» »

menjava strehe

menjava strehe

«
1
2

jonystar ::

Zdravo,

Trenutno sem v procesu zbiranja informativnih računov za menjavo strehe(2 kapna streha).

In sicer zamenjati je potrebno celotno streho(100m2), strešno lino, vse žlebove, vse letve, narediti hidroizolacijo strehe, odkriti in odpeljati staro kritino ter podreti 1 star dimnik. Trenutno sem prejel samo 1 informativni izračun in sicer vse to stane 11.400€.

Nima občutka ali je to veliko ali je pač to normalna cena v teh časih. Kaj vi menite?

IL_DIAVOLO ::

Meni se zdi ugodno.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

kixs ::

Mene je za 232m2 s Creaton Harmoni prislo dobrih 12K€ (komplet menjava kritine in vse kar spada poleg). So mi delali l.2019. So bile pa tudi enake ponudbe za 15K€. Pa si misli svoje...

s7nf ::

Ne verjamem, da je to vse kar je na predračunu, lahko pa razložiš kaj je hidroizolacija strehe. Če se gre za izolacijo nad škarniki - špirovci, to lahko precej podraži zadevo.

In seveda za katero kritino se gre? Cena kritin se lahko zelo razlikuje, potem pa je tu še zahtevnost montaže in poraba lesenih letev (pri bobrovcu bo 3× več letev šlo , kot pa pri kakšni drugi strehi).

Poglej, če je na predračunu omenjeno tudi ravnanje strehe. Kakšna stara streha je zelo valovita, in to se potem na novi kritini vse vidi, namesto da bi bila ravna površina, bo valovilo.

Pa koliko je visoka streha? Nižja je, lažje je vse, manj ti morajo zaračunati.

jonystar ::

@s7nf, trenutno so gor salonitne plošče.

Želja nove strehe je Bramac. Pod hidroizolacijo si predstavljam točno to kar si napisal, izolacija nad škarniki - špirovci. Ker trenutno, ko pridem na podstreho vidim takoj salonitne plošče in v primeru, da bi bila kakšna luknja v strehi je takoj poplava na tleh.

Višina hiše je cca 6m, naklona pa tudi ni veliko in se, da čisto normalno hoditi.

Ravnanja strehe pa na predračuni ni, ker še ni noben prišel strehe pogledati. Za ogled se mislim meniti potem, ko dobim okvirne cene, saj če dobim ponudbe od 12k pa do 15k tistega, ki je dal 15k sploh ne mislim klicati na ogled.

kixs ::

Naredi se zracni most. Najprej se podeska in na to da paropropustno folijo. Nato pa se late in kritina. Se pravi, bos videl iz spodnje strani deske. Ce bi kritina spuscala, pade voda na to folijo in odtece. Naceloma ne bi smelo nic zamakat.

Naj ti en pride pogledat in da pravi predracun (se boljse dva, da se prvi kaj prevec ne zmoti). Potem lahko ostalim posljes samo to njegovo ponudbo z izbrisanimi cenami.

Dobi kaksnih 5 ponudb. Potem bos ze vedel. Verjetno pa so za letos ze vsi zasedeni.

s7nf ::

Izolacija nad škarniki je nekaj drugega, kot samo deske in folija, poglej si recimo termotop, bauder, gutex, itd ... Najceneje pa je sigurno izolacija med škarniki, čez pa deske in folija.

Bramac je med cenejšimi kritinami, za 100 m2, če rečemo da je cena 10 eur/m2, je to 1000 eur, slemenjaki in zračniki so seveda precej dražji, ampak čez palec bi rekel, da pride kritina dobrih 1500 eur, z 22% ddv.

Meni se zdi drago, je pa najbolje, da pride prvo kdo na ogled, potem pa se zgovarjamo dalje.

starfotr ::

Jaz ne bi bramaca - betonske kritine. Vzel bi raje opečnato, keramično.

koyotee ::

Pri nas smo menjali 2 leti nazaj. Kritina Braas Granat(bramac), nekaj malega dodatne izolacije, ves les že zaščiten od izvajalca, 1 novo strešno okno velux v kopalnici, demontaža in montaža 3h obstoječih strešnih oken, zračni most, žlebovi, opaž material za po steni(tega smo sicer namontirali sami, izvajalec je pustil oder), ves les pnevmatsko pritrjen s pištolo ne z jebenim kladivom. 13k€

starfotr je izjavil:

Jaz ne bi bramaca - betonske kritine. Vzel bi raje opečnato, keramično.


Lol ti si beton v glavo

Zate je tondach, Ali je to normalno za strešnike (Tondach)
Kvaliteta na vrhuncu
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

kixs ::

@s7nf:
vprasanje kaj je mislil s hidroizolacijo. Dvomim, da na izolacijo ostresja, ki navadno pride pod deske.

s7nf ::

Verjetno res deske + folija, bo treba do OPja na ogled situacije.

M-XXXX ::

jonystar je izjavil:

Zdravo,

Trenutno sem v procesu zbiranja informativnih računov za menjavo strehe(2 kapna streha).

In sicer zamenjati je potrebno celotno streho(100m2), strešno lino, vse žlebove, vse letve, narediti hidroizolacijo strehe, odkriti in odpeljati staro kritino ter podreti 1 star dimnik. Trenutno sem prejel samo 1 informativni izračun in sicer vse to stane 11.400€.

Nima občutka ali je to veliko ali je pač to normalna cena v teh časih. Kaj vi menite?

Delal 100 kvadratov v lastni režiji.
Strošek je bil cca 3000€.
Golob prestiž.
Razlika gre v žepe krovcu, računaj pri taki tarifi cca 100€/h za unega ki remelne podaja😁

kixs ::

Kaj tocno si delal? Sam? Koliko casa? Kje si dobil oder?

kuall ::

men se zdi veliko, pri nas 5k se mi zdi velika streha 7 let nazaj, menjava ceglov plus spodaj so nabili dile in nekaj dodatno izloirali, pomagali nismo veliko razen stare cegle odnašali in nove prinašali, delavcev pa ene 5 se mi zdi.

fikus_ ::

Op, pridobi še kakšno ponudbo, da boš lahko primerjal.
Cena je za letošnje leto verjetno ok, ne pa primerjati z lanskim letom,ker so cene šle precej gor.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

koyotee ::

M-XXXX je izjavil:

jonystar je izjavil:

Zdravo,

Trenutno sem v procesu zbiranja informativnih računov za menjavo strehe(2 kapna streha).

In sicer zamenjati je potrebno celotno streho(100m2), strešno lino, vse žlebove, vse letve, narediti hidroizolacijo strehe, odkriti in odpeljati staro kritino ter podreti 1 star dimnik. Trenutno sem prejel samo 1 informativni izračun in sicer vse to stane 11.400€.

Nima občutka ali je to veliko ali je pač to normalna cena v teh časih. Kaj vi menite?

Delal 100 kvadratov v lastni režiji.
Strošek je bil cca 3000€.
Golob prestiž.
Razlika gre v žepe krovcu, računaj pri taki tarifi cca 100€/h za unega ki remelne podaja😁


A to si dal rabljene strešnike gor? :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Utk ::

Strešniki stanejo 6 evrov na meter, tudi za manj se jih je dobilo včasih. Potem so skoraj še enkrat tolk slemenjaki in obrobe, odvisno kolk kompliciraš. To ni noben strošek. Tudi tistih par kubikov lesa ni tak hudič. Nek strošek so potem žlebovi, pa seveda delo in največji strošek jahta za šefa, ki pokasira glavnino. Jebiga, tako je, neke izbire nimaš. Razen da najdeš najcenejšega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

koyotee ::

Utk je izjavil:

Strešniki stanejo 6 evrov na meter, tudi za manj se jih je dobilo včasih. Potem so skoraj še enkrat tolk slemenjaki in obrobe, odvisno kolk kompliciraš. To ni noben strošek. Tudi tistih par kubikov lesa ni tak hudič. Nek strošek so potem žlebovi, pa seveda delo in največji strošek jahta za šefa, ki pokasira glavnino. Jebiga, tako je, neke izbire nimaš. Razen da najdeš najcenejšega.


Ja drek strešniki so 6€/meter, malo boljši so pa 15-20€.

Pa daj nam link do strešnikov za 6€/meter, da vidimo to čudo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Utk ::

Navadni betonski, kot jih ima 50% ljudi.
https://www.bolha.com/stresna-kritina/s...

koyotee ::

Od kje ti podatek da ima 50% ljudi take? Nihče izmed naših sosedov nima betonskih, pa to niso neki bogati ljudje. M2 strešnikov na naši strehi je 21€ po trenutni ceni, -10% če ti jih zrihta polagalec.
https://www.sam.si/streha-in-fasada/str...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Utk ::

Jaz nisem reku, da ne obstaja streha za 20 evrov na meter. Reku sem, da obstaja za 6.
Marsikdo ima na strehi še kaj veliko slabšega od tega, brez skrbi. In z betonskimi ni nič narobe. V resni toči preživijo sigurno bolje od opečnatih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Likalnik ::

Pri nas so starši leto menjali streho zaradi SE...dali so Bramac...pa niso zadovoljni...cegel je pokal samo, da si stopil gor...pa ne na robovih ampak prav po polovici je šel na dva dela.

Sicer so prišli razni ogledniki iz Bramaca, pa na analizo nosili tiste strešnike...uglavnem na koncu so zamenali tistih cca 40 ceglov z novimi, dali elektrarno gor in upamo, da ne bo kakšen cegel počil in začel zamakati...mi pa še vedeli ne bomo.

dali so prav tako toplo streho...zaradi katerega je bila streha cca 4-5kEUR dražja kot, če bi jo samo prekrili....se pravi streho so zaprli z lesenimi dilami in potem čez eno folijo in prekrili vse skupaj s cegli....kjer jaz vidim težavo je (poleg dražje investicije)....gor podstrešna katera se ne uporablja za drugega kot zbiranje stare krame....tudi sam strop ni v stojni višini....je ampak šele čisto na sredini....se pravi ni bilo potrebe po topli strehi, ker ne vidiš ceglov...ne vidiš če kje kaj spušča/teče...tudi sam ga težko zamenjaš, ker imaš vse zaprto...prej si vsaj z notranje strani lahko zamenjal cegel....40 let smo imeli na ta način pokrito streho....sedaj so se pa odločili za to toplo streho in še sami pravijo, da jim je žal...predvsem iz vidika, ker so imeli take težave pri Bramacu in se bojijo, če bo kje kaj spustilo ne bodo videli oziroma bodo, ko bo že fejst zamakalo.

gre pa za 200kv, cena 12.500EUR...montaža je bila v maju

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

mihi666 ::

Ko je enkrat elektrarna na strehi ne boš menjal več cigla ali je zračni most ali ne

Likalnik ::

mihi666 je izjavil:

Ko je enkrat elektrarna na strehi ne boš menjal več cigla ali je zračni most ali ne


ja tako je...ko je elektrarna gor je praktično zaključeno...je zračni most

Utk ::

Jaz bi dal sebi, in tudi sem, pločevino, panele, ne rabiš niti zračne strehe in je neuničljivo. Cena je tam nekje z zračno. Ampak panele težko postaviš sam, prvič, če itak ne delaš sam, pa strešniki nimajo neke prednosti.

koyotee ::

Likalnik je izjavil:

Pri nas so starši leto menjali streho zaradi SE...dali so Bramac...pa niso zadovoljni...cegel je pokal samo, da si stopil gor...pa ne na robovih ampak prav po polovici je šel na dva dela.

Sicer so prišli razni ogledniki iz Bramaca, pa na analizo nosili tiste strešnike...uglavnem na koncu so zamenali tistih cca 40 ceglov z novimi, dali elektrarno gor in upamo, da ne bo kakšen cegel počil in začel zamakati...mi pa še vedeli ne bomo.

dali so prav tako toplo streho...zaradi katerega je bila streha cca 4-5kEUR dražja kot, če bi jo samo prekrili....se pravi streho so zaprli z lesenimi dilami in potem čez eno folijo in prekrili vse skupaj s cegli....kjer jaz vidim težavo je (poleg dražje investicije)....gor podstrešna katera se ne uporablja za drugega kot zbiranje stare krame....tudi sam strop ni v stojni višini....je ampak šele čisto na sredini....se pravi ni bilo potrebe po topli strehi, ker ne vidiš ceglov...ne vidiš če kje kaj spušča/teče...tudi sam ga težko zamenjaš, ker imaš vse zaprto...prej si vsaj z notranje strani lahko zamenjal cegel....40 let smo imeli na ta način pokrito streho....sedaj so se pa odločili za to toplo streho in še sami pravijo, da jim je žal...predvsem iz vidika, ker so imeli take težave pri Bramacu in se bojijo, če bo kje kaj spustilo ne bodo videli oziroma bodo, ko bo že fejst zamakalo.

gre pa za 200kv, cena 12.500EUR...montaža je bila v maju


Zato pa imaš sekundarno kritino(folija) pod streho. Zračni most je pri nas znižal temperaturo v mansardi za cca 2 stopinji poleti.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Sheteentz ::

Mi smo dali 14 jurjev za 150 m2 streho: odstranjevanje in odvoz stare kritije, deskanje, sekundarna kritina, Golob betonski strešniki, žlebovi, itd...

Če avtorja teme zanima, mu lahko pošljem končni račun.

koyotee ::

Za betonske je to malo preveč imho.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

barakus ::

Kaj je to zračni most? Kje se človek lahko izobrazi o strehah?

Likalnik ::

10cm lufta med kritino in deskami na strehi...določeni strešniki proti vrhu strehe imajo za to na vrhu tudi manjšo odprtino skozi katero potem kroži zrak.

floyd1 ::

Točno tako. Streho se najprej poravna, podeska (colarce, agepan...), na colarce posebna folija, nato kontra letve, letve in potem strešniki. Malo pod slemenom morajo biti prezračevalni strešniki, ki jih omenja likalnik, na slemenu pa aerogrebenski trak in slemenjaki. Drugače zračni most ne funkcionira. Iz spodnje strani mora biti most zaprt z mrežico proti žvadim, sicer imaš v tem vmesnem prostoru hitro živalski vrt.
Glede na to, da krovcev primanjkuje, je cena verjetno OK, itak pa daš še vsaj 2-3 predračune delat. Pri nas so se razlikovali (najcenejši - najdražji) za 6k€.

kixs ::

Pa poklici tudi firme cca 20-30km proc od tebe, morda iz kaksnega manjsega kraja. Pri meni je bil najblizji, lokalc, najdrazji. Najcenejsi pa 25km proc. Ta mi je potem tudi delal in res vse BP. Leto prej je tudi pri sosedu delal, tako sem vedel, da so OK.

Dimnik ::

koyotee je izjavil:

Utk je izjavil:

Strešniki stanejo 6 evrov na meter, tudi za manj se jih je dobilo včasih. Potem so skoraj še enkrat tolk slemenjaki in obrobe, odvisno kolk kompliciraš. To ni noben strošek. Tudi tistih par kubikov lesa ni tak hudič. Nek strošek so potem žlebovi, pa seveda delo in največji strošek jahta za šefa, ki pokasira glavnino. Jebiga, tako je, neke izbire nimaš. Razen da najdeš najcenejšega.


Ja drek strešniki so 6€/meter, malo boljši so pa 15-20€.

Pa daj nam link do strešnikov za 6€/meter, da vidimo to čudo.


Evo, da ne boš preveč pameten
https://stresniki-golob.si/dvovalni-str...

PrimoZ_ ::

Strešniki so relativno mali del cene. če imaš 150m strehe je to 900€ proti 3000€ v najbolj ekstremnem primeru kar sicer ni malo ampak ampak v celotni sliki predstavlja samo en delček cene.

floyd1 ::

Po sliki sodeč precej groba površina. Kar ni dobro, če imaš blizu veliko dreves in/ali senco. Imaš lahko čez nekaj let "zeleno streho". No - danes so itak popularne, a ne na "klasiki" :)).

Dimnik ::

floyd1 je izjavil:

Po sliki sodeč precej groba površina. Kar ni dobro, če imaš blizu veliko dreves in/ali senco. Imaš lahko čez nekaj let "zeleno streho". No - danes so itak popularne, a ne na "klasiki" :)).


Imaš prestiž strešnike, ki so ravni in gladki, na teh valovitih imaš varianto briliant, ki ima malenkosten sijaj premaz, tako da se nič ne oprijema

tomaxxx ::

Menjal streho pred enim mesecem, prej špičak iz leta 79, površina 180kvadratov, brez frčad, strešnih oken itd...
Narejena "zračna streha" tudi izravnana, gutex ultratherm 8cm (nad šperovci), nova kritina creaton ratio, novi žlebovi in dimniška obroba ... cena okrog 16k, mojstra "čakal" 8 mesecev:)

Utk ::

PrimoZ_ je izjavil:

Strešniki so relativno mali del cene. če imaš 150m strehe je to 900€ proti 3000€ v najbolj ekstremnem primeru kar sicer ni malo ampak ampak v celotni sliki predstavlja samo en delček cene.

Sej, zato pa če ti že nekdo računa 12 jurjev, naj da tiste za 3 jurje, ne pa tistih za 900.

floyd1 je izjavil:

Po sliki sodeč precej groba površina. Kar ni dobro, če imaš blizu veliko dreves in/ali senco. Imaš lahko čez nekaj let "zeleno streho". No - danes so itak popularne, a ne na "klasiki" :)).

Tist premaz gor al dol pomeni manj kot 2 evra na meter.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

starfotr ::

Glazure ne bi jamal. Če že, potem engobo.

flameir ::

Tegola pa ti nič ne poka. Tud toča je lohk. :)
Al pa pločevina. Sam tist se sliši, je tegola bolj. Jaz ravno zdej menjam, kar sam. Stara je gor 35 let, menjava je bolj preventivne narave, ker se vidi, da je dotrajana. Spodaj je najprej zračni most, potem alufoija, potem pa še 30 cm tervola. Vedno smo zadnja hiša v vseh okoliških vaseh, na kateri ostane sneg. Tko da, izolacija je top, prišparaš pol vsak let na nafti tok, da se ti povrne. Pa tud poleti je hladneje. ;)

N-E-O ::

Mi imamo tegolo in bomo menjali s plocevinasto ali opecnato. Predlagate, da se obstojeca tegola prej odstrani ali ne? Opcija je, da se pusti in prihrani pri demontazi, ne vem pa ali ima to kak vpliv dolgorocno?
Follow the white rabbit.

delavec44 ::

Mi smo imeli na stari strehi tegolo pa so bakreni žeblji ven lezli in jo trgali od spodaj ven. Ne vem ali so danes že kakšne boljše rešitve ali so tisto že v startu zajebal.
Sedaj je pleh na tegoli (vmes les vijačen) in je mir. Stare nismo odstranjevali.

floyd1 ::

Glazure ne bi jamal. Če že, potem engobo.

Točno to. Že zaradi sosedov, ki bi potem morali to bleščanje non-stop gledat. Meni osebno je zelo moteče.

Tegola pa ti nič ne poka. Tud toča je lohk. :)
Al pa pločevina. Sam tist se sliši, je tegola bolj. Jaz ravno zdej menjam, kar sam. Stara je gor 35 let, menjava je bolj preventivne narave, ker se vidi, da je dotrajana. Spodaj je najprej zračni most, potem alufoija, potem pa še 30 cm tervola. Vedno smo zadnja hiša v vseh okoliških vaseh, na kateri ostane sneg. Tko da, izolacija je top, prišparaš pol vsak let na nafti tok, da se ti povrne. Pa tud poleti je hladneje. ;)

Tegolo (sicer po mojem bolj po domače izvedeno) sta imela včasih 2 soseda pri starših. Nihče je več nima gor. Zamakanje, povsem gnil les spodaj le po nekaj letih... Za to kritino se moraš po mojem še posebej potruditi pri izbiri mojstra. naš krovec je rekel, da je tista streha OK, ko enih tretjič novo čez staro prebiješ.
Pleh so nam generalno vsi krovci odsvetovali. Ali imajo pri njem premalo maržo, ali pa ga res ne cenijo. Sami imajo gor (skoraj 100%) glinake, če me niso nasrali. Največkrat je bil omenjen Creaton ratio.

koyotee ::

Pri plehu je problem premajhna teža in vse ostalo :))
https://www.podsvojostreho.net/forum/sh...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Utk ::

Zato pa imaš spodaj par cm filca. Drugo so pa pravljice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

koyotee ::

Utk je izjavil:

Zato pa imaš spodaj par cm filca. Drugo so pa pravljice.


Kot sem že mnogokrat opozoril, bom še enkrat. :mrgreen:
Pločevinasta kritina je ena najzahtevnejših.
Odsvetujem jo, če:
- je objekt na področju brezvetrja v poletnih mesecih, ki bi stalno hladil streho. Če pride do pregrevanja (tudi do 100 stopinj!!!) so raztezki pločevine preveliki in vijačni spoji popustijo
- je kritina brez protikondenčnega obrizga. Lesena podkonstrukcija (predvsem late) so v "sušilnici"
- je podstrešje premalo prezračevano, se ustvarja s spodnje strani po sončnem zahodu kondenzacija, ki jo izsušene late komaj čakajo :mrgreen:
- je objekt na zelo vetrovnem področju in večji naklon strehe. Streha je prelahka!!!
Koristne obtežbe na ostrešje ni. Sila dviga se veča z naklonom. Hiša lahko postane tip "kabrio". Za vetrom pride dež, ki naredi štalo...
Trapezno profilirano pločevino priporočam, če:
- ima s spodnje strani protikondenčni obrizg in ne filca (je mokra krpa!!!!)
- je streha enokapnica in naklon strehe majhen (cca 10 stopinj)
- je vijačenje v jeklene Z profile pri večjih dolžinah plošč


Filc je za v vrt ne pa na streho :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

M-XXXX ::

kixs je izjavil:

Kaj tocno si delal? Sam? Koliko casa? Kje si dobil oder?

Stari strešniki dol, late dol. Zabrusil vidne trakove, vse prebarval (silvanolin), podeskano, parapropustna folija, zračni most, kljuke za žlebove, obrobe, kritina.
Delalo nas je cca 5 (v povprečju) dajmo rect 2.5 dni po 10h.

M-XXXX je izjavil:

kixs je izjavil:

Kaj tocno si delal? Sam? Koliko casa? Kje si dobil oder?

Stari strešniki dol, late dol. Zabrusil vidne trakove, vse prebarval (silvanolin), podeskano, parapropustna folija, zračni most, kljuke za žlebove, obrobe, kritina.
Delalo nas je cca 5 (v povprečju) dajmo rect 2.5 dni po 10h.


Uporabljena kritina Golob Prestiž.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

hujsk1999 ::

Jaz mam gor kar konkretni beton, itak pa so po celi strehi paneli in prodajam viške podjetju od sorodnika. Streha se praktično ne opazi.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hujsk1999 ()

Utk ::

koyotee je izjavil:

Utk je izjavil:

Zato pa imaš spodaj par cm filca. Drugo so pa pravljice.


Kot sem že mnogokrat opozoril, bom še enkrat. :mrgreen:
Pločevinasta kritina je ena najzahtevnejših.
Odsvetujem jo, če:
- je objekt na področju brezvetrja v poletnih mesecih, ki bi stalno hladil streho. Če pride do pregrevanja (tudi do 100 stopinj!!!) so raztezki pločevine preveliki in vijačni spoji popustijo
- je kritina brez protikondenčnega obrizga. Lesena podkonstrukcija (predvsem late) so v "sušilnici"
- je podstrešje premalo prezračevano, se ustvarja s spodnje strani po sončnem zahodu kondenzacija, ki jo izsušene late komaj čakajo :mrgreen:
- je objekt na zelo vetrovnem področju in večji naklon strehe. Streha je prelahka!!!
Koristne obtežbe na ostrešje ni. Sila dviga se veča z naklonom. Hiša lahko postane tip "kabrio". Za vetrom pride dež, ki naredi štalo...
Trapezno profilirano pločevino priporočam, če:
- ima s spodnje strani protikondenčni obrizg in ne filca (je mokra krpa!!!!)
- je streha enokapnica in naklon strehe majhen (cca 10 stopinj)
- je vijačenje v jeklene Z profile pri večjih dolžinah plošč


Filc je za v vrt ne pa na streho :))

Oni temu rečejo filc, kaj me briga kaj je.
Naj ta mojster pove čez kolk časa se bo streha vdrla, da vemo kje smo. Ne pa nekaj palamudit. Če je slabo narejeno, ti bo vsak strešnik puščal, ali pa veter odnesel.
Nam po 15 letih, na 25 let podlage, še zmeraj vse stoji, pozimi in poleti je suho, in ne opazim, da bi bilo pod tisto streho kaj bistveno bolj vroče kot pod npr. bramacom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

PrimoZ_ ::

koyotee je izjavil:

Pri plehu je problem premajhna teža in vse ostalo :))
https://www.podsvojostreho.net/forum/sh...


ataIBA je, oprostite izrazu, en bedak. Mogoče je odličen krovec za klasiku ampak je hkrati poln predsodkov proti plehu. Pa nimam pleha na strehi, niti ne prodajam kritine.

V mislih imam seveda gerard, decra in podobno kjer imaš male "strešnike" ki so pribiti s konca. Tega ne bo dvignil noben veter, kondenz pa tudi obstaja samo v njegovi glavi pri ostalih pa to rešuje zračni kanal.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Streha odporna na točo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10717173 (1904) aljaž95
»

Streha iz trapezne pločevine s poliuretanskim nanosom

Oddelek: Loža
222105 (1309) starfotr
»

Stresna kritina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10735500 (7670) postar_si
»

Ali je to normalno za strešnike (Tondach) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9316538 (11672) FireSnake
»

Podedoval hišo - kje začeti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19825831 (17852) hipertija

Več podobnih tem