» »

Dars in vnos registerskih številk za vinjete

Dars in vnos registerskih številk za vinjete

««
16 / 17
»»

GupeM ::

O vizualcih in podobnih zadevah... Samo tole bom pustil tukaj:

c23po ::

Torej...? Mora app biti prilagojen tudi tem? Bodo vizualizrali tablico? Kaj naj počnem s temi vizualizatorji?
Računalniki nimajo spominov.

Tidule ::

DejchSLO je izjavil:

Čak ti si bil agresivn že neki strani in zdej bi TI rad da mamo kulturno debato. A se ti zajebavaš model?

Ne morš tko model. Zmerjaš, si ves agresivn in pol k bi mogu v praksi dokazat svoj prav, ti praviš, da jz nism dorasel. Mislm pa koga ti zajebavaš človek?

Bedaka, ki ne ve kaj je dejstvo in prodaja idiotizme po javnem forumu, zato ker ni sposoben vpisat sedem znakov brez da ga mamica drzi za roko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

nejc_nejc ::

Vsekakor je vnos znakov v tem primeru sigurno možen v xy varijantah in programersko (jaz pojma nimam.....) verjetno ne predstavlja problema. Torej je vseeno kako kot stranka napišeš, samo da je zaporedje 7 kosov pravo za SLO, kaj je vmes, je pa vseeno.....
Če jih je 60+/-5, je to že številka, ki igra vlogo.

Poglej kako je vpisana telefonska cifra na isti strani v oddelku POTREBUJETE POMOČ?
+386 1 518 8 350
zakaj ni +38615188350

DejchSLO ::

Tidule je izjavil:

DejchSLO je izjavil:

Čak ti si bil agresivn že neki strani in zdej bi TI rad da mamo kulturno debato. A se ti zajebavaš model?

Ne morš tko model. Zmerjaš, si ves agresivn in pol k bi mogu v praksi dokazat svoj prav, ti praviš, da jz nism dorasel. Mislm pa koga ti zajebavaš človek?

Bedaka, ki ne ve kaj je dejstvo in prodaja idiotizme po javnem forumu, zato ker ni sposoben vpisat sedem znakov brez da ga mamica drzi za roko.

Jao model pa tipkam to redno brez napake. Človek STOP it. Streljaš mimo kokr froc v cirkusu tarče za plišaste medvedke.

c23po ::

nejc_nejc je izjavil:

Vsekakor je vnos znakov v tem primeru sigurno možen v xy varijantah in programersko (jaz pojma nimam.....) verjetno ne predstavlja problema. Torej je vseeno kako kot stranka napišeš, samo da je zaporedje 7 kosov pravo za SLO, kaj je vmes, je pa vseeno.....
Če jih je 60+/-5, je to že številka, ki igra vlogo.

Poglej kako je vpisana telefonska cifra na isti strani v oddelku POTREBUJETE POMOČ?
+386 1 518 8 350
zakaj ni +38615188350

Zneske na položnicah zapisujemo v obliki 12.345,67, čas v obliki "dd. mm. llll hh:mm:ss", James Bond se zapiše z 00:07, Indijanci pošiljajo dimne signale, vinjeto pa kupimo z MB123ABC.
Računalniki nimajo spominov.

nejc_nejc ::

JA, pač tako je, ...
po moje manjka še en korak čez....:D

recimo, ko bo taisti programer (dotični app) prišel v roke enega pravega "reklamnega" sistema, lahko v različnih oblikah, bo spremenil filozofijo

Tidule ::

DejchSLO je izjavil:

Tidule je izjavil:

DejchSLO je izjavil:

Čak ti si bil agresivn že neki strani in zdej bi TI rad da mamo kulturno debato. A se ti zajebavaš model?

Ne morš tko model. Zmerjaš, si ves agresivn in pol k bi mogu v praksi dokazat svoj prav, ti praviš, da jz nism dorasel. Mislm pa koga ti zajebavaš človek?

Bedaka, ki ne ve kaj je dejstvo in prodaja idiotizme po javnem forumu, zato ker ni sposoben vpisat sedem znakov brez da ga mamica drzi za roko.

Jao model pa tipkam to redno brez napake. Človek STOP it. Streljaš mimo kokr froc v cirkusu tarče za plišaste medvedke.

Ko to izjavi bedak, ki laze da je klasicna vinjeta za vse hitrejsa opcija, zraven pa je prezabit da bi vedel kaj je inflacija, se samo se smejes.

c23po ::

nejc_nejc je izjavil:

JA, pač tako je, ...
po moje manjka še en korak čez....:D

recimo, ko bo taisti programer (dotični app) prišel v roke enega pravega "reklamnega" sistema, lahko v različnih oblikah, bo spremenil filozofijo

To se je že zgodilo s Petrolom, ko smo se na črpaliki začeli kregati z žvečilkami za košček pulta. Pošta Slovenije je isti šmorn. Pa se svet ni podrl.
Verjetno bo res tudi DARS čez čas ponujal tampone in srečke, vendar bo še vedno hitreje kupiti e-vinjeto, kot fizično. In svet se ne bo zato podrl.
Računalniki nimajo spominov.

Furbo ::

nejc_nejc je izjavil:

Poglej kako je vpisana telefonska cifra na isti strani v oddelku POTREBUJETE POMOČ?
+386 1 518 8 350
zakaj ni +38615188350

In si vtipkal presledke, ko si jih klical?
Ali ti je bilo jasno, da to ne gre?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

nejc_nejc ::

Furbo je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

Poglej kako je vpisana telefonska cifra na isti strani v oddelku POTREBUJETE POMOČ?
+386 1 518 8 350
zakaj ni +38615188350

In si vtipkal presledke, ko si jih klical?
Ali ti je bilo jasno, da to ne gre?


sploh ne veš o čemu teče beseda

Tidule ::

nejc_nejc je izjavil:

Furbo je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

Poglej kako je vpisana telefonska cifra na isti strani v oddelku POTREBUJETE POMOČ?
+386 1 518 8 350
zakaj ni +38615188350

In si vtipkal presledke, ko si jih klical?
Ali ti je bilo jasno, da to ne gre?


sploh ne veš o čemu teče beseda

Tocno o tem je govora eno je ko je zaporedje zapisano zato da je lazje citljivotudi za najbolj omejene uporabnike drugo.

In njegvo vprasanje je cisto na mestu. A tudi pri telefonu tapas presledke al si dovolj inteligente, da jih ispustis?

c23po ::

ZDRAVO MUJO STOP SAMO DA TI SE JAVIM STOP SVE JE U REDU SAMO TI SE MAJKA POPELA N KRUŠKU STOP JAVIĆUTI SE OPET UBRZO STOP HASO STOP

Aman, šta ovaj mene stalno zaustavlja...?
Računalniki nimajo spominov.

nejc_nejc ::

Tidule je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

Furbo je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

Poglej kako je vpisana telefonska cifra na isti strani v oddelku POTREBUJETE POMOČ?
+386 1 518 8 350
zakaj ni +38615188350

In si vtipkal presledke, ko si jih klical?
Ali ti je bilo jasno, da to ne gre?


sploh ne veš o čemu teče beseda

Tocno o tem je govora eno je ko je zaporedje zapisano zato da je lazje citljivotudi za najbolj omejene uporabnike drugo.

In njegvo vprasanje je cisto na mestu. A tudi pri telefonu tapas presledke al si dovolj inteligente, da jih ispustis?

Glej cudo, moj glup telefon jih sam postavlja, le zakaj...

Tidule ::

nejc_nejc je izjavil:

Tidule je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

Furbo je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

Poglej kako je vpisana telefonska cifra na isti strani v oddelku POTREBUJETE POMOČ?
+386 1 518 8 350
zakaj ni +38615188350

In si vtipkal presledke, ko si jih klical?
Ali ti je bilo jasno, da to ne gre?


sploh ne veš o čemu teče beseda

Tocno o tem je govora eno je ko je zaporedje zapisano zato da je lazje citljivotudi za najbolj omejene uporabnike drugo.

In njegvo vprasanje je cisto na mestu. A tudi pri telefonu tapas presledke al si dovolj inteligente, da jih ispustis?

Glej cudo, moj glup telefon jih sam postavlja, le zakaj...

Zato ker ve da je uporabnik prezabit, da bi bil sposoben prebrat 10 znakov brez presledka. As simple as that. Gre za prilgoditev zapisa za lazje branje, ki nima dodane vrednosti ko govorimo o vnosu registrske v sistem darsa.

nejc_nejc ::

Ne ga lomt, a res ...,
zakaj se moram pa matrat, ko čekiram svoj vpis šifre na darsovem app.

Ce bi to bil komercialni app, bi hitro imel presledke nč bat.

Tidule ::

nejc_nejc je izjavil:

Ne ga lomt, a res ...,
zakaj se moram pa matrat, ko čekiram svoj vpis šifre na darsovem app.

Ce bi to bil komercialni app, bi hitro imel presledke nč bat.

Na koncu smo spet pri istem - problemi izvirajo iz dejstva, da so nekateri uporabniki prezabiti da bi brez napake vnesli sedem znakov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

nejc_nejc ::

Če ne razumeš, kaj naj....

stara mama ::

Če vam vpis registrskih tablic dela težave, kakšne težave bi vam šele delala zahteva za povračilo sorazmernega deleža?
Namreč nabava vinjete je še enostavna in hitra (so porihtali OK za normalno pismene), ko je pa treba vrnit dnar pa: izpolni obrazec, prilagaj dokazila, pošlji sem in sem, čez en čas dobiš odgovor, kjer ugotovijo da si upravičen, seveda si zaračunajo 6€ administrativnih stroškov odštetih od vsote vračila.

V obratni smeri je zelo zakomplicirano.
Verjetno namerno.

gruntfürmich ::

stara mama je izjavil:

kjer ugotovijo...
ČE ugotovijo. pri meni niso.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

darkolord ::

stara mama je izjavil:

Če vam vpis registrskih tablic dela težave, kakšne težave bi vam šele delala zahteva za povračilo sorazmernega deleža?
Namreč nabava vinjete je še enostavna in hitra (so porihtali OK za normalno pismene), ko je pa treba vrnit dnar pa: izpolni obrazec, prilagaj dokazila, pošlji sem in sem, čez en čas dobiš odgovor, kjer ugotovijo da si upravičen, seveda si zaračunajo 6€ administrativnih stroškov odštetih od vsote vračila.
Kakšna pismenost?

Se nihče, ki je pismen, nikoli ne zmoti?

Šolski spisi in eseji so bili vsi brez napak, predvidevam? Prav nič rdečega kulija? Matematični testi prav tako? Tam je edina tvoja naloga, na nič drugega nisi osredotočen kot na to, da pravilno zapišeš besede in številke; še večkrat si posebej opozorjen, da bo vsaka napaka kaznovana. Pa kljub temu niso same petice ...

GupeM ::

Neumna primerjava. Razen, če si pisal 7 znakov dolge spise. Brez ločil. In to dvakrat enak spis, pa si v obeh naredil enako napako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

starfotr ::

Napake se dogajajo. Vedno in povsod.

Dajmo drugače obrnit. Bi kupil srečko za 117 eur in se uvrstil v "žrebanje" za 4000 eur. Edini pogoj je, da bi uspel pravilno napisat 7 znakov v pravilnem zaporedju. Časa praktično 1 leto.

Sem pa zelo vesel, da vam agenti urejajo zavarovanja. In da vam referenti na okencih podaljšujejo tehnične preglede. Drugače bi bila katastrofa. Že tako se pregledniki zmotijo pri vpisu km in je celo stanje potem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: starfotr ()

GupeM ::

starfotr je izjavil:

in se uvrstil v "žrebanje" za 4000 eur.

Žrebanje je povsem odveč. Nagrada bi bila praktično zagotovljena, če bi se parkrat peljal po avtocesti. Garantiram, da se nihče ne bi zmotil...

Mogoče bi bila pa to dobra spodbuda, da se folk ne bi motil. Cena vinjete 200 EUR. Če se do nakupa naslednje vinjete ugotovi, da se nisi zmotil, dobiš 100 EUR nazaj. Če se ugotovi, da si se zmotil, obdržijo 100 EUR, ko bi prvič moral prejeti kazen. Če napake ne popraviš, se naprej zaračunava normalna kazen kot do zdaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

starfotr ::

4000 je maksimum kazni.

Utk ::

Zakaj sploh kazen? Ko te poslika, in itak te poslika, dobiš domov položnico za 120 evrov za letno vinjeto, 5 evrov za "stroške obdelave" in priporočilo da drugo leto kupiš vinjeto sam in prišparaš 5 evrov.

Kaj bi se spremenilo, kak problem bi to bil? Razen ta, da ne bi drkali ljudi za brez veze. Normalna privat firma bi sigurno tako naredila.

starfotr ::

Če večkrat zapelješ na avtocesto, te lahko večkrat kaznujejo. In kapica je 4000 eur. Preden ti dobiš prvo kazen lahko to naštepaš v enem dnevu, če si izrazito hiter.

St235 ::

Zakaj potem za vse ne naredimo enako? Prispevkov za zaposlene se ne placuje do delovne inspekcije, avta se ne zavaruje do prve nesrece, ddv placas sele ko pride davcni inspektor. Seveda vsakic placas samo +5 eur administrativnih stroskov.

Utk je izjavil:

Zakaj sploh kazen? Ko te poslika, in itak te poslika, dobiš domov položnico za 120 evrov za letno vinjeto, 5 evrov za "stroške obdelave" in priporočilo da drugo leto kupiš vinjeto sam in prišparaš 5 evrov.

Kaj bi se spremenilo, kak problem bi to bil? Razen ta, da ne bi drkali ljudi za brez veze. Normalna privat firma bi sigurno tako naredila.

Katera normalna firma? A hrvatska parkirisca al itl koncesionarji? Daj ne delaj bedaka iz sebe pa mi najdi en primer, ce mores.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

GupeM ::

Utk je izjavil:

Zakaj sploh kazen? Ko te poslika, in itak te poslika, dobiš domov položnico za 120 evrov za letno vinjeto, 5 evrov za "stroške obdelave" in priporočilo da drugo leto kupiš vinjeto sam in prišparaš 5 evrov.

Kaj bi se spremenilo, kak problem bi to bil? Razen ta, da ne bi drkali ljudi za brez veze. Normalna privat firma bi sigurno tako naredila.

In kdo bo potem kupili vinjeto? Pač reskiraš 5 eur in upaš, da te ne dobijo. Če te dobijo, je pa kazen itak samo 5 eur ...

Utk ::

Katera normalna firma? A hrvatska parkirisca al itl koncesionarji? Daj ne delaj bedaka iz sebe pa mi najdi en primer, ce mores.

Hrvaška parkirišča, ki potem pollegalno najemajo odvetnike, da terjajo nenormalne "stroške", šteješ pod normalne firme? Kako zanimivo, da si DARS povezal ravno z njimi...dvomim da naključno.

Slovenske železnice sicer jaz ne bi štel pod normalne firme, ampak če greš na vlak brez karte, jo normalno gor kupiš. Ni še 200 evrov kazni. Ker sprevodnik te sigurno preveri. Tudi DARS te sigurno poslika, zakaj pa ima potem kamere povsod.

GupeM je izjavil:

Utk je izjavil:

Zakaj sploh kazen? Ko te poslika, in itak te poslika, dobiš domov položnico za 120 evrov za letno vinjeto, 5 evrov za "stroške obdelave" in priporočilo da drugo leto kupiš vinjeto sam in prišparaš 5 evrov.

Kaj bi se spremenilo, kak problem bi to bil? Razen ta, da ne bi drkali ljudi za brez veze. Normalna privat firma bi sigurno tako naredila.

In kdo bo potem kupili vinjeto? Pač reskiraš 5 eur in upaš, da te ne dobijo. Če te dobijo, je pa kazen itak samo 5 eur ...

Kako lahko upaš da te kamera ne posneme? Zakaj potem sploh imajo kamere?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

starfotr ::

Pa ravno SŽ si našel. Ko ti obračunajo dodatek za nakup vozovnice (ali pa kazen), če jo kupiš pri sprevodniku in ne na okencu.

Utk ::

Ta dodatek ni x3 plus vozovnica. Sej sem tudi pri darsu napisal, da ti bi zaračunali nek dodatek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

delavec44 ::

Potem noben tujec ne bi kupil vinjete.

Utk ::

Zakaj? Ta vinjeta bi bila enako izterljiva kot je kazen. Samo da tujec bi večinoma kupil tedensko, tu bi pa plačal letno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

starfotr ::

Utk je izjavil:

Ta dodatek ni x3 plus vozovnica. Sej sem tudi pri darsu napisal, da ti bi zaračunali nek dodatek.


Odvisno od relacije oz. vozovnice. Lahko je tudi 3x cena ali več. Obstajajo namreč vozovnice pod 2 eur za določene relacije.

Če vozovnico kupite v vlaku v času odprtja prodajnega mesta na vstopni železniški postaji, je potrebno plačati dodatek v višini 5 evrov (po Potniški tarifi 700.001). Na vlaku je nakup vozovnice mogoč le z gotovino ali VALÚ.


https://potniski.sz.si/dodatki-k-ceni-v...

Utk ::

5 evrov, 300 evrov, to je vse isto. Meni se to sicer enkrat zgodilo in mi niso nič ekstra zaračunali.

delavec44 ::

Utk je izjavil:

Zakaj? Ta vinjeta bi bila enako izterljiva kot je kazen. Samo da tujec bi večinoma kupil tedensko, tu bi pa plačal letno.


Kazen plačajo na mestu. Izterljivost še zdaleč ni 100%. Za obvezno prodajo letne pa srečno to spraviti čez pravilnike EU.

Utk ::

Na kerem mestu? Kje te pa ustavijo? Če te že ustavijo, potem bi pač tam plačal letno vinjeto. Pa brez veze ustavljat, če imaš kamere in izterjavo po Evropi.

. Za obvezno prodajo letne pa srečno to spraviti čez pravilnike EU.

Aha, 300 evrov kazni je lahko, 120 evrov, za to dobiš še letno vinjeto, to pa ne sme bit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

St235 ::

Tocno tako, kazen za prekrsek je povsem pravilna. Prisilen nakup necesa cesar noces (letna vinjeta) pa ne. Se vedno pa cakam normalna podjetja kjer lahko mirno ignoriras placilo storitve in doplacas samo 5 eur administrativnih stroskov ce te dobijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

GupeM ::

Utk je izjavil:


Kako lahko upaš da te kamera ne posneme? Zakaj potem sploh imajo kamere?

Ker je število kamer omejeno. Če se vsak dan voziš na relaciji, kjer ni fiksnih kamer, si zmagal.

Utk ::

St235 je izjavil:

Tocno tako, kazen za prekrsek je povsem pravilna. Prisilen nakup necesa cesar noces (letna vinjeta) pa ne. Se vedno pa cakam normalna podjetja kjer lahko mirno ignoriras placilo storitve in doplacas samo 5 eur administrativnih stroskov ce te dobijo.

Slovenske železnice.

Tudi če ne bi to veljalo za vse, bi lahko veljalo vsaj za "naročnike". Tiste, ki imajo letno vinjeto, pa jim je potekla ali kaj podobnega. Dobiš položnico z vinjeto od datuma potekle vinjete naprej in rešeno. Ampak dajmo raje zajebavat ljudi in računat 3 jurje kazni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

St235 ::

Potem pac postavimo nazaj cestninske postaje pa smo zmagal, kaj? Tako kot SZ, pac 100% kontrola, vsakega ustavit in zaracunat. Vsakic ko berem umotvore na forumih sem ponosen na burokrate in uradnike po celem svetu. Ker bi stvari lahko bile bistveno slabse, ce bi forumski heroes se kje drugje kot po forumih buce prodajal.

Utk ::

Kaj imajo s tem cestninske postaje ve samo tvoja zblojena "pamet". Leta 2030, na primer, bojo zmontirali še par kamer na vsak izvoz in boš plačal po km. Potem bo to naenkrat možno. Z istim hw.

Sej, birokratska pamet razmišlja samo kako zajebavat ljudi, normalni razmišljajo kako poenostavit življenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

GupeM ::

Zakaj bi prijavil prodajo delnic in plačal davek od dobička? Saj bojo, če bojo, sami to ugotovili, pa mi pošljejo račun za plačilo davka + 5 eur administrativnih stroškov.

Zakaj bi šel v zapor, ali plačal kazen, če v trgovini ukradem mikrovalovko? Če me dobijo, vrnem mikrovalovko ali plačam tistih 70 eur, pa 5 eur administrativnih stroškov zaven...

Vidiš, kako neumno je to?

Utk ::

Včasih si moral sam izpolnjevat dohodnino, in plačat kazen če je nisi, zdaj jo dobiš izpolnjeno.
Slovenske delnice, obresti, dividende, dobi furs vse avtomatsko, enako neumno je, da se to mora prijavljat.
Dars te poslika in ti lahko pošlje ali položnico za vinjeto ali pa 5x po 300 evrov kazni. To je samo stvar pameti in nekega pravilnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

starfotr ::

Pač, požri že tisto kazen. Očitno si plačal. Jaz nimam nobenih težav. Ne z Darsom ne s Fursom. Eni imajo/imate pa stalne probleme.

Utk ::

Ne, jaz nisem dobil kazni. Ne rabim je dobit, da vidim kaj je prav in kaj ne.

Ti si že izvedel katere gume ti pašejo na avto?

starfotr ::

Da, sem.

GupeM ::

Utk je izjavil:

Včasih si moral sam izpolnjevat dohodnino, in plačat kazen če je nisi, zdaj jo dobiš izpolnjeno.

Včasih si moral s 130 km/h ustaviti, in plačati cestnino. Upal si lahko, da ni preveč prometa, ker ti je v nasprotnem primeru to lahko pobralo kar nekaj minut, včasih celo ur. Danes se samo pelješ.

In kaj zdaj?

Utk ::

Ne dvomim, da si bil tudi proti tej poenostavitvi.
««
16 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektronske vinjete- napacna reg. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21525387 (3614) Tidule
»

Preverjanje vinjet s kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6219479 (1640) mkos2
»

Tehnične težave eVinjet (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11118080 (11983) Groot
»

Elektronsko cestninjenje - od 1. jan 2022 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
636396 (4487) Lonsarg

Več podobnih tem