLO, jaz tudi menim, da prev nobeno "dejstvo", ki si jih napisal, nima nobene zveze z realnostjo.
Menim, da
- "hitrejša" pade vsaj na področju odstranjevanja. Ostalega časa ni treba primerjati.
- "cenejša" pade že zato, ker ne vemo koliko bi nalepka stala danes
- "rabi hitrejšo varianto" je sintagma, ki jo je treba prevesti v slovenščino
Moje mnenje.
Računalniki nimajo spominov.

Invictus ::

Ker obstaja eVInjaeta, jo nek tujec, ki jo je slućajno pozabil kupit vnaprej, kupi med vožnjo v avtu.

Sam sem tako nabavil 1x vinjeto za Avstrijo, ker mi je stara potekla... Lepo med vožnjo, ko sem bil še v Nemčiji...

Kako to narediš z nalepko in z nobeno pumpo v bližini, mi ni jasno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tidule ::

Dodatn imas pri pri elektronskih vinjetah praviloma grace period, da kupis vinjeto, ko ze zapeljes na avtocesto, cesar pri nalepkah ni.

Ampak pac bedaki bodo nabijal v tri o tem kako njim vzame 10s sa zapeljejo na petrol, kupijo vinjeto, odstranijo staro in nalepijo novo, medtem ko v njihovih blodnjah online nakup vzame anjmanj dve uri.

Resnica pa je, da so preprosto prezabiti, da bi znali napisat seem znakov brez da se 3x zmotijo.

kow ::

- sprozi stoparico
- napisi v iskalnik "evinjeta"
- klikni na zadetek
- klikni sprejmem pogoje
- ustavi stoparico
- sporoci rezultat

- sprozi stoparico
- reci "se letno vinjeto"
- pocakaj, da ti jo izroci
- ustavi stoparico
- sporoci rezultat

Nic hudega, ce zagovarjate svojo preferirano resitev. Ampak, ne se lagati pri enostavno preverljivih dejstvih. Hitreje bos kupil in nalepil vinjeto, kot klikal po spletni strani. Prihranek casa je OCITNA laz. Pozoren bralec bo opazil, da v prvem primeru sploh se ni prislo do nakupovanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

gruntfürmich ::

avto prodal in vinjeto odjavil, in od darsa dobil 3 polne strani dopisa, zakaj mi NE bodo vrnili 6EUR, kolikor bi bilo za vračilo do izteka vinjete...;((
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

gruntfürmich je izjavil:

avto prodal in vinjeto odjavil, in od darsa dobil 3 polne strani dopisa, zakaj mi NE bodo vrnili 6EUR, kolikor bi bilo za vračilo do izteka vinjete...;((

So zapravili 20 EUR, da so ti poslali dopis...

kow je izjavil:

Hitreje bos kupil in nalepil vinjeto, kot klikal po spletni strani. Prihranek casa je OCITNA laz. Pozoren bralec bo opazil, da v prvem primeru sploh se ni prislo do nakupovanja.

V drugem pa da do lepljenja in plačila tudi ni prišlo...

Ko sem letos podaljševal vinjeto, ne vem če sem porabil minuto...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

deco16 ::

Pa pripeljat do pumpe(al kamorkoli), pa odlepit tastaro.... medtem ko vse drugo lahk narediš iz naslonjača.

Sej avstriska se lepo odlepi, naše so ble jebene :D


Pa da nebo pomote, če bi mel izbiro bi limal, ker gre lažje na drug avto če zamenjaš, zato tudi v 2024 mam AT lepleno.
««
14 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektronske vinjete- napacna reg. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21525393 (3620) Tidule
»

Preverjanje vinjet s kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6219480 (1641) mkos2
»

Tehnične težave eVinjet (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11118080 (11983) Groot
»

Elektronsko cestninjenje - od 1. jan 2022 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
636396 (4487) Lonsarg

Več podobnih tem